Справа № 1/2218/1271/11
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2014 року Хмельницький міськрайонний суд в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарях ОСОБА_2
Данькова ОСОБА_3
з участю прокурорів ОСОБА_4
Якушко ОСОБА_5
Бирюченка ОСОБА_6
Божинського ОСОБА_7
Зварича ОСОБА_8
захисників ОСОБА_9
Шевчишина ОСОБА_10
Естріна ОСОБА_11
Лучковського ОСОБА_12
представника цивільного
відповідача ОСОБА_13
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, директора приватного підприємтсва «Мастер Продаж», раніше не судимого,
за ст. ст. 28 ч. 3, 205 ч. 2; 28 ч. 3, 212 ч. 3; 28 ч. 3, 366 ч. 2 КК України;
ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки с. Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області, українки, громадянина України, з вищою освітою, неодруженої, головного бухгалтера товариства з обмеженою відповідальністю «Валон-А», мешканки АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
за ст. ст. 28 ч. 3, 205 ч. 2; 28 ч. 3, 212 ч. 3; 28 ч. 3, 366 ч. 2 КК України,
ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця та мешканця АДРЕСА_3 , росіянина, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, директора товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Сприяння», раніше не судимого,
за ст. ст. 28 ч. 3, 205 ч. 2; 28 ч. 3, 212 ч. 3; 28 ч. 3, 366 ч. 2 КК України,
встановив:
ОСОБА_14 , перебуваючи на посадах директора ПП «Мастер Продаж» та ПП «Розквіття», за попередньою змовою з ОСОБА_15 , яка перебувала на посаді бухгалтера ПП «Розквіття» та ОСОБА_16 , який перебував на посаді директора ТОВ «Фірма «Сприяння», протягом 2008 - 2010 років умисно ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах, при цьому, вчинивши фіктивне підприємництво, а саме: зареєстрували на підставних осіб ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 фіктивні підприємства ПП «Поділля Агро Пром», ПП «Агро Пром Тех», ПП «Сервіс Укр Тех», які використали з метою прикриття незаконної діяльності з безпідставного формування занижених валових доходів та податкових зобов`язань з податку на додану вартість реально діючому підприємству та переведення безготівкових коштів у готівку, чим заподіяли велику матеріальну шкоду державі, а також скоїли службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки.
Так, протягом 2008-2010 років засноване ОСОБА_16 ТОВ «Фірма «Сприяння» займалось дрібнооптовою торгівлею кондитерськими виробами, постачальниками яких являлись наступні підприємства: ТОВ «Аметист», ДП ВАТ «Київ хліб», ЗАТ «Кондитерська фабрика «Лагода», ЗАТ «Первомайський МКК», ДП «Лакталіс-Україна», ТОВ «Теплые моря», ТОВ «Фараон ЛТД» та інші. Розрахунок за придбані у юридичних осіб кондитерські вироби проводився безготівковим шляхом.
Придбані у реальних постачальників кондитерські вироби зберігались на складі ТОВ «Фірма «Сприяння» за адресою: м. Хмельницький, проспект Миру, 99/9 Д та реалізовувались приватним підприємцям та підприємствам м. Хмельницького та Хмельницької області. Реалізація ТОВ «Фірма «Сприяння» товару здійснювалась приватним підприємцям в більшості випадках без оформлення будь-яких офіційних документів, оскільки приватні підприємці знаходились на спрощеній системі оподаткування і не вимагали таких документів у працівників ТОВ «Фірма «Сприяння».
Для реалізації товару в такій кількості покупців ОСОБА_16 створив мережу неофіційно працюючих в ТОВ «Фірма «Сприяння» торгових агентів, за якими закріпив окремі маршрути, населені пункти та торгові точки, та в обов`язки яких входило щоденно приймати замовлення у власників або продавців торгової точки чи магазину та збирати готівкою оплату за замовлений або раніше поставлений товар. Нагляд за роботою торгових агентів здійснювали офіційно оформлені як менеджери ТОВ «Фірма «Сприяння» працівники, яких називали «супервайзери», за кожним з яких було закріплено ряд торгових агентів. Кожного робочого дня на торгових точках торгові агенти відбирали замовлення на поставку товарно-матеріальних цінностей, отриману від клієнтів інформацію заносили в кишеньковий персональний комп`ютер «Палм», звідки в телефонному режимі або особисто в кінці робочого дня передавали її оператору. Після отримання замовлення водії-експедитори ТОВ «Фірма «Сприяння» доставляли товар на торгові точки. Перед поставкою товару на торгову точку працівники ТОВ «Фірма «Сприяння» оформляли «чорнові» накладні, один примірник якої залишався покупцю, другий знаходився у водія-експедитора, який після закінчення робочого дня віддавав його в бухгалтерію, а третій залишався на складі товариства. У разі отримання від покупців продукції готівкової виручки або заборгованості торгові агенти привозили її в офіс ТОВ «Фірма «Сприяння» та здавали черговому оператору, який, у свою чергу, зібравши за день від торгових агентів таку готівку, заносив ці дані в «чорнову» відомість за цей день та здавав її в сейф на зберігання ОСОБА_16 .
Отримана готівка в бухгалтерії ТОВ «Фірма «Сприяння» не оприбутковувалась, в касу товариства чи на банківські рахунки не здавалась, будь яких офіційних документів про її отримання не складалось.
Таким чином, директор ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 упродовж 2008 - 2010 року в порушення п.п. 2.6 п. 2 ст. 2 Постанови правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» та інших нормативних актів організував «тіньову» реалізацію продуктів харчування за готівкові кошти на адресу приватних підприємців та підприємств м. Хмельницького та Хмельницької області без застосування реєстраторів розрахункових операцій, без оприбуткування готівки в касі товариства та без декларування отриманих доходів від здійснення такої господарської діяльності про, що було відомо ОСОБА_14 та ОСОБА_15 .
ОСОБА_14 , будучи єдиним засновником та директором ПП «Мастер Продаж» та здійснюючи від його імені реальну фінансово-господарську діяльність з купівлі продажу зернової продукції, електрообладнання та будівельних матеріалів, отримуючи від здійснення даної діяльності прибуток, на початку 2008 року вступив у змову з директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , розробив з ним план, відповідно до якого вони оформили від імені ТОВ «Фірма «Сприяння» первинні документи про нібито реалізацію на адресу ПП «Мастер Продаж» продуктів харчування для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат та незаконно перевели у готівку грошові кошти, які ОСОБА_14 перерахував на поточні банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» в якості оплати нібито за кондитерські вироби.
До здійснення вищевказаної злочинної діяльності ОСОБА_14 залучив свою знайому ОСОБА_15 , доручивши їй вести бухгалтерський та податковий обліки ПП «Мастер Продаж», контролювати надходження та використання ним грошових коштів на поточному банківському рахунку підприємства, формувати податкову звітність підприємства та подавати її до податкових органів.
Фінансово-господарська діяльність ПП «Мастер Продаж» полягала у тому, що його директор ОСОБА_14 протягом 2008 2009 років придбав за безготівковий розрахунок зернову продукцію у таких підприємств, як ВАТ «Красилівське ПХП», ТОВ «Хмельницьке КХП», СК «Промінь, СТОВ «Агросвіт» та СТОВ «Довіра», яку в подальшому реалізував на ТОВ «Хмельницьке КХП», ВАТ «Хмельницькелеватормлинпостач», ВАТ «Красилівське ПХП», ПВКФ «Поділля-Агропродукт», ПСП «Подільське зерно» та ПСП «Нива-Хліб», отримавши від підприємств покупців на поточний банківський рахунок ПП «Мастер Продаж» грошові кошти як оплату за товар.
Враховуючи, що ПП «Мастер Продаж» являлося платником податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, у підприємства при здійсненні операцій з реалізації зернової та іншої продукції виникали великі податкові зобов`язання з податку на прибуток та податку на додану вартість, про що ОСОБА_14 , аналізуючи фінансовий стан підприємства, достовірно знав.
Тому, будучи власником та керівником ПП «Мастер Продаж», ОСОБА_14 , разом із ОСОБА_15 та директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , реалізували схему ухилення від сплати податків, що полягала у переведенні отриманого від здійснення господарської діяльності ПП «Мастер Продаж» прибутку на банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння», в отриманні взамін необлікованої готівки та у безпідставному формуванні валових витрат ПП «Мастер Продаж» та податкового кредиту з податку на додану вартість за рахунок проведення по бухгалтерському та податковому обліках підприємства безтоварних операцій з нібито придбання кондитерських виробів від ТОВ «Фірма «Сприяння».
Отже, отриманий прибуток від господарської діяльності з метою його приховування від оподаткування ОСОБА_14 , разом з ОСОБА_15 , протягом 2008-2009 років систематично перераховував на банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» нібито за придбані кондитерські вироби.
Так, у період з січня 2008 року по червень 2009 року з поточного рахунку ПП «Мастер Продаж» № НОМЕР_1 , відкритого в Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк», ОСОБА_14 особисто, використовуючи систему «Клієнт - банк», перерахував на поточні рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» № НОМЕР_2 , відкритий у Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк», та № НОМЕР_3 , відкритий в АТ «ОТП Банк», грошові кошти на загальну суму 9014188 грн., у тому числі 1502365 грн. податку на додану вартість, з вказівкою призначень платежів - «за кондитерські вироби (або товар)», з яких проведеною документальною перевіркою №4356/23-3/34971589 від 15 червня 2011 року встановлено, що з врахуванням реальної господарської діяльності, задекларованих валових доходів та валових витрат підприємства, прихований від оподаткування прибуток склав 4639084 грн.
Таким чином, на дану суму ОСОБА_14 незаконно зависив валові витрати ПП «Мастер Продаж» та на 924657 грн. - податковий кредит з податку на додану вартість підприємства.
Фактично кондитерські вироби ПП «Мастер Продаж» від ТОВ «Фірма «Сприяння» не придбавало, а кошти, перераховані на банківські рахунки останнього, ОСОБА_14 перевів за допомогою ОСОБА_16 у готівку, яку отримав безпосередньо в офісі ТОВ «Фірма «Сприяння». При цьому, з вказівки ОСОБА_16 , бухгалтерією ТОВ «Фірма «Сприяння» були складені підроблені первинні документи про нібито реалізацію на ПП «Мастер Продаж» кондитерських виробів.
Так, з метою надання видимості законності операцій з постачання ТОВ «Фірма «Сприяння» кондитерських виробів на адресу ПП «Мастер Продаж», ОСОБА_14 , діючи за попередньою змовою з директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , уклав за своєю суттю фіктивні договори №63 про постачання товару від 2 січня 2008 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 та директора ПП «Мастер Продаж» ОСОБА_14 підписали невстановлені особи, та №96 про постачання товару від 5 січня 2009 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 підписала невстановлена особа, а від імені директора ПП «Мастер Продаж» підписав ОСОБА_14 .
На підставі неправдивих первинних бухгалтерських документів з придбання кондитерських виробів від ТОВ «Фірма «Сприяння», при настанні відповідних звітних періодів ОСОБА_15 внесла недостовірні відомості до податкових декларацій ПП «Мастер Продаж» з податку на прибуток підприємства та податку на додану вартість за період з січня 2008 року по вересень 2009 року, які ОСОБА_14 підписав та завірив печаткою, чим вказані особи завищили валові витрати підприємства на суму 4639084 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету 1159771 грн. податку на прибуток підприємства та завищення податкового кредиту з податку на додану вартість у сумі 924657 грн.
Неправдиві податкові декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість ПП «Мастер Продаж» ОСОБА_15 за вказівкою ОСОБА_14 подала до ДПІ у м. Хмельницькому.
Таким чином, ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 протягом 2008 2009 років в порушення вимог п. 4.1 ст. 4, п. 5.1, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5, п.п. 11.2.1 п. 11.2, п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та вимог п. 1.4 ст. 1, п.п. 7.2.6 п.7.2, п.п. 7.3.1 п. 7.3, п.п. 7.4.1, 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» шляхом безпідставного завищення валових витрат та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість по безтоварних операціях з нібито придбання продуктів харчування у ТОВ «Фірма «Сприяння», внесення завідомо неправдивих відомостей про розмір таких валових витрат та обсяг придбаних товарів (робіт, послуг) за вказаний період у податкову звітність приватного підприємства, занизив об`єкт оподаткування, тим самим умисно ухилився від сплати податку на прибуток у розмірі 1159771 грн. та податку на додану вартість у розмірі 924657 грн., а всього податків у розмірі 2084428 грн.
Аналогічну схему ухилення від сплати податків вказані особи застосували, використовуючи ПП «Розквіття» м. Хмельницького.
ОСОБА_14 , будучи засновником та директором даного підприємства та здійснюючи від його імені реальну фінансово-господарську діяльність з купівлі продажу зернової продукції, електрообладнання та будівельних матеріалів, отримуючи від здійснення даної діяльності прибуток, з 1 січня 2008 року за попередньою змовою з директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , домовившись з ним про оформлення від імені даного товариства первинних документів про нібито реалізацію на адресу ПП «Розквіття» продуктів харчування для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат, застосував з ОСОБА_16 той самий механізм незаконного переведення у готівку грошових коштів, які ОСОБА_14 перерахував на поточні банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» в якості оплати нібито за кондитерські вироби.
Для здійснення вищевказаної злочинної діяльності ОСОБА_14 попередньо домовився з ОСОБА_15 , оформивши її бухгалтером ПП «Розквіття» та доручивши їй вести бухгалтерський та податковий обліки підприємства, контролювати надходження та використання ним грошових коштів на поточному банківському рахунку, формувати податкову звітність та подавати її до податкових органів.
Фінансово-господарська діяльність ПП «Розквіття» полягала у тому, що його директор ОСОБА_14 протягом 2008 2010 років придбав за безготівковий розрахунок зернову продукцію у таких підприємств, як ВАТ «Красилівське ПХП», ТОВ «Хмельницьке КХП», СК «Промінь», ПАТ «Компанії «Райз», яку в подальшому реалізував на ВАТ «Красилівське ПХП», ВАТ «Хмельницькелеватормлинпостач», ПСП «Нива-Хліб», ТОВ «Хмельницьке КХП», ТОВ «Кернел-Трейд», ЗАТ «АТ «Каргілл», ПВКФ «Поділля-Агропродукт», отримавши від підприємств покупців на поточний банківський рахунок ПП «Розквіття» грошові кошти як оплату за товар.
Враховуючи, що ПП «Розквіття» являлося платником податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, у підприємства при здійсненні операцій з реалізації зернової та іншої продукції виникали великі податкові зобов`язання з податку на прибуток та податку на додану вартість, про що ОСОБА_14 , аналізуючи фінансовий стан підприємства, достовірно знав.
Тому, будучи власником та керівником ПП «Розквіття», ОСОБА_14 , разом із бухгалтером цього ж підприємства ОСОБА_15 та директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , реалізував схему ухилення від сплати податків, що полягала у переведенні отриманого від здійснення господарської діяльності ПП «Розквіття» прибутку на банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння», в отриманні взамін необлікованої готівки та у безпідставному формуванні валових витрат ПП «Розквіття» та податкового кредиту з податку на додану вартість за рахунок проведення по бухгалтерському та податковому обліках підприємства безтоварних операцій з нібито придбання кондитерських виробів від ТОВ «Фірма «Сприяння».
Отже, отриманий від господарської діяльності прибуток з метою його приховування від оподаткування ОСОБА_14 , разом із ОСОБА_15 , протягом 2008-2010 років систематично перераховував на банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» нібито за придбані кондитерські вироби.
Так, у період з вересня 2008 року по березень 2010 року з поточного рахунку ПП «Розквіття» № НОМЕР_4 , відкритого в Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк», ОСОБА_14 особисто, використовуючи систему «Клієнт - банк», перерахував на поточні рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» № НОМЕР_2 , відкритий у Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк», № НОМЕР_3 , відкритий в АТ «ОТП Банк», та № НОМЕР_5 , відкритий у Вінницькій філії АТ «Індекс-банк», грошові кошти у загальній сумі 8907771 грн., у тому числі 1484628,5 грн. податку на додану вартість, з вказівкою призначень платежів - «за кондитерські вироби (або товар)», з яких проведеною документальною перевіркою №4513/23-3/35125743 від 17 червня 2011 року встановлено, що з врахуванням реальної господарської діяльності, задекларованих валових доходів та валових витрат, прихований від оподаткування прибуток склав 5001700 грн.
Таким чином, на дану суму ОСОБА_14 незаконно зависив валові витратиПП «Розквіття» та на 986388 грн. - податковий кредит з податку на додану вартість підприємства.
Фактично кондитерські вироби ПП «Розквіття» від ТОВ «Фірма «Сприяння» не придбавало, а кошти, перераховані на банківські рахунки останнього, ОСОБА_14 перевів за допомогою ОСОБА_16 у готівку, яку отримав безпосередньо в офісі ТОВ «Фірма «Сприяння». При цьому, з вказівки ОСОБА_16 бухгалтерією ТОВ «Фірма «Сприяння» були складені підроблені первинні документи про нібито реалізацію на ПП «Розквіття» кондитерських виробів.
Так, з метою надання видимості законності операцій з постачання кондитерських виробів на адресу ПП «Розквіття», ОСОБА_14 , діючи за змовою з директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , уклав за своєю суттю фіктивні договори №97 про постачання товару від 20 вересня 2008 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 підписала невстановлена особа, а від імені директора ПП «Розквіття» підписав ОСОБА_14 , №83 про постачання товару від 1 січня 2009 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 підписала невстановлена особа, а від імені директора ПП «Розквіття» підписав ОСОБА_14 .
Вказані неправдиві документи ОСОБА_14 надав ОСОБА_15 для проведення по бухгалтерському та податковому обліках ПП «Розквіття», а незаконно «проконвертовані» готівкові грошові кошти використав для власних потреб та на придбання за готівку у фізичних осіб зернової продукції, електрообладнання та будматеріалів.
На підставі неправдивих первинних бухгалтерських документів з придбання кондитерських виробів від ТОВ «Фірма «Сприяння» при настанні відповідних звітних періодів ОСОБА_15 внесла недостовірні відомості до податкових декларацій ПП «Розквіття» з податку на прибуток підприємства та податку на додану вартість у період з червня 2008 року по лютий 2010 року, які ОСОБА_14 та ОСОБА_15 підписали, а ОСОБА_14 завірив печаткою, чим вказані особи завищили валові витрати товариства у сумі 5001700 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету 1250425 грн. податку на прибуток підприємства та завищення податкового кредиту з податку на додану вартість у сумі 986388 грн.
Неправдиві податкові декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість ПП «Розквіття» ОСОБА_15 за вказівкою ОСОБА_14 подала до ДПІ у м. Хмельницькому.
Таким чином, ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 протягом 2008 2010 років в порушення вимог п. 4.1 ст. 4, п. 5.1, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5, п.п. 11.2.1 п. 11.2, п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та вимог п. 1.4 ст. 1, п.п. 7.2.6 п.7.2, п.п. 7.3.1 п. 7.3, п.п. 7.4.1, 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» шляхом безпідставного завищення валових витрат та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість по безтоварних операціях з нібито придбання продуктів харчування у ТОВ «Фірма «Сприяння» м. Хмельницького, внесення завідомо неправдивих відомостей про розмір таких валових витрат та обсяг придбаних товарів (робіт, послуг) за вказаний період у податкову звітність приватного підприємства, занизив об`єкт оподаткування, тим самим умисно ухилився від сплати податку на прибуток у розмірі 1250425 грн. та податку на додану вартість у розмірі 986388 грн., а всього податків у розмірі 2236813 грн.
Отже, ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 протягом 2008 2010 років ухилився від сплати податку на прибуток у розмірі 2410196 грн. (1250425 грн. + 1159771 грн.) та податку на додану вартість у розмірі 1911045 грн. (986388 грн. + 924657 грн.), а всього: в розмірі 4321241 грн.
Крім того, ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 протягом 2009 2010 років вчинив фіктивне підприємництво, а саме: з метою прикриття незаконної діяльності щодо ухилення від сплати податків та переведення безготівкових коштів у готівку використав три суб`єкта господарської діяльності м. Хмельницького ПП «Поділля Агро Пром», ПП «Агро Пром Тех» та ПП «Сервіс Укр Тех».
Так, у квітні 2009 року ОСОБА_14 , разом із ОСОБА_15 , організував реєстрацію ПП «Поділля Агро Пром» на підставну особу ОСОБА_17 . У серпні 2009 року вони організували за аналогічною схемою реєстрацію ПП «Агро Пром Тех» на ОСОБА_18 та у листопаді 2009 року реєстрацію ПП «Сервіс Укр Тех» на ОСОБА_19 .
З моменту реєстрації підприємств і до кінця 2010 року ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 ніякої участі у фінансово-господарській діяльності не приймали, будь-яких документів, пов`язаних із такою діяльністю не складали, податкову звітність не формували та до податкової інспекції не подавали, доступу до печаток підприємств, їх банківських рахунків не мали, грошовими коштами на поточних рахунках підприємства не розпоряджались.
Створивши вищевказані фіктивні підприємства «Поділля Агро Пром», «Агро Пром Тех» та «Сервіс Укр Тех», ОСОБА_14 ввів їх у злочинну схему та, використовуючи їх реквізити і маючи доступ до їх банківських рахунків, протягом 2010 року використав, разом з ОСОБА_16 , для несплати податків ТОВ «Фірма «Сприяння» та переведення безготівкових грошових коштів у готівку.
Так, директор ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , діючи спільно із ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , у 2010 році, використовуючи реквізити фіктивних підприємств «Поділля Агро Пром», «Агро Пром Тех» та «Сервіс Укр Тех», незаконно занизив валовий дохід підпорядкованого йому товариства, тим самим умисно ухилився від сплати податку на прибуток в розмірі 3394694 грн. та податку на додану вартість в розмірі 4093689 грн., а всього податків у розмірі 7488383 грн., чим завдав державі збитків в особливо великих розмірах.
В період з січня по березень 2010 року з поточного рахунку ПП «Розквіття» № НОМЕР_4 , відкритого в Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк», ОСОБА_14 особисто, використовуючи систему «Клієнт - банк», перерахував на поточний рахунок ТОВ «Фірма «Сприяння» № НОМЕР_3 , відкритий в АТ «ОТП Банк», з вказівкою призначень платежів «за кондитерські вироби (або товар)» грошові кошти в сумі 459037 грн. На вказані кошти ОСОБА_16 виписав підроблені документи про нібито реалізацію кондитерських виробів ПП «Розквіття», і, таким чином, незаконно сформував даному підприємству валові витрати на цю суму та податковий кредит з податку на додану вартість з вказаних операцій. Крім того, цими ж документами ОСОБА_20 приховав свою діяльність з тіньової реалізації за готівку кондитерських виробів.
Також, ОСОБА_14 протягом 2010 року за отриману готівку перерахував кошти на банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння», від фіктивних ПП «Поділля Агро Пром» в сумі 933423 грн., ПП «Агро Пром Тех» в сумі 471783 грн., ПП «Сервіс Укр Тех» в сумі 4228685 грн., а всього: в сумі 5633891 грн.
Перераховані на банківські рахунки ТОВ «Фірма «Сприяння» кошти в сумі 6092928 грн. ОСОБА_16 передав готівкою ОСОБА_14 . При цьому, з вказівки ОСОБА_16 , бухгалтерією ТОВ «Фірма «Сприяння» були складені підроблені первинні документи про нібито реалізацію цим підприємствам кондитерських виробів і, таким чином, ОСОБА_16 забезпечив незаконну діяльність зареєстрованих ОСОБА_14 та ОСОБА_15 на підставних осіб підприємств. Крім того, цими ж документами ОСОБА_20 приховав свою діяльність з тіньової реалізації за готівку кондитерських виробів.
Так, з метою надання видимості законності операцій з постачання кондитерських виробів, ОСОБА_14 від імені ПП «Розквіття» та фіктивного підприємства «Поділля Агро Пром», діючи за попередньою змовою з директором ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 , уклав за своєю суттю фіктивні договори №97 про постачання товару від 20 вересня 2008 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 підписала невстановлена особа, а від імені директора ПП «Розквіття» підписав ОСОБА_14 , №83 про постачання товару від 1 січня 2009 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 підписала невстановлена особа, а від імені директора ПП «Розквіття» підписав ОСОБА_14 , №67 про постачання товару від 15 травня 2009 року, який від імені директора ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 підписала невстановлена особа, а від імені директора ПП «Поділля Агро Пром» ОСОБА_17 підписала невстановлена особа підписом, схожим на підпис ОСОБА_14 .
Крім того, за вказівкою ОСОБА_16 , працівники ТОВ «Фірма «Сприяння» склали в паперовому вигляді неправдиві видаткові накладні про нібито реалізацію протягом 2010 року товару ПП «Розквіття» та фіктивним «Поділля Агро Пром», «Агро Пром Тех», «Сервіс Укр Тех», які ОСОБА_16 передав ОСОБА_14 для використання при веденні бухгалтерського та податкового обліків цих підприємств, а саме від ПП «Розквіття» на суму 404936 грн., від ПП «Поділля Агро Пром» на суму 932054 грн., від ПП «Агро Пром Тех» на суму 470475 грн., від ПП «Сервіс Укр Тех» на суму 3389072 грн.
Такий не передбачений законодавством рух фінансових ресурсів та складені підроблені документи дозволили ОСОБА_16 при відображенні по бухгалтерському та податковому обліках товариства безтоварних операцій, приховати реальні обсяги готівки, не сплачувати податок на додану вартість від загальної суми обороту грошових коштів і занижувати доходну частину підприємства.
В результаті вищевказаної реалізації протягом 2010 року товарно-матеріальних цінностей ОСОБА_16 отримав готівкову торгівельну виручку в розмірі 26040435 грн., яку не оприбуткував належним чином в касі ТОВ «Фірма «Сприяння» та не здав на банківські рахунки товариства. Господарські операції з продажу даної продукції за готівку ОСОБА_16 не відобразив по бухгалтерському та податковому обліках ТОВ «Фірма «Сприяння», й відповідно не задекларував у податковій звітності товариства.
Так, діючи по вищеописаній схемі дрібнооптової реалізації за готівку кондитерських виробів, щоденно від неофіційно працюючих в ТОВ «Фірма «Сприяння» понад 30-ти торгівельних агентів надходила виручка від реалізації кондитерських виробів.
З метою приховування реальних обсягів отриманої виручки від реалізації продукції ОСОБА_16 запровадив на власному підприємстві «чорновий» облік отриманих коштів, який полягав у тому, що щоденно торгівельні агенти здавали готівкові кошти «черговим» працівникам ТОВ «Фірма «Сприяння», які призначались із так званих «супервайзерів».
При цьому, щоденно складалась не передбачена діючим законодавством та іншими нормативним актами, які регулюють проведення касових операцій та застосування реєстраторів розрахункових операцій, «чорнова» відомість. В дану «чорнову» відомість при здачі готівки торгівельний агент вносив присвоєні йому номер та назву маршруту, суму зданих коштів, та розписувався за передану «черговим» готівку.
Так з січня по грудень 2010 року від торгівельних агентів ТОВ «Фірма «Сприяння» надійшло готівкою, як виручка від реалізації продукції, 26040435 грн.
Дані кошти передавались ОСОБА_16 , який, виконуючи свою роль в злочинній діяльності, отриману від реалізації кондитерських виробів готівку використовував для власних потреб, а частину готівкових коштів передавав ОСОБА_14 .
Так, всупереч вимогам податкового законодавства, ОСОБА_16 відобразив у податкових деклараціях з податку на прибуток ТОВ «Фірма «Сприяння» за 3 квартали 2010 року занижений розмір валового доходу товариства в сумі 15144276 грн., безпідставно включивши до його складу взамін сум реальної готівкової торгівельної виручки за цей період у розмірі 18199468 грн. суми проведених безтоварних операцій з нібито реалізації продуктів харчування підконтрольним ОСОБА_14 суб`єктам господарювання у сумі 4620692 грн.
Для цього, ОСОБА_16 організував оформлення в бухгалтерії ТОВ «Фірма «Сприяння» договорів, видаткових та податкових накладних про нібито реалізацію у 2010 році товарів:
-ПП «Агро Пром Тех» на суму 471783 грн.;
-ПП «Поділляагропром» на суму 933422 грн.;
-ПП «Розквіття», на суму 459037 грн.;
-ПП «Сервіс Укр Тех» на суму 4228685 грн.,
а всього: на суму 6092927 грн., з яких 4620692 грн. як торгівельну виручку за 3 квартали 2010 року провів по бухгалтерському та податковому обліках товариства та відобразив у податкових деклараціях з податку на прибуток за 1-й квартал, півріччя, 3 квартали 3010 року.
Фактично ОСОБА_16 від імені ТОВ «Фірма «Сприяння» ніяких товарно-матеріальних цінностей вищевказаним підприємствам у 2010 році не поставляв. Отже, реальна торгівельна виручка ТОВ «Фірма «Сприяння», яка підлягала декларуванню та оподаткуванню податком на прибуток за 3 квартали 2010 року, склала 18199468 грн., а не 4620692 грн., що на 13578776 грн. більше, ніж задекларована ОСОБА_16 за цей період.
Таким чином, ОСОБА_16 протягом січня вересня 2010 року безпідставно занизив валовий дохід ТОВ «Фірма «Сприяння» на 13578776 грн.
Крім того, всупереч вимогам податкового законодавства, ОСОБА_16 задекларував у податкових деклараціях з податку на додану вартість ТОВ «Фірма «Сприяння» за січень грудень 2010 року занижений розмір податкових зобов`язань з ПДВ у сумі 3923572 грн., безпідставно включивши до його складу взамін сум ПДВ в розмірі 5208087 грн. з реальної готівкової торгівельної виручки за 2010 рік у розмірі 26040435 грн. суми ПДВ в розмірі 1114398 грн. з проведених безтоварних операцій з нібито реалізації продуктів харчування підконтрольним ОСОБА_14 суб`єктам господарювання.
Таким чином, ОСОБА_16 протягом січня грудня 2010 року безпідставно занизив податкові зобов`язання з податку на додану вартість ТОВ «Фірма «Сприяння» на 4093689 грн.
На підставі неправдивих первинних бухгалтерських документів з реалізації кондитерських виробів ПП «Розквіття», фіктивним «Поділля Агро Пром», «Агро Пром Тех», «Сервіс Укр Тех», та приховавши реально отриманий дохід ТОВ «Фірма «Сприяння», бухгалтерією товариства при настанні відповідних звітних періодів, з вказівки ОСОБА_16 внесено недостовірні відомості до податкових декларацій з податку на прибуток підприємства за 1-й квартал, півріччя, 3-й квартал 2010 року та податку на додану вартість за січень - грудень 2010 року, які ОСОБА_16 підписав та завірив печаткою, чим занизив валові доходи товариства на 13578776 грн., що спричинило до фактичного ненадходження до бюджету 3394694 грн. податку на прибуток підприємства та заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 4093689 грн.
Неправдиві податкові декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість ТОВ «Фірма «Сприяння» ОСОБА_16 подав до ДПІ у м. Хмельницькому.
Таким чином, ОСОБА_16 за попередньою змовою з ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , будучи службовою особою товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Сприяння», в період з 1 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року, в порушення вимог п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та вимог п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» шляхом заниження об`єкту оподаткування, а саме: не включення до складу валових доходів товариства торгівельної виручки у розмірі 26040435 грн., отриманої від реалізації товарно-матеріальних цінностей за готівку, не проведення цих господарських операцій по бухгалтерському та податковому обліках підприємства, умисно ухилився від сплати податку на прибуток в розмірі 3394694 грн. та податку на додану вартість в розмірі 4093689 грн., а всього: податків у розмірі 7488383 грн.
Отже, в результаті діяльності протягом 2008 2010 років вказаних осіб умисно несплачені податки ПП «Мастер Продаж» та ПП «Розквіття» на суму 4321241 грн., ТОВ «Фірма «Сприяння» на суму 7488383 грн., а також в результаті реєстрації на підставних осіб без мети здійснення господарської діяльності та використання фіктивних ПП «Поділля Агро Пром», ПП «Агро Пром Тех», ПП «Сервіс Укр Тех» завдано державі шкоди у вигляді ненадходження до бюджету 7488383 грн. не сплачених ТОВ «Фірма «Сприяння» податків, а всього державі завдано збитків на загальну суму 11809624 грн.
Крім того, ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , протягом 2009 2010 років вчинив фіктивне підприємництво, а саме: з метою прикриття незаконної діяльності щодо ухилення від сплати податків та переведення безготівкових коштів у готівку використав три суб`єкта господарської діяльності ПП «Поділля Агро Пром», ПП «Агро Пром Тех» та ПП «Сервіс Укр Тех», які попередньо ОСОБА_14 та ОСОБА_15 зареєстрували на підставних осіб без мети здійснення господарської діяльності.
Так, у квітні 2009 року ОСОБА_14 , разом з ОСОБА_15 , організував у виконавчому комітеті Хмельницької міської ради реєстрацію ПП «Поділля Агро Пром», код ЄДРПОУ 36451036, м. Хмельницький, вул. Румянцева, 37, на підставну особу - ОСОБА_17 , пообіцявши їй матеріальну винагороду у вигляді виплати грошових коштів у розмірі 1% доходу від фінансово-господарської діяльності підприємства.
ОСОБА_17 , зважаючи на скрутне матеріальне становище та хвору дитину, яка потребувала лікування, не будучи обізнаною із реальною метою реєстрації ПП «Поділля Агро Пром», погодилася на пропозицію ОСОБА_14 , надала йому та ОСОБА_15 всі необхідні для цього документи та підписала у нотаріуса установчі та реєстраційні документи підприємства. Після отримання реєстраційних документів та печатки ПП «Поділля Агро Пром» ОСОБА_17 передала їх у користування ОСОБА_14 . З метою здійснення незаконної діяльності з переведення грошових коштів у готівку ОСОБА_14 та ОСОБА_15 відкрили за допомогою ОСОБА_17 у Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» поточний рахунок ПП «Поділля Агро Пром» № НОМЕР_6 , МФО 315405, оформили договір на встановлення програмного комплексу «Клієнт-банк» для обслуговування поточного рахунку, а також отримали від ОСОБА_17 електронний ключ доступу до нього. Директором та головним бухгалтером ПП «Поділля Агро Пром» ОСОБА_14 та ОСОБА_15 оформили ОСОБА_17 , однак фактично діяльність здійснювали від її імені особисто, не ставлячи до відома про реальний зміст складених від її імені документів, приховуючи реальні обсяги та мету здійснення діяльності, та використовуючи без її відома банківський рахунок.
В серпні 2009 року ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , продовжуючи злочинну діяльність, організували за аналогічною схемою у виконавчому комітеті Хмельницької міської ради реєстрацію ПП «Агро Пром Тех», код ЄДРПОУ 36581188, м. Хмельницький, вул. Румянцева, 37, на підставну особу ОСОБА_18 , пообіцявши йому матеріальну винагороду у вигляді виплати певного доходу від фінансово-господарської діяльності підприємства. ОСОБА_18 , зважаючи на скрутне матеріальне становище та хвору дитину, яка потребувала лікування, не будучи обізнаним із реальною метою реєстрації ПП «Агро Пром Тех», погодився на пропозицію ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , надав всі необхідні для цього документи та підписав у нотаріуса установчі та реєстраційні документи підприємства. Після отримання реєстраційних документів та печатки ПП «Агро Пром Тех» ОСОБА_18 передав їх у користування ОСОБА_14 . З метою отримання в подальшому можливості здійснювати незаконну діяльність з переведення грошових коштів у готівку ОСОБА_14 та ОСОБА_15 відкрили за допомогою ОСОБА_18 у Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» поточний рахунок ПП «Агро Пром Тех» № НОМЕР_7 , МФО 315405, оформили договір на встановлення програмного комплексу «Клієнт-банк» для обслуговування поточного рахунку, а також отримали від ОСОБА_18 електронний ключ доступу до нього. Директором та головним бухгалтером ПП «Агро Пром Тех» ОСОБА_14 та ОСОБА_15 оформили ОСОБА_18 , однак фактично діяльність здійснювали від його імені особисто, не ставлячи до відома про реальний зміст складених від його імені документів, приховуючи реальні обсяги та мету здійснення діяльності, та використовуючи без його відома банківський рахунок.
За місцем реєстрації ПП «Поділля Агро Пром» та ПП «Агро Пром Тех», а саме: м. Хмельницький, вул. Румянцева, 37, вказані підприємства не знаходяться, там проживають їх підставні засновники та директори ОСОБА_17 і ОСОБА_18 .
Продовжуючи злочинну діяльність, у листопаді 2009 року ОСОБА_14 , спільно із ОСОБА_15 , організував у Хмельницькій районній державній адміністрації реєстрацію ПП «Сервіс Укр Тех», код ЄДРПОУ 36397110, с. Шумівці Хмельницького району Хмельницької області, на підставну особу ОСОБА_19 , пообіцявши йому матеріальну винагороду. ОСОБА_19 , не будучи обізнаним із реальною метою реєстрації ПП «Сервіс Укр Тех», погодився на пропозицію ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , надав всі необхідні для цього документи та підписав установчі і реєстраційні документи підприємства. Після отримання реєстраційних документів та печатки ПП ««Сервіс Укр Тех» ОСОБА_19 передав їх у користування ОСОБА_14 та ОСОБА_15 . З метою отримання в подальшому можливості здійснювати незаконну діяльність з переведення грошових коштів у готівку ОСОБА_14 та ОСОБА_15 відкрили за допомогою ОСОБА_19 у Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» поточний рахунок ПП «Сервіс Укр Тех» № НОМЕР_8 , МФО 315405, оформили договір на встановлення програмного комплексу «Клієнт-банк» для обслуговування цього поточного рахунку, а також отримали від ОСОБА_19 електронний ключ доступу до нього. Директором та головним бухгалтером ПП «Сервіс Укр Тех» ОСОБА_14 та ОСОБА_15 оформили ОСОБА_19 , однак фактично діяльність здійснювали від його імені особисто, не ставлячи до відома про реальний зміст складених від його імені документів, приховуючи реальні обсяги та мету здійснення діяльності, та використовуючи без його відома банківський рахунок.
З моменту реєстрації вказаних підприємств і до кінця 2010 року ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 ніякої участі у фінансово-господарській діяльності відповідно ПП «Поділля Агро Пром», ПП «Агро Пром Тех» та ПП «Сервіс Укр Тех» не приймали, будь-яких документів, пов`язаних з такою діяльністю не складали, податкову звітність не формували та до податкової інспекції не подавали, доступу до печатки підприємства, його банківського рахунку не мали, грошовими коштами на поточному рахунку підприємства не розпоряджались.
Створивши вищевказані фіктивні підприємства, ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 в 2010 році, використовуючи їх реквізити, незаконно занизили валовий дохід ТОВ «Фірма «Сприяння», тим самим умисно ухилились від сплати податку на прибуток даного товариства у розмірі 3394694 грн. та податку на додану вартість у розмірі 4093689 грн., а всього: не сплатили податків у розмірі 7488383 грн.
Крім того, з метою ухилення від сплати податків ОСОБА_14 за попередньою змовою з ОСОБА_15 склав, підписав та подав до ДПІ у м. Хмельницькому завідомо неправдиві податкові декларації ПП «Мастер Продаж» та ПП «Розквіття», а ОСОБА_16 організував складання та подачу до ДПІ у м. Хмельницькому завідомо неправдивих податкових декларацій ТОВ «Фірма «Сприяння», які власноручно підписав як керівник.
Так, ОСОБА_15 , виконуючи обов`язки бухгалтера ПП «Мастер Продаж» подала до ДПІ у м. Хмельницькому податкову декларацію:
-23 квітня 2008 року - з податку на прибуток за 1-й квартал 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник підприємства» підписав ОСОБА_14 та в рядку 04 якої ОСОБА_14 та ОСОБА_15 умисно завищили суму валових витрат на 427944 грн.;
-6 серпня 2008 року - з податку на прибуток за півріччя 2008 року, яку перед цим особисто склала та в рядку 04 якої ОСОБА_14 та ОСОБА_15 умисно завищили суму валових витрат на 913908 грн.;
-22 грудня 2008 року - з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графах «Керівник підприємства» та «Головний бухгалтер» підписав ОСОБА_14 та в рядку 04 якої ОСОБА_14 та ОСОБА_15 умисно завищили суму валових витрат на 2434184 грн.;
-6 лютого 2009 року - з податку на прибуток за 2008 рік, яку перед цим особисто склала, у графах «Керівник підприємства» та «Головний бухгалтер» підписав ОСОБА_14 та в рядку 04 якої ОСОБА_14 та ОСОБА_15 умисно завищили суму валових витрат на 4498612 грн.;
-6 серпня 2009 року - з податку на прибуток за півріччя 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графах «Керівник підприємства» та «Головний бухгалтер» підписав ОСОБА_14 та в рядку 04 якої ОСОБА_14 та ОСОБА_15 умисно завищили суму валових витрат на 136972 грн.;
-6 листопада 2009 року - з податку на прибуток за 3 квартали 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графах «Керівник підприємства» та «Головний бухгалтер» підписав ОСОБА_14 та в рядку 04 якої ОСОБА_14 та ОСОБА_15 умисно завищили суму валових витрат на 140472 грн.
Крім того, ОСОБА_15 , являючись бухгалтером ПП «Розквіття», подала до ДПІ у м. Хмельницькому податкову декларацію:
-20 жовтня 2008 року - з податку на додану вартість за вересень 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 46453 грн.;
-31 жовтня 2008 року - з податку на прибуток за 3-й квартал 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник підприємства» підписав ОСОБА_14 , у графі «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 04 якої вказані особи умисно завищили суму валових витрат на 232144 грн.;
-19 грудня 2008 року - з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 22180 грн.;
-22 грудня 2008 року - з податку на додану вартість за листопад 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 142281 грн.;
-20 січня 2009 року - з податку на додану вартість за грудень 2008 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , в графі «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 19966 грн.;
-6 лютого 2009 року - з податку на прибуток за 2008 рік, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник підприємства» підписав ОСОБА_14 , та в рядку 04 якої вказані особи умисно завищили суму валових витрат на 1159340 грн.;
-20 лютого 2009 року - з податку на додану вартість за січень 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , в графі «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 275 грн.;
-19 травня 2009 року - з податку на додану вартість за квітень 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 54789 грн.;
-22 червня 2009 року - з податку на додану вартість за травень 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 299835 грн.;
-20 липня 2009 року - з податку на додану вартість за червень 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графах «Керівник» та «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 34032 грн.;
-6 серпня 2009 року - з податку на прибуток за півріччя 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник підприємства» підписав ОСОБА_14 , у графі «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 04 якої вказані особи умисно завищили суму валових витрат на 1950380 грн.;
-20 серпня 2009 року - з податку на додану вартість за липень 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник» підписав ОСОБА_14 , в графі «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 61820 грн.;
-21 вересня 2009 року - з податку на додану вартість за серпень 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графах «Керівник» та «Головний бухгалтер» підписала ОСОБА_15 , та в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 42291 грн.;
-20 жовтня 2009 року - з податку на додану вартість за вересень 2009 року, яку перед цим за погодженням з ОСОБА_14 особисто склала, в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 73495 грн.;
-16 листопада 2009 року - з податку на прибуток за 3 квартали 2009 року, яку перед цим особисто склала, у графі «Керівник підприємства» підписав ОСОБА_14 , та в рядку 04 якої вказані особи умисно завищили суму валових витрат на 2700640 грн.;
-20 листопада 2009 року - з податку на додану вартість за жовтень 2009 року, яку перед цим особисто склала, в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 17932 грн.;
-16 грудня 2009 року - з податку на додану вартість за листопад 2009 року, яку перед цим за погодженням з ОСОБА_14 особисто склала, в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 31366 грн.
В подальшому, уклавши 19 січня 2010 року від імені ПП «Розквіття» з ДПІ у м. Хмельницькому договір №2336 про визнання електронних документів, ОСОБА_15 , застосовуючи комп`ютерну мережу «Інтернет», подала до податкової інспекції електронну податкову декларацію:
-19 січня 2010 року - з податку на додану вартість за грудень 2009 року, яку перед цим за погодженням з ОСОБА_14 , використовуючи комп`ютерну програму « 1С бухгалтерія», особисто склала, застосувавши електронний цифровий підпис, і в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 57546 грн.;
-5 лютого 2010 року з податку на прибуток за 2009 рік, яку перед цим за погодженням з ОСОБА_14 , використовуючи комп`ютерну програму « 1С бухгалтерія», особисто склала, застосувавши електронний цифровий підпис, і в рядку 04 якої вказані особи умисно завищили суму валових витрат на 3285796 грн.;
-17 лютого 2010 року - з податку на додану вартість за січень 2010 року, яку перед цим за погодженням з ОСОБА_14 , використовуючи комп`ютерну програму « 1С бухгалтерія», особисто склала, застосувавши електронний цифровий підпис, і в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 2674 грн.;
-16 березня 2010 року - з податку на додану вартість за лютий 2010 року, яку перед цим за погодженням з ОСОБА_14 , використовуючи комп`ютерну програму « 1С бухгалтерія», особисто склала, застосувавши електронний цифровий підпис, і в рядку 17 якої вказані особи умисно завищили суму податкового кредиту на 80225 грн.
ОСОБА_16 , являючись директором ТОВ «Фірма «Сприяння», організував подачу до податкової інспекції податкової декларації:
-18 лютого 2010 року - з податку на додану вартість за січень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 102773 грн.;
-19 березня 2010 року - з податку на додану вартість за лютий 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 92298 грн.;
-20 квітня 2010 року - з податку на додану вартість за березень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 356545 грн.;
-11 травня 2010 року - з податку на прибуток за 1-й квартал 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник підприємства», та в рядку 1 якої умисно занизив суму валового доходу на 2751776 грн.;
-19 травня 2010 року - з податку на додану вартість за квітень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 336842 грн.;
-21 червня 2010 року - з податку на додану вартість за травень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 319999 грн.;
-20 липня 2010 року - з податку на додану вартість за червень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 376161 грн.;
-9 серпня 2010 року - з податку на прибуток за півріччя 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник підприємства», та в рядку 1 якої умисно занизив суму валового доходу на 7923092 грн.;
-20 серпня 2010 року - з податку на додану вартість за липень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 397287 грн.;
-20 вересня 2010 року - з податку на додану вартість за серпень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 399606 грн.;
-20 жовтня 2010 року - з податку на додану вартість за вересень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 340338 грн.;
-22 листопада 2010 року - з податку на додану вартість за жовтень 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 348952 грн.;
-20 грудня 2010 року - з податку на додану вартість за листопад 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 427895 грн.;
-21 грудня 2010 року - з податку на прибуток за 3 квартали 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник підприємства», та в рядку 1 якої умисно занизив суму валового доходу на 13578776 грн.;
-20 січня 2010 року - з податку на додану вартість за листопад 2010 року, яку власноручно підписав у графі «Керівник», та в рядку 9 якої умисно занизив суму податкових зобов`язань на 594993 грн.
Таким чином, протягом 2008 2010 років ОСОБА_14 за попердньою змовою з ОСОБА_15 та ОСОБА_16 на підставі складених ними завідомо неправдивих документів умисно несплачено податків ПП «Мастер Продаж» та ПП «Розквіття» в сумі 4321241 грн. та ТОВ «Фірма «Сприяння» в сумі 7488383 грн., а всього: державі завдано збитків в особливо великих розмірах на загальну суму 11809624 грн.
Допитаний по суті пред`явленого обвинувачення ОСОБА_14 вину свою не визнав та пояснив, що він є засновником та директором ПП «Мастер Продаж», яке здійснювало свою діяльність відповідно до вимог чинного законодавства. Від сплати податків він не ухилявся та ніяких документів з цього приводу він не підробляв. Також зазначив, що фіктивних підприємств «Поділля Агро Пром», «Агро Пром Тех» та «Сервіс Укр Тех» він не створював.
Допитана по суті пред`явленого обвинувачення ОСОБА_15 вину свою не визнала та пояснила, що, з актами перевірок вона не погоджується, оскільки всі операції були товарними та звіти складені у відповідності до вимог закону. Підприємства «Агро Пром Тех», «Сервіс Укр Тех» були агентами підприємства «Розквіття».
Допитаний по суті пред`явленого обвинувачення ОСОБА_16 вину свою не визнав та пояснив, що що він є засновником та директором ТОВ «Фірма «Сприяння». Від сплати податків він не ухилявся та ніяких документів з цього приводу він не підробляв.
Об`єктивно вина підсудних у вчиненні злочинів підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів:
показаннями свідка ОСОБА_21 - працівника ПАТ КБ Приватбанк, який суду показав, що при відкритті рахунків в даному банку підприємствами «Поділля Агро Пром», «Агро Пром Тех» та «Сервіс Укр Тех» були присутні ОСОБА_22 та ОСОБА_23 . Документи від даних підприємств підписували їх директори. За довіреностями від них ніхто не діяв. Памятає лише ОСОБА_24 та Молотая;
показаннями свідка ОСОБА_25 - адміністратора ТОВ УСЦ, який суду показав, що за зверненням ОСОБА_23 на підприємствах «Поділля Агро Пром» та «Агро Пром Тех» ставили програмне забезпечення;
показаннями свідків ОСОБА_26 та ОСОБА_27 - працівників ДПІ у м. Хмельницькому, які суду показали, що за їх участю проводилась перевірка ТОВ «Фірма «Сприяння», за наслідками якої виявлено порушень податкового законодавства;
показаннями свідка ОСОБА_18 , який суду показав, що на прохання ОСОБА_22 він зареєстрував на себе фірму «Агро Пром Тех», за що йому пообіцяли 1% від обороту. Однак, ніяких коштів він не отримував, оскільки фірма нічим не займалась. При відкритті рахунків в «Приватбанк» з ним була ОСОБА_23 . Після реєстрації фірми у нього забрали печатку та документи. Іноді підписував чисті накладні;
показаннями свідка ОСОБА_17 , яка суду показала, що на прохання ОСОБА_22 вона зареєструвала на себе фірму «Поділля Агро Пром», за що їй пообіцяли 1% від доходу. Однак, ніяких коштів вона не отримувала. При відкритті рахунків в «Приватбанк» з нею була ОСОБА_23 . Після реєстрації фірми у неї забрали печатку та документи. Іноді підписувала чисті накладні. До фінансової діяльності підприємства вона не мала ніякого відношення;
показаннями свідка ОСОБА_19 , який суду показав, що на прохання ОСОБА_22 та ОСОБА_23 він зареєстрував на себе фірму «Сервіс Укр Тех». Однак, за його участю підприємство операцій не проводило. Іноді на прохання ОСОБА_23 він підписував якісь документи. При реєстрації підприємства з ним була ОСОБА_23 , після чого у нього забрали печатку та документи. З керівниками інших підприємств він не зустрічався та договорів ніяких він не укладав;
податковими деклараціями ПП «Розквіття» з податку на прибуток за 3 квартали 2008 року, 2008 рік, півріччя, 3 квартали 2009 року, електронною податковою декларацією з податку на прибуток за 2009 рік, які в рядку 04 містять завищені значення валових витрат підприємства (т. 8 а.с. 103-104, 107, 114, 116);
податковими деклараціями ПП «Розквіття» з податку на додану вартість за вересень грудень 2008 року, січень, квітень листопад 2009, електронними податковими деклараціями з податку на додану вартість за грудень 2009 року, січень, лютий 2010 року, які в рядку 17 містять завищені розміри податкового кредиту з податку на додану вартість (т. 8 а.с. 140-141, 147-148, 151-152, 155-156, 159-160, 163-164, 167-168, 171-172, 183-196);
податковими деклараціями ПП «Мастер Продаж» з податку на прибуток за 1-й квартал, півріччя, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, півріччя, 3 квартали 2009 року, які в рядку 04 містять завищені значення валових витрат підприємства (т. 9 а.с. 48, 50, 52, 53, 58-60);
податковими деклараціями ТОВ «Фірма «Сприяння» з податку на прибуток за 1-й квартал, півріччя, 3 місяці 2010 року, які в рядку 01 містять занижені значення валових доходів підприємства (т. 129 а.с. 4-26);
податковими деклараціями ТОВ «Фірма «Сприяння» з податку на додану вартість за січень грудень 2010 року, які в рядку 9 містять занижені розміри податкового зобов`язання з податку на додану вартість (т. 129 а.с. 91-96);
показаннями свідків ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 - працівників ТОВ «Сприяння», які дані ними в ході досудового слідства та оголошені в судовому засіданні, де вони показали, що їм невідомо про реалізацію продуктів харчування протягом 2008 2010 років ПП «Мастер Продаж», ПП «Розквіття», ПП «Поділля Агро Пром», ПП «Агро Пром Тех», ПП «Сервіс Укр Тех» (т. 130 а.с. 45-47, 70-72, 78-80, 81-82, 89-90, 96-98, 108-110, 130-131, 222-227, 228-230, 262-263);
актом ДПІ у м. Хмельницькому №4356/23-3/34971589 від 15 червня 2011 року «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Мастер Продаж» з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2010 року», відповідно до якого встановлено, що дане підприємство протягом вказаного періоду занизило податок на прибуток в сумі 1159771 грн. та податок на додану вартість в сумі 924657 грн. (т. 132 а.с. 54-153);
актом ДПІ у м. Хмельницькому №4513/23-5/35125743 від 17 червня 2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Розквіття» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2010 року», відповідно до якого встановлено, що дане підприємство протягом вказаного періоду занизило податок на прибуток в сумі 1250425 грн. та податок на додану вартість в сумі 986388 грн. (т. 133 а.с. 2-98);
актом ДПІ у м. Хмельницькому №4430/23-6/36451036 від 16 червня 2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Поділля Агро Пром» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 15 квітня 2009 року по 31 грудня 2010 року», відповідно до якого ПП «Поділля Агро Пром» протягом вказаного періоду не здійснювало господарську діяльність, не отримувало доходів в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах від поставки товарів, робіт, послуг; проводило перерахування коштів без мети реального настання правових наслідків, з метою заниження об`єкту опадаткування вигодонабувачем та несплати податків (т. 133 а.с. 100-137);
актом ДПІ у м. Хмельницькому №4425/23-6/36581188 від 16 червня 2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Агро Пром Тех» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року», відповідно до якого ПП «Агро Пром Тех» проводило перерахування коштів та обмін документами без мети реального настання правових наслідків, з метою заниження об`єкту опадаткування вигодонабувачем та несплати податків (т. 133 а.с. 139-176);
актом ДПІ у м. Хмельницькому №1037/230/36397110 від 22 червня 2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Сервіс Укр Тех» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 9 листопада 2009 року по 31 грудня 2010 року», відповідно до якого ПП «Сервіс Укр Тех» проводило перерахування коштів та обмін документами без мети реального настання правових наслідків, з метою заниження об`єкту опадаткування вигодонабувачем та несплати податків (т. 133 а.с. 184-222);
висновком судово-почеркознавчої експертизи №4223/11-11 від 7 липня 2011 року, відповідно до якого рукописний тект заяви від 22 лютого 2010 року на імя начальника управління Пенсійного Фонду України в м. Хмельницькому від імені ОСОБА_17 виконаний ОСОБА_15 (т. 137 а.с. 112-116);
висновком судово-почеркознавчої експертизи №5332/11-11 від 8 липня 2011 року, відповідно до якого підпис від імені ОСОБА_19 в картці реєстрації електронної заявки на посилений сертифікат підписувача ЕЦП по ПП «Сервіс Укр Тех» від 18 січня 2010 року виконаний ОСОБА_15 (т. 137 а.с. 185-188);
договорами про постачання товару №97 від 20 вересня 2008 року та №83 від 1 січня 2009 року, укладеними між ПП «Розквіття» та ТОВ «Сприяння» (т. 137 а.с. 214, 215);
договорами про постачання товару №96 від 5 січня 2009 року та №63 від 2 січня 2008 року, укладеними між ПП «Мастер Продаж» та ТОВ «Сприяння» (т. 137 а.с. 216, 217);
договором про постачання товару №67 від 15 травня 2009 року, укладеним між ПП «Поділля Агро Пром» та ТОВ «Сприяння» (т. 137 а.с. 218);
договорами про постачання товару №91 від 2 січня 2008 року, №81 від 5 січня 2009 року, №109 від 1 січня 2010 року, укладеними між ПП ОСОБА_39 та ТОВ «Сприяння» (т. 137 а.с. 219-221);
показаннями ОСОБА_15 , які дані нею в ході досудового слідства в якості підозрюваної в присутності захисника ОСОБА_40 та оголошені в судовому засіданні, де вона показала, що ПП «Поділля Агропром», ПП «Агро Пром Тех» та ПП «Сервіс Укр Тех» були зареєстровані на підставних осіб за ініціативою та пропозицією ОСОБА_14 , з метою часткового здійснення господарської діяльності у сфері купівлі-продажу сільськогосподарської продукції, а також частково для надання послуг з переведення безготівкових коштів у готівку. Банківські рахунки даних підприємств відкривались ОСОБА_14 в її присутності та присутності підставних директорів, електронні ключі, які дозволяли використовувати грошові кошти на банківських рахунках даних підприємств завжди були у ОСОБА_14 , він носив їх із собою, а тому ніхто, крім нього, грошовими коштами цих підприємств не розпоряджався. Печатки цих приватних підприємств ОСОБА_14 також завжди носив із собою (т. 142 а.с. 6-11, 15-18).
Суд не бере до уваги показання ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 в тій частині, що вони не вчиняли вказані злочини, оскільки дані твердження суперечать дослідженим доказам.
Крім того, суд не бере до уваги висновки судово-економічної експертизи №4279/12-22 від 28 вересня 2012 року, №4280/12-22 від 31 жовтня 2012 року, №4281/12-22 від 5 листопада 2012 року, №4282/12-22 від 6 листопада 2012 року, №4283/12-22 від 8 листопада 2012 року, №4284/12-22 від 18 грудня 2012 року, відповідно до яких документально та нормативно не підтверджується завищення валових доходів на суму 182774 грн. та валових витрат на суму 4821858 грн., заниження податку на прибуток в сумі 1159771 грн. та податку на додану вартість в сумі 924657 грн. ПП Мастер Продаж; зменшення валових доходів на суму 157106 грн. та валових витрат на суму 5158808 грн., заниження податку на прибуток в сумі 1250425 грн. та податку на додану вартість в сумі 986388 грн. ПП Розквіття; завищення валових доходів на суму 3604122 грн. та валових витрат на суму 3602201 грн., завищення податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 1111190 грн. та податкового кредиту по податку на додану вартість в сумі 1109914 грн. ПП Поділля Агро Пром; завищення валових доходів на суму 4763463 грн. та валових витрат на суму 4392155 грн., завищення податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 952678 грн. та податкового кредиту по податку на додану вартість в сумі 951152 грн. ПП Агро Пром Тех; завищення валових доходів на суму 2612476 грн. та валових витрат на суму 2611052 грн., завищення податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 1512663 грн. та податкового кредиту по податку на додану вартість в сумі 1508128 грн. ПП Сервіс Укр Тех; заниження валових доходів на суму 13578776 грн., податку на прибуток в сумі 3394694 грн. та в сумі 2618701 грн., податку на додану вартість в сумі 4093689 грн. та в сумі 2109104 грн. ТОВ Фірма Сприяння, так як експертами при дослідженні взято до уваги первинні документи та податкову звітність, які, на думку суду, не відповідають дійсності та є підробленними.
Крім того, органом досудового слідства ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 ставиться в вину вчинення ними злочинів у складі організованої злочинної групи. Проте суд не може погодитися з такою кваліфікацією, оскільки відповідно до вимог ч. 3 ст. 28 КК України злочин визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для вчинення цього та іншого (інших) злочинів, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
Визначальною рисою організованої групи є стійкість такого обєднання. Групу слід вважати стійкою за умови, якщо вона є стабільною і згуртованою. Згуртованість групи проявляється у наявності постійних міцних внутрішніх звязків між учасниками групи, загальних правил поведінки, організатора, чіткого визначення ролі кожного учасника, висого рівня узгодженості дій учасників, єдиного плану, в якому передбачено розподіл функцій учасників групи і який доведений до їх відома. Стабільність групи проявляється у тривалості, системності та детальній організації функціонування групи, здатності до заміни вибулих учасників, прикритті своєї діяльності як своїми силами, так і з допомогою сторонніх осіб, наявності необхідних для функціонування групи фінансових та інших матеріальних засобів. Однак, в судовому засіданні даний факт не знайшов свого обєктивного підтвердження.
А тому дії ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 зі ст. ст. 28 ч. 3, 205 ч. 2; 28 ч. 3, 212 ч. 3; 28 ч. 3, 366 ч. 2 КК України слід перекваліфікувати на ст. ст. 205 ч. 2, 212 ч. 3, 366 ч. 2 КК України.
Таким чином, дії ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 слід кваліфікувати за ст. 205 ч. 2 КК України, як фіктивне підприємництво, тобто створення та використання суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі, вчинене повторно; за ст. 212 ч. 3 КК України, як умисне ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, яке призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, і за ст. 366 ч. 2 КК України, як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що помякшують і обтяжують покарання.
Суд враховує, що ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 за місцем проживання, а ОСОБА_15 ще й за місцем роботи - характеризуються позитивно, раніше не судимі. В ОСОБА_14 на утриманні знаходиться неповнолітній син ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а в ОСОБА_16 - неповнолітні сини ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Крім того, ОСОБА_16 є інвалідом третьої групи, а ОСОБА_15 - вагітною.
За таких обставин виправлення та перевиховання підсудних можливе лише в умовах ізоляції від суспільства і їм слід призначити покарання у виді позбавлення волі, зі сплатою штрафу, з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовязків та з конфіскацією всього майна, що належить їм на праві власності, окрім житла.
Відповідно до вимог пункту 2.1. ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (в редакції від 28 грудня 1994 року) платниками цього виду податку є суб`єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку.
Відповідно до вимог пункту 1.3. ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції від 3 квітня 1997 року) платником цього виду податку є особа, яка згідно з цим Законом зобов`язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.
Відповідно до вимог пункту 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Оскільки платниками податку на прибуток та податку на додану вартість в даному випадку є ПП Мастер Продаж, ТОВ Фірма Сприяння та ПП Розквіття, а тому в цивільних позовах заступника прокурора Хмельницької області до ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 необхідно відмовити.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 28 КПК України (в редакції 1960 року) о соба, яка зазнала матеріальної шкоди від злочину, вправі при провадженні в кримінальній справі пред`явити до обвинуваченого або до осіб, що несуть матеріальну відповідальність за дії обвинуваченого, цивільний позов, який розглядається судом разом з кримінальною справою.
Оскільки спори щодо нарахування та стягнення податків вирішуються в порядку адміністративного судочинства, а тому цивільні позови заступника прокурора Хмельницької області до ПП Мастер Продаж, ТОВ Фірма Сприяння та ПП Розквіття необхідно залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України (в редакції 1960 року), суд
засудив:
ОСОБА_14 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 205 ч. 2, 212 ч. 3, 366 ч. 2 КК України, і призначити йому покарання:
за ст. 205 ч. 2 КК України у виді штрафу в розмірі 70000 грн.;
за ст. 212 ч. 3 КК України у виді штрафу в розмірі 340000 грн. з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовязків строком 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності, окрім житла;
за ст. 366 ч. 2 КК України у виді позбавлення волі строком 3 роки з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обовязків строком 2 роки.
Відповідно до вимог ст. ст. 70 ч. 1, 72 ч. 3 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначити йому покарання у виді позбавлення волі строком 3 роки з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обовязків строком 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності, окрім житла. Покарання у виді штрафу в розмірі 340000 грн. виконувати самостійно.
Строк відбування покарання ОСОБА_14 рахувати з часу приведення вироку до виконання, зарахувавши в даний строк час його перебування під вартою з 2 лютого 2011 року по 6 квітня 2012 року включно.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_14 до набрання вироком чинності залишити попередню підписку про невиїзд.
ОСОБА_15 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 205 ч. 2, 212 ч. 3, 366 ч. 2 КК України, і призначити їй покарання:
за ст. 205 ч. 2 КК України у виді штрафу в розмірі 55000 грн.;
за ст. 212 ч. 3 КК України у виді штрафу в розмірі 270000 грн. з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовязків строком 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить їй на праві власності, окрім житла;
за ст. 366 ч. 2 КК України у виді позбавлення волі строком 2 роки з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обовязків строком 2 роки.
Відповідно до вимог ст. ст. 70 ч. 1, 72 ч. 3 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначити їй покарання у виді позбавлення волі строком 2 роки з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обовязків строком 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить їй на праві власності, окрім житла. Покарання у виді штрафу в розмірі 270000 грн. виконувати самостійно.
Строк відбування покарання ОСОБА_15 рахувати з часу приведення вироку до виконання.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_15 до набрання вироком чинності залишити попередню підписку про невиїзд.
ОСОБА_16 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 205 ч. 2, 212 ч. 3, 366 ч. 2 КК України, і призначити йому покарання:
за ст. 205 ч. 2 КК України у виді штрафу в розмірі 70000 грн.;
за ст. 212 ч. 3 КК України у виді штрафу в розмірі 340000 грн. з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовязків строком 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності, окрім житла;
за ст. 366 ч. 2 КК України у виді позбавлення волі строком 3 роки з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обовязків строком 2 роки.
Відповідно до вимог ст. ст. 70 ч. 1, 72 ч. 3 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначити йому покарання у виді позбавлення волі строком 3 роки з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обовязків строком 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності, окрім житла. Покарання у виді штрафу в розмірі 340000 грн. виконувати самостійно.
Строк відбування покарання ОСОБА_16 рахувати з часу приведення вироку до виконання, зарахувавши в даний строк час його перебування під вартою з 4 червня 2011 року по 6 квітня 2012 року включно.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_16 до набрання вироком чинності залишити попередню підписку про невиїзд.
У цивільних позовах заступника прокурора Хмельницької області до ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 відмовити, а цивільні позови заступника прокурора Хмельницької області до приватного підприємства Мастер Продаж, товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Сприяння та приватного підприємства Розквіття залишити без розгляду.
Речові докази:
договори про постачання товару №63 від 2 січня 2008 року, №91 від 2 січня 2008 року, №97 від 20 вересня 2008 року, №83 від 1 січня 2009 року, №81 від 5 січня 2009 року, №96 від 5 січня 2009 року, №67 від 15 травня 2009 року, №109 від 1 січня 2010 року, які знаходяться в кримінальній справі (т. 137 а.с. 214-221), зберігати в ній;
видаткові накладні, які знаходяться в кримінальній справі (т. 72 а.с. 2-15, 134-174, т. 73 а.с. 2-285, т. 74 а.с. 2-280, т. 75 а.с. 2-138, т. 76 а.с. 2-344), зберігати в ній;
роздруківка руху коштів на поточних рахунках приватного підприємства Мастер Продаж та приватного підприємства Розквіття, які знаходяться в кримінальній справі (т. 134 а.с. 3-24, 73-117, 167-179, т. 135 а.с. 263-266) зберігати в ній;
роздруківка руху коштів на поточних рахунках товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Сприяння, які знаходяться в кримінальній справі (т. 124 а.с. 1-2, 31-39, 104-252, т. 125 а.с. 1-240, т. 126 а.с. 1-290, т. 127 а.с. 1-6, 20-255, т. 128 а.с. 3-12, 99, 100, 130-139,) зберігати в ній;
податкові декларації приватного підприємства Мастер Продаж та приватного підприємства Розквіття, які знаходяться в кримінальній справі (т. 8 а.с. 103, 104, 107, 114, 116, 140, 141, 147, 148, 151, 152. 155, 156, 159, 160, 163, 164, 167, 168, 171, 172, 183-196, т. 9 а.с. 48,50, 52, 53, 58-60, т. 12 а.с. 47-74) зберігати в ній;
документи товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Сприяння, які знаходяться в кримінальній справі (т. 72 а.с. 134-174, т. 77 а.с. 1-140, т. 78 а.с. 1-171, т. 79 а.с. 1-214,) зберігати в ній;
матеріали оперативно-технічних заходів, які знаходяться в кримінальній справі (т. 4 а.с. 53-269, т. 139 а.с. 1-194), зберігати в ній;
два зошити здачі готівки товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Сприяння, які знаходяться при кримінальній справі, зберігати при ній;
первинні бухгалтерські документи товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Сприяння, два системні блоки компютерів та ноутбук, які знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів ДПІ у м. Хмельницькому (т. 72 а.с. 2-15, 35-174, т. 138 а.с. 193-194), повернути товариству з обмеженою відповідальністю Фірма Сприяння.
Грошові кошти в сумі 78248 грн., які знаходяться на зберіганні на банківському депозитному рахунку ДПІ у м. Хмельницькому (т. 72 а.с. 2-15, 19-34, 196-206, 214-219), конфіскувати у власність держави.
Стягнути на користь держави судові витрати по справі з ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 в сумі по 20445 грн. 33 коп. з кожного.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд протягом пятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя:
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2014 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 40182106 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Карплюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні