Ухвала
від 03.07.2014 по справі 826/9136/14
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

   ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А про залишення позовної заяви без руху 03 липня 2014 року                                        м. Київ                              № 826/9136/14 Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами Державного підприємства «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів»        доДержавної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві    провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 10.06.2014 року №0004482203 та №0004472203, -     В С Т А Н О В И В: До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Державне підприємство «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» з позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 10.06.2014 року №0004482203 та №0004472203. Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України. Так, приписами ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Згідно з листом Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року №165/11/13-12, адміністративними  позовами  майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень  про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування  з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача – суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими. З огляду на викладене та як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, Державним підприємством «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» заявлена вимога майнового характеру, а саме: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 10.06.2014 року №0004482203 та №0004472203, яким позивачу встановлено податкове зобов'язання у розмірі 5   159,00 грн. та 4   914,00 грн. відповідно. Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (надалі – Закон №3674), ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (станом на момент звернення з позовом до суду). Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року №719-VII передбачено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2014 року складає 1 218,00 грн. Таким чином, судовий збір за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється у межах від 1   827,00 грн. до 4   872,00 грн. При цьому, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (ч. 3 ст. 4 Закону №3674). Отже, виходячи із розміру заявлених позовних вимог, розміром ставки судового збору за вищезазначені позовні вимоги є 182,70 грн. Таким чином, Державному підприємству «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» слід надати суду належним чином оформлений документ, що підтверджує сплату судового збору за вимогу майнового характеру у встановленому порядку та розмірі з урахуванням вже сплаченої суми, а саме: 109,62 грн. (182,70 грн. – 73,08 грн.). Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду із супровідним листом належним чином оформленого документу на підтвердження сплати судового збору за вимогу майнового характеру у встановленому порядку та розмірі. Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, – УХВАЛИВ: 1.          Залишити позовну заяву Державного підприємства «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» без руху. 2.          Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви. 3.          Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України. 4.          Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою. Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.           Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Суддя                                                                                               Т.О. Скочок

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.07.2014
Оприлюднено10.07.2014
Номер документу39663964
СудочинствоАдміністративне