Ухвала
від 14.08.2014 по справі 915/726/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

14 серпня 2014 року Справа № 915/726/14

м. Миколаїв

Кредитор: Публічне акціонерне товариство «Піреус Банк МКБ»,

вул. Іллінська, 8, м. Київ, 04070.

Банкрут: Приватне підприємство «Слевин-7», 54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 307; код ЄДРПОУ 35930192 .

Ліквідатор : Сорокін Олексій Олександрович (АДРЕСА_1)

Суддя Ткаченко О.В.

Представники:

Від кредитора: представник не з»явився.

Від банкрута: представник не з»явився.

Ліквідатор: Сорокін Олексій Олександрович.

Суть спору: про банкрутство Приватного підприємства «Слевин-7» .

Представник кредитора до судового засідання не з»явився, про причини неявки суду не повідомив.

Ліквідатор у судовому засіданні просив затвердити реєстр вимог кредиторів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши ліквідатора, суд встановив:

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 30.05.2014р. за заявою боржника Приватного підприємства «Слевин-7» було порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Слевин-7» .

У відповідності до постанови господарського суду Миколаївської області від 05.06.2014р. ПП «Слевин-7» було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії боржника Сорокіна Олексія Олександровича, а також постановлено здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання ПП «Слевин-7» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури боржника на офіційному веб-сайті Вищого госопдарського суду України.

На виконання вимог постанови суду 05.06.2014 року за № 4605 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 06.06.2014р. було здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання ПП «Слевин-7» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Протягом місяця після публікації оголошення до господарського суду із заявами про визнання грошових вимог звернувся кредитор - Публічне акціонерне товариство «Піреус Банк МКБ» з вимогами на суму 2 735 800,45 грн.

Згідно ч. 2 ст.25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство), у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження. За результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, розмір та перелік невизнаних судом вимог кредиторів, дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів, дата підсумкового засідання суду. У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги. Неустойка (штрафу, пені) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов»язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Черговість задоволення вимог кредиторів встановлена ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство: у першу чергу задовольняються вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі, а також вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги кредиторів за договорами страхування, витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: виплати на оплату судового збору, витрати кредиторів на проведення аудиту, витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство, введення процедури санації, визнання боржника банкрутом; у другу чергу задовольняються вимоги із зобов»язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров»ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, зобов»язань зі сплати страхових внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб»єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов»язкових платежів), вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом, у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов»язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника; у п»яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства, вимоги щодо виплати додаткової грошової винагороди керуючому санацією або ліквідатору у частині 5 відсотків обсягу стягнутих на користь боржника активів, які на дату порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, вимоги щодо виплати додаткової грошової винагороди керуючому санацією або ліквідатору у частині 3 відсотків обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів, які підлягають позачерговому задоволенню та віднесені до конкурсних згідно з цим Законом; у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Розглянувши вимоги кредитора, господарський суд зазначає наступне.

Публічне акціонерне товариство «Піреус Банк МКБ» звернулось до господарського суду Миколаївської області із заявою від 13.06.2014 року № 161/28 про визнання кредиторських вимог на суму 2 735 800,45 грн., у тому числі:

- 1 694 234,28 грн. - сума основного боргу по кредиту.

- 931 573,84 грн. - сума нарахованих і несплачених відсотків.

- 108 774,33 грн. - сума пені за несвоєчасну сплату відсотків.

- витрати по сплаті судового збору, за подання заяви з грошовими вимогами до

боржника - 1 218,00 грн.

Ліквідатор у відповідності до наданих у судовому засіданні пояснень кредиторські вимоги ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» визнав в повному обсязі.

Розглянувши заяву про визнання кредиторських вимог, дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив.

24 липня 2008р. між Відкритим акціонерним товариством «ПІРЕУС БАНК МКБ», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «ПІРЕУС БАНК МКБ» (надалі -Банк), та Приватним підприємством «Слевин-7» (надалі - Боржник) був укладений кредитний договір № ОК/08-42 (надалі - Кредитний договір).

Відповідно до умов Кредитного договору, Банк надав Боржнику кредит в сумі 150 000,00 (сто п'ятдесят тисяч) доларів США шляхом перерахування на поточний рахунок Боржника, що підтверджується випискою по рах. № 2062801432 та копією меморіального ордеру №18161 від 25.07.08.

Згідно умов Кредитного договору кредит надавався строком з 24 липня 2008р. по 24 липня 2009р. зі сплатою відсотків за користування кредитом з розрахунку 13,5 % річних.

Додатковою угодою № 4 від 28.08.2009р. про внесення змін і доповнень до Кредитного договору, договір викладено повністю в новій редакції та продовжено строк користування кредиту до 30.11.2010р.

У відповідності до умов додаткової угоди № 5 від 30.03.2010р. про внесення змін до кредитного договору, було змінено графік погашення кредиту.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених у договорі, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно ст .530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений термін його виконання, то воно підлягає виконанню у цей термін.

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання повинне виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу України інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Боржник, користуючись грошовими коштами, свої зобов'язання за Кредитним договором належним чином не виконував, а саме: не сплачував проценти за користування кредитом та в односторонньому порядку припинив повернення грошей, відповідно до встановленого графіку, чим порушив умови Кредитного договору.

Таким чином, у Боржника виникло зобов'язання щодо погашення суми кредиту в повному обсязі, яка станом на 06.06.2014 року становить 247 103,96 дол. США, з яких:

-144 436,00 (сто сорок чотири тисячі чотириста тридцять шість) доларів США

00 центів - сума основного боргу по кредиту.

- 79 418,06 (сімдесят дев'ять тисяч чотириста вісімнадцять) доларів США 06 центів -сума нарахованих і несплачених відсотків.

- 23 249,90 (двадцять три тисячі двісті сорок дев'ять) доларів США 90 центів - сума пені за несвоєчасну сплату відсотків.

30 жовтня 2008р. між Банком та Боржником укладений договір застави №03/08-47 (надалі - Договір застави), з метою забезпечення виконання зобов'язань Боржника за Кредитним договором, в тому числі щодо повернення кредиту, сплати процентів за користування кредитом, комісій, пені, штрафних санкцій, збитків та будь-яких інших платежів.

За умовами Договору застави в заставу Банку були передані Боржником товари в обороті, а саме: меблі, згідно додатку до договору «ОПИС № 1» заставною вартістю 600 000,00 грн.

Договором № 1 від 28.08.2009р. про внесення змін і доповнень до Договору застави, договір викладено повністю в новій редакції, при цьому склад та вартість товарів в обігу не змінились.

За присутності повноважних представників Банку та Боржника складено 12 серпня 2013р. інвентаризаційний опис основних засобів, а саме меблів і предметів інтер'єру, які є предметом застави у Банку.

Відповідно до зазначеного інвентаризаційного опису фактична наявність відповідає даним бухгалтерського обліку та складає 99 одиниць на загальну суму 163 947,00 грн.

Таким чином, вимоги банку станом на 12 серпня 2013р. забезпечені лише в суму 163 947,00 грн.

Відповідно до абз. 2 та 3 ч. 2 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» забезпечені кредитори зобов'язані подати заяву з грошовими вимогами до боржника під час провадження у справі про банкрутство лише в частині вимог, що є незабезпеченими, або за умови відмови від забезпечення. Склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов'язання боржника визначені в іноземній валюті-; склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.

Станом на дату подання цієї заяви 13.06.2014р. Національним банком України встановлено з 14:00 год. наступний офіційний курс гривні щодо долара США - 100 дол. США= 1172,8837 грн.

За таких обставин, грошові вимоги Банку до Боржника становлять 247 103,96 дол. США, що є еквівалентом 2 898 529,45 грн. (247 103,96 X 11,73 = 2 898 529,45), з яких відповідно:

- 1 694 234,28 грн. - сума основного боргу по кредиту.

- 931 573,84 грн. - сума нарахованих і несплачених відсотків.

- 272 721,33 грн. - сума пені за несвоєчасну сплату відсотків.

Тобто, розмір незабезпечених вимог Банку до Боржника складає 2 734 582,45 грн. (2 898 529,45 - 163 947,00 = 2 734 582,45).

З урахуванням викладеного вимоги ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» в сумі 163 947,00 грн. відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство підлягають внесенню до реєстру вимог кредиторів окремо, в сумі 1218,00 грн. витрат по сплаті судового збору - до першої черги задоволення кредиторських вимог, в сумі 1530287,28 грн. - до четвертої черги задоволення кредиторських вимог, в сумі 931573,84 грн. відсотків та 272721,33 грн. пені - до шостої черги задоволення кредиторських вимог.

У відповідності до вимог ст. 25 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також п. 36.7. Інформаційного листа Вищого госопдарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 за результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.

Розглянувши наданий реєстр вимог кредиторів та додані до нього документи, а також заслухавши пояснення ліквідатора, господарський суд вважає, що реєстр необхідно затвердити.

Керуючись ст. 86 ГПК України, ст.ст. 25, 45 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства «Слевин-7» на загальну суму 2899747,45 грн., в тому числі:

Окремо вимоги, забезпечені заставою:

1) ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» в сумі 163 947,00 грн.;

вимоги першої черги:

1) ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» в сумі 1 218,00 грн.;

вимоги четвертої черги:

1) ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» в сумі 1 530 287,28 грн.

вимоги шостої черги:

1) ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» в сумі 1204295,17 грн.

2. Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними.

3. Ухвалу надіслати на адресу кредитора, банкрута, ліквідатора.

Суддя О.В. Ткаченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення14.08.2014
Оприлюднено19.08.2014
Номер документу40166789
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/726/14

Ухвала від 28.04.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 28.04.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 17.04.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 03.02.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 23.01.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 21.10.2014

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 29.09.2014

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 14.08.2014

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 14.08.2014

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 22.07.2014

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні