5/97-Б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
У Х В А Л А
"15" червня 2009 р.Справа № 5/97-Б
Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Грамчука І.В. при секретарі судового засідання Атаманчук І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
За заявою Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав
про визнання банкрутом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Теліжинецьке” с. Теліжинці
Ізяславського району
За участю представників сторін :
заявника : представники не з'явились
боржника : представники не з'явились
Ухвалою господарського суду від 1 червня 2009р. за заявою Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав порушено провадження у справі № 5/97-Б про визнання банкрутом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Теліжинецьке” с. Теліжинці Ізяславського району. Також цією ухвалою зобов'язано кредитора (Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав ) надати оригінали доказів на підтвердження викладених у заяві обставин в контексті вимог Цивільного кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців", розділу YIII Господарського процесуального кодексу України, а також повноважень посадової особи, що підписала заяву до суду. Цією ж ухвалою зобов'язано кредитора до дати проведення судового засідання запропонувати суду погоджену кандидатуру арбітражного керуючого - ліквідатора або надати згоду на затвердження ліквідатором боржника –ініціюючого процес кредитора, а також надати на розгляд суду подану боржником останню податкову звітність.
Додатково суд витребував у боржника письмове пояснення по справі, яке має містити:
наявні заперечення щодо вимог заявника,
загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами у т.ч. по заробітній платі працівникам, а також заборгованості по податках і зборах (обов'язкових платежах),
відомості про наявне майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, зазначити поштові адреси всіх банків чи інших фінансово-кредитних установ в яких відкрито рахунки у національній та іноземній валюті,
розшифровку усіх сум боргу по кожному кредитору окремо, також окремо по кожному дебітору, дані по заборгованості по заробітній платі перед працівниками підприємства, а також заборгованості по податкам і зборам, перелік та повний опис заставленого майна,
бухгалтерський баланс на останню звітну дату із витребуванням у Головного управління статистики у Хмельницькій області довідки про перебування про перебування сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Теліжинецьке” с. Теліжинці Ізяславського району, код ЄДРПОУ 30868743 у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Окрім того судом введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та з метою забезпечення грошових вимог кредиторів заборонено власнику майна боржника або уповноваженому ним органу вчиняти дії щодо реорганізації чи ліквідації юридичної особи–боржника.
Прибулий до суду повноважний представник ініціюючого кредитора витребуваних судом доказів не надав, заявивши клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, яке суд вважав за можливе задовольнити.
В судове засідання 15 червня 2009 р. повноважні представники заявника не прибули, витребувані судом документи не надали, що не позбавляє суд права здійснити розгляд справи за наявними у ній матеріалами у визначений Законом строк.
У відповідності до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якою закріплено особливості банкрутства відсутнього боржника, зокрема передбачено у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
2. Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
3. У разі виявлення майна відсутнього боржника ліквідатора має бути замінено за клопотанням кредитора арбітражним керуючим, про що господарський суд виносить ухвалу.
У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки від продажу такого майна направляється на покриття витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.
4. У разі, якщо кредитор не подав до господарського суду клопотання щодо кандидатури арбітражного керуючого (ліквідатора), ухвала господарського суду надсилається державному органу з питань банкрутства, якою зобов'язується протягом семи днів від дати винесення ухвали забезпечити участь у справі ліквідатора з числа працівників державного органу з питань банкрутства.
5. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
6. За клопотанням ліквідатора у разі виявлення ним майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, господарський суд може винести ухвалу про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом.
7. Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону. Кредитори можуть оскаржити результати розгляду їх вимог ліквідатором до господарського суду до затвердження господарським судом ліквідаційного балансу. ( Стаття 52 в редакції Закону N 3088-III ( 3088-14 ) від 07.03.2002 )
Преамбулою Закону визначено, що цей Закон встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - суб'єкта підприємницької діяльності або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.
Введення передбаченого Законом особливого порядку, спрямованого на відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, та застосування ліквідаційної процедури має на меті задоволення вимог кредиторів (повне або часткове). При цьому, наслідки порушення провадження у справі про банкрутство впливають на права та обов'язки усіх кредиторів боржника.
Підставою для введення такого порядку є стан неплатоспроможності боржника, який встановлюється судом за наявності передбачених Законом ознак.
У відповідності до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Наявні в матеріалах справи документи, не являються належними та допустимими доказами на підтвердження визначених законом обставин, з існуванням яких законодавець пов'язує можливість визнання банкрутом відсутнього боржника.
Також відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститись в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. І тільки факт внесення таких відомостей до реєстру може слугувати підставою для визнання боржника відсутнім.
При цьому наданий заявником при зверненні до суду примірник Довідки з Єдиного державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серія АВ № 253545 із записом від 03.04.2009р. про внесення інформації щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу, також не може компенсувати повного об'єму доказів з наявністю яких законодавець пов'язує можливість визнання банкрутом відсутнього боржника.
З огляду на викладене, заяву Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав про визнання банкрутом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Теліжинецьке” с. Теліжинці Ізяславського району слід залишити без розгляду за п 5 ст. 81 ГПК України зі скасуванням вжитих судом заходів забезпечення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст. 23-25, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 81, 86 Господарського процесуального кодексу України, СУД-
У Х В А Л И В :
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав про визнання банкрутом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Теліжинецьке” с. Теліжинці Ізяславського району залишити без розгляду.
Примірники ухвали надіслати зацікавленим сторонам та державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.
Суддя Грамчук І.В.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2009 |
Оприлюднено | 23.06.2009 |
Номер документу | 3881557 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Грамчук І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні