УКРАЇНА
Господарський суд
Чернігівської області
14000,м. Чернігів, пр-т Миру,20, тел. 672-847
Іменем України
Р І Ш Е Н Н Я
" 01 " липня 2014 року Справа №927/661/14
За ПОЗОВОМ: Товариства з обмеженою відповідальністю "Прем'єр.Груп"
юридична адреса: вул. Андрія Іванова, буд. 10, м. Київ, 01010
поштова адреса: вул. Мишуги, буд. 6, м. Київ, 02140
До ВІДПОВІДАЧА: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
АДРЕСА_1
Про стягнення 41513,30 грн.
Суддя І.В. Кушнір
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від Позивача: Кляцький К.О. - представник довіреність № б/н від 09.09.2013,.
Від Відповідача: ОСОБА_1 - особисто, паспорт.
СУТЬ СПОРУ:
Товариством з обмеженою відповідальністю "Прем'єр.Груп" заявлено позов до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 41513,30 грн., в тому числі 39405,62 грн. основної заборгованості, 1726,38 грн. пені та 381,30 грн. штрафних санкцій в порядку ст. 625 Цивільного кодексу України.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Відповідачем договору оренди №01-03/5 від 01.03.2013.
До початку судового засідання 05.06.2014 від Позивача надійшла заява про уточнення (зменшення) позовних вимог, відповідно до якої Позивач просить зменшити розмір пені на суму 96,69 грн., в зв'язку з тим, що при попередньому розрахунку пені була допущена помилка.
Відповідно до ч. 4 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови отримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 Кодексу в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Враховуючи, що зменшення позовних вимог є правом Позивача, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, ці дії не суперечать законодавству та не порушують чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси, суд приймає вищевказану заяву Позивача про зменшення позовних вимог.
Відповідач письмового відзиву на позов не надала, у судовому засіданні 05.06.2014 позов визнала частково.
У судовому засіданні 01.07.2014 Відповідач усно повідомила, що нею було здійснено часткове погашення суми боргу, а також надала квитанцію № 5532.2091.1 від 26.06.2014 на суму 25000 грн.
Представник Позивача підтримав позовні вимоги в частині суми непогашеного основного боргу, пені, а також штрафних санкцій в порядку ст.625 Цивільного кодексу України, які, як усно пояснив Позивач, фактично є 3% річних.
Відповідач усно визнала позовні вимоги та повідомила, що в разі можливості буде сплачувати борг частинами.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши пояснення представника Позивача та Відповідача, суд,
В С Т А Н О В И В:
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю "Прем'єр.Груп" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 10.07.2008.
ОСОБА_1 зареєстрована як Фізична особа - підприємець 25.06.2009, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серія НОМЕР_2.
01 березня 2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Прем'єр.Груп" (Позивач, Орендар) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (Відповідач, Орендар) укладений договір оренди №01-03/5 (далі - Договір).
Відповідно до п.1.1. Договору Орендодавець зобов'язується передати Орендареві за плату на визначений строк у користування для здійснення господарської діяльності приміщення на першому поверсі площею 57,88 квадратних метрів (далі - Приміщення, Орендна площа) в Торговельно-розважальному Центрі із закладами громадського харчування (далі-Комплекс), що розташований за адресою: АДРЕСА_2, біля станції метро Позняки в Дарницькому районі міста Києва (далі-Будівля).
За умовами п.п.2.1.-2.3. Договору строк договору оренди становить 12 (дванадцять) календарних місяців. Обчислення строку договору оренди Приміщення починається з моменту підписання сторонами Акту прийому-передачі Приміщення в оренду. Орендна плата нараховується щомісячно протягом всього строку оренди. Передача Приміщення в оренду та повернення Приміщення в разі припинення або розірвання даного Договору оформлюється Актами прийому-передачі, підписаними Сторонами.
Згідно з п.2.5. Договору передання Приміщення в оренду Орендарю відбувається у день підписання відповідного Акту прийому-передачі.
За умовами п.3.2.3. Договору компенсація вартості комунальних та експлуатаційних послуг, зазначених в п.3.2.3. Договору, здійснюється Орендарем в порядку, передбаченому розділом 5 цього Договору та сплачується Орендарем щомісячно на підставі виставленого Орендодавцем рахунку.
Відповідно до п.3.3.1. Договору Орендар сплачує Орендну плату, відповідні платежі та відшкодовує всі інші витрати, згідно з умовами цього Договору.
Згідно з п.5.1., п.п.5.1.1., 5.1.2. Договору за даним Договором Орендарем здійснюються наступні платежі:
а) щомісячна Орендна плата;
б) компенсація плати за комунальні послуги у відповідності з виставленими рахунками зі сторони Орендодавця (з моменту підписання Акту прийому-передачі Приміщення від Орендодавця до Орендаря);
в) оплата експлуатаційних витрат Комплексу, вказаних в п.п.5.7.1. даного Договору.
Будь-які інші послуги, що не підлягають оплаті по п.5.1. Договору, Орендар і Орендодавець погоджують додатково у випадку необхідності.
Орендар вносить Орендодавцю Гарантійний платіж у розмірі орендної плати та вартості експлуатаційних послуг за один місяць, у відповідності до Додаткової угоди про Гарантійний платіж, що є Додатком Е до даного Договору.
Відповідно до п.5.2., п.п.5.2.1.-5.2.3. Договору Орендар зобов'язаний сплачувати Орендну плату за користування Приміщенням у розмірах і в терміни, що визначені Договором. Орендна плата нараховується з моменту підписання Акту прийому-передачі.
За календарний місяць користування орендованим приміщенням, Орендар сплачує Орендодавцю, орендну плату за 1 кв. м орендованої площі, у розмірі, що складає гривневий еквівалент 45,00 (сорок п'ять) доларів США в тому числі ПДВ 20%. Загальна сума місячної орендної плати складає гривневий еквівалент 2604,60 (дві тисячі шістсот чотири) долара 60 центів США, в тому числі ПДВ 20%. Оплата здійснюється в гривнях за курсом НБУ на день виставлення рахунку за сторони Орендодавця.
В разі, якщо орендоване приміщення передається в оренду чи повертається Орендодавцю таким чином, що передбачає його Орендарем не повний місяць, орендна плата розраховується відповідно до кількості діб протягом яких приміщення використовувалось із розрахунку орендної плати на 30/31 діб на місяць.
Згідно з п.5.3. Договору протягом строку дії даного Договору розмір орендної плати, визначений в п.5.2.2. даного Договору, може бути змінений за рішенням Орендодавця в наступних випадках:
а) збільшення обсягів обов'язкових платежів до державного та місцевого бюджетів;
б) при укладенні Додаткової угоди за згодою обох сторін.
Відповідно до п.5.4. Договору незважаючи на те, що для зручності Орендаря Орендодавець зобов'язаний до 20 числа кожного відповідного місяця надавати Орендарю рахунок, Орендар зобов'язаний сплачувати орендну плату не пізніше терміну, вказаного в Договорі. Якщо до настання вказаного вище терміну оплати орендної плати відповідний рахунок не буде отримано, останній може звернутися до Орендодавця з метою отримання рахунку до настання терміну оплати.
За умовами п.5.5. Договору орендна плата за перший місяць оренди повинна бути сплачена Орендарем протягом 5 (п'яти) банківських днів, з моменту підписання даного Договору. Орендна плата за наступний місяць вноситься щомісяця на банківський рахунок Орендодавця авансом не пізніше 25 (двадцять п'ятого) числа поточного місяця за наступний місяць оренди.
Згідно з п.5.6. Договору компенсація плати за спожиті комунальні послуги нараховується з моменту передачі Орендарю Приміщення, що оформлене підписанням відповідного Акту приймання-передачі, та сплачується Орендарем щомісячно на підставі виставленого Орендодавцем рахунку. При цьому ціна, що береться в розрахунок компенсації вартості комунальних послуг, що сплачується Орендодавцеві не може бути вищою від ціни зазначених послуг у їх постачальника.
Відповідно до п.5.7., п.п.5.7.1.-5.7.3. Договору Орендар щомісяця сплачує експлуатаційні послуги шляхом компенсації Орендодавцю вартості послуг, що стосуються утримання і технічного обслуговування загальних площ, в тому числі пов'язаних з прибиранням, вивезенням сміття, снігу, здійсненням охорони, забезпечення холодною і гарячою водою (при відсутності лічильників у Приміщенні) у розмірі, що складає гривневий 5,00 (п'ять) доларам США 00 центів в тому числі ПДВ 20%, на місяць за 1 кв. м Приміщення, яке орендується по даному Договору. На дату підписання даного Договору загальна сума експлуатаційних послуг складає гривневий еквівалент 289,40 (двісті вісімдесят дев'ять) доларів та 40 центів США, в тому числі ПДВ 20%. Оплата здійснюється в гривнях за курсом НБУ на день виставлення рахунку за сторони Орендодавця
Протягом строку дії даного Договору розмір оплати за експлуатаційні послуги, даного Договору, може бути змінений за рішенням Орендодавця в наступних випадках:
а) залежно від індексу інфляції за попередній місяць;
б) збільшення вартості експлуатаційних послуг, що безпосередньо впливають на експлуатацію нерухомості, що є предметом даного Договору;
в) при заключенні Додаткової угоди за згодою обох сторін.
У будь-якому випадку Орендар зобов'язаний здійснювати плату за надані експлуатаційні послуги не пізніше 5 (п'яти) денного терміну з моменту отримання Орендарем відповідного рахунку від Орендодавця.
Надані Орендарю послуги підтверджуються Актами наданих послуг, підписаними сторонами і посвідченими відповідними печатками.
Акти наданих послуг, передані Орендарю Орендодавцем, повертаються останньому не пізніше 5 (п'яти) банківських днів з моменту їх отримання. За несвоєчасне повернення вказаних актів Орендар виплачує Орендодавцю штраф у розмірі 300 (триста) гривень. Крім того, якщо Орендар письмово не повідомив Орендодавця про причини неповернення Актів наданих послуг в установлений термін, Орендодавець розцінює це як незгоду Орендаря оплатити вартість послуг по наданому Акту.
Згідно з п.5.9. Договору усі платежі, передбачені цим Договором, вносяться в гривнях банківським переказом на поточний рахунок, зазначений Орендодавцем.
За умовами п.5.11. Договору Орендар протягом 5 (п'яти) банківських днів з моменту укладення цього Договору перераховує на банківський рахунок Орендодавця Гарантійний платіж. Сплата Гарантійного платежу здійснюється в порядку та на умовах визначених у Додатковій угоді про гарантійний платіж, що є Додатком Е до даного Договору.
Відповідно до п.п.7.1.1., 7.1.4. Договору він набирає чинності починаючи від дати його підписання уповноваженими представниками Сторін, вказаними в преамбулі на першій сторінці тексту Договору. Умови і положення Договору залишаються дійсними до повного виконання Сторонами своїх відповідних зобов'язань.
Згідно з п.7.6. Договору після закінчення терміну оренди Орендар зобов'язаний повернути Приміщення Орендодавцю протягом 10 (десяти) календарних днів від дати закінчення терміну оренди. Сторони складають і підписують відповідний Акт приймання-передачі Приміщення.
На виконання умов Договору за Актом приймання-передачі приміщення від 01.03.2013 Приміщення було передано Позивачем Відповідачу в оренду.
01.07.2013 між сторонами була укладена Додаткова угода №2 від 01.07.2013 до Договору оренди №01-03/5 від 01.03.2013, відповідно до якої сторони прийшли згоди внести зміни до п.5.2.2. Договору та викласти його в наступній редакції:
"За календарний місяць користування орендованим приміщенням в період з 01.07.2013 року по 30.09.2013 року, Орендар сплачує Орендодавцю, орендну плату за 1 кв. м орендованої площі, у розмірі, що складає гривневий еквівалент 20,00 (двадцять) доларів 00 центів США в тому числі ПДВ 20%. Загальна сума місячної орендної плати складає гривневий еквівалент 1157,60 (одна тисяча чотириста сорок сім) доларів та 60 центів США, в тому числі ПДВ 20%. Оплата здійснюється в гривнях за курсом НБУ на день виставлення рахунку за сторони Орендодавця."
У всьому, що не суперечить положенням цієї Додаткової угоди, Договір залишається незмінним та продовжує свою дію.
01.10.2013 між сторонами була укладена Додаткова угода №3 від 01.10.2013 до Договору оренди №01-03/5 від 01.03.2013, відповідно до якої сторони прийшли згоди внести зміни до п.5.2.2. Договору та викласти його в наступній редакції:
"За календарний місяць користування орендованим приміщенням в період з 01.10.2013 року по 31.10.2013 року, Орендар сплачує Орендодавцю, орендну плату за 1 кв. м орендованої площі, у розмірі, що складає гривневий еквівалент 20,00 (двадцять) доларів 00 центів США в тому числі ПДВ 20%. Загальна сума місячної орендної плати складає гривневий еквівалент 1157,60 (одна тисяча чотириста сорок сім) доларів та 60 центів США, в тому числі ПДВ 20%. Оплата здійснюється в гривнях за курсом НБУ на день виставлення рахунку за сторони Орендодавця."
У всьому, що не суперечить положенням цієї Додаткової угоди, Договір залишається незмінним та продовжує свою дію.
01.11.2013 між сторонами була укладена Додаткова угода №4 від 01.11.2013 до Договору оренди №01-03/5 від 01.03.2013, відповідно до якої сторони прийшли згоди внести зміни до п.5.2.2. Договору та викласти його в наступній редакції:
"За календарний місяць користування орендованим приміщенням в період з 01.11.2013 року по 30.11.2013 року, Орендар сплачує Орендодавцю, орендну плату за 1 кв. м орендованої площі, у розмірі, що складає гривневий еквівалент 20,00 (двадцять) доларів 00 центів США в тому числі ПДВ 20%. Загальна сума місячної орендної плати складає гривневий еквівалент 1157,60 (одна тисяча чотириста сорок сім) доларів та 60 центів США, в тому числі ПДВ 20%. Оплата здійснюється в гривнях за курсом НБУ на день виставлення рахунку за сторони Орендодавця."
У всьому, що не суперечить положенням цієї Додаткової угоди, Договір залишається незмінним та продовжує свою дію.
Між сторонами були підписані акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) щодо суми орендної плати, витрат та послуг, передбачених умовами Договору.
Відповідач, в порушення умов Договору орендну плату та платежі, передбачені Договором, сплачувала несвоєчасно та не в повному обсязі.
В матеріалах справи містяться копії банківських виписок, що підтверджують часткову сплату Відповідачем орендної плати та платежів, передбачених Договором.
16.01.2014 Позивачем була надіслана Відповідачу претензія вих. №16-1П на суму 61102,19 грн.
01.03.2014 за Актом приймання-передачі (повернення) приміщення від 01.03.2014 до Договору оренди №01-03/5 від 01.03.2013 Приміщення було повернуто Відповідачем Позивачу.
Відповідно до акту звірки взаємних розрахунків за період з 01.12.2012 по 21.03.2014, підписаного між сторонами 21.03.2014, станом на 21.03.2014 заборгованість Відповідача становила 39405,62 грн.
У позовній заяві Позивач просив стягнути з Відповідача 39405,62 грн. основного боргу, в тому числі заборгованість по сплаті орендної плати з урахуванням ПДВ - 20%: за липень 2013 року - 2119,59 грн., за листопад 2013 року - 0,88 грн., за грудень 2013 року - 11565,87 грн., за лютий 2014 року - 20900,96 грн., заборгованість по компенсації спожитих комунальних послуг з урахуванням ПДВ - 20%: за листопад 2013 року - 1152,35 грн., за січень 2014 року - 2353,64 грн., за лютий 2014 року - 1312,33 грн.
З наданої Відповідачем у судовому засіданні 01.07.2014 квитанції № 5532.2091.1 від 26.06.2014, вбачається, що Відповідачем було сплачено 25000 грн.
Тобто, в період розгляду справи сторонами було врегульовано спір щодо стягнення 25000 грн. основного боргу і предмет спору в цій частині між сторонами відсутній, а тому суд доходить висновку, що провадження у справі в частині стягнення 25000 грн. основного боргу підлягає припиненню на підставі п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України за відсутністю предмету спору.
Таким чином, на момент прийняття рішення сума основного боргу складає 14405,62грн.
Згідно з ч.ч.1,2,6 ст.283 Господарського кодексу України:
"1. За договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
2. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).
6. До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом."
Відповідно до ст.759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно зі ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України
"Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)."
Відповідно до ч.ч.1,7 ст.193 Господарського кодексу України (далі ГКУ):
"Суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином."
Згідно зі ст.610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст.612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зі ст.599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.631 Цивільного кодексу України:
"Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору."
Як передбачено ч.2 ст.193 ГКУ:
"Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором."
Згідно з ч.1 ст.216 ГКУ:
"Учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.217 ГКУ:
"Господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки.
У сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції."
Згідно з ч.1 ст.218 ГКУ:
"Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання."
Відповідно до ч.1 ст.230 ГКУ:
"Штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання."
Згідно з п.1 ст.546 Цивільного кодексу виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Відповідно до ст. 547 Цивільного кодексу правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.
Згідно з ч.1 ст.548 Цивільного кодексу виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з п.п.6.1.1. Договору якщо будь-який платіж на користь Орендодавця за даним Договором буде прострочений, Орендар виплачує Орендодавцю, на додаток до простроченої суми, пеню в розмірі подвійної ставки НБУ від несплаченої суми за кожен день прострочення відповідного платежу.
На підставі викладеного, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог Позивачем обґрунтовано нарахована Відповідачу пеня у розмірі 1629,69 грн. за період з 26.06.2013 по 25.04.2014 згідно наданих розрахунків.
Також Позивач просить стягнути з Відповідача 381,30 грн. штрафних санкцій в порядку ст.625 Цивільного кодексу України за період з 26.06.2013 по 25.04.2014 відповідно до наданих розрахунків.
Відповідно до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Як вбачається з наданих розрахунків, в яких зазначено порядок нарахування, та усних пояснень Позивача, дані нарахування фактично є нарахуванням саме 3% річних відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Доказів своєчасної сплати орендної плати та платежів, передбачених Договором, як і належних та достатніх доказів, які б спростовували вищевикладені обставини, Відповідач не надала.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню в частині стягнення 14405,62 грн. основного боргу, 1629,69 грн. пені та 381,30 грн. - 3% річних.
Враховуючи, що спір виник внаслідок неправильних дій Відповідача, частина суми основного боргу була сплачена Відповідачем після порушення провадження у справі, суд приходить до висновку, що відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу судовий збір в повному обсязі має бути покладений на Відповідача.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 49, 75, п.1-1 ч.1 ст. 80, ст.ст. 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Провадження у справі в частині стягнення 25000 грн. основного боргу припинити.
2. Позов задовольнити частково.
3.Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Прем'єр.Груп" (юридична адреса: вул. Андрія Іванова, буд. 10, м. Київ, 01010, поштова адреса: вул. Мишуги, буд. 6, м. Київ, 02140, ідентифікаційний код 30781558) 14405 грн. 62коп. основного боргу , 1629 грн. 69 коп. пені, 381 грн. 30 коп. - 3% річних та 1827 грн. 00 коп. на відшкодування судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 02 липня 2014 року.
Суддя І.В. Кушнір
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2014 |
Оприлюднено | 04.07.2014 |
Номер документу | 39550049 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кушнір І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні