Ухвала
від 31.07.2014 по справі 281/2039/14-ц
ЛУГИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 281/2039/14-ц

Провадження по справі № 2/281/151/14

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

31 липня 2014 року смт Лугини

Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Нечуй Б.П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, газети «Промінь» про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, -

в с т а н о в и в :

До Лугинського районного суду Житомирської області надійшла вказана позовна заява.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що позивачем не виконані вимоги ст. 119 ЦПК України, що є підставою для залишення без руху позовної заяви.

Так, відповідно до ст. 122 ЦПК України, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.

Додатково, пунктом 14 постанови Пленуму ВСУ №1 від 27.02.2009р. «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» встановлено, що при вирішенні питання про відкриття провадження у справі, судам необхідно звертати увагу на відповідність позовної заяви вимогам статті 119 ЦПК України.

Позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається позовна заява, ім'я (найменування) позивача та відповідача (відповідачів), їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, зміст позовних вимог, ціна позову щодо вимог майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги (відомості про те, в який спосіб була поширена інформація, що порушує особисті немайнові права позивача, яка саме інформація поширена відповідачем (відповідачами), із зазначенням часу, способу й осіб, яким така інформація повідомлена, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину (посилання на докази), наявність підстав для звільнення від доказування, перелік документів, що подаються до позовної заяви.

Згідно пункту 9 постанови Пленуму ВСУ №1 від 27.02.2009р. «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» відповідачами у справі про захист гідності, честі чи ділової репутації є фізична або юридична особа, яка поширила недостовірну інформацію, а також автор цієї інформації.

Якщо позов пред'явлено про спростування інформації, опублікованої в засобах масової інформації, то належними відповідачами є автор і редакція відповідного засобу масової інформації чи інша установа, що виконує її функції, оскільки згідно зі статтею 21 Закону про пресу редакція або інша установа, яка виконує її функції, здійснює підготовку та випуск у світ друкованого засобу масової інформації.

У випадку коли інформація була поширена у засобі масової інформації з посиланням на особу, яка є джерелом цієї інформації, ця особа також є належним відповідачем.

Разом із тим, в позовній заяві не зазначено відповідача (ОСОБА_3), його ім»я та по батькові, місце проживання, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такі відомі.

Пунктом 26 постанови Пленуму ВСУ №1 від 27.02.2009р. «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» передбачено, що суд не вправі зобов'язувати відповідача вибачатися перед позивачем у тій чи іншій формі, оскільки примусове вибачення як спосіб судового захисту гідності, честі чи ділової репутації за поширення недостовірної інформації не передбачено у статтях 16, 277 ЦК України, однак, у позовній заяві позивач просить зобов»язати газету «Промінь» опублікувати спростування поширених недостовірних відомостей шляхом публікації офіційного вибачення перед ним відповідача ОСОБА_2.

У відповідності до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в ст. 119, 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, зазначаючи підстави для залишення позову без руху, встановлює строк для усунення недоліків, про що повідомляє позивача.

За таких обставин вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для можливості усунення її недоліків.

Керуючись ст.ст. 119, 120, 121, ст. 208 - 210, 293, 294 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, газети «Промінь» про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки мають бути усунені позивачем протягом 5-ти днів з дня отримання ним даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали в будь-якому випадку в 5-денний строк з дня її отримання, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

31.07.2014

СудЛугинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення31.07.2014
Оприлюднено06.08.2014
Номер документу40017302
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —281/2039/14-ц

Рішення від 10.10.2014

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Нечуй Б. П.

Рішення від 10.10.2014

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Нечуй Б. П.

Ухвала від 14.08.2014

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Нечуй Б. П.

Ухвала від 31.07.2014

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Нечуй Б. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні