cpg1251
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2014 р. Справа №805/6863/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14:40
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого- судді Кошкош О.О.
при секретарі Олійник А.І.
за участю представника позивача Дегтярьова Д.Т.,
представників відповідача Немченко О.А., Стасенка О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дортехмонтаж» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
5 червня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дортехмонтаж» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації, зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено, що ТОВ «Дортехмонтаж» 17 квітня 2014 року до податкового органу в електронному вигляді подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал 2014 року, яка відповідає вимогам Податкового кодексу України, однак 19.05.2014 року контролюючим органом цю декларацію не визнано як податкову звітність з огляду на положення п.46.2 ст. 46, п. 48.7 ст. 48, п.57.1 ст. 57 ПК України. Неприйняття податкової декларації відповідачем порушує права та інтереси позивача. З наведених підстав позивач просить визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області щодо відмови у прийнятті податкової декларації з податку на прибуток ТОВ «Дортехмонтаж» за І квартал 2014 року, визнати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал 2014 року такою, що подана 17 квітня 2014 року.
Представник позивача у судовому підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві, просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволені позовних вимог, в запереченнях зазначив, що податкова декларація з податку на прибуток надана без фінансового звіту суб'єкта малого підприємства, що не відповідає вимогам п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, та в результаті чого їй надано статусу «не визнано як податкову звітність».
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дортехмонтаж» (ідентифікаційний код 34053406, 83055, Донецька область, м.Донецьк, пр.Комсомольський, б.6 «а») зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом 24.01.2006 року, діє на підставі статуту.
17 квітня 2014 року ТОВ «Дортехмонтаж» до ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області в електронному вигляді подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за І квартал 2014 року, що підтверджується квитанцією №2.
Листом №15762/10/05-12-15-02 від 14.05.2014 року ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомлено ТОВ «Дортехмонтаж» про «невизнання податкової звітності», а саме податкової декларації з податку на прибуток за І квартал 2014 року, на підставі п.46.2 ст.46, п.48.7 ст.48, п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
Статтею 46 ПК України, зокрема, встановлено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Згідно п.49.1 ст.49 ПК України - податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 49.3 ст.49 ПК України встановлено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно п.46.2 ст.46 ПК України - платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу одинадцятого п. 57.1 ст. 57 ПК України, у складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
Згідно п.49.8 ст.49 ПК України - прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Проте, п. 49.11 ст. 49 ПК України передбачені причини відмови у прийнятті податкової декларації. Так, у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Тобто, посадова особа територіального органу Міністерства доходів і зборів України не може відмовити у прийнятті податкової декларації з будь-яких причин, не визначених ст. 49 Кодексу.
Згідно п.48.3 ст.49 ПК України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Пунктом 48.4 статті 49 ПК України передбачено, що у окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити: відмітка про звітування за спеціальним режимом; код виду економічної діяльності (КВЕД); код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.
Судом встановлено, що податкова декларація з податку на прибуток за І квартал 2014 року містить усі обов'язкові реквізити, що передбачені пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України.
Згідно п.49.10 ст.49 ПК України відмова посадової особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється.
При цьому, слід зазначити, що відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена ст. 120 Податкового кодексу України
Таким чином, враховуючи те, що нормами Податкового кодексу України не передбачена відмова у прийнятті податкової декларації з податку на прибуток за І квартал 2014 року, з причин неподання підприємством фінансової звітності, суд дійшов висновку про неправомірність дій Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області щодо відмови у прийнятті податкової декларації з податку на прибуток ТОВ «Дортехмонтаж» за І квартал 2014 року, у зв'язку із чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про визнання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2014 року такою, що подана 17 квітня 2014 року, суд зазначає наступне.
Згідно п. 49.13 статті 49 ПК України у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.
Відповідно п. 49.15 статті 49 ПК України податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації.
Задоволення судом позовних вимог щодо визнання протиправною відмови прийняти податкову декларацію означає, що відповідне рішення не створило жодних правових наслідків, а податкова декларація є поданою вчасно на підставі пункту 49.13 статті 49 Податкового кодексу України.
Вимоги про зобов'язання контролюючого органу визнати податкову декларацію поданою варто розглядати як вимогу про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації, поданої платником податків на певну дату.
Зазначена правова позиція відповідає роз'ясненням Вищого адміністративного суду, які викладено у листі від 15.06.2012 року № 1503/12/13-12.
Враховуючи наведене, позовні вимоги в частині визнання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2014 року такою, що подана 17 квітня 2014 року підлягають задоволенню.
Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Дортехмонтаж» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області щодо відмови у прийнятті податкової декларації з податку на прибуток ТОВ «Дортехмонтаж» за І квартал 2014 року.
Визнати податкову декларацію з податку на прибуток ТОВ «Дортехмонтаж» за І квартал 2014 року такою, що подана 17 квітня 2014 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дортехмонтаж» судовий збір у розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
Повний текст постанови виготовлено 4 липня 2014 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови особами, які беруть участь у справі, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кошкош О.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2014 |
Оприлюднено | 07.08.2014 |
Номер документу | 40024189 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кошкош О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні