ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

5/191-09

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

15.06.09           Справа № 5/191-09.

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми «Северинівська», с. Северинівна Сумського району Сумської області

до відповідача – Северинівської сільської ради, с. Северинівна Сумського району Сумської області

про визнання права власності

                                                                                                              Суддя Гудим В.Д.

Представники сторін:

Від позивача – предст. Круподер Л.В. (дов. № 5 від 6.02.09р.)

Від відповідача –  не з'явився

Суть спору: Позивач подав позовну заяву в якій просить суд визнати за ним право власності на наступні об'єкти нерухомості: житловий будинок № 3 по вул. Леніна в с. Рогізне Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 105150грн., у складі: житловий будинок (А–1)  загальною площею 108.9 кв.м., сарай (Б), кухня (В), сарай (Г), сарай (Д), навіс (Е), кухня (Ж),навіс(З), вбиральня (И), погріб (К), огорожа (1-2); житловий будинок № 40 по вул. Пролетарська в с. Северинівка Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 109255грн., у складі: житловий будинок з приб. (А-І) загальною площею 54,8 кв.м., сарай (Б), погріб (П/Г), сарай (В), навіс (Г), вбиральня (Д), огорожа ( 1-4); житловий будинок   № 18 по вул. Калініна в с. Северинівка Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 46202грн., у складі: житловий будинок ( А-І) загальною площею 52,6 кв.м., сарай (Г), погріб (ПГ), навіс (Ж), огорожа (1-4), сарай (Д), вбиральня(Е).

          Позивач подав додаткові матеріали на виконання вимог ухвали господарського суду від 27 травня 2009 року.

Відповідач в судове засідання не з'явився, але подав лист в якому зазначив, що проти позовних вимог не заперечує та просить суд розглянути дану справу без участі його представника..

Відповідно до  ст. 75  ГПК України справа розглядається за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:

Позивач зазначає, що 26.06.1986р. рішенням № 164 Виконавчого комітету Сумської районної ради народних депутатів було погоджено Рішення сільських рад народних   депутатів  (в   тому   числі   і   Северинівської   сільської  ради)   про оформлення права власності на будинки та домоволодіння. Відповідно до цього рішення власником будинків № 3 по вул. Леніна в с. Рогізне, № 40 по вул. Пролетарська в с. Северинівка, № 18 по вул. Калініна в С.Северинівка було визнано  КСП ім. Чапаєва.

16.03.2000р. ТОВ АФ „Северинівська" була зареєстрована державним реєстратором і розпочала свою діяльність.

КСП ім. Чапаєва було приєднано до ТОВ АФ „Северинівська" і відповідно до п. 1.6. Статуту Товариства, останнє є правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства ім. Чапаєва Сумського району Сумської області по всіх правах та обов'язках з дня його приєднання до Товариства.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що у нього, як у правонаступника КСП ім. Чапаєва, виникло право власності на спірне майно, то потрібно було його зареєструвати у відповідних органах, для чого він звернувся до  Северинівської сільської ради із заявою про видачу свідоцтв про право власності на об'єкти нерухомості, що є предметом розгляду справи.

При цьому, в  оформленні права власності позивачу було відмовлено, в зв'язку з відсутністю акту приймання-передачі даних об'єктів від колишнього КСП до ТОВ АФ «Северинівська».

Позивач зазначає, що він законно набув право власності на спірні об'єкти нерухомості і вони обліковуються на балансі агрофірми як власність, що підтверджується відповідною довідкою №33 від 12.05.09р.

Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Враховуючи вищевикладені обставини, а також те, що відповідач проти позовних вимог не заперечує, господарський суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню шляхом визнання за ним права власності на наступні об'єкти нерухомості: житловий будинок № 3 по вул. Леніна в с. Рогізне Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 105150грн., у складі: житловий будинок (А–1)  загальною площею 108.9 кв.м., сарай (Б), кухня (В), сарай (Г), сарай (Д), навіс (Е), кухня (Ж),навіс(З), вбиральня (И), погріб (К), огорожа (1-2); житловий будинок № 40 по вул. Пролетарська в с. Северинівка Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 109255грн., у складі: житловий будинок з приб. (А-І) загальною площею 54,8 кв.м., сарай (Б), погріб (П/Г), сарай (В), навіс (Г), вбиральня (Д), огорожа ( 1-4); житловий будинок № 18 по вул. Калініна в с. Северинівка Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 46202грн., у складі: житловий будинок ( А-І) загальною площею 52,6 кв.м., сарай (Г), погріб (ПГ), навіс (Ж), огорожа (1-4), сарай (Д), вбиральня(Е).

Керуючись ст. ст. 82-85 Господарського  процесуального  кодексу  України,

суд вирішив:

1.          Позов задовольнити.

2.          Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірмою «Северинівська» (Сумська область, Сумський район, с. Северинівка, код 30879975) право власності на наступні об'єкти нерухомості: житловий будинок № 3 по вул. Леніна в с. Рогізне Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 105150грн., у складі: житловий будинок (А–1)  загальною площею 108.9 кв.м., сарай (Б), кухня (В), сарай (Г), сарай (Д), навіс (Е), кухня (Ж),навіс(З), вбиральня (И), погріб (К), огорожа (1-2); житловий будинок № 40 по вул. Пролетарська в с. Северинівка Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 109255грн., у складі: житловий будинок з приб. (А-І) загальною площею 54,8 кв.м., сарай (Б), погріб (П/Г), сарай (В), навіс (Г), вбиральня (Д), огорожа ( 1-4); житловий будинок № 18 по вул. Калініна в с. Северинівка Сумського району Сумської області, загальною дійсною вартістю 46202грн., у складі: житловий будинок ( А-І) загальною площею 52,6 кв.м., сарай (Г), погріб (ПГ), навіс (Ж), огорожа (1-4), сарай (Д), вбиральня(Е).

Суддя                                                                                             В.Д. Гудим

Повний текст судового рішення підписано 16.06.09р.

Дата ухвалення рішення 15.06.2009
Оприлюднено 23.06.2009

Судовий реєстр по справі 5/191-09

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 14.09.2009 Господарський суд Київської області Господарське
Рішення від 15.06.2009 Господарський суд Сумської області Господарське
Судовий наказ від 09.06.2009 Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
Судовий наказ від 09.06.2009 Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
Рішення від 02.06.2009 Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
Ухвала від 27.05.2009 Господарський суд Сумської області Господарське
Ухвала від 28.04.2009 Господарський суд Дніпропетровської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 5/191-09

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону