ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/1913/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Костенко Г.В.,
при секретарі судового засідання - Лайко О.В.,
за участю представника позивача - Кивва В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Козельщинського районного центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
15 травня 2014 року позивач Козельщинський районний центр зайнятості (далі - Козельщинський РЦЗ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3, відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 649,30 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що відповідач, в порушення вимог Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", не мав правових підстав отримувати допомогу по безробіттю. В результаті вказаного порушення відповідачем безпідставно отримано допомогу по безробіттю в розмірі 649,30 грн., стягнення якої стало підставою для звернення позивача до суду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення рекомендованого відправлення, наявне в матеріалах справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27 лютого 2013 року відповідач звернувся до Козельщинський РЦЗ із заявою про надання йому статусу безробітного в якій зазначив, що трудовою діяльністю не займається, суб'єктом підприємницької діяльності не значиться. /а.с.6/.
Наказом Козельщинського РЦЗ №НТ130306 від 06 березня 2013 року відповідачу призначено допомогу по безробіттю згідно пунктів 2, 4 статті 22 та пункту 2 статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
04 березня 2014 року до Козельщинського РЦЗ від Комсомольського міського центру зайнятості надійшов лист про проведення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення. Згідно отриманої інформації виявилось, що відповідач перебуваючи на обліку в Козельщинському РЦЗ, як безробітний, перебував у трудових відносинах з ТОВ "Охоронна агенція "Ратник" з 17 липня 2013 року по 01 вересня 2013 року. /а.с.10-11/.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про зайнятість населення" до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно пункту 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та ДПА України № 60/62 у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа знімається з обліку як безробітна в установленому порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечені вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено, що за період перебування на обліку відповідач безпідставно отримав допомогу по безробіттю в сумі 649,30 грн.
07 березня 2014 року Козельщинським РЦЗ направлено відповідачу листа №216 з вимогою повернути кошти в сумі 649,30 грн. /а.с.16-17/, який отримано ОСОБА_3 11 березня 2014 року. /а.с.18/.
Станом на день розгляду справи у суді відомості щодо надходження коштів на рахунок Козельщинського РЦЗ відсутні.
Відповідно до пункту 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, у разі відмови особи повернути кошти або відмови роботодавця відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо стягнення коштів у сумі 649,30 грн суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Козельщинського районного центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Козельщинського районного центру зайнятості заборгованість в сумі 649 (шістсот сорок дев'ять) грн. 30 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 06 червня 2014 року.
Суддя Г.В. Костенко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2014 |
Оприлюднено | 11.06.2014 |
Номер документу | 39097403 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Г.В. Костенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні