ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29
УХВАЛА
про продовження строку ліквідаційної процедури
та призначення справи до розгляду
"30" липня 2014 р.Справа № 916/963/13
За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю ( надалі за текстом ТОВ ) „Добробут" (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Дзержинського 31, код ЄДРПОУ 32806516) про визнання банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - РОВИНСЬКОГО О.Ю.
секретаря судового засідання - Суслова М.В.
за участю представників сторін:
від Кредиторів : Бочарова О.В. - представник Білгород-Дністровської ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області, на підставі довіреності від 03.02.2014 р. за № 1565/15-05-03-00;
ліквідатор : не з'явився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
від ліквідатора : Байцара Г.М. - представник арбітражного керуючого Панова А.Б., на підставі довіреності від 23.07.2014 р. за № 1, особа підтверджена паспортом;
СУТЬ СПОРУ: 09.04.2013 р. Заявник, ТОВ „Добробут", звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „Добробут" в порядку передбаченому ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов'язання по сплаті заборгованості на загальну суму у розмірі 117 576 816 грн. 64 коп. після настання встановленого строку їх сплати.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 10.04.2013 р. заяву ТОВ „Добробут" про порушення справи про банкрутство ТОВ „Добробут" прийнято до розгляду та присвоєно № 916/963/13.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 17.04.2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „Добробут" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою господарського суду Одеської області від 03.07.2013 р. ТОВ „Добробут" визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича, якого зобов'язано провести дії відповідно до ст.ст. 37 - 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та після завершення усіх розрахунків із виявленими кредиторами надати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс в порядку ст. 46 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на розгляд та затвердження.
30.07.2014 р. ліквідатор ТОВ „Добробут" звернувся до господарського суду з клопотанням ( вх. № 3-1142/14 ) про продовження строку ліквідаційної процедури ТОВ „Добробут" та повноважень ліквідатора на 2 ( два ) місяці, у зв'язку з необхідністю оформлення нотаріально посвідченого права власності на майно банкрута, яке реалізоване в процедурі банкрутства
Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, клопотання ліквідатора, щодо продовження строку ліквідаційної процедури ТОВ „Добробут", господарський суд встановив :
Відповідно до п. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Частиною 3 п. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що ліквідація - це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до п. п. 1, 2, 3 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор - це фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку. Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема : приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута.
Статтею 46 встановлено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.
Матеріали справи містять підтвердження здіснення ліквідатором всіх передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заходів направлених на виявлення, повернення об'єктів нерухомого майна банкрута, формування ліквідаційної маси, його оцінку та проведення інших ліквідаційних заходів направлених на реалізацію виявленого майна та направлення отриманих грошових коштів на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до п. 6 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів.
Передача майна в управління здійснюється на умовах мирової угоди, учасниками якої є : боржник, кредитори та третя особа.
Відповідно до п. 7 ст. 47 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 53 ГПК України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.
При цьому господарський суд зазначає, що за змістом статті 53 ГПК України поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно нездоланними і пов'язані з дійсно існуючими труднощами для своєчасного здійснення процесуальних дій. Господарський процесуальний України кодекс не пов'язує право суду відновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. Отже, у кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
При здійсненні оцінки доводів ліквідатора, щодо продовження строку ліквідаційної процедури, суд встановив, що покладені на ліквідатора обов'язки та повноваження, встановлені нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконуються арбітражним керуючим Пановим А.Б. у повному обсязі та направлені на задоволення інтересів кредиторів, шляхом реалізації об'єктів ліквідаційної маси Банкрута та погашення кредиторської заборгованості ТОВ „Добробут".
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги наявні матеріали справи, суд вважає за необхідне продовжити ліквідаційну процедуру ТОВ „Добробут" та повноваження ліквідатора - арбітражного керуючого Панова А.Б. на 2 ( два ) місяць до 03.10.2014 р.
Керуючись ст. 1, 2, 4, ст.ст. 37- 39, ст.ст. 41-45, ст.ст. 77-79 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 53, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання ліквідатора по справі № 916/963/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Добробут" (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Дзержинського 31, код ЄДРПОУ 32806516)
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю „Добробут" (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Дзержинського 31, код ЄДРПОУ 32806516)- до 03.10.2014 р.
3. Продовжити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю „Добробут" (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Дзержинського 31, код ЄДРПОУ 32806516)- арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича до 03.10.2014 р.
4. Справу призначити до розгляду у засіданні суду на : "03" вересня 2014 р. о 14:05 год .
Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, проспект Шевченка,29), зал судового засідання № 2 (перший поверх), тел. 307-961.
5. Зобов'язати :
Ліквідатора надати : відповідно до ст.ст. 37-46, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" письмовий звіт про хід ліквідаційної процедури ТОВ „Добробут" до якого додати акт інвентаризації та оцінки майна банкрута, докази вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, ( оригінали відповідей, підтверджуючих відсутність рухомого та нерухомого майна банкрута; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів із даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів, надходження заяв кредиторів з вимогами до боржника в ліквідаційній процедурі та їх розгляд; докази про відсутність ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства. Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута розглянути на засідання комітету кредиторів, протокол комітету кредиторів надати до суду.
Кредиторів надати: відзив на виконання ліквідатором своїх повноважень.
6. Визнати явку ліквідатора, кредиторів у засідання суду обов'язково.
7. Копію ухвали надіслати: ліквідатору - Панову А.Б., кредиторам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Ровинський О.Ю.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2014 |
Оприлюднено | 07.08.2014 |
Номер документу | 40022985 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Ровинський О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні