Постанова
від 28.05.2014 по справі 819/641/14-а
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/641/14-a

28 травня 2014 року, Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши у письмовому провадженні у м. Тернополі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі до Спільного підприємства «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору і виступає на стороні позивача Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі про відшкодування витрат по виплаті та доставці пенсій, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі (надалі позивач, УПФУ в м. Тернополі) звернулося до суду з адміністративним позовом до Спільного підприємства «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій» (надалі - відповідач, СП «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій»), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі про відшкодування витрат по виплаті та доставці пенсій, призначених відповідно до пункт «б-з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», які підлягають відшкодуванню згідно чинного законодавства на суму 10514,25 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на Спільному підприємстві «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій» працювала громадянка ОСОБА_3, якій призначена пенсія за віком на пільгових умовах. За відповідачем перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Тернополі утворилася заборгованість по відшкодуванню фактичних витратах на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 10514,42 грн. за з 01.01.2014 року по 01.04.2014 року, яка підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі в судове засідання не з'явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, подав письмове клопотання про розгляд справи без участі їх представника. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача Спільного підприємства «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій» в судове засідання не з'явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, подав письмове клопотання про розгляд справи без участі їх представника. Надіслав на адресу суду письмове заперечення, в якому вказав, що позов Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі до Спільного підприємства «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій» про відшкодування коштів є необгрунтованим і таким, що не підлягає до задоволення, оскільки пенсійного віку ОСОБА_3 досягла ІНФОРМАЦІЯ_2. А тому відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгової пенсії ОСОБА_3 підприємство здійснює лише до ІНФОРМАЦІЯ_2.

Представник позивача Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі в судове засідання не з'явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, подав письмове клопотання про розгляд справи без участі їх представника. Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Судом встановлено, що на Спільному підприємстві «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій» працювала гр. ОСОБА_3, якій призначена пенсія за віком на пільгових умовах.

Відповідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;

в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;

г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі;

д) жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;

е) жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну,- після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;

є) робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;

ж) жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;

з) водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв:

чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи 25 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;

жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи 20 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.

Згідно з ч. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ у цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Згідно п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" до платників збору до Пенсійного фонду України, яким є відповідач об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно п.6.8 р.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 (із змінами) підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Враховуючи вищевикладені положення законодавства, відповідач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій колишнім працівникам до виповнення їм віку, що передбачений статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема: право на пенсію за віком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 має у віці 56 років 6 місяців, тому відшкодовувати фактичні витрати відповідач має до 13.07.2014 року.

В розрахунку за січень 2014 року в графі 4 зроблено помилку, яку вже в наступних розрахунках виправлено на 13.07.2014 року.

Стосовно боргу за 2013 рік слід зазначити, що відповідно до п. 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року (далі Інструкції), розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених ( перерахованих) пенсій. А відповідно до п.п. 6.5 Інструкції розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії. Так, як це не є новопризначена пенсія, то розрахунок було надіслано в січні 2014 року.

Відповідно до п.п. 6.9 Інструкції у разі призначення пенсії на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства.

Таким чином, сума заборгованості відповідача з фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.01.2014р. по 01.04.2014р. складає 10514,42 грн.

Тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги з 01.01.2008р.- 0,79%(місто), 1,56%(село) (наказ Державного комітету зв'язку та інформації України від 22.07.2004 року №166, зареєстровано в Мінюсті України 5 серпня 2004 року за № 976/9575).

Позовні вимоги підтверджуються розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнооб'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"

Доказів добровільного погашення вказаної заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій перед Пенсійним фондом відповідачем не надано.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 69, 70, 71, 94, 128, 160-163, КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Спільного підприємства «Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних конструкцій» (вул. Бродівська, 48 м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 01733785) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі 10514 (десять тисяч п'ятсот чотирнадцять) грн. 42 коп. заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, шляхом перерахування на п/р 2560530200519 у філії - Тернопільське обласне управління АТ "Ощадбанк" ПАТ "Державний ощадний банк України", кодування платежу 50020500, МФО 338545.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства.

Копію постанови надіслати сторонам по справі та третій особі.

Головуюча суддя Дерех Н.В.

копія вірна:

Суддя Дерех Н.В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.05.2014
Оприлюднено02.06.2014
Номер документу38946992
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/641/14-а

Ухвала від 18.11.2015

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Гуляк Василь Васильович

Постанова від 28.05.2014

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні