Рішення
від 29.07.2014 по справі 914/2357/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.07.2014 р. Справа № 914/2357/14

Господарський суд Львівської області у складі судді Р.Матвіїва при секретарі судового засідання Д.Зубкович розглянув матеріали справи

за позовом: Приватного підприємства "Д" Торговий дім Тернопіль", м. Київ;

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат-Тернопіль", м. Львів;

за участю третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватного підприємства "Зодіак-2006", м. бурштин, Івано-Франківська область;

за участю третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватного підприємства "Оптторгресурс", м. Лвів;

про: визнання недійсним рішення загальних зборів від 25.02.2008 року.

У судовому засіданні взяли участь представники:

позивача: Рогатин С.В. - представник на підставі довіреності б/н від 01.07.2014 року4

відповідача: не з'явився;

третьої особи 1: не з'явився;

третьої особи 2: не з'явився.

Обставини розгляду справи. Ухвалою суду від 04.07.2014 року прийнято до розгляду позвну заяву та порушено провадження у справі за позовом Приватного підприємства «Д» Торговий дім Тернопіль» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Приватного підприємства «Зодіак-2006» та Приватного підприємства «Оптторгресурс». Розгляд справи призначено на 15.07.2014 року.

У судове засідання 15.07.2014 року представники відповідача та третіх осіб не з'явилися. Від відповідача надійшло клопотання про долучення відзиву на позовну заяву та клопотання про розгляд справи без його участі. Треті особи подали клопотання про розгляд справи без участі їхніх представників. Представник позивача подав довідки з ЄДРПОУ на позивача та відповідача для долучення до матеріалів справи. Судом відкладено розгляд справи на 22.07.2014 року.

У судовому засіданні 22.07.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав. Представники відповідача та третіх осіб у судове засідання не з'явилися, причин неявки не повідомили. Розгляд справи відкладено на 29.07.2014 року.

У судовому засіданні 29.07.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав, подав клопотання про долучення документів до матералів справи. Представники відповідача та третіх осіб у судове засідання не з'явилися, подали клопотання про розгляд справи без їх участі. Від представника відпоідвідача надійшло клопотання пр долучення документів до матеріалів справи.

У судовому засіданні 29.07.2014 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами

Представнику сторони, що брав участь в судовому засіданні, роз'яснено зміст ст. ст. 20, 22 Господарського процесуального кодексу України щодо його прав та обов'язків, зокрема про право заявляти відводи судді.

Суть спору. Спір між сторонами виник у зв'язку із порушенням, на переконання позивача, відповідачем порядку проведення загальних зборів. Приватнк підприємство "Д" Торговий дім Тернопіль" (надалі по тексту рішення - позивач) звернулось до суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат-Тернопіль" (надалі по тексту рішення - відповідач) про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів, оформлене протоколом № 5 від 25.02.2008 року. За клопотанням позивача до участі у справі залучено третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватне підприємство «Зодіак-2006» та Приватне підприємство «Оптторгресурс».

Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому зазначив про визнання позовних вимог, подав заяву про розгляд справи без участі представника.

Треті особи явки представників у судові засідання не забезпечили, просили розглядати справу без їх участі.

У процесі розгляду справи суд встановив наступне. Відповідно до п. 1.6. статуту Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат» (ідентифікаційний код 31138298) в редакції, затвердженій загальними зборами акціонерів 14.03.2006 року (протокол №15) та зареєстрованій державним реєстратором за №16461050001001953, акціонерами товариства є юридичні особи: Приватне мале підприємство фірма «Мономах» (ідентифікаційний код 21166704) та Приватне підприємство «Торговий дім Тернопіль» (ідентифікаційний код 14035686).

Згідно з п. 4.1. статуту Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат» статутний капітал (фонд) акціонерного товариства становить 2 553 600 грн. Статутний капітал (фонд) акціонерного товариства поділений на 54 120 простих іменних акцій, номінальною вартістю 30 грн. кожна. Приватне мале підприємство фірма «Мономах» володіє 51 072 простими іменними акціями на суму 1 532 161 грн., Приватне підприємство «Торговий дім Тернопіль» володіє 34 048 простими іменними акціями на суму 1 021 440 грн.

Пунктом 9.2.1. статуту передбачено, що вищим органом товариства є загальні збори акціонерів товариства. Збори визнаються правомочними (кворум), якщо в них беруть участь акціонери (їх представники), які володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосуючих акцій, що знаходяться в обігу.

Рішення на зборах приймаються шляхом голосування. Голосування на зборах проводиться за принципом: одна проста акція - один голос (п. 9.2.2 статуту).

Відповідно до п. 9.2.3. статуту у зборах мають право брати участь усі акціонери, незалежно від кількості та класу акцій, власниками яких вони є. Акціонер може приймати участь у роботі зборів особисто або через представника.

Згідно з п. 9.2.5 статуту, збори не вправі приймати рішення з питань, які не включені до порядку денного.

Відповідно до п. 9.2.7 статуту про проведення зборів держателі іменних акцій повідомляються персонально листом по пошті або кур'єром. Скликання загальних зборів акціонерів товариства проводиться в порядку, визначеному чинним законодавством, цим статутом та регламентом.

Порядок денний зборів визначається правлінням товариства з врахуванням вимог наглядової ради товариства, а також пропозицій акціонерів, внесених не пізніше як за 30 днів до скликання зборів. Рішення про зміни в порядку денному зборів доводяться до відома всіх акціонерів товариства не пізніше як за 10 днів до проведення зборів шляхом опублікування відповідного оголошення в місцевій пресі.

25 лютого 2008 року відбулися загальні збори акціонерів Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат», рішення яких оформлені протоколом зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат» №5 від 25 лютого 2008 року.

У порядок денний вищевказаних зборів було включено два питання: розгляд питання про майнову поруку за іншу особу та надання в заставу Тернопільській філії АКБ «Форум» майна - нежитлового приміщення для забезпечення повернення кредиту; розгляд питання про надання повноважень голові правління ОСОБА_3 на підписання договору іпотеки.

По першому питанню збори вирішили виступити майновим поручителем за ПП «Продторг-Тернопіль» та надати в заставу для забезпечення виконання його зобов'язань, які випливають з кредитного договору, який буде укладено позичальником з ТФ АКБ «Форум» наступне майно - нежиле приміщення загальною площею 176,9 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Й.Сліпого, 1, яке належить ЗАТ «Агрокомбінат» на праві власності балансовою вартістю 418 884,12 грн.

По другому питанню вирішили уповноважити директора ЗАТ «Агрокомбінат» Яремка Ореста Федоровича на укладення договору іпотеки від імені ЗАТ «Агрокомбінат» з визначенням решти істотних умов цих договорів на розсуд уповноваженої особи.

У подальшому Закрите акціонерне товариство «Агрокомбінат» було реорганізовано у Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль». Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» є правонаступником всіх прав та обов'язків Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат» (п. 1.1. статуту Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» в редакції, затвердженій загальними зборами 14.10.2013 р. (протокол №6).

23 липня 2012 року між Приватним підприємством «Д» Торговий дім Тернопіль» (покупець) та Приватним підприємством «Торговий дім «Тернопіль» (продавець), правонаступником якого є Приватне підприємство «Оптторгресурс», було укладено договір купівлі-продажу частки у статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль».

За цим договором продавець передав у власність покупцеві частку у статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» у розмірі 1 021 440 грн., що становить 40% статутного капіталу (фонду) товариства, а покупець прийняв цю частку та сплатив за неї грошову суму у розмірі та порядку, визначеному цим договором.

Також 23 липня 2012 року між Приватним підприємством «Д» Торговий дім Тернопіль» (покупець) та Приватним підприємством «Зодіак» (продавець), яке є правонаступником Приватного малого підприємства фірми «Мономах», було укладено договір купівлі-продажу частки у статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль»

За цим договором продавець передав у власність покупцеві частку у статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» у розмірі 1 532 160 грн., що становить 60% статутного капіталу (фонду) товариства, а покупець прийняв цю частку та сплатив за неї грошову суму у розмірі та порядку, визначеному цим договором.

Відповідно до п.п. 3.1., 6.4. статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» (ідентифікаційний код 31138298) в редакції, затвердженій загальними зборами учасників 14.10.2013 р. (протокол №6) та зареєстрованій державним реєстратором за №164610500030001315, Приватне підприємство «Д» Торговий дім Тернопіль» є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль», якому належить 100% статутного капіталу.

Дані факти матеріалами справи підтверджуються, сторонами не заперечувались та документарно не спростовувались.

Дослідивши представлені суду докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги підставними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення повністю з огляду на наступне.

У відповідності з пп. 1 ч. 1 ст. 116 Цивільного кодексу України, пп. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про господарські товариства» учасники господарського товариства мають право брати участь в управлінні товариством.

Частиною 1 ст. 41 Закону України «Про господарські товариства» передбачено, що вищим органом акціонерного товариства є загальні збори товариства. У загальних зборах мають право брати участь усі акціонери, незалежно від кількості та виду акцій, власниками яких вони є. Вищенаведена норма кореспондується і з п. 9.2.1. статуту товариства.

Таким чином, право акціонера на управління справами акціонерного товариства реалізується через його участь в загальних зборах товариства.

Частиною 1 ст. 43 Закону України «Про господарські товариства» встановлено, що про проведення загальних зборів акціонерів держателі іменних акцій повідомляються персонально передбаченим статутом способом. Крім того, загальне повідомлення друкується в місцевій пресі за місцезнаходженням акціонерного товариства і в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Якщо до порядку денного включено питання про зміну статутного (складеного) капіталу акціонерного товариства, то одночасно з порядком денним друкується інформація, передбачена статтею 40 цього Закону. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 45 днів до скликання загальних зборів. У разі необхідності може бути зроблено повторне повідомлення в зазначених засобах масової інформації. Загальні збори акціонерів проводяться на території України, як правило, за місцезнаходженням акціонерного товариства, за винятком випадків, коли на день проведення загальних зборів 100 відсотками акцій товариства володіють іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжнародні організації.

Відповідно до п. 17 постанови Пленуму Верховного суду України від 28 жовтня 2008 року №13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» необхідно враховувати, що рішення загальних зборів учасників (акціонерів) та інших органів господарського товариства є актами, оскільки ці рішення зумовлюють настання правових наслідків, спрямованих на регулювання господарських відносин, і мають обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. У зв'язку з цим підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути: порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства; позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах; порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.

При цьому, права учасника (акціонера) господарського товариства внаслідок недотримання вимог закону про скликання і проведення загальних зборів необхідно вважати порушеними, якщо він не міг взяти участь у загальних зборах, належним чином підготуватися до розгляду питань порядку денного, внести пропозиції до порядку денного, зареєструватись для участі у загальних зборах тощо.

Безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв'язку з прямою вказівкою закону є:

- прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення (статті 41, 42, 59, 60 Закону про господарські товариства);

- прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства (частина четверта статті 43 Закону про господарські товариства);

- прийняття загальними зборами рішення про зміну статутного капіталу товариства, якщо не дотримано процедури надання акціонерам (учасникам) відповідної інформації (статті 40, 45 Закону про господарські товариства).

При вирішенні питання про недійсність рішень загальних зборів у зв'язку з іншими порушеннями, допущеними під час скликання та проведення загальних зборів, господарський суд повинен оцінити, наскільки ці порушення могли вплинути на прийняття загальними зборами відповідного рішення.

Згідно з п. 19 постанови Пленуму Верховного суду України від 28 жовтня 2008 року №13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» суди мають враховувати, що для визнання недійсним рішення загальних зборів товариства необхідно встановити факт порушення цим рішенням прав та законних інтересів учасника (акціонера) товариства. Якщо за результатами розгляду справи факт такого порушення не встановлено, господарський суд не має підстав для задоволення позову.

У матеріалах справи відсутні будь-які докази, що підтверджують повідомлення будь-кого з акціонерів товариства про проведення загальних зборів, призначених на 25 лютого 2008 року.

Як стверджує відповідач у відзиві на позов, третім особам, які були учасниками Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат» станом на 25.02.2008 року (дату проведення зборів), не надсилалося жодних повідомлень про скликання та проведення 25.02.2008 року зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат» та не повідомлялося жодним іншим чином. У матеріалах справи відсутні докази повідомлень про скликання та проведення 25.02.2008 року зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат».

Слід також зазначити, що участь в управлінні товариством не обмежується лише голосуванням на загальних зборах. Як зазначалося вище, у загальних зборах товариства, який є вищим органом акціонерного товариства, мають право брати участь усі акціонери, незалежно від кількості акцій, власниками яких вони є.

Відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України «Про господарські товариства» будь-який з акціонерів має право вносити свої пропозиції щодо порядку денного загальних зборів не пізніш як за 30 днів до їх скликання. Рішення про включення цих пропозицій до порядку денного приймається виконавчим органом товариства. Пропозиції акціонерів, які володіють більш як 10 відсотками голосів, вносяться до порядку денного обов'язково. Рішення про зміни в порядку денному повинні бути доведені до відома всіх акціонерів не пізніш як за 10 днів до проведення зборів у порядку, передбаченому статутом.

До скликання загальних зборів акціонерам повинна бути надана можливість ознайомитись з документами, пов'язаними з порядком денним зборів (ч. 2 ст. 43 Закону України «Про господарські товариства»).

Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України «Про господарські товариства» загальні збори не вправі приймати рішення з питань, не включених до порядку денного.

Судом встановлено, що у протоколі від 25.02.2008 року наявна невідповідність між порядком денним, у п. 2 якого зазначено про винесення на розгляд питання щодо надання повноважень голові правління ОСОБА_3 на підписання договору іпотеки, та прийнятим за результатами розгляду цього питання загальними зборами рішенням, яким уповноважено директора ЗАТ «Агрокомбінат» Яремка Ореста Федоровича на укладення договору іпотеки від імені ЗАТ «Агрокомбінат» з визначенням решти істотних умов цих договорів на розсуд уповноваженої особи

Також у матеріалах справи наявні протоколи від 25.02.2008 року за №5, в яких присутні відмінності у питаннях, що винесені на розгляд зборів товариства. Зокрема, при тотожності питань про майнову поруку та про уповноваження особи на підписання, в одному з протоколів зазначене питання порядку денного «Різне».

Відповідач у відзиві на позов визнав наявність невідповідності між порядком денним та прийнятими за результатами розгляду цих питань рішеннями та наявність двох протоколів під однією датою і номером (від 25.02.2008 року №5), проте, із відмінностями у порядку денному. Вказані обставини, на його думку, викликають сумніви в автентичності протоколу №5 від 25.02.2008 р. В той же час, відповідачем не надано пояснень щодо обставин виникнення вказаних розбіжностей та наявності декількох протоколів із відмінними питаннями порядку денного під однією датою і номером.

У матеріалах справи також відсутні будь-які докази, що підтверджують інформування акціонерів про порядок денний, внесення змін до порядку денного загальних зборів, що відбулися 25.02.2008 р.

Відповідно до п. 22 постанови Пленуму Верховного суду України від 28 жовтня 2008 року №13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» у разі, якщо на порушення вимог статті 43 Закону про господарські товариства питання не було включено до опублікованого порядку денного загальних зборів товариства, рішення цих зборів із зазначеного питання повинні визнаватися недійсними через пряму заборону закону.

Також повинні визнаватися недійсними рішення загальних зборів, розглянутих у питаннях «Різне», «Організаційні питання» тощо. Відповідно до роз'яснення ДКЦПФР від 10 листопада 1999 року № 24 не допускається включення до порядку денного загальних зборів питань «Різне», «Організаційні питання», тому що такі дії порушують право акціонера на попереднє ознайомлення з порядком денним загальних зборів акціонерів, передбачене частиною першою статті 43 Закону про господарські товариства.

Таким чином, недотримання вимог закону та установчих документів господарських товариств під час скликання і проведення їх загальних зборів є порушенням права учасника господарського товариства на участь у роботі цього органу (п. 2.2.3 рекомендацій Вищого господарського суду України «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин» від 28.12.2007 року № 04-5/14).

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України до компетенції господарських судів віднесені справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

Отже, виходячи з положень наведеної норми, господарському суду підвідомчі корпоративні спори: між учасниками товариства; між учасником та господарським товариством, які мають бути пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства.

Згідно з ч. 3 ст. 167 Господарського кодексу України корпоративними відносинами є відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.

Як вбачається з матеріалів справи, спір у даній справі виник між господарським товариством та його учасником, що пов'язаний із діяльністю та управлінням діяльності цього товариства. Тобто, з огляду на приписи п. 4 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України та ч. 3 ст. 167 Господарського кодексу України даний спір виник з корпоративних відносин щодо корпоративних прав.

Як зазначено вище, відповідно до п. 3.1., 6.4. Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» (яке виступає правонаступником всіх прав та обов'язків Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат») єдиним учасником товариства є Приватне підприємство «Д» Торговий дім Тернопіль», якому належить 100% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль».

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до статті 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна вимога про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат», оформленого протоколом загальних зборів № 5 від 25 лютого 2008 року, є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 49, 82-84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в :

Позовні вимоги задоволити повністю.

Визнати недійсним рішення зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат», оформлене протоколом № 5 від 25.02.2008 року.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат-Тернопіль» (79018, Львівська обл., місто Львів, вул. Стороженка, будинок 32, офіс 4, код ЄДРПОУ 31138298) на користь Приватного підприємства «Д» Торговий дім Тернопіль» (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, будинок 13-В, офіс 41, код ЄДРПОУ 35578237) 1 218 грн. 00 коп. судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили, в порядку статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складене та підписане 01.08.2014 року.

Суддя Матвіїв Р.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.07.2014
Оприлюднено04.08.2014
Номер документу40001275
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2357/14

Ухвала від 15.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 22.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Постанова від 21.10.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Хабіб М.І.

Ухвала від 07.10.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Хабіб М.І.

Ухвала від 07.10.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Хабіб М.І.

Ухвала від 12.09.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Хабіб М.І.

Ухвала від 12.09.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Хабіб М.І.

Рішення від 29.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 04.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні