Справа № 758/3646/14-ц
Категорія 22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
05 червня 2014 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Декаленко В. С. ,
при секретарі - Кравцовій Ю. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК» про розірвання договору та стягнення заборгованості, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів про розірвання договору та стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що 07.08.2013 року між ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ТОВ «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК» був укладений Договір оренди № 1, згідно якого Орендодавці передали, а Орендар прийняв в строкове користування індивідуально визначене Договором майно, а саме: нежитлове приміщення загальною площею 249, 90 (двісті сорок дев'ять цілих дев'яносто сотих) кв. м., за адресою: АДРЕСА_1.
Зазначають, що відповідно до п. 5.1 Договору, протягом усього терміну користування Приміщенням і Майном, розмір Орендної плати з урахуванням її індексації за один місяць становить 16 000 (шістнадцять тисяч) грн. 00 коп..
Згідно Договору про внесення змін № 1 від 07.08.2013 року До Договору № 1 оренди нерухомого майна від 07.08.2013 року, було змінено п. 5.1 та викладений таким чином: «Протягом усього терміну користування Приміщенням і Майном, розмір орендної плати з урахуванням її індексації за один місяць користування Приміщенням і Майном буде становить 84 000 (вісімдесят чотири тисячі) грн. 00 коп.».
Посилаються на те, що крім сплати орендної плати, Орендар згідно з умовами Договору оренди зобов'язаний здійснювати відшкодування Орендодавцям платежів за комунальні і експлуатаційні послуги, електроенергію та земельного податку.
Звертають увагу суду на те, що відповідач порушив свої зобов'язання за Договором оренди у зв'язку з чим станом на 10.02.2014 року за останнім наявний борг по орендній платі в розмірі 220 000, 00 грн., платежам за комунальні послуги в розмірі 2 896, 70 грн. та борг за електроенергію в розмірі 23 510,00 грн.
Крім того зазначають, що ними на початку лютого 2014 року було здійснено перевірку орендованого Приміщення в результаті якої виявилось, що Орендар фактично не знаходиться за даною адресою, орендоване Приміщення пустує, ознаки щодо його користування Орендарем відсутні.
На підставі вищевикладеного, а також керуючись ст.ст. 203, 526, 610, 612, 625, 628, 629, 638, 762 ЦК України звертаються з даним позовом до суду та просять стягнути з відповідача на їх користь пропорційно їх часткам у праві власності на орендоване Приміщення, борг по орендній платі в розмірі 220 000, 00 грн., борг по платежам за комунальні послуги в розмірі 2 896, 70 грн., борг за електроенергію в розмірі 23 510,00 грн., пеню в розмірі 2 376, 00 грн., 3% річних в розмірі 1 952, 88 грн., індекс інфляції в розмірі 2 860, 00 грн. та судові витрати.
Позивачі та представник відповідача в судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені вчасно та належним чином, від позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до суду надано заяви згідно яких останні просять розглянути справу за їх відсутності, свої вимоги підтримують в повному обсязі та просять їх задовольнити, а про прийняте рішення по даній справі повідомити письмово, надіславши на їх адресу копію судового рішення.
Від позивача ОСОБА_3, який є також представником позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2, до суду також надано заяву згідно якої останній просить суд розглядати справу без його участі як позивача і як представника позивачів, позовні вимоги підтримує в повному обсязі і проти винесення заочного рішення по справі не заперечує.
Причини неявки представника відповідача суду невідомі.
Суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності зазначених осіб відповідно до вимог ст.ст. 158, 169 ЦПК України.
З письмової згоди позивача ОСОБА_3, який є також представником позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 (загальною площею 249,90 кв. м.) на підставі Договору купівлі-продажу нежилих приміщень від 29.09.2008 року належить на праві власності позивачам по справі в наступних частинах, а саме: ОСОБА_1 - 1/4 частина, ОСОБА_2 - 1/4 частина, ОСОБА_3 - 1/2 частина (а.с.7).
Судом встановлено, що 07.08.2013 року між ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (Орендодавці) та ТОВ «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК» (Орендар) був укладений Договір оренди № 1 (а.с. 14-17), згідно умов якого Орендодавець передає, а Орендар приймає у тимчасове платне користування на умовах оренди нежитлове приміщення загальною площею 249, 90 кв.м. (двісті сорок дев'ять цілих дев'яносто сотих), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Крім Приміщення Орендодавець передає, а Орендар приймає у тимчасове платне користування обладнання та меблі, а також інше майно, (надалі в тексті - Майно), що знаходиться в Приміщенні. Перелік, опис та вартість Майна, яке передається Орендодавцем Орендарю, вказується Сторонами в Акті прийманні-передачі Майна, який підписується Сторонами і є невід'ємною частиною Договору. Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами, яка вказана в преамбулі Договору, та діє до 07 липня 2016 року (п.п.1.1., 1.2., 3.1. Договору).
Як вбачається з наданого суду Акту прийому-передачі нерухомого майна за Договором оренди № 1 від 07.08.2013 року, вищезазначене нежитлове приміщення на виконання умов Договору оренди № 1, було передане ТОВ «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК» (Орендарю), про що сторони засвідчили проставленням своїх підписів під Актом (а.с. 19).
Стаття 509 ЦК України визначає, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ст. 762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Судом встановлено, що в п.п. 5.1., 5.2. Договору оренди № 1 від 07.08.2013 року сторони погодили, що протягом усього терміну користування Приміщенням і Майном, розмір Орендної плати з урахуванням її індексації за один місяць становить 16 000 (шістнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Орендна плата за користування Приміщенням вноситься Орендарем на перед кожного 5 (п'ятого) числа поточного місяця, але не пізніше 20-го числа, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Орендодавця.
07.08.2013 року між ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (Орендодавці) та ТОВ «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК» (Орендар) був укладений Договір про внесення змін № 1 до Договору № 1 оренди нерухомого майна від 07.08.2013 року (а.с. 18), згідно умов якого сторони зокрема дійшли згоди змінити розмір орендної плати у зв'язку з чим змінити пункт 5.1. Договору оренди № та викласти його у такій редакції: 5.1. «Протягом усього терміну користування Приміщенням і Майном, розмір Орендної плати з урахуванням її індексації за один місяць користування приміщенням і Майном буде становить 84 000 (вісімдесят чотири тисячі) гривень 00 копійок».
З викладеного вбачається, що сторонами була належним чином погоджена та встановлена орендна плата за користування Приміщенням і Майном у розмірі 84 000 (вісімдесят чотири тисячі) грн. 00 коп. на весь строк дії Договору, а саме до 07.07.2016 року.
Крім того, як вбачається з умов Договору № 1 оренди нерухомого майна від 07.08.2013 року, сторони в п. 5.5. визначили, що у розмір орендної плати не включено суми відшкодування платежів за комунальні і експлуатаційні послуги, та земельного податку які відшкодовуються Орендарем Орендодавцю окремо на підставі рахунків Орендодавця та або на підставі показань лічильників. До платежів за комунальні послуги належать витрати на оплату газо-, тепло-, водо-, електропостачання, водовідведення, утримання будинку та прибудинкової території, вивезення твердих побутових відходів. Відшкодування платежів за комунальні послуги здійснюються Орендарем не пізніше 15-го (п'ятнадцятого) числа місяця, що слідує за місяцем, в якому були отримані комунальні і експлуатаційні послуги, шляхом сплати Орендарю грошових коштів у розмірі вартості вказаних комунальних послуг.
Згідно п. 2.1 Договору № 1 оренди нерухомого майна від 07.08.2013 року, Орендодавець, зокрема, зобов'язаний до 07 серпня 2013 року передати Орендарю у користування Приміщення за Актом приймання-передачі Приміщення, а також передати Орендарю Майно за Актом приймання-передачі Майна.
Судом встановлено, що позивачами на виконання зазначеного пункту Договору № 1 оренди нерухомого майна, було передане ТОВ «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК» (Орендарю) нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 (загальною площею 249,90 кв. м.), що підтверджує пояснення останніх про належне виконання ними своїх зобов'язань за Договором.
В той же час відповідно до п. 2.3 Договору оренди, Орендар, зокрема зобов'язаний, в термін, передбачений Договором, прийняти в користування Приміщення і Майно; своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату, а також здійснювати відшкодування Орендодавцю платежів за комунальні і експлуатаційні послуги, електроенергію та земельного податку згідно Договору (у випадку його сплати Орендодавцем) на підставі окремих рахунків Орендодавця. Розмір вищевказаних витрат має бути документально підтверджений Орендодавцем шляхом надання Орендареві оригіналів рахунків, виставлених відповідними обслуговуючими та постачальними організаціями та документу, що обґрунтовує розмір земельного податку за відповідний період;
Статті 526, 525, 610 ЦК України визначають, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Судом встановлено, а відповідачем в порушення вимог ст.ст. 10, 60 ЦПК України не спростовано, що останнім в порушення вимог вищезазначених норм чинного законодавства України та умов Договору № 1 оренди нерухомого майна від 07.08.2013 року, свої зобов'язання за Договором, які стосуються сплати орендної плати та платежів за комунальні послуги, не виконуються належним чином у зв'язку з чим в останнього станом на 10.02.2014 року наявний борг по орендній платі в розмірі 220 000, 00 грн., платежам за комунальні послуги в розмірі 2 896, 70 грн. та борг за електроенергію в розмірі 23 510,00 грн.
Крім того, судом встановлено, що відповідач станом на момент розгляду зазначеної справи в суді відсутній в орендованому Приміщенні. Звільнення приміщення відбулося без повідомлення позивачів та складання відповідного Акту повернення Приміщення та Майна відповідно до вимог п. 3 Договору оренди № 1 нерухомого майна від 07.08.2013 року.
Як вбачається зі змісту статті 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов'язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до ч. 2 ст. 773 ЦК України, наймач зобов'язаний користуватися річчю відповідно до її призначення та умов договору. Якщо наймач користується річчю, переданою йому у найм, не за її призначенням або з порушенням умов договору найму, наймодавець має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
Згідно п. 9.2 Договору оренди, у разі несвоєчасного або не в повному обсязі перерахування орендної плати, відшкодування платежів за комунальні і експлуатаційні послуги та земельного податку Орендар сплачує Орендодавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який вона сплачується від суми простроченого платежу за кожен день прострочення
Відповідно до п. 2.2. Договору, у разі порушення строків оплати, за оренду приміщення, більше чим на 15 днів, Орендодавець має право розірвати цей договір, в односторонньому порядку.
Враховуючи вищевикладене, встановлені в судовому засіданні обставини, суд приходить до висновку про доведеність порушення відповідачем своїх зобов»язань за Договором оренди № 1 нерухомого майна від 07.08.2013 року (несплата орендної плати, комунальних платежів та ін.), у зв'язку з чим він підлягає розірванню із стягненням із відповідача боргу по орендній платі, комунальним платежем та пені.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Зважаючи на ту обставину, що судом встановлено наявність у відповідача боргу по орендній платі та комунальним платежам, а також враховуючи приписи зазначеної норми цивільного Закону, позовні вимоги позивачів про стягнення з відповідача на їх користь боргу з врахуванням індексу інфляції та 3% річних, також підлягають задоволенню в розмірі розрахованому в наданих суду Розрахунках, які суд визнає достовірними та правильними (3% річних - 1 952, 88 грн., індекс інфляції - 2 860, 00 грн.).
Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ст.ст. 10, 60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить до висновку, що позовні вимоги позивачів знайшли своє доведення в судовому засіданні, є такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Крім того в силу ст.ст. 79, 88 ЦПК України з відповідача на користь позивачів підлягає стягненню судовий збір в розмірах пропорційно до задоволених позовних вимог кожного із них, а саме: на користь ОСОБА_3 - 1 275, 00 грн., на користь ОСОБА_1 - 637, 50 грн., на користь ОСОБА_2 - 637, 50 грн.
На підставі викладеного, ст.ст. 203, 509, 525, 526, 530, 610, 611, 612, 625, 759, 762 , 773 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 84, 88, 208, 209, 213-215, 217- 218, 223, 224, 226 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Розірвати Договір оренди № 1 від 07.08.2013 року укладений між ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК».
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, борг за оренду у розмірі 220 000 (двісті двадцять тисяч) грн. 00 коп. відповідно до часток приміщення, які належать їм на праві власності, а саме: 1/2 боргу ОСОБА_3 в розмірі 110 000 (сто десять тисяч) грн. 00 коп., 1/4 боргу ОСОБА_1 в розмірі 55 000 (п'ятдесят п'ять тисяч) грн. 00 коп. та 1/4 боргу ОСОБА_2 в розмірі 55 000 (п'ятдесят п'ять тисяч) грн. 00 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, кошти за комунальні послуги у розмірі 2 896 (дві тисячі вісімсот дев'яносто шість тисяч) грн. 70 коп. відповідно до часток приміщення, які належать їм на праві власності, а саме: 1/2 суми коштів ОСОБА_3 в розмірі 1 748 (одна тисяча сімсот сорок вісім) грн. 35 коп., 1/4 суми коштів ОСОБА_1 в розмірі 724 (сімсот двадцять чотири) грн. 17 коп. та 1/4 суми коштів ОСОБА_2 в розмірі 724 (сімсот двадцять чотири) грн. 17 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, кошти за електроенергію у розмірі 23 510 (двадцять три тисячі п'ятсот десять) грн. 00 коп. відповідно до часток приміщення, які належать їм на праві власності, а саме: 1/2 суми коштів ОСОБА_3 в розмірі 11 755 (одинадцять тисяч сімсот п'ятдесят п'ять) грн. 00 коп., 1/4 суми коштів ОСОБА_1 в розмірі 5 877 (п'ять тисяч вісімсот сімдесят сім) грн. 50 коп. та 1/4 суми коштів ОСОБА_2 в розмірі 5 877 (п'ять тисяч вісімсот сімдесят сім) грн. 50 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, пеню в розмірі 2 376 (дві тисячі триста сімдесят шість) грн. 00 коп. відповідно до часток приміщення, які належать їм на праві власності, а саме: 1/2 боргу ОСОБА_3 в розмірі 1 188 (одна тисяча сто вісімдесят вісім) грн. 00 коп., 1/4 боргу ОСОБА_1 в розмірі 596 (п'ятсот дев'яносто шість) грн. 00 коп. та 1/4 боргу ОСОБА_2 в розмірі 596 (п'ятсот дев'яносто шість) грн. 00 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, 3% річних у розмірі 1 952 (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят дві) грн. 88 коп. відповідно до часток приміщення, які належать їм на праві власності, а саме: 1/2 боргу ОСОБА_3 в розмірі 976 (дев'ятсот сімдесят шість) грн. 44 коп., 1/4 боргу ОСОБА_1 в розмірі 488 (чотириста вісімдесят вісім) грн. 22 коп. та 1/4 боргу ОСОБА_2 в розмірі 488 (чотириста вісімдесят вісім) грн. 22 коп.
Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, індекс інфляції у розмірі 2 860 (дві тисячі вісімсот шістдесят) грн. 00 коп. відповідно до часток приміщення, які належать їм на праві власності, а саме: 1/2 боргу ОСОБА_3 в розмірі 1 430 (одна тисяча чотириста тридцять) грн. 00 коп., 1/4 боргу ОСОБА_1 в розмірі 715 (сімсот п'ятнадцять) грн. 00 коп. та 1/4 боргу ОСОБА_2 в розмірі 715 (сімсот п'ятнадцять) грн. 00 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 637, 50 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, судовий збір в розмірі 637, 50 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТАЛІЙСЬКИЙ СМАК», код ЄДРПОУ 38779242 на користь ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, судовий збір в розмірі 1 275, 00 грн.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя В. С. Декаленко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2014 |
Оприлюднено | 02.07.2014 |
Номер документу | 39539416 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Декаленко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні