ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" серпня 2014 р.Справа № 922/2507/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Денисюк Т.С.
при секретарі судового засідання Нескуба М.Г.
розглянувши справу
за позовом Харківської міської ради, м. Харків до Приватного підприємства "Валентина", м. Харків про внесення змін до договору оренди землі за участю :
Представник позивача - Багліков В.С. довіреність №08-11/621/2-14 від 18.02.2014 року;
Представник відповідача - Янченко П.С. довіреність №1/2014 від 02.07.2014 року.
ВСТАНОВИВ:
Харківська міська рада (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Приватної фірми "Валентина" в якому просить внести зміни до Договору оренди землі №6350/05 від 21.03.2005 року шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного Договору оренди в редакції, яка викладена у позовній заяві.
Ухвалою суду від 26.06.2014 року за позовною заявою було порушено провадження по справі №922/2507/14 та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 14 липня 2014 року.
Через канцелярію суду 10.07.2014 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№23580) з документами для долучення до матеріалів справи.
Надані документи були досліджені та долучені судом до матеріалів справи.
Крім того, 11.07.2014 року відповідач надав до суду клопотання про відкладення розгляду справи (вх.№23738) у зв"язку із необхідністю надання додаткових доказів в обгрунтування своєї правової позиції.
Представник позивача в судовому засіданні 14.07.2014 року залишив вирішення вказаного клопотання на розсуд суду.
Клопотання відповідача про відкладення розгляду справи було задоволено судом, в судовому засіданні 14.07.2014 року було оголошено перерву до "30" липня 2014 року на підставі ч. 3 ст. 77 ГПК України.
24 липня 2014 року через канцелярію суду відповідач надав доповнення до відзиву на позов (вх.№25546), а також 30 липня 2014 року відповідач надав до суду клопотання про долучення документів до матеріалів справи (вх.№26280).
Надані документи були досліджені та долучені судом до матеріалів справи.
Крім того, предстаник відповідача 30.07.2014 року надав до суду клопотання витребування доказів (вх.№ 26365 та вх.№ 26366) в яких просив витребувати у Харківської міської ради офіційне тлумачення у формі рішення частини першої з приміткою п. 1.3. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 року затвердженого Рішенням Харківської міської ради №1269/13 від 25.09.2013 року; витребувати у Позивача докази відповідності дій органу місцевого самоврядування при складанні та поданні позову вимогам чинного законодавства України.
Представник позивача в судовому засіданні проти задоволення вказаних клопотань заперечував.
Відповідно до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, що перешкоджають його наданню; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; 4) обставини, які може підтвердити цей доказ.
Відповідно до ст.34 ГПК України, суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Суд, розглянувши клопотання відповідача про витребування доказів (вх.№ 26365 та вх.№ 26366), дійшов висновку про відмову в їх задоволенні, оскільки вважає їх необґрунтованими та безпідставними, оскільки вказані докази не відносяться до предмету спору, а тому не вбачав правових підстав для їх задоволення.
Перерву в судовому засіданні було продовжено до "04" серпня 2014 року.
Представник позивача в судовому засіданні надав усні пояснення щодо загальної площі земельної ділянки та її функціонального призначення, вказаних у позовній заяві, зазначивши, що позивачем помилково було вказано загальну площу 0,0577 га. та функціональне призначення: землі комерційного використання, замість вірного: загальна площа 0,0848 га. та функціональне призначення: землі житлової та громадської забудови та просив розглядати позовну заяву без урахування зазначеної описки. Позовні вимоги підтримував в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Вказані пояснення були прийняті судом, розгляд справи продовжено з їх урахуванням.
Представник відповдіача в судовому засіданні 04.08.2014 року та у відзиві на позовну заяву (вх.№23580, вх.№25546) проти позову заперечував, просив відмовити в його задоволенні в повному обсязі.
Перерву в судовому засіданні було продовжено до "07" серпня 2014 року.
Додаткових заяв та клопотань сторонами надано не було.
Враховуючи те, що норми ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, щодо обов`язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом в межах наданих ним повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, та вважає за можливе розглядати справу за наявними у справі і додатково поданими на вимогу суду матеріалами і документами.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін, господарським судом встановлено наступне.
На підставі рішення Харківської міської ради від 24.12.2003 р. "Про припинення та надання в користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам" між Харківською міською радою та Приватною фірмою "Валентина" було укладено наступний договір оренди землі: №6350/05 від 21.03.2005 року із терміном дії до 01.12.2053 р. Об'єктом оренди за зазначеним Договором є земельна ділянка, що знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Клочківська, 358-А, загальною площею 0,0848 га; кадастровий номер 6310136300:13:043:000; функціональне призначення: землі житлової та громадської забудови.
На підставі ст. 1 Закону України "Про оренду землі", оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно зі ст. 3 Закону України "Про оренду землі", об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про оренду землі", орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Статтею 13 Закону України "Про оренду землі", встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі" однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку ії внесення і перегляду та відповідальності за ії несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі", орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно ст. 30 Закону України "Про оренду землі", зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
На підставі п. 13 договору оренди землі розмір орендної плати переглядається у тому числі в інших випадках, передбачених законом.
Щодо твердження відповідача, що норми чинного законодавства не містять приписів про обов'язковість зміни умов договору оренди землі в частині розміру орендної плати в разі прийняття компетентним органом рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки земель, суд зазначає наступне.
У зв'язку з введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.11р. Закон України "Про плату за землю" втратив чинність, а питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою регулюється виключно цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно п. 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Згідно зі ст. 13 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Статтею 15 Закону України "Про оцінку земель", визначено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 р. №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р.
Згідно п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01 січня 2014 року.
Попередня вартість 1 квадратного метру землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007 р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року", рішень Харківської міської ради від 27.02.2008 року 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року" та була введена в дію з 01.03.2008 р.
Рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013 р." встановлено (п. 2, п. 3), що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р." вводиться в дію з 01.01.2014 р. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Пунктом 5 зазначеного рішення Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
За таких обставин, для приведення розміру орендної плати у відповідність з вимогами діючого законодавства в укладений між позивачем та відповідачем договір оренди землі повинні бути внесені відповідні зміни стосовно розміру орендної плати та вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, як то передбачено Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Враховуючи те, що відповідач ухиляється від укладання додаткової угоди до договору оренди землі стосовно зміни розміру орендної плати, Харківська міська рада, згідно зі ст. 653 Цивільного кодексу України та ст. 188 Господарського кодексу України була змушена звернутись до суду для внесення змін до договору оренди землі у судовому порядку.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі", а також пунктом 36 спірного договору, встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Таким чином, діючим законодавством України, у т. ч. ст. 188 ГК України, передбачено, що сторона за договором може звернутися до іншої сторони або до суду, з вимогою щодо внесення змін до діючого договору, за умови, якщо сторони не дійшли згоди про внесення відповідних змін у договірному порядку.
Відповідно до статей 651, 652 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору.
Статтею 632 Цивільного кодексу України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Орендна плата за землю визначена у частині 1 статті 21 Закону України "Про оренду землі" як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
Оскільки відповідно до частини першої статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.
У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до пункту 274.1. Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до підпункту б пункту 13 договору оренди землі зареєстрованого 21.03.2005 року № 6350/05 розмір орендної плати переглядається при зміні розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів.
Таким чином збільшення нормативної грошової оцінки земельної ділянки яка перебуває у користуванні відповідача призводить до збільшення розміру земельного податку який складає 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Так розмір земельного податку на момент укладення цього договору складав 1% від нормативної грошової оцінки землі вказаної у пункті 5 спірного договору та дорівнював 569 200 гривень на рік, тобто на момент укладання договору розмір земельного податку складав 1 % від вказаної суми та дорівнював 5 692,00 грн.
Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012 р. № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі. Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду у випадку, також зміни нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п. 3.1. зазначеного Порядку зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі. Зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою.
Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Таким чином, нормами чинного законодавства передбачено зміну умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, Оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленого умовами договору.
Згідно із п. 2.1., п. 2.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 Департамент земельних відносин на підставі п. 4 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є власником програмного комплексу "Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р.", здійснює загальну координацію робіт з визначення орендної плати за землю в місті Харкові згідно з рішенням 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 р. №1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р.", здійснює розрахунки розміру орендної плати за землю та безпосереднє виконання робіт з укладання договорів оренди землі та додаткових угод до них, веде моніторинг виконання умов договорів оренди землі.
Відповідно до п. 3.1., п. 3.2. Порядку, Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області надає інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з чинним законодавством. Підготовка додаткової угоди здійснюється Департаментом земельних відносин відповідно до Порядку укладання договорів оренди землі у м. Харкові.
На підставі вищевказаних положень рішень Харківської міської ради Департаментом земельних відносин Харківської міської ради було: одержано витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку; виконано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності станом на 01.01.2013 р.; одержано витяг № 398 від 30.10.2013 р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
На підставі вищевказаних документів Департаментом земельних відносин Харківської міської ради було підготовлено проект Додаткової угоди до Договору оренди землі від 21.03.2005 р. №6350/05, який разом із листами - пропозиціями від 07.12.2013 р. №4275/0/225-13 та від 07.12.2013 р. №4379/0/225-13 рекомендованим поштовим відправленням було направлено на адресу відповідача, отримання відповідачем вказаних документів підтверджується поштовими відправленнями, які містяться у матеріалах справи (арк. с. 31-33).
Як вбачається з матеріалів справи, з метою забезпечення здійснення реєстрації додаткових угод шляхом внесення відповідних змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та надання інформації з реєстру у формі витягу, на підставі положень ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та постанови Кабінету міністрів України від 21.11.2012 р. №1204 "Про затвердження розміру і порядок використання плати за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та надання інформації із зазначеного реєстру", Департаментом земельних відносин було запропоновано Відповідачеві сплатити кошти
- в розмірі 51,00 грн. за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- в розмірі 120,00 грн. за надання інформації з Реєстру у формі витягу та надати оригінали платіжних документів до міської ради.
В матеріалах справи міститься відповідь ПФ "Валентина" на лист - пропозицію від 07.12.2013 р. №4379/0/225-13 (вих.№3 від 13.01.2014 року) в якій відповідач просив роз"яснити підстави підписання запропонованої додаткової угоди у порядку, що передбачений чинним законодавством України. Однак, доказів на підтвердження направлення вказаної відповіді та отримання її позивачем не надано.
На момент подання позову нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 398 від 30.10.2013 становить 1050418,00 грн, отже розмір земельного податку збільшився та складає відповідно 10504,18 грн на рік.
Таким чином розмір орендної плати за землю, яку сплачує відповідач по зазначеному договору не відповідає положенням пункту 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України та вищевказаним рішенням Харківської міської ради.
Ухилення Орендаря від підписання додаткової угоди до договору оренди землі завдає значних збитків територіальній громаді міста Харкова у вигляді неодержаного доходу за користування земельною ділянкою комунальної власності.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність з вимогами діючого законодавства в укладений між позивачем та відповідачем Договір оренди землі повинні бути внесені відповідні зміни стосовно розміру орендної плати та вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, як то передбачено Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Статтею 653 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється.
Відповідно до положень ст. 188 Господарського кодексу України, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозиції повідомляє другу сторону про результати ії розгляду. У разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) або у разі неодержання відповіді у встановлений строк, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Враховуючи вищенаведене та те, що відповідач ухиляється від укладання додаткової угоди до Договору оренди землі стосовно зміни розміру орендної плати, але розмір нормативної грошової оцінки змінився, а відповідно до цього і орендна плата, що є однією з істотних умов договору, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, судові витрати у даній справі покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, на підставі ст.ст. 129, 144 Конституції України, ст.ст. 14, 288, 289, Податкового кодексу України, України, ст.ст. 188 Господарського кодексу України, ст.ст. 632, 651, 652, 653, 654 Цивільного кодексу України, ст.ст. 1, 3, 6, 13, 15, 21, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку землі", ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст. 33, 34, 38, 43, 47, 49, 65, 77, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Внести зміни до Договору оренди землі від 21.03.2005 року №6350/05 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі в такій редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
до договору оренди землі,
зареєстрованого "21" березня 2005 року за № 6350/05
у Харківській регіональній філії Державного підприємства"Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах"
"___"
Харківська міська рада Харківської області (Орендодавець) в особі міського голови Кернеса Геннадія Адольфовича з одного боку та ПРИВАТНА ФІРМА "ВАЛЕНТИНА" (Орендар) в особі керівника
І. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України "Про оренду землі", рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 р. №1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 № 1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 № 41/08 "Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові" (з відповідними змінами та доповненнями), рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012 № 960/12 "Про Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові" пункти 5., 9., 13., 14. Договору оренди землі, зареєстрованого "21" березня 2005 року за № 6350/05 змінити, доповнити пункт 2. словами та пункт 28. підпунктом д) і викласти у такій редакції:
"2. (редакція по договору). Кадастровий номер земельної ділянки 6310136300:13:043:0001"
"5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 398 від 30.10.2013 становить 1050418 грн. (один мільйон п"ятдесят тисяч чотириста вісімнадцять гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки."
"9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Харкові Харківської області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 404/14 від 07.11.2013 на рік становить 4,8 % від ії нормативної грошової оцінки і складає 50420,06 грн. (п"ятдесят тисяч чотириста двадцять гривень 06 копійок), або в місяць - 4201,67 грн. (чотири тисячі двісті одна гривня 67 копійок."
"13. Розмір орендної плати переглядається у разі:
а) зміни умов господарювання, передбачених договором;
б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
в) зміни нормативної грошової оцінки;
г) внаслідок інфляції - щорічно;
д) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
е) в інших випадках, передбачених законом."
"14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені законодавством, справляється пеня згідно діючого законодавства."
"28. д) в разі ухилення Орендаря від перерахунку орендної плати при настанні наслідків, передбачених п. 13 договору. Орендодавець має право звернутися до суду для визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною в зміненій редакції."
II. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого "21" березня 2005 року за № 6350/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у органі, що провів їх державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Харківська міська рада Приватна Фірма "Валентина"
Харківської області 61051, м. Харків, вул. Клочківська,
м. Харків, м-н Конституції, 7 буд.358-А
В особі міського голови В особі керівника
/підпис/ /підпис/ /ПІБ
3. Стягнути з Приватної фірми "Валентина" (61051, м. Харків, вул. Клочківська, буд. 358 А, код ЄДРПОУ 21214298) на користь Харківської міської ради (61200, м. Харків, м-н Конституції, 7, р/р 35417005032986 ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 04059243) судовий збір у розмірі 1 218,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 12.08.2014 р.
Суддя Т.С. Денисюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2014 |
Оприлюднено | 18.08.2014 |
Номер документу | 40145427 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Денисюк Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні