Постанова
від 14.07.2014 по справі 802/2047/14-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

14 липня 2014 р. Справа № 802/2047/14-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Томчука А.В.,

секретаря судового засідання: Павліченко А.В.

позивача: Кудрик Я.О.

відповідача: Кравець А.М.

свідок: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці

до: Приватного акціонерного товариства "НДІ Відеотермінальної техніки"

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

В червні 2014 року Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (далі - УПФ України в м.Вінниці) звернулось в суд з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "НДІ Відеотермінальної техніки" (далі - ПрАТ «НДІ Відео термінальної техніки») про стягнення заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право наукові працівники, на підставі повідомлень про розрахунки за січень-травень 2014 року в розмірі 1792,20 грн., оскільки в добровільному порядку дана сума не сплачена.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти адміністративного позову та просили відмовити у його задоволенні.

В судовому засіданні допитано в якості свідка - ОСОБА_3.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ПрАТ «НДІ Відео термінальної техніки» знаходиться на обліку в УПФ України в м.Вінниці як платник страхового внеску на загальнообов'язкове державне страхування до Пенсійного фонду України з 19.02.21991 року, а тому зобов'язано сплачувати передбачені законом збори та платежі (а.с.24-25).

Як вбачається з письмових доказів справи, колишнім працівникам відповідача, які мали право на призначення пенсії відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" - ОСОБА_5 та ОСОБА_6, була призначена пенсія. Слід також зазначити, що наукова пенсія ОСОБА_6 призначена на підставі рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 04.05.2005 року (цивільна справа №2-2935/05) (а.с.17), що також підтверджується довідками №4073 від 26.05.2014 року (а.с.15). Призначення ж наукової пенсії ОСОБА_5 підтверджується довідками №4074 від 26.05.2014 року, №34 від 20.04.2004 року та №35 від 21.04.2004 року, №31 від 01.07.2002 року (а.с.19, 20, 21, 22).

Представниками відповідача в ході судового засідання було заявлено клопотання про допит в якості свідка колишнього керівника ПАТ "НДІ Відеотермінальної техніки" - ОСОБА_3 Свідок пояснив, що на час перебування на посаді керівника ПАТ "НДІ Відеотермінальної техніки" ОСОБА_5 був його заступником та не обіймав посади, яка передбачала б призначення наукової пенсії. У зв'язку з чим, представники відповідача стверджували, що наукова пенсія вище вказаному громадянину призначена протиправно.

При вирішенні даного спору, суд враховує наступні нормативні положення.

Економічні, соціальні та правові гарантії наукової та науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Відповідно до вимог ч. 8 ст. 24 цього нормативного акта, різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» (далі - Порядок). Згідно з п. 2, 4 цього Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

У разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (п. 5 Порядку).

Так, ПрАТ «НДІ Відео термінальної техніки» відноситься до інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, на яких розповсюджуються вимоги Порядку № 372 від 24.03.2004 року.

Як вбачається з матеріалів справи на адресу ПрАТ «НДІ Відео термінальної техніки» позивачем надсилалися повідомлення про відшкодування витрат на виплату та доставку наукових пенсій (а.с.8-13), однак, порушуючи вищевикладені приписи законодавства України, відповідач за період з січня 2014 року по травень 2014 року включно не відшкодувало Пенсійному фонду кошти в сумі 1792,20 грн., фактично витрачені на виплату різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам. Зазначене підтверджується копією картки особового рахунку відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам (а.с.23).

Станом на час розгляду даної справи, вказані повідомлення УПФ України в м. Вінниці про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, залишені відповідачем без відповідного реагування.

Щодо твердження представників відповідача згідно пояснень свідка, суд зазначає, що дана позиція спростовується наступними доказами. Так, в судовому засіданні представником позивача було долучено до матеріалів справи копію трудової книжки гр. ОСОБА_5 згідно даних якої вбачається, що вище вказаний громадянин 28.06.1982 року був зарахований на посаду "заступника завідувача науково-дослідного відділу розробки алфавітно-цифрових відеотерміналів НІ10-10 СКТБСВТ "Термінал" по переводу з технікума електронних пристроїв" на підставі чого був внесений відповідний запис, а саме Наказ №256-к від 23.06.1982 року (а.с.53). Крім того, слід вказати, що представниками відповідача не надано жодного доказу або документу, які б підтверджували протиправність призначення ОСОБА_5 наукової пенсії, лише керуються поясненнями свідка.

Разом з тим, слід зазначити, що з даного приводу, а саме щодо встановлення факту призначення та обчислення наукової пенсії гр. ОСОБА_5 та гр. ОСОБА_6 такі обставини вже досліджувались та встановлювались в судовому порядку, що підтверджується рішеннями Вінницького окружного адміністративного суду від 19.09.2012 року (справа №2а/0270/3770) та від 11.04.2013 року (справа №802/1244/13-а). Рішення суду набрали законної сили.

В силу частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Частиною 2 цієї ж статті визначено, що обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Надані позивачем до матеріалів справи повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України ""Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших актів законодавства, за формою та змістом відповідають встановленим Порядком вимогам, а тому суд не вбачає правових підстав для неврахування цих повідомлень як доказів при вирішенні спору.

Керуючись положеннями статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, судом встановлено, що заборгованість з відшкодуванням різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має науковий працівник за січень-травень 2014року відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та складає 1792,20 грн., що підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Положеннями ч.1 ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з приватного акціонерного товариства "Науково-дослідний інститут відеотермінальної техніки" (вул. 600-річчя, 17, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 14313694) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 37979905, р/р 25607323420103) наукову пенсію в розмірі 1792 (одна тисяча сімсот дев'яносто дві) гривні 20 копійок.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя: Томчук Андрій Валерійович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.07.2014
Оприлюднено24.07.2014
Номер документу39838638
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/2047/14-а

Ухвала від 06.08.2014

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Боровицький О. А.

Ухвала від 20.08.2014

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Боровицький О. А.

Ухвала від 06.08.2014

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Боровицький О. А.

Постанова від 14.07.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Томчук Андрій Валерійович

Ухвала від 10.06.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Томчук Андрій Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні