ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.06.2014 р. Справа № 914/1765/14
За позовом: Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго", м. Львів
до відповідача: Приватної виробничо-комерційної фірми "Ластівка", м. Рудки Самбірського району Львівської області
про стягнення 6 004 грн. 85 коп.
Суддя Морозюк А.Я.
При секретарі Чопко К.М.
За участю представників сторін:
від позивача: Луцик С.В. - представник
від відповідача: не з'явився
Судом роз'яснено зміст ст.ст.20,22 ГПК України, а саме, процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи. Відводу не заявлено.
Позов заявлено Публічним акціонерним товариством "Львівобленерго", м. Львів до відповідача: Приватної виробничо-комерційної фірми "Ластівка", м. Рудки Самбірського району Львівської області про стягнення 6 004 грн. 85 коп.
Ухвалою суду від 21.05.2014р. порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в засіданні на 10.06.2014 р.
Представник позивача в судовому засіданні 10.06.2014р. підтримав позовні вимоги, просив їх задоволити повністю з підстав зазначених у позовній заяві та подав лист б/н б/д (вх. №24956/14 від 10.06.2014р.), яким повідомив про відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав та відсутність рішення цих органів з такого спору.
Відповідач в судове засідання 10.06.2014р. явку повноважного представника не забезпечив, причин неявки та невиконання вимог ухвали суду про порушення провадження від 21.05.2014р. не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення від 21.05.2014р. (вручено 26.05.2014р.).
Отже, відповідач вважається повідомленим про час та місце судового розгляду справи.
Господарським судом виконані всі можливі заходи щодо сповіщення відповідача про час та місце судового засідання.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Відповідач не скористався своїм правом подання відзиву на позовну заяву та надання доказів в порядку статті 33 Господарського процесуального кодексу України.
Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України - за наявними у ній матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин справи і прийняття рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд встановив наступне.
16.06.2008р. між позивачем та відповідачем укладено Договір № 51099 про постачання електричної енергії, згідно з умовами якого позивач зобов'язався постачати відповідачу електричну енергію, а відповідач оплачувати позивачу її вартість та здійснювати інші платежі, згідно з умовами цього договору.
08.02.2013р. представниками енергонагляду ПАТ "Львівобленерго" при огляді приміщення магазину за адресою: м. Рудки, вул. І. Франка, 8 в присутності представника відповідача виявлено факт встановлення магніту з метою зменшення показів приладу обліку, про що складено Акт про порушення №04827 зі схемою підключення електроустановки споживача. Вказаний акт підписаний представником відповідача без зауважень.
На підставі зазначеного акту у відповідності до „Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією" комісією ЛМЕМ по розгляду актів про порушення Правил користування електричної енергії складено протокол №3 від 07.03.2014р. в присутності представника відповідача Шулак О.І., згідно з яким вирішено провести нарахування вартості недорахованої електроенергії на загальну суму 6004,85 грн.
Протокол засідання комісії №3 та розрахунковий документ на суму 6004,85грн. вручено предстанику відповідача особисто.
Станом на день подання позову до суду заборгованість відповідачем перед позивачем не сплачена.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Відповідно до вимог ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" та Правил користування електричною енергією (далі ПКЕЕ), затверджених Національною комісією регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996р. (в редакції постанови НКРЕ України від 17.10.2005р. №910 із змінами та доповненнями) постачання електричної енергії здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, який укладається між споживачем та постачальником електричної енергії.
Згідно із п. 5.1 ПКЕЕ, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
Відповідно до вимог ст.27 Закону України "Про електроенергетику", правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушенням в електроенергетиці є самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Згідно розділу 10 ПКЕЕ, споживач зобов'язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок; не допускати безоблікового користування електроенергією від технологічних електричних мереж споживача (внутрішньобудинкових мереж); оперативно повідомляти щодо виявлення безоблікового користування електроенергією від технологічних електричних мереж споживача.
Пунктом 1.2 ПКЕЕ визначено, що недоврахована електрична енергія - це обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом, але не врахований розрахунковими засобами обліку або врахований неправильно.
Відповідно до вимог п.6.41 ПКЕЕ, у разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень ПКЕЕ або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
Як встановлено судом, вищевказаний Акт про порушення ПКЕЕ підписаний відповідачем без зауважень.
Відповідно до вимог п.6.42 ПКЕЕ, на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України.
Як встановлено судом, на засіданні комісії представник відповідача не заперечив проти виявлених порушень представниками енергонагляду.
Відповідач обставин справи не заперечив, не спростував доводів позовної заяви, не надав суду належних та допустимих доказів про наявність інших обставин ніж ті, що досліджені в ході судового розгляду.
Відповідно до вимог ст. 235 ГК України, за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватись оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку.
Відтак, нарахована сума вартості недорахованої електроенергії відповідно до Акту про порушення від 08.02.2014р., яка підлягає стягненню, становить 6004,85 грн.
Зважаючи на те, що спір виник з вини відповідача, судові витрати по розгляду справи відповідно до ст. 49 ГПК України необхідно покласти на нього.
З огляду на викладене, керуючись Законом України "Про електроенергетику", Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ), затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996р., ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ :
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Приватної виробничо-комерційної фірми "Ластівка" (81440, Львівська область, Самбірський район, м. Рудки вул. І. Франка, 8, ідентифікаційний код 22378391) на користь Публічного акціонерного товариства „Львівобленерго" (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 3, ідентифікаційний код 00131587) 6004 грн. 85 коп. недорахованої електричної енергії та 1827 грн. 00 коп. судового збору.
3. Наказ видати згідно ст.116 ГПК України після набранням судовим рішенням законної сили.
Повне рішення складено 16.06.2014р.
Суддя Морозюк А.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2014 |
Оприлюднено | 18.06.2014 |
Номер документу | 39250296 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Морозюк А.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні