cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2014 р. Справа № 916/1183/14
Господарський суд Одеської області у складі :
судді Никифорчука М.І.
при секретареві Ніколаєві П.В.
за участю представників сторін :
Від прокуратури: Доброжан Н.І., посвідчення № 010038 від 17.10.2012р.;
Від позивача (ОМР): не з'явився;
Від позивача (КП «Теплопостачання міста Одеси»): Бондаренко Н.В. за довіреністю № 01/11-727 від 18.12.2013р.;
Від відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу:
за позовом: Заступника прокурора Київського району міста Одеси в інтересах держави, в особі Одеської міської ради, в особі Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси»;
до відповідача: Житлово - будівельного кооперативу „Київський -2"
про стягнення заборгованості в розмірі 76379,35 грн., -
в с т а н о в и в :
Заступник прокурора Київського району міста Одеси звернувся із позовом в інтересах держави в особі Одеської міської ради, в особі Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» (далі - КП «Теплопостачання міста Одеси») до житлово - будівельного кооперативу „Київський -2" (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 76379,35 грн. посилаючись на наступне.
Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» створено Одеською міською радою на підставі рішення від 27.06.2006 р. № 101-V, шляхом злиття КП „Одесатеплоенерго" та КП «Одесатеплокомуненерго".
Згідно п.2.1.1. Статуту підприємства, метою його створення є здійснення виробничо-технічної діяльності спрямованої на надійне та безперебійне забезпечення споживачів тепловою енергією.
Взаємовідносини між постачальниками та споживачами теплової енергії регулюються ст.ст. 275-277 Господарського кодексу України, «Правилами користування тепловою енергією», затвердженими Постановою КМУ від 03.10.07р. № 1198, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання».
01.11.2006 р. між КП «Теплопостачання міста Одеси» та відповідачем укладений Договір № 3296 на постачання теплової енергії. (далі - договір).
Відповідно до п.2.1 вказаного Договору теплова енергія постачається на об'єкт споживача, що розташований за адресою: м.Одеса, вул. Генерала Петрова, 29, (далі - об'єкт).
Розрахунки за теплову енергію здійснюються згідно тарифів, що затверджено постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг від 30.09.2011 року № 133 «Про встановлення тарифів на теплову енергію КП «Теплопостачання міста Одеси».
Згідно ст. 277 Господарського кодексу України, абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Такими Правилами користування є «Правила користування тепловою енергією», затверджені постановою Kабінету Міністрів України від 03.10.2007 р. №1198. (далі - Правила).
Згідно п. 23 зазначених Правил та п.5.1,5.2 Договору, облік споживання теплової енергії визначається за приладом обліку теплової енергії. Звіт про фактичне щомісячне споживання теплової енергії споживач надає теплопостачальній організації в термін з 28 по 30 число звітного місяця.
Кількість спожитої теплової енергії на опалення визначається згідно теплового навантаження будівлі з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія від теплових джерел теплопостачальної організації та кількості діб роботи теплопостачального обладнання споживача в розрахунковий період, з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря.
Пунктом 3.2.2 Договору прямо передбачений обов'язок споживача виконувати умови та порядок сплати теплової енергії в обсягах і в терміни ним передбачені. Пунктами 6.2, 6.3, 6.4. 6.5 Договору визначено, що, розрахунковим періодом є календарний місяць, споживач за три дні до початку розрахункового періоду сплачує енергопостачальній організації вартість, зазначеної в договорі кількості теплової енергії. Кінцевим терміном розрахунку за спожиту теплову енергію є 20 число місяця наступного за розрахунковим.
На виконання договірних зобов'язань Підприємство відпускало теплову енергію споживачу, проте споживач, в порушення своїх обов'язків, визначених у п.п.3.2.2.,6.3.,6.4. Договору за спожиту теплову енергію не сплачував в повному обсязі, внаслідок чого, у нього виникла заборгованість за період з листопада 2012 року по лютий 2014 року включно, яка з урахуванням здійснених відповідачем оплат складає 76379,35 грн. (розрахунок заборгованості у матеріалах справи).
Пунктом 40 «Правил користування тепловою енергією» встановлено, що, споживач зобов'язаний дотримуватись вимог договору.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог діючого законодавства.
Таким чином, Підприємство свої зобов'язання виконало у повному обсязі, а споживач, в порушення своїх зобов'язань, несвоєчасно здійснював оплату за надані йому послуги та має заборгованість.
Пунктом 7.2.3 Договору передбачено, що в разі несвоєчасного виконання розрахунків за теплову енергію Споживач зобов'язаний сплатити Теплопостачальній організації пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, належної до сплати суми за кожен день прострочення платежу.
Тривала криза платежів у паливно-енергетичному комплексі створила загрозливу ситуацію з енергозабезпеченням України. В результаті систематичних неплатежів за теплову енергію не виконуються зобов'язання КП «Теплопостачання міста Одеси» перед газопостачальними компаніями.
Енергетика є провідною, стратегічно важливою галуззю народного господарства країни, від сталого функціонування якої залежить національна безпека України.
Енергетична безпека України є невід'ємною складовою національної та економічної безпеки і необхідною умовою існування та розвитку держави. Енергетична безпека - своєчасне, повне і безперебійне забезпечення якісним паливом та енергією матеріального виробництва, невиробничої сфери, населення, комунально-побутових та інших споживачів, запобігання шкідливому впливові на довкілля, транспортування, перетворення і споживання паливно-енергетичних ресурсів в умовах сучасних ринкових відносин, тенденцій та показників світового ринку енергоносіїв.
Таким чином, порушуються загальнодержавні економічні та соціальні інтереси держави, що є підставою для звернення прокуратури до суду.
Згідно зі ст. 121 Конституції України одним із завдань прокуратури України є представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно зі ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
Згідно частини 1 ст. 2 ГПК України, господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, прокурорів, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Відповідно до положень частини третьої цієї статті прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність її захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Одеська міська рада, як засновник КП «Теплопостачання міста Одеси», є органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах,
Відповідно до ст. 26, 30 Закону України «Про місцеві самоврядування в Україні», одним з основних завдань місцевих органів самоврядування є затвердження програм соціально-економічного розвитку, в тому числі організація обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства.
Враховуючи вищенаведене вбачається, що невиконання зобов'язань по погашенню заборгованості за використану теплову енергію є порушенням державних інтересів, що відповідно до ст. 121 Конституції України, ст. ст. 2, 29 ГПК України є підставою для звернення прокурора до суду.
Органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах є Одеська міська рада в особі комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси".
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 121 Конституції України, ст.ст. 2, 29 ГПК України, ст. 525,526 ЦК України, ст.193, 277 ГК України, ст.ст. 5, 20, 34, 35, 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор просить позов задовольнити.
Під час розгляду справи 28.04.2014 р. КП «Теплопостачання міста Одеси» надало заяву про уточнення позовних вимог, в якій спірний період визначається з листопада 2012 р. по квітень 2014 р., а сума боргу відповідача становить 86150,52 грн. (розрахунок у матеріалах справи).
Також під час розгляду справи 04.06.2014 р. КП «Теплопостачання міста Одеси» надало заяву про зменшення позовних вимог, за якою у зв'язку з частковою сплатою відповідачем суми боргу, залишок боргу складає 60 400,52 грн.
Представник відповідача був присутнім в засідання суду 19.05.2014 р. Відзив на позов та пояснення по справі не надав. Надав клопотання про продовження строку розгляду справи на 15 днів, яке судом задоволено.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, вислухавши представників сторін, проаналізувавши приписи законодавства, які регулюють правовідносини по даному спору, господарський суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів.
Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Як випливає з матеріалів справи приведені Позивачем обставини справи цілком підтверджуються наданими ним доказами, а саме: вказаним вище Договором, Додатками №№ 1,2,3 до нього, актом звіряння розрахунків № 3296 від 09.01.2014 р. складеного, підписаного та посвідченого печатками обох підприємств розрахунком заборгованості.
Проаналізувавши вказані докази, суд приймає їх до уваги як такі, що доводять правомірність вимог Позивача. Вказані докази сумніву у суду не викликають.
Посилання Позивача на вищеприведені ним норми ЦК України суд вважає правильним, оскільки саме цими нормами ЦК України регулюються правовідносини по даному спору.
Дотепер Відповідач вказану суму боргу не сплатив чим порушив умови Договору та приписи ст. ст.525, 526 ЦК України.
У зв'язку з несплатою відповідачем вказаної суми боргу йому правомірно нараховані пеня та індекс інфляції, згідно приведеного позивачем розрахунку.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок суми боргу суд погоджується з ним та вважає правильним.
Зворотнього відповідачем в порядку ст. 33 ГПК України не доведено.
Підсумовуючи викладене суд вважає вимоги Позивача законними, обґрунтованими, доведеними наявними у справі доказами і тому підлягаючими задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 44, 49 ГПК України при задоволенні позову судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 32, 33, 43, 44,49,82-85 ГПК України, суд, -
В и р і ш и в:
Позовні вимоги Заступника прокурора Київського району міста Одеси в інтересах держави, в особі Одеської міської ради, в особі Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» - задовольнити повністю.
Стягнути з житлово - будівельного кооперативу „Київський -2" (65078, м. Одеса, вул. Генерала Петрова, буд. 29, код ЄДРПОУ 20996674) на користь Комунального підприємства „Теплопостачання міста Одеси" (65110, м. Одеса, вул. Банківська, 1-Б, код ЄДРПОУ 34674102): суму заборгованості за спожиту теплову енергію в розмірі 60400 (шістдесят тисяч чотириста) грн. 52 коп.
Стягнути з житлово - будівельного кооперативу „Київський -2" (65078, м. Одеса, вул. Генерала Петрова, буд. 29, код ЄДРПОУ 20996674) до державного бюджету України (рахунок №31210206783008, Одержувач: ГУДКСУ в Одеській області, Код ЄДРПОУ - 37607526, Банк одержувача: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, Код бюджетної класифікації: 22030001, Код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області: 03499997) через ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області 1827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. судового збору.
Повний текст рішення складено та підписано 10.06.2014р.
Суддя Никифорчук М.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2014 |
Оприлюднено | 13.06.2014 |
Номер документу | 39154913 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні