УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "25" липня 2014 р. Справа № 906/818/14
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Лозинської І.В.
при секретарі Поливко М.С.
за участю представників сторін:
від позивача: Боголюб А.В. - представник за дов. №б/н від 17.07.2013 р.
від відповідача: не з'явився
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (м. Бердичів, Житомирська область)
до Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку "Райдуга" (м. Бердичів, Житомирська область)
про стягнення 180818,20 грн.
Комунальним підприємством "Бердичівтеплоенерго" (м. Бердичів) подано до господарського суду позов про стягнення з Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку "Райдуга" (м. Бердичів) 180818,20 грн. заборгованості за отримані послуги з централізованого опалення.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач, всупереч укладеним договорам про надання послуг з центрального опалення та постачання гарячої води №37/Ю від 15.10.2009 р. та №521 від 01.10.2013 р., за період з вересня 2012 р. по травень 2014 р. своєчасно не сплатив послуги з централізованого опалення, внаслідок чого станом на день подачі позову до суду за відповідачем обліковується заборгованість на суму 180818,20 грн.
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, з урахуванням поданої в засіданні суду довідки від 25.07.2014 р. про уточнення суми судового збору, заявленого до стягнення згідно з прохальною частини позовної заяви; подав для долучення до матеріалів справи копії Витягу з реєстру відправки пошти, надісланих на адресу відповідача рахунків на оплату послуг з централізованого опалення з 30.09.2012 р. по 29.05.2014 р. (а.с. 55 - 57).
Відповідач повноважного представника в засідання суду не направив; про причини неявки не повідомив, хоча про час і місце засідання суду повідомлявся вчасно та належним чином, про що свідчить Реєстр Ф103 на відправку простої кореспонденції за 11.07.2014 р. (а. с. 59).
З метою уточнення відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи відповідача, в порядку ст. ст. 17 та 22-1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", 25.07.2014 р. господарським судом зроблено електронний запит до Єдиного державного реєстру за №19054280.
Відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 25.07.2014 р., відповідач зареєстрований за адресою: 13300, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Раскової, буд.43 (а. с. 58).
До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу (п.11 інформаційного листа ВГСУ від 15.03.2007 р. N01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році").
Відповідно до пп.3.9.1 та 3.9.2 Постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, у разі якщо ухвали суду було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не змінював своєї юридичної адреси, його адреса, на яку направлялися ухвали господарського суду, відповідає адресі, вказаній у Спеціальному витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Враховуючи те, що явка представників сторін в засідання суду обов'язковою не визнавалась, надання письмового відзиву відповідно до вимог ст. 59 ГПК України є правом відповідача, а не його обов'язком, господарський суд вважає, що неявка відповідача, повідомленого належним чином, не перешкоджає розгляду справи за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до умов Договору про надання послуг з центрального опалення та постачання гарячої води №37/Ю від 15.10.2009 р. (а. с. 8 -12) (далі - Договір - 1) укладеного між Комунальним підприємством "Бердичівтеплоенерго" (позивач/виробник) та Об'єднанням співвласників багатоквартирного житлового будинку "Райдуга" (відповідач/споживач), виробник зобов'язався надавати споживачеві вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, а споживач зобов'язався своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених Договором (п.1).
Пунктом 2 Договору - 1 сторони визначили, що приведена опалювальна площа (об'єм) приміщення становить 2647,3 кв.м.
Згідно з п. 4 Договору - 1 тарифи на послуги на момент укладення договору встановлені у відповідності до рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради №737 від 14.11.2008 р. і складають: з центрального опалення - 5,98 з ПДВ грн./кв.м.; 272,80 з ПДВ грн. за 1 Гкал.
Розмір щомісячної плати за надані послуги згідно з нормативами споживання на момент укладення цього договору становить 15830,85 грн. (п. 5 Договору - 1).
Відповідно до п.28 Договору -1, останній укладається строком на один рік і набирає чинності з дня його укладення. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення його строку однією із сторін не буде письмово заявлено про розірвання або необхідність перегляду.
По закінченні строку дії Договору -1, 01.10.2013 р. між сторонами було укладено Договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води №521 (а. с. 13 - 17) (далі - Договір - 2).
Пунктом 4.1 Договору - 2 сторони передбачили, що тарифи на послуги на момент укладення договору встановлені у відповідності до рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради №14 від 19.01.2011 р. і складають: з центрального опалення - 7,08 з ПДВ грн./кв.м.; 265,99 з ПДВ грн. за 1 Гкал.
Розмір щомісячної плати за надані послуги згідно з нормативами споживання на момент укладення цього договору становить 16351,97 грн. (п. 4.4 Договору 2).
Умовами оплати спожитих послуг по двох договорах сторони погодили, що розрахунковим періодом є календарний місяць.
У разі застосування щомісячної системи оплати послуг платежі вносяться не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, відповідно до тарифів, які діють на день отримання послуги.
Послуги оплачуються в безготівковій формі (п. 9 Договору - 1) або готівковій формі (п.5.2 Договору - 2).
Плата за послуги вноситься на розрахунковий рахунок виробника через банківські установи м. Бердичева (п.12 Договору - 1) та через касу, що знаходиться за адресою: м. Бердичів, вул.Шевченка, 23 (адміністрація КП "Бердичівтеплоенерго") (п. 5.4 Договору - 2).
Матеріалами справи підтверджено, що на виконання вищевказаних Договорів від 15.10.2009 р. та від 01.10.2013 р., згідно з виставленими позивачем рахунками на оплату в опалювальний період з вересня 2012 р. по травень 2014 р. включно, позивачем було надано відповідачу послуг з централізованого опалення на загальну суму 180818,20 грн.
Факт направлення рахунків відповідачу підтверджується Витягом з Реєстру відправки пошти, зробленим представниками КП "Бердичівтеплоенерго" (а. с. 56).
Умовами укладених між сторонами договорів погоджено, що рахунок вважається отриманим покупцем, якщо останній до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим не заявить про неотримання рахунку за розрахунковий місяць.
За відсутності в матеріалах справи повідомлень останнього, суд вважає, що всі рахунки на оплату були отримані відповідачем своєчасно.
Слід зазначити, що з метою підтвердження виконання позивачем своїх договірних зобов'язань, до матеріалів справи були надані Акти надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води за вказаний до стягнення позивачем у позовній заяві період (а. с.26 - 46). Вказані акти не підписані відповідачем, однак суд зазначає, що вони є достатніми і належними доказами, що засвідчують факт надання послуг по теплопостачанню на суму 180818,20 грн. та розцінюються судом як документи, що є підставами для здійснення розрахунків за отримані послуги.
Згідно з ч.1 ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Таким чином, на дату звернення до суду, у відповідача перед позивачем виникла заборгованість за отримані послуги з централізованого опалення на загальну суму 180818,20 грн., розмір яких підтверджується розрахунком заборгованості за послуги з теплопостачання по ОСБЖБ "Радуга" від 01.06.2014 р. (а. с.18).
Згідно з ч. 1 ст.193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно, зокрема, до закону, інших правових актів, договору, а також відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність або відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення сторін (ст. 32 ГПК України).
Відповідач за підставами пред'явлення та предметом позов не оспорив, доказів погашення заборгованості у заявленій позивачем до стягнення сумі не надав.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і укладених Договорів та такими, що підлягають задоволенню на суму 180818,20 грн. за послуги з централізованого опалення за період з вересня 2012 р. по травень 2014 р.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.33, 34. 49, 75, 82 - 85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку "Райдуга" (13300, Житомирська область, м. Бердичів, вул. Раскової, 43, код ЄДРПОУ 20424788)
на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (13312, Житомирська область, м. Бердичів, вул. Шевченка, 23, код ЄДРПОУ 32794899):
- 180818,20 грн. основного боргу
- 3616, 36 грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Лозинська І.В.
Віддрукувати:
1 - до справи
2,3 - сторонам
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2014 |
Оприлюднено | 28.07.2014 |
Номер документу | 39905794 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Лозинська І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні