Ухвала
від 10.06.2014 по справі 914/1029/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

10.06.2014 р. Справа№ 914/1029/14

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., при секретарі судових засідань Мак Л.Б., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Металстандарт", м.Львів

до відповідача Beijing Jingchenghong Ding International Trade Co., Ltd., Китайська Народна Республіка

про стягнення 41 716,20 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ 455 825,47 грн.).

За участю представників сторін:

від позивача: Винник Т.В. - представник (довіреність від 01.04.2014р.);

від відповідача: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Металстандарт" до Beijing Jingchenghong Ding International Trade Co., Ltd. про стягнення 20775,00 доларів США (211 832,28 грн. відповідно до офіційного курсу НБУ) попередньої оплати за непоставлений товар. Згідно заяви про збільшення позовних вимог до стягнення підлягає 41 716,20 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ 455 825,47 грн.) попередньої оплати за непоставлений товар.

Ухвалою суду від 31.03.2014р. прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 16.04.2014р.

Ухвалою суду від 16.04.2014р. розгляд справи відкладено на 14.05.2014р.

Ухвалою суду від 14.05.2014р. прийнято до розгляду заяву позивача про збільшення позовних вимог, відповідно до якої у зв'язку з урахуванням другої частини передоплати, заборгованість відповідача становить 41 716,20 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ 455825,47 грн.) та відкладено розгляд справи на 28.05.2014р.

Ухвалою суду від 28.05.2014р. продовжено строк розгляду спору до 10.06.2014р. та відкладено розгляд справи на 10.06.2014р.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги з врахуванням заяви про збільшення позову, просив позов, з врахуванням заяви про збільшення позову, задоволити.

Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання повторно не забезпечив, вимог ухвал суду від 31.03.2014р., 16.04.2014р., 14.05.2014р. та 28.05.2014р. не виконав, витребуваних доказів не подав.

Станом на день розгляду спору (10.06.2014р.) відзив, докази, витребувані ухвалами суду від 31.03.2014р., 16.04.2014р., 14.05.2014р. та 28.05.2014р., заяви, клопотання від відповідача на адресу суду не надходили.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку зупинити провадження у справі.

При прийнятті ухвали суд виходить з наступного.

Відповідач - Beijing Jingchenghong Ding International Trade Co., Ltd. є нерезидент - юридична особа Китайської Народної Республіки, що знаходиться за адресою: Room 12BO07 Building #1, Ocean Express Centr NO.66 Xiaguangli, Chaoyang District, Beijing 100016, CHINA; Account No.: 320759236095; Oping Bank: of Beijing Branch Sales Departament, address of bank: 8 Yaboa Lu, Chaoyang District Beijing 100020, CHINA; Swift Code: BKCH CN BJ 110 (законний представник Liu Jianguo).

Відповідно до ст.123 ГПК України іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Стаття 22 ГПК України визначає, що сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Стаття 19 Закону України „Про міжнародні договори України" визначає, що чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору .

Згідно ст.125 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором , згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Згідно ч.3 ст.4 ГПК України якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.

За таких обставин про розгляд справи відповідача належить повідомляти в порядку, передбаченому міжнародним договором.

Так, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р. та договором між Україною і Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах (підписаний у Пекіні 31 жовтня 1992 року; ратифіковано Постановою ВР №2996-XII (2999-12) від 05.02.1993р.; набрав чинності 19.01.1994р.), учасниками якої є Україна та Китайська Народна Республіка, передбачено певний порядок вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах через визначені Державою Учасницею відповідні Центральні Органи з метою доведення до відома їх одержувачів у належний строк.

Відповідно до ст. 1 Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Ст.11 даної Конвенції встановлено, що Конвенція не забороняє двом чи більше Договірним державам домовлятися про встановлення з метою вручення судових документів інших шляхів передачі ніж ті, які передбачені в попередніх статтях і зокрема безпосередніх зносин їх відповідними органами.

Особливий порядок надання правової допомоги встановлено договором між Україною і Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах (підписаний у Пекіні 31 жовтня 1992 року; ратифіковано Постановою ВР №2996-XII (2999-12) від 05.02.1993р.; набрав чинності 19.01.1994р.), учасниками якої є Україна та Китайська Народна Республіка (далі по тексту - договір), за умовами якого «Договірні Сторони» , з метою здійснення співробітництва в галузі правових відносин на основі пваги суверенітету і взаємності, вирішили надавати одна одній правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.

Відповідно до статті 14 вказаного договору Договірні Сторони будуть на взаємній основі вручати на прохання судові та позасудові документи , допитувати учасників справи, свідків та експертів, проводити експертизу та огляд на місці, а також виконувати інші процесуальні дії по збиранню доказів.

Відповідно до ч.1 статті 3 вказаного договору Договірні Сторони передбачили обсяг правової допомоги, зокрема - виконання доручень про вручення документів і проведення інших процесуальних дій з цивільних та кримінальних справ, передбачених цим договором.

Відповідно до статті 7 вказаного договору Договірні Сторони передбачили, що при наданні правової допомоги кожна з Договірних Сторін користується державною мовою своєї країни з доданням завіреного перекладу всіх документів на державну мову іншої сторони або на англійську мову.

Особливості виконання Конвенції визначені Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 N 1092/5/54 (далі - Інструкція).

У відповідності до п.п.1.7., 2.5. і 6.7. Інструкції, враховуючи відсутність відомостей у господарського суду Львівської області про реквізити Міністерства юстиції Китайської народної республіки, судові доручення надсилаються через Головне управління юстиції у Львівській області, та полягають у сповіщенні про наступну дату, час і місце судового засідання.

З огляду на вимоги вказаних у Конвенції та Інструкції щодо форми і мови судових доручень, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання позивача забезпечити здійснення перекладу відповідних судових документів та судових доручень на англійську або китайську мову з наданням нотаріально засвідчених перекладів господарському суду Львівської області для їх подальшого скерування до Головного управління юстиції у Львівській області.

Відповідно до ч.1 ст.79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави .

Згідно із ч.3 ст.79 господарського процесуального кодексу України господарський суд поновлює провадження у справі після усунення обставин, що зумовили його зупинення.

Керуючись ст.3 "Про міжнародне приватне право", ст.ст. 4, 22, 79, 86, 123-125 ГПК України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965р., договором між Україною і Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах (підписаний у Пекіні 31 жовтня 1992 року), з метою забезпечення повідомлення у належній формі іноземного учасника судового процесу про час і місце розгляду справи суд, -

У Х В А Л И В :

1. Відкласти розгляд справи на 17.09.2014р. о 10:00 год.

2. Для виконання судом вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965р., зобов'язати позивача у найкоротші строки з дати отримання вказаної ухвали подати через канцелярію господарському суду Львівської області нотаріально засвідчений переклад англійською або китайською мовою ухвали про порушення провадження у справі, усіх ухвал про відкладення розгляду справи, ухвали суду про зупинення провадження у справі, позовної заяви, заяви про збільшення позовних вимог, переклад судових доручень про надання правової допомоги в трьох екземплярах кожний документ.

3. Зупинити провадження у справі №914/1029/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Металстандарт" до Beijing Jingchenghong Ding International Trade Co., Ltd. про 41 716,20 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ 455 825,47 грн.) попередньої оплати за непоставлений товар до 17.09.2014р., у зв'язку із зверненням до Міністерства юстиції Китайської Народної Республіки з судовим дорученням про надання правової допомоги про вручення відповідачу судових та позасудових документів та повідомлення відповідача про дату судового засідання.

4. Ухвала про зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки вказані у ст.ст.91-93 ГПК України.

Суддя Сухович Ю.О.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.06.2014
Оприлюднено21.07.2014
Номер документу39789019
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1029/14

Ухвала від 07.11.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 17.09.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 14.05.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 28.05.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 16.04.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Рішення від 22.10.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 15.09.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 10.06.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні