ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
18 серпня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/1829/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Удовіченка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку пред'явлення його до виконання у справі №816/1829/14 за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області до ОСОБА_2 про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області до ОСОБА_2 про стягнення коштів задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації (р/р 354110027011913, код 03195122, МФО 831019, банк одержувача ГУДКС у Полтавській області) кошти в розмірі 543 (п'ятсот сорок три) гривні 62 (шістдесят дві) копійки.
12 листопада 2014 року Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі №816/1829/14.
10 серпня 2017 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку пред'явлення його до виконання у справі №816/1829/14.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2017 року заяву призначено до судового розгляду.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд заяви без участі представника.
Відповідач по справі в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином.
Відповідно до положень статті 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини та оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення заяви, приходить до таких висновків.
Відповідно до частини першої статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України, за судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно та яке підлягає примусовому виконанню в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, чи резолютивною частиною рішення передбачено вчинення кількох дій, суд має право за заявою стягувачів видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом, або зазначити, що обов'язок чи право стягнення є солідарним. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копії документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.
Так, на виконання вищевказаної постанови Полтавським окружним адміністративним судом 12 листопада 2014 року видано виконавчий лист №816/1829/14, який отримано заявником 19 листопада 2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення (а.с.45).
Згідно з частиною 1, 2 статті 22 Закону України "Про виконавче провадження" від 21квітня 1999 року № 606-XIV /в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин/ виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки: 1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців; 2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом.
Строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для: 1) виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення; 2) виконання рішень комісій по трудових спорах - з дня видачі посвідчення на примусове виконання рішення; 3) інших виконавчих документів з наступного дня після набрання ними юридичної сили, якщо інше не передбачено законом.
Строк пред'явлення до виконання виконавчого листа у справі №816/1829/14 був встановлений до 25 червня 2015 року.
Судом встановлено, що на примусовому виконанні в Глобинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області перебував виконавчий лист №816/1829/14 від 12 листопада 2014 року з виконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року.
28 грудня 2016 року державним виконавцем завершено виконавче провадження згідно пункту 2 частини першої статті 37 Закону України "Про виконавче провадження" та направлено виконавчий лист на адресу стягувача (а.с.54-55). Однак, виконавчий лист №816/1829/14 від 12 листопада 2014 року на адресу Управління соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області не надходив.
Відповідно до частини першої статті 260 Кодексу адміністративного судочинства замість втраченого оригіналу виконавчого листа адміністративний суд, який видав виконавчий лист, за заявою стягувача або поданням державного виконавця може видати його дублікат.
Як встановлено з заяви Управління соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області, виконавчий лист по справі №816/1829/14 був направлений на виконання та не повертався, а тому наявні підстави вважати, що виконавчий документ було втрачено при пересилці поштою.
Приймаючи до уваги вище викладене, суд дійшов висновку, що заява про видачу дублікату виконавчого листа по справі №816/1829/14 підлягає задоволенню.
Стосовно вимог заявника в частині поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа, суд зазначає наступне.
Закон України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року № 606-XIV втратив чинність з 05 жовтня 2016 року, крім статті 4, яка втратила чинність з 05 січня 2017 року, згідно із Законом України від 02 червня 2016 року №1404-VIII.
Відповідно до частини 1, 2 статті 12 діючого Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Частиною шостою статті 12 Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII встановлено, що стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Відповідно до пункту 1 розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року № 1404-VIII цей Закон набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", крім статей 8, 9 та положень, що стосуються діяльності приватних виконавців, які вводяться в дію через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.
При цьому, Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" від 02 червня 2016 року №1403-VIII набрав чинності 05 жовтня 2016 року.
Згідно з пунктом 5 розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред'являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Аналіз наведених норм свідчить, що після набрання чинності Законом України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, за якими стягувачем є держава або державний орган можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання чинності цим Законом, а саме з 06 жовтня 2016 року за умови, що річний строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, що був встановлений Законом України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року №606-XIV не закінчився раніше 05 жовтня 2016 року.
Судом встановлено, що постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року набрала законної сили 24 червня 2014 року, 12 листопада 2014 року видано виконавчий лист у справі №816/1829/14 та вказаний строк пред'явлення виконавчого листа до виконання - 25 червня 2015 року.
Отже, заявником пропущено строк пред'явлення виконавчого листа по адміністративній справі №816/1829/14 до примусового виконання.
Відповідно до частин 1, 2 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до адміністративного суду, який видав виконавчий лист, або до адміністративного суду за місцем виконання.
Суд зазначає, що поважними причинами пропуску строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення дій та повинні бути підтверджені належними і допустимими доказами.
Заявником не надано до суду жодних доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку пред'явлення виконавчого листа в адміністративній справі №816/1829/14 до виконання.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить висновку про відсутність підстав для поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Таким чином заява Управління соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку пред'явлення його до виконання, виданого на виконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року, у справі №816/1829/14 підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 165, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Управління соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку пред'явлення його до виконання задовольнити частково.
Видати Управлінню соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області у справі №816/1829/14 дублікат виконавчого листа.
В задоволенні іншої частини заяви відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.О. Удовіченко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2017 |
Оприлюднено | 19.08.2017 |
Номер документу | 68363460 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.О. Удовіченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні