ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2014 року м.ПолтаваСправа № 816/1829/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Удовіченка С.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Христич О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адмінстрації Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
08 травня 2014 року Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адмінстрації Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 543,62 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що гр. ОСОБА_1 протягом грудня 2011 року по квітень 2012 року, без відповідних правових підстав, отримано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, загалом, в розмірі 543,62 грн. Зазначав, що з метою повернення надміру виплачених коштів Управлінням на адресу відповідача надіслано листи з вимогою про відшкодування коштів, однак відповідачем кошти не відшкодовано
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце його проведення повідомлявся належним чином; причин неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань до суду не надав.
Враховуючи приписи частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд визнав за можливе розглядати справу без участі відповідача.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
ОСОБА_1 14 вересня 2010 року звернулася до Управління із заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для непрацюючих осіб (а.с. 8). У заяві про призначення допомоги відповідач зазначила, що з умовами виплати допомоги ознайомлена, на даний час не працює, на обліку в центрі зайнятості не перебуває, підприємництвом не займається, при виході на роботу раніше ніж до 3-х років зобов'язується повідомити про це управління в 3-й деннний термін.
Рішенням від 14 вересня 2010 року гр. ОСОБА_1 призначена допомога по догляду за дитиною, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення трирічного віку, з 25 жовтня 2010 року по 22 серпня 2013 року в сумі 130 грн. щомісячно (а.с. 9).
Водночас, позивачем 19 квітня 2013 року направлено запит №1387/5-24 до ТОВ НВП "Глобинський свинокомплекс" (а.с. 9 зворотній бік) з проханням надати довідку - пояснення про доходи відповідача. Управлінням отримано виписку з наказу №180 від 15 грудня 2011 року (а.с. 10) по ТОВ НВП "Глобинський свинокомплекс" про зарахування ОСОБА_1 охоронцем.
Відповідно до довідки про доходи (а.с. 11) наданої ТОВ НВП "Глобинський свинокомплекс", сума доходу відповідача за період з грудня 2011 року по квітень 2012 року становила 9773,29 грн.
У зв'язку з викладеним, Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області, листом від 26 листопада 2013 року №1036-07, повідомив позивача про необхідність привести у відповідність до чинного законодавства період виплати допомоги гр. ОСОБА_1 з 15 грудня 2011 року по 19 квітня 2012 року (а.с. 12).
Позивачем на адресу відповідача надіслано листи з вимогою про відшкодування коштів (а.с. 11 зворотній бік, 12 зворотній бік).
Оскільки відповідачем суму переплати не відшкодовано, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 №2811-ХІІ право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Згідно з частиною 1 статті 14 цього Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. Усиновлювачам та опікунам допомога призначається не раніше, ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.
Відповідно до вимог частини 1 статті 22 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.
Згідно з частиною 2 статті 22 Закону суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян, стягуються згідно з законом.
Судом встановлено, що на момент розгляду справи надмірно виплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 543,62 грн. відповідачем на розрахунковий рахунок Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації не повернуто.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адмінстрації Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації (р/р 354110027011913, код 03195122, МФО 831019, банк одержувача ГУДКС у Полтавській області) кошти в розмірі 543 (п'ятсот сорок три) гривні 62 (шістдесят дві) копійки.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 04 червня 2014 року..
Суддя С.О. Удовіченко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2014 |
Оприлюднено | 05.06.2014 |
Номер документу | 39055437 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.О. Удовіченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні