10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 травня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2707/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Качуріної Л.С.
при секретарі судового засідання: Якимчук В.В.
за участю представників сторін
від позивача: не прибув;
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська до Публічного акціонерного товариства «Завод «Прогрес» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у загальній сумі 16 280,28 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська до Публічного акціонерного товариства «Завод «Прогрес» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у загальній сумі 16 280,28 грн., в обґрунтування якого зазначено наступне.
Відповідач має заборгованість до Пенсійного фонду України по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій за списком № 2 за період з 25 січня 2014 року по 25 березня 2014 року, яка залишається непогашеною по теперішній час, у розмірі 16 280,28 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, який був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Правом подати суду заперечення відповідач не скористався.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач - Публічне акціонерне товариство «Завод «Прогрес», зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 02 квітня 1996 року (а. с. 4) та знаходиться на обліку як платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська.
Відповідач має заборгованість перед позивачем з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 у сумі 16 280,28 грн., що підтверджено карткою особового рахунку (а. с. 6-8).
Окрім того, судом встановлено, що розрахунки підприємство отримувало, не оскаржувало в установленому порядку, тобто суму по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій визнало, але до теперішнього часу добровільно суму боргу підприємство не сплатило.
Так, судом було встановлено, що за період з 2011 року станом на час звернення позивача до суду відповідачем сплачено кошти в рахунок відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 у розмірі 20 401, 37 грн. Зазначені кошти зараховано до погашення заборгованості, що перебуває на примусовому виконанні.
Під час розгляду справи, судом встановлено, що станом на 01 квітня 2014 року відповідач має заборгованість у розмірі 34 504, 73 грн., з якої сума заборгованості у розмірі 18 224, 45 грн. це сума, що перебуває на примусовому виконані за виконавчими листами № 2а-9763/11/1270, № 2а/1270/2388/2012, № 2а/1270/6550/2012 з урахуванням здійснених боржником платежів.
За період з 25 січня 2014 року по 25 березня 2014 року відповідач має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська стосовно відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 на загальну суму 16 280,28 грн., яка складається з:
- суми перерахунку за попередній рік з урахуванням щомісячної суми за січень 2014 року у розмірі 14 002, 90 грн.,
- місячної суми за лютий 2014 року у розмірі - 1138,69 грн.,
- місячної суми за березень 2014 року у розмірі - 1138,69 грн.
Правовідносини, пов'язані з виплатою та доставкою пенсій, призначених на пільгових умовах, регулюються Конституцією України, Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"від 08 липня 2010 року № 2464 - VI, яким внесено зміни до Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення", "Про пенсійне забезпечення".
Разом з цим положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення", які врегульовують питання обов'язку підприємств відшкодовувати Пенсійному фонду України фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не змінено.
Згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підприємства та організації з грошових коштів, які призначені на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду України плату, яка покриває витрати на виплату та доставку пенсій. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій передбачений ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме платники збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відшкодовують фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій до досягнення працівниками пенсійного віку.
Встановлено єдиний порядок для відшкодування пенсій, призначених відповідно з пунктами "б"-"з"статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Порядок відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пенсій регулюється пунктом 6 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі - Інструкція).
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається на підставі відомостей відділів з призначення пенсій відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Підставою для нарахування пільгових пенсій є не тільки запис у трудовій книжці щодо праці на даному підприємстві, а й довідка підприємства, яка уточнює характер роботи з зазначенням періоду роботи, що зараховується до спеціального стажу; професії або посади; характеру виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, яка оцінюється управлінням Пенсійного фонду з урахуванням вимог Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.06.2002 за № 536/6824. Відповідальність за представлення таких документів покладається на адміністрацію підприємств, установ, організацій, згідно ст. 101 Закону "Про пенсійне забезпечення" № 1788- ХІІ.
Тобто, витрати по оплаті пільгових пенсій відшкодовуються Пенсійному фонду за рахунок відповідних підприємств.
Підставою для відшкодування підприємством органам Пенсійного Фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період.
Із системного аналізу зазначених Закону України "Про пенсійне забезпечення", суд приходить до висновку, що відповідач, отримавши розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б - з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", не надавши на них заперечень та не оскарживши розрахунки у судовому порядку, фактично узгодив такі розрахунки. Відтак, визначена в розрахунках сума до відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підлягає сплаті відповідачем.
Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська до Публічного акціонерного товариства «Завод «Прогрес» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у загальній сумі 16 280,28 грн.,- задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Завод «Прогрес» (код ЄДРПОУ 02969001, місцезнаходження: 91019, Луганська область, м. Луганськ, вул. Кірова, 65) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська суму витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за період з 25 січня 2014 року по 25 березня 2014 року в розмірі 16 280,28 грн. (шістнадцять тисяч двісті вісімдесят гривень 28 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 02 червня 2014 року.
Суддя Л.С. Качуріна
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2014 |
Оприлюднено | 17.06.2014 |
Номер документу | 39195523 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Л.С. Качуріна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні