Ухвала
від 04.07.2014 по справі 2а-2227/10/2470
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

04 липня 2014 року м. Чернівці Справа № 2а-2227/10/2470

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області до відділу Держземагенства у Вижницькому районі Чернівецької області про стягнення економічних та фінансових санкцій.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває адміністративна справа за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області до відділу Держкомзему у Вижницькому районі про стягнення економічних та фінансових санкцій 152640,00 грн., які грунтуються на рішенні № 34 від 12.05.2010 р.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 07.06.2013 р. зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішення у справі № 2а-2098/10/2470 за позовом відділу Держкомзему у Вижницькому районі Чернівецької області до державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 р. постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.07.2010 р. у справі № 2а-2098/10/2470 в частині закриття провадження у справі щодо оскарження акта Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області від 07.05.2010 р. щодо перевірки відділу Держкомзему у Вижницькому районі з питань правильності формування та застосування розмірів оплати на платні роботи (послуги) скасовано та прийнято в цій частині нову постанову. В задоволенні позовних вимог відділу Держкомзему у Вижницькому районі до Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішень в частині визнання протиправним та скасування акта Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області від 07.05.2010 р. щодо перевірки відділу Держкомзему у Вижницькому районі з питань правильності формування та застосування розмірів оплати на платні роботи (послуги) - відмовлено. В решті постанову Чернівецького окружного адміністративного суду залишено без змін.

Згідно ч. 5 ст. 156 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням сторін, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження у справі.

У звязку із тим, що обставини, які були підставою для зупинення провадження у справі відпали, суд вважає, що провадження в справі № 2а-2227/10/2470 необхідно поновити.

Також суд вважає за необхідне, замінити позивача по справі - Державну інспекцію контролю за цінами в Чернівецькій області на його правонаступника Державну інспекцію України з контролю за цінами виходячи з наступного.

В матеріалах справи міститься клопотання Державної інспекції України з контролю за цінами в якому вони вказували, що Державна інспекція з контролю за цінами у Чернівецькій області ліквідована 07.05.2012 р. Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної інспекції України з контролю за цінами» утворено територіальні органи Держцінінспекції як структурні підрозділи, зокрема Сектор у Чернівецькій області, проте без права юридичної особи.

Статтею ст. 55 КАС України передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про ліквідацію урядових органів" від 28.03.2011 р. №346 ліквідовано Державну інспекцію з контролю за цінами у Чернівецькій області та Указом Президента України "Про Державну інспекцію України з контролю за цінами" від 19.01.2012 р. №19/2012 утворено Державну інспекцію України з контролю за цінами.

Указом Президента України від 30.03.2012 р. №236/2012 "Питання реалізації державної політики з контролю за цінами" затверджено Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами, яким не визначено Державну інспекцію України з контролю за цінами правонаступником ліквідованої Державної інспекції України з контролю за цінами, що діяла у системі Мінекономіки України.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що процесуальним правонаступником такого позивача має бути орган, який виконує тотожні або подібні функції, які були у ліквідованого органу. Зазначена позиція узгоджується з позицією Пленуму Вищого адміністративного суду України, яка викладена у постанові від "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 р. №2.

Відповідно до п. 1 Положенням про Державну інспекцію України з контролю за цінами (зі змінами згідно Указу Президента України від 17.04.2013 р., №220/2013 "Про внесення змін до Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами", далі - Положення) Державна інспекція України з контролю за цінами входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику з контролю за цінами, а згідно з п. 3 цього ж Положення передбачено, що основними завданнями Державної інспекції України з контролю за цінами є реалізація державної політики з контролю за цінами у т.ч. шляхом здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

При цьому, згідно п.п. 9-1 п. 4 та п.п. 5 п. 6 вищевказаного Положення для реалізації своїх повноважень Державна інспекція з контролю за цінами здійснює державний контроль (нагляд) за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а також проводить у суб'єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки.

Відповідно до п. 7 Положення, Державна інспекція України з контролю за цінами здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 року № 429-р "Про утворення територіальних органів Державної інспекції з контролю за цінами" створено Сектор у Чернівецькій області, без права юридичної особи, який є структурним підрозділом апарату Державної інспекції України з контролю за цінами.

Отже, на даний час є орган, на який покладено аналогічні завдання та функції, що і на Державну інспекцію з контролю за цінами в Чернівецькій області - Сектор у Чернівецькій області Державної інспекції України з контролю за цінами.

Водночас, враховуючи, що територіальні органи Державної інспекції України з контролю за цінами, зокрема, Сектор у Чернівецькій області, не мають статусу юридичної особи, суд дійшов висновку, що останній, в силу положень ч. 3 ст. 48 КАС України, не може бути стороною по справі.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що за своїми функціональними повноваженнями та компетенцією Державна інспекція України з контролю за цінами є правонаступником Державної інспекції з контролю за цінами України та має всі передбачені законом підстави виступати в суді як сторона по справі.

Відтак у даному випадку правонаступником і стороною у справі повинна виступати саме Державна інспекція України з контролю за цінами.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.52, 55, 156 та 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Поновити провадження в адміністративній справі №2а-2227/10/2470.

2. Допустити заміну первинного позивача Державну інспекцію контролю за цінами в Чернівецькій області її процесуальним правонаступником - Державною інспекцією України з контролю за цінами.

3. Справу призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 14:00 год. 16 липня 2014 р. Засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І, 2 поверх, зала судового засідання № 2.

Суддя В.К. Левицький

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.07.2014
Оприлюднено08.07.2014
Номер документу39587790
СудочинствоАдміністративне