ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"26" травня 2014 р.Справа № 922/1999/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Заступника прокурора Київського району міста Харкова, м. Харків в інтересах держави в особі Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном, м. Київ до 1. Державного підприємства "Південний державний проектно-конструкторський та науково-дослідний інститут авіаційної промисловості", м. Харків 2. Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція", м. Київ в особі Харківської філії Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція", м. Харків 3. Головного управління юстиції у Харківській області в особі Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Харківській області, м. Харків 4. Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарт", с. Єлизаветівка про визнання виконавчих дій з підготовки та проведення прилюдних торгів такими, що вчинені з порушенням встановленого порядку; визнання недійсними прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна; визнання недійсним протоколу проведення прилюдних торгів, скасування акту державного виконавця про реалізацію нерухомого майна; скасування свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів.
визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Окрім того, дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Таким чином, третіми особами без самостійних вимог на предмет спору може бути особа, яка перебуває у матеріально-правових відносинах з однією із сторін у справі та зацікавлена у результатах вирішення спору. При цьому, відповідні правові відносини такої третьої особи повинні перебувати за межами спірних правовідносин сторін. Така третя особа виступає в процесі на стороні позивача або відповідача - у залежності від того, з ким із них у неї існують (або існували) певні правові відносини.
З огляду на наведене, дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність визначених ст. 27 ГПК України підстав для залучення до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес - Група Співдружність", код ЄДРПОУ 33481340 (як особу, яка проводила оцінку майна, відчуженого на спірних торгах); 2. Департамент державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції (як особу, яка задіяна в процедурі державної реєстрації прав на нерухоме майно).
З приводу клопотання прокурора про забезпечення позову шляхом заборони відчуження та експлуатації або використання будь-якими особами у будь-який спосіб нежитлового приміщення 1-го поверху №№ 62, 65, 66-96, 96а, 97-108, загальною площею 784,6 кв.м та 2-го поверху №№ 123-153, 145а, 146а загальною площею 839,6 кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 130А, до вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Втім, прокурором, в порушення вказаної норми чинного законодавства та ст.ст. 4-3, 33, 34 ГПК України, не обгрунтовано та жодними доказами не доведено, що невжиття визначених ним у позовній заяві заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі.
З огляду на наведене, суд відмовляє в задоволенні клопотання прокурора про забезпечення позову шляхом заборони відчуження та експлуатації або використання будь-якими особами у будь-який спосіб нежитлового приміщення 1-го поверху №№ 62, 65, 66-96, 96а, 97-108, загальною площею 784,6 кв.м та 2-го поверху №№ 123-153, 145а, 146а загальною площею 839,6 кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 130А, до вирішення спору по суті.
Керуючись статтями 4-3, 33, 34, 27, 64-66, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі та призначити її до розгляду у судовому засіданні на "10" червня 2014 р. о(об) 14:30 .
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
3-1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес - Група Співдружність"(61145, м. Харків, вул. Космічна, 26, код ЄДРПОУ 33481340);
3-2. Департамент державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції (61002, м. Харків, вул. Петровського, 26).
3-3. Відмовити в задоволенні клопотання прокурора про забезпечення позову шляхом заборони відчуження та експлуатації або використання будь-якими особами у будь-який спосіб нежитлового приміщення 1-го поверху №№ 62, 65, 66-96, 96а, 97-108, загальною площею 784,6 кв.м та 2-го поверху №№ 123-153, 145а, 146а загальною площею 839,6 кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 130А, до вирішення спору по суті.
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 3-й поверх, кабінет № 310.
5. Зобов'язати сторони за три дні до судового засідання через канцелярію надати до суду:
прокурора: документи в обґрунтування повноважень особи, що підписала позовну заяву; документи в обґрунтування повноважень особи, що засвідчила додані до позовної заяви документи.
прокурора та позивач: додаткове правове обгрунтування позовних вимог; оригінали документів, доданих до позовної заяви, надати для огляду в засіданні суду; усі додаткові угоди та додатки до договору оренди (за наявності); довідку про номери поточних рахунків, відкритих в установах банків; Витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на момент розгляду справи стосовно позивачів та відповідача. Якщо адреси учасників судового процесу, вказані у Витягу, є відмінними від адрес, вказаних у позовній заяві - зобов'язати прокурора повторно направити копію позовної заяви та доданих до неї документів, а також цієї ухвали суду за адресами, вказаними у Витягах. Докази відправлення надати суду;
відповідачів: відзив на позовну заяву з документами в його обґрунтування; Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на момент розгляду справи; довідку про номери поточних рахунків, відкритих в установах банків. Оригінали документів, копії яких додані в обґрунтування відзиву на позовну заяву, а також оригінали документів, які будуть додані в обґрунтування письмових пояснень по справі, надати у судовому засіданні для огляду.
ПОПЕРЕДИТИ учасників судового процесу:
- усі документи адресовані суду повинні подаватись із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Учасники судового процесу зобов'язані подавати докази завчасно: або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду.
- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" або ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
Звернути увагу учасників судового процесу на те, що в разі нез'явлення представників в судове засідання справу може бути вирішено за наявними в ній матеріалами або залишено позов без розгляду.
Суддя Н.В. Калініченко
Примітка: Звернути увагу сторін на те, що суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ненадіслання у встановлений строк відзиву на позовну заяву або витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону (п. 5 ст.83 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2014 |
Оприлюднено | 12.06.2014 |
Номер документу | 39128902 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні