cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/1214/14 27.05.14 р.
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАНН Транс"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компас Трейдінг"
про стягнення 11 300,00 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
При секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л.,
за участю представників сторін:
від позивача: Вірич С.С. за довіреністю № 01/01/14-1 від 01.01.2014 р.;
від відповідача: Марченко О.О. за довіреністю № 10-д від 07.05.2014 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАНН Транс" звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компас Трейдінг" про стягнення 11 300,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано невиконанням відповідачем зобов'язань по оплаті наданих позивачем послуг за Договором транспортного експедирування від 06.08.2013 р. № 00507.
Ухвалою суду від 31.01.2014 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 18.02.2014 р.
В судове засідання 18.02.2014 р. представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву та витребуваних судом матеріалів не надав.
Ухвалою від 18.02.2014 р. розгляд справи відкладено на 06.03.2014 р.
Розпорядженням В.о. Голови господарського суду міста Києва від 06.03.2014 р. у зв'язку з перебуванням судді Зеленіної Н.І. у відпустці справу передано для розгляду судді Лиськову М.О.
Ухвалою від 06.03.2014 р. суддею Лиськовим М.О. прийнято справу до провадження, розгляд справи призначено на 01.04.2014 р.
Ухвалою від 01.04.2014 р. розгляд справи відкладено на 15.04.2014 р.
Розпорядженням В.о. Голови господарського суду міста Києва від 07.04.2014 р. у зв'язку з виходом з відпустки справу передано для розгляду судді Зеленіній Н.І.
Ухвалою від 07.04.2014 справу прийнято до провадження суддею Зеленіною Н.І.
14.04.2014 р. від позивача через загальний відділ діловодства Господарського суду міста Києва надійшли додаткові документи по справі.
Ухвалою суду від 15.04.2014 р. розгляд справи відкладено на 13.05.2014 р.
13.05.2014 р. через відділ діловодства суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує у повному обсязі та просить витребувати від позивача оригінали документів, доданих до позовної заяви.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 13.05.2014 р. задоволено клопотання відповідача про витребування доказів, розгляд справи відкладено на 27.05.2014 р.
23.05.2014 р. через загальний відділ діловодства суду від позивача надійшли заперечення на відзив по справі.
У судовому засіданні 27.05.2014 р. представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив.
У судовому засіданні 27.05.2014 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
06.08.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Компас Трейдінг" (надалі - відповідач, Експедитор-Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ФАНН Транс" (надалі - позивач, Експедитор-Перевізник) було укладено Договір № 00507 на транспортного експедирування по Україні (надалі - Договір).
Відповідно до п. п. 1.1., 1.2. Договору, Експедитор-Замовник отримує, а Експедитор-Перевізник приймає на себе обов'язок з організації перевезення та експедирування вантажів Експедитора-Замовника різними видами транспорту в межах України, а також по забезпеченню виконання комплексу операцій, пов'язаних з перевезенням експедируванням вантажів Експедитора-Замовника у відповідності до даного Договору. Експедитор-Замовник інформує Експедитора-Перевізника про передбачувані плани перевезень на наступний місяць та уточнює їх письмово заявками в строки, необхідні для якісного надання послуг, але не менше ніж за три робочих дні до запланованої дати відвантаження.
У п. 1.4. Договору сторони погодили, що кожне перевезення оформлюється додатком до даного Договору у вигляді заявки на транспортний засіб з наступним підписанням акту приймання-передачі виконаних робіт та послуг, виставленням рахунку для оплати, податкових накладних, які є невід'ємною частиною даного договору.
Експедитор-Перевізник зобов'язаний прийняти до виконання заяву Експедитора-Замовника (додаток №1 до даного Договору транспортно-експедиційних послуг), організувати планування та подачу транспортних засобів під вивіз (доставку) вантажу в строки, погоджені сторонами (п. 2.1.1. Договору).
Відповідно до 2.2.6. Договору, Експедитор-Замовник зобов'язаний своєчасно оплатити послуги Експедитора-Перевізника (вартість транспортування вантажу Експедитора-Замовника).
У розділі 4 Договору сторони погодили ціну та порядок розрахунків. Так, вартість робіт Експедитора-Перевізника узгоджується протоколами узгодження ціни у кожному окремому випадку або заявкою на транспортний засіб. Оплата проводиться на протязі 3 (трьох) банківських днів після здійснення перевезення.
Додатком № 1 до Договору сторони погодили вартість робіт у сумі 11 300,00 грн. та встановили строк оплати - 2-3 банківських дні з дати отримання оригіналів документів на оплату наданих послуг.
Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» транспортно-експедиторська діяльність - підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів; транспортно-експедиторська послуга - робота, що безпосередньо пов'язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування; експедитор (транспортний експедитор) - суб'єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування; клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору;
Згідно з абзацом 1 ст. 9 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність», за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.
Відповідно до абзацу 1 ст. 11 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність», експедитор зобов'язаний надавати транспортно-експедиторські послуги згідно з договором транспортного експедирування і вказівками клієнта, погодженими з експедитором у встановленому договором порядку.
Згідно з абзацом 2 ст. 12 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність», клієнт зобов'язаний у порядку, передбаченому договором транспортного експедирування, сплатити належну плату експедитору, а також відшкодувати документально підтверджені витрати, понесені експедитором в інтересах клієнта в цілях виконання договору транспортного експедирування.
Відповідно до ст. 909 Цивільного кодексу України, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.
Згідно зі ст. 920 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язань, що випливають із договору перевезення, сторони несуть відповідальність, встановлену за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами).
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було належним чином надано послуги з перевезення вантажу відповідно до умов Договору.
31.10.2013 р. позивач направив відповідачу оригінали документів на оплату наданих послуг (рахунок-фактуру № СФ-0001060 від 08.08.2013 р., податкову накладну від 08.08.2013 р., товарно-транспортну накладну ввід 06.08.2013 р.), що підтверджується описом вкладення у цінний лист та фіскальним чеком, що наявні в матеріалах справи.
Відповідач свої зобов'язання по оплаті наданих послуг належним чином не виконав, у зв'язку з чим у нього утворилась заборгованість перед позивачем у розмірі 11300 грн.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, судом до уваги не приймаються у заявку з їх недоведеністю та необґрунтованістю.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компас Трейдінг" (03680, м. Київ, вул. Солом'янська, 3, офіс 920; код ЄДРПОУ 36797605) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАНН Транс" (04073, м. Київ, провулок Куренівський, 19/5; код ЄДРПОУ 31611909) 11 300 (одинадцять тисяч триста) грн. 00 коп. заборгованості та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено 30.05.2014 р.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2014 |
Оприлюднено | 02.06.2014 |
Номер документу | 38984188 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні