Постанова
від 23.06.2009 по справі 15/194-08-4132
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

15/194-08-4132

           

 ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


П О С Т А Н О В АІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"23" червня 2009 р. Справа № 15/194-08-4132

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Гладишевої Т.Я.

суддів Лавренюк О.Т., Савицького Я.Ф.

при секретарі судового засідання Кубік О.В.

за участю представників сторін в судовому засіданні від 23.06.2009р.:

від позивача: Пономаренко Ю.П., за довіреністю;

від відповідачів : Фонду державного майна України –Чистяков О.О., за довіреністю;

                           ТОВ ХК „Мікрон” - не з'явилися;

                           Міністерства промислової політики України - не з'явилися;

від третьої особи: Дмитрієв В.П., за довіреністю;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства „ЖКГ”

на рішення господарського суду Одеської області

від 08 квітня 2009 року

по справі №15/194-08-4132

за позовом: Приватного підприємства „ЖКГ”

до відповідачів: 1) Товариства з обмеженою відповідальністю „Холдінгова компанія „Мікрон”;

2) Фонду державного майна України;

3) Міністерства промислової політики України

про визнання права власності

та за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, : Відкритого акціонерного товариства „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття”

до відповідачів: 1) Приватного підприємства „ЖКГ”

2) Товариства з обмеженою відповідальністю „Холдінгова компанія „Мікрон”;

про визнання дій незаконними та зобов'язання виконати певні дії

          Згідно зі ст. 129 Конституції України та ст. 4-4 Господарського процесуального кодексу України здійснювалась повна фіксація судового процесу.

          Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні, яке відбулося 02.06.2009р., оголошено перерву до 23.06.2009р..

У судовому засіданні 23.06.2009р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

                                                  В С Т А Н О В И В :

20.10.2008р. до господарського суду Одеської області від ПП „ЖКГ” надійшла позовна заява до ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” про визнання права власності на будинок, загальною площею 4884,82 кв.м, що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд 21.

ПП „ЖКГ” обґрунтовувало позов тим, що ПП „ЖКГ” згідно зі статутом є повним правонаступником ДП „ЖКГ” ВАТ ХК „Мікрон”, якому на баланс були передані будівлі (сімейні гуртожитки), та яке обслуговувало передані будівлі. На даний час обслуговування будинку та прибудинкової території, а також постачання водою, газом, електрикою та інші турботи, пов'язані з функціонуванням багатоповерхової будівлі, взяло на себе ПП „ЖКГ”, однак позивач в повній мірі не може бути господарем будинку, оскільки належним чином не оформлено право власності на вказаний будинок, що викликає обмеження прав власника.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.10.2008р. по справі №15/194-08-4132 позовна заява ПП „ЖКГ” прийнята до розгляду, порушено провадження у справі та залучено до участі у справі в якості другого відповідача Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області.

07.11.2008р. до господарського суду Одеської області від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області надійшло клопотання, в якому Регіональне відділення просило замінити його як неналежного відповідача по справі на іншого відповідача –Фонд державного майна України, оскільки приватизацію ВАТ „Одеський завод прецизійних верстатів „Мікрон” здійснював центральний апарат Фонду державного майна України.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 07.11.2008р. по справі №15/194-08-4132 здійснено заміну відповідача –Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області на належного відповідача –Фонд державного майна України.

17.12.2008р. ТОВ „ХК „Мікрон” надало до господарського суду Одеської області відзив на позов, в якому визнало позовні вимоги.

17.12.2008р. до господарського суду Одеської області Фонд державного майна України подав клопотання, в якому просив замінити відповідача –Фонд державного майна України на належного відповідача Міністерство промислової політики України, оскільки засновником ВАТ „Одеський завод прецизійних верстатів „Мікрон” було Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України, правонаступником якого є Міністерство промислової політики України.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 17.12.2008р. по справі №15/194-08-4132 залучено до участі у справі в якості відповідача - Міністерство промислової політики України.

19.01.2009р. від Фонду державного майна України до господарського суду Одеської області надійшов відзив на позовну заяву ПП „ЖКГ”, в яком відповідач просив провадження у справі №15/194-08-4132 припинити, оскільки предмет спору між позивачем та Фондом державного майна України відсутній.

04.02.2009р. до господарського суду від Міністерства промислової політики надійшли пояснення у справі, в яких Міністерство вказує на те, що документи, які підтверджують або спростовують включення гуртожитку, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, 21, до статутного капіталу ВАТ „Одеський завод прецизійних верстатів „Мікрон” у Міністерства промислової політики України відсутні, конкретні позовні вимоги до Міністерства не пред'явлені, а тому названий відповідач просиві відмовити у задоволенні позовних вимог ПП „ЖКГ” до Міністерства промислової політики України та судові засідання проводити без участі представника цього Міністерства.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.02.2009р. по справі №15/194-08-4132 продовжено строк вирішення спору до 17.03.2009р..

26.02.2009р. до господарського суду Одеської області надійшла позовна заява ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” до ПП „ЖКГ” та ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” про визнання дій ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон”, направлених на передачу у власність ПП „ЖКГ” гуртожитку, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, 21, - незаконними, та зобов'язання ПП „ЖКГ” та ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” не чинити перешкод ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” у володінні, користуванні та розпорядженні вказаним гуртожитком, посилаючись на те, що спірний гуртожиток було побудовано ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” та ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” при державному фінансуванні на підставі договору дольової участі будівництва гуртожитку від 14.04.1969р., п. 2 якого передбачено, що фінансування будівництва проводиться за рахунок державних централізованих капіталовкладень, після будівництва гуртожиток було передано в оперативне управління ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” та ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон”, що підтверджується договором дольової участі будівництва гуртожитку від 14.04.1969р., листами заступника міністра станкобудівної та інструментальної промисловості СРСР від 25.03.1971р. та від 21.04.1972р., листуванням між керівництвом підприємств стосовно управління гуртожитком та договором № 101 від 16.12.1998р. про передачу житлової площі в гуртожитку в безкоштовне користування. Згідно з умовами чинного законодавства гуртожитки як об'єкти державного житлового фонду не підлягали приватизації, до того ж, позовні вимоги ПП „ЖКГ” до ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” про визнання права власності на гуртожиток є безпідставними, оскільки ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” не являється власником даного майна, та відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” встановлено мораторій на відчуження у будь-який спосіб гуртожитків, які будувалися за державні кошти.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 03.03.2009р. по справі №15/194-08-4132 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття”, вимоги ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” прийнято до спільного провадження по справі №15/194-08-4132, позов ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” прийнято до провадження.

          Ухвалою господарського суду Одеської області від 17.03.2009р. по справі №15/194-08-4132 продовжено строк вирішення спору до 17.04.2009р..

          Рішенням господарського суду Одеської області від 08.04.2009р. по справі №15/194-08-4132 (суддя Петров В.С.) відмовлено у задоволенні позову ПП „ЖКГ” до ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон”, Фонду державного майна України та Міністерства промислової політики України про визнання права власності, також відмовлено у задоволенні позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору –ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” до ПП „ЖКГ” та ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” про визнання дій незаконними та зобов'язання виконати певні дії з посиланням на те, що: 1) відповідно до ст. ст. 1, 3 Закону України „Про приватизацію державного майна” приватизація державного майна - це відчуження майна, що перебуває у державній власності, і майна, що належить Автономній Республіці Крим, на користь фізичних та юридичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до цього Закону, з метою підвищення соціально-економічної ефективності виробництва та залучення коштів на структурну перебудову економіки України, проте дія цього Закону не поширюється на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, у тому числі гуртожитків, а також об'єктів соціально-культурного призначення, що фінансуються з державного бюджету, в тому числі об'єктів сфери охорони здоров'я, за винятком тих, які належать підприємствам, що приватизуються. Таким чином, гуртожиток, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, як об'єкт державного житлового фонду не підлягав приватизації відповідно до Закону України „Про приватизацію державного майна”, у зв'язку з чим не міг бути відчужений, до того ж, відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їх виселення із займаних жилих приміщень, недопущення відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти, встановлено мораторій на відчуження (крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад) гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, протягом трьох років з дня опублікування цього Закону, цей мораторій діє на відчуження у будь-який спосіб зазначених гуртожитків як цілісних майнових комплексів або їх окремих будівель, споруд, жилих та нежилих приміщень та іншого майна на користь фізичних чи юридичних осіб. Приймаючи до уваги вищевикладене, господарський суд дійшов висновку, що гуртожиток, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21 не міг бути відчужений на користь іншої особи; 2) крім того, відповідно до ст. 658 Цивільного кодексу України право продажу товару, крім випадків примусового продажу та інших випадків, встановлених законом, належить власникові товару, враховуючи вищенаведене та те, що ПП „ЖКГ” не надало суду документів, що підтверджують право власності на спірний гуртожиток ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” або його попередника ВАТ „Мікрон”, вимоги позивача про визнання за ПП „ЖКГ” права власності на будинок загальною площею 4884,82 кв.м, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

          Щодо вимог ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” про визнання незаконними дій ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон”, направлених на передачу у власність ПП „ЖКГ” гуртожитку, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, та про зобов'язання ПП „ЖКГ” і ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” не чинити перешкод ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” у володінні, користуванні та розпорядженні зазначеним гуртожитком, то вони не підлягають задоволенню, на думку господарського суду першої інстанції, оскільки ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” не надано суду доказів наявності у ВАТ права оперативного управління, господарського відання або права власності на гуртожиток, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, у зв'язку з чим ним не доведено, що його права як власника майна були порушені, більш того ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” не надано доказів знаходження частини гуртожитку на його балансі після корпоратизації підприємства.

Не погоджуючись з рішенням місцевого господарського суду, до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Одеської області від 08.04.2009р. звернувся позивач – ПП „ЖКГ”, в якій просить: змінити рішення господарського суду Одеської області від 08.04.2009р. в частині відмови у задоволенні позовних вимог ПП „ЖКГ”, визнати за ПП „ЖКГ” право власності на будинок, загальною площею 4884,82 кв.м., розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, 21, мотивуючи це тим, що посилання господарського суду першої інстанції на ст. ст. 1, 3 Закону України „Про приватизацію державного майна” є хибним, оскільки корпоратизація Одеського заводу прецизійних верстатів” відбулася згідно з рішенням Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України №1200 від 31.08.1994р., яке було прийнято на підставі Указу Президента України №210/93 від 15.06.1993р., при цьому ОЗПВ було перетворено у ВАТ „Одеський завод прецизійних верстатів „Мікрон”, на підставі результатів інвентаризації майна ОЗПВ складено акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу Одеського заводу прецизійних верстатів, серед об'єктів, перелічених у названому акті, міститься й гуртожиток, тобто ця будівля увійшла до цілісно-майнового комплексу, який увійшов до статутного фонду корпоратизованого підприємства. У 1996 році будівля гуртожитку передана на баланс ДСПКТП „ЖКГ” ВАТ „Мікрон”, правонаступником якого стало ПП „ЖКГ”. Одним із доказів належності спірної будівлі гуртожитку позивачеві є затверджений передаточний баланс ДСПКТП „ЖКГ” до ПП „ЖКГ”.

29.05.2009р. до Одеського апеляційного господарського суду від ПП „ЖКГ” надійшли письмові доводи та пояснення, в яких скаржник додатково обґрунтовує доводи апеляційної скарги.

01.06.2009р. до Одеського апеляційного господарського суду від Міністерства промислової політики України надійшло клопотання про розгляд справи без участі представників Міністерства промислової політики України.

09.06.2009р. від Фонду державного майна України до господарського суду апеляційної інстанції надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому відповідач просив рішення господарського суду Одеської області від 08.04.2009р. залишити без змін, оскільки воно цілком відповідає вимогам чинного законодавства та обставинам справи, а апеляційну скаргу –без задоволення.

Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги ПП „ЖКГ”, заслухавши представників сторін та третьої особи, перевіривши правильність юридичної оцінки встановлених фактичних обставин справи, застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті рішення, колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду вважає, що рішення господарського суду першої інстанції слід залишити без змін, а апеляційну скаргу –без задоволення з огляду на таке.

Як встановлено господарським судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, 14.04.1969р. між Одеським заводом прецизійних верстатів та Центральним конструкторсько-технологічним бюро було укладено договір дольової участі будівництва гуртожитку № 10 на 632 міста у м. Одесі на площадці Застава-І (арк. спр. 26-28 т. ІІ), згідно з яким сторони за договором прийняли на себе зобов'язання на дольовій участі здійснити будівництво гуртожитку №10 на 632 міста у м. Одесі на площадці Застава-І, будівництво гуртожитку здійснювалося по централізованим капітальним вкладенням підрядним способом.

Рішенням виконавчого комітету Іллічівської районної ради народних депутатів трудящих №219 від 31.03.1972р. „Про прийняття в експлуатацію заново побудованої будівлі гуртожитку на Заставі І” (арк. спр. 14 (зворот) т. II) було затверджено акт приймання в експлуатацію гуртожитку –п'ятиповерхової будівлі гуртожитку № 1 Застава І, Тираспольське шосе № 19 на 632 місця з оцінкою „добре”.

Листом № 06-77/2226 від 25.03.1971р. заступника міністра станкобудівельної та інструментальної промисловості (арк. спр. 30 т. ІІ) зобов'язано директора Одеського заводу прецизійних верстатів відповідно до укладеного договору від 14.04.1969р. та рішення арбітражу від 01.07.1970р. закріпити за Науково-дослідним інститутом спеціальних способів лиття 210 койко-місць у вказаному гуртожитку.

16.12.1998р. між ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” та ТОВ „Одеський завод прецизійних верстатів” укладений договір на передачу житлової площі у гуртожитку у безоплатне користування (арк. спр. 34 т. II), за умов якого ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” передало з 01.01.1999р. у постійне безоплатне користування ТОВ „Одеський завод прецизійних верстатів” приміщення (три житлові кімнати та комірку) на п'ятому поверсі гуртожитку, загальною площею 72 кв.м., при цьому залишило у своєму володінні 15 житлових кімнат, площею 253,5 кв.м., дві кухні, умивальник та туалет.

Як вбачається з листа Фонду державного майна України від 29.01.2009р., Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України відповідно до Указу Президента України від 15.06.1993 № 210/93 „Про корпоратизацію підприємств”, рішення Міністерства від 31.08.1994р. № 1200 проведено корпоратизацію Одеського заводу прецизійних верстатів, який було перетворено у ВАТ „Одеський завод прецизійних верстатів „Мікрон”.

На підставі Указу Президента України від 29.07.1994р. № 1094 наказом Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України створено комісію з корпоратизації Одеського заводу прецизійних верстатів.

Протоколом від 29.08.1994р. № 2 комісією з корпоратизації Одеського заводу прецизійних верстатів затверджено результати інвентаризації майна Одеського заводу прецизійних верстатів станом на 01.08.1994р., на підставі результатів інвентаризації складено акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу Одеського заводу прецизійних верстатів (арк. спр. 143-144 т. І), який затверджено Міністром машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України 19.11.1994 р.

Відповідно до відомості розрахунку вартості будівель, споруд і передавальних засобів станом на 01.08.1994р. (арк. спр. 145 т. І), яка є додатком до акту, у розділі „Будівлі” значиться „Гуртожиток” з наступними даними, заповненими відповідно до встановленої форми: рік введення в експлуатацію - 1972; початкова вартість до 01.05.92 - 92 тис. крб.; відновна вартість до 01.08.93 - 7780 тис. крб.; балансова вартість - 292543 тис крб.; початковий знос -51488тис крб. залишкова вартість -241056 тис. крб..

Як зазначено у позовній заяві, у зв'язку з тим, що ВАТ „Мікрон” не мало можливості обслуговувати житлові будівлі, було створено дочірнє підприємство „ЖКГ” ВАТ „Мікрон”, якому ВАТ „Мікрон” передало на баланс будівлі.

Рішенням загальних зборів акціонерів ВАТ „Мікрон” під час перетворення ВАТ „Мікрон” у ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” (протокол № 10 від 27.03.2005р.) продано корпоративні права дочірнього підприємства „ЖКГ” ВАТ „Мікрон”, у зв'язку з чим і було здійснено реорганізацію дочірнього підприємства у приватне підприємство.

За таких обставин, на думку позивача, ПП „ЖКГ” є власником гуртожитку, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про приватизацію державного майна” приватизація державного майна - це відчуження майна, що перебуває у державній власності, і майна, що належить Автономній Республіці Крим, на користь фізичних та юридичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до цього Закону, з метою підвищення соціально-економічної ефективності виробництва та залучення коштів на структурну перебудову економіки України; державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.

Статтею 4 Житлового кодексу Української РСР визначено, що до складу житлового фонду входять жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд).

Частиною 2 ст. 3 Закону України „Про приватизацію державного майна” встановлено, що дія цього Закону не поширюється на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, у тому числі гуртожитків, а також об'єктів соціально-культурного призначення, що фінансуються з державного бюджету, в тому числі об'єктів сфери охорони здоров'я, за винятком тих, які належать підприємствам, що приватизуються.

До того ж, п. 3 Прикінцевих положень Закону України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” встановлено, що з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їх виселення із займаних жилих приміщень, недопущення відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти, встановлено мораторій на відчуження (крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад) гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, протягом трьох років з дня опублікування цього Закону, цей мораторій діє на відчуження у будь-який спосіб зазначених гуртожитків як цілісних майнових комплексів або їх окремих будівель, споруд, жилих та нежилих приміщень та іншого майна на користь фізичних чи юридичних осіб.

Таким чином, господарський суд першої інстанції дійшов цілком вірного висновку, що гуртожиток, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, як об'єкт державного житлового фонду не підлягав приватизації відповідно до Закону України „Про приватизацію державного майна”, у зв'язку з чим не міг бути відчужений, крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад.

Також слід звернути увагу на те, що відповідно до ст. 658 Цивільного кодексу України право продажу (відчуження) товару, крім випадків примусового продажу та інших випадків, встановлених законом, належить власникові товару.

Згідно з ч. 2 ст. 331 Цивільного кодексу України, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.

Враховуючи вищенаведене та те, що ПП „ЖКГ” та ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” не надали господарському суду першої інстанції доказів в розумінні ст. ст. 32-34 Господарського процесуального кодексу України, які б підтверджували право власності на гуртожиток ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” або його попередника - ВАТ „Мікрон”, господарським судом Одеської області правомірно відмовлено у задоволенні позову ПП „ЖКГ” про визнання за ним права власності на будинок, загальною площею 4884,82 кв.м, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21.

Щодо вимог ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” про визнання незаконними дій ТОВ „Холдінгова компанія Мікрон”, направлених на передачу у власність ПП „ЖКГ” гуртожитку, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, та про зобов'язання ПП „ЖКГ” і ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” не чинити перешкод ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” у володінні, користуванні та розпорядженні значеним гуртожитком, слід зазначити наступне.

Відповідно до ст. 317 Цивільного кодексу України право володіння, користування та розпоряджання майном належить власникові майна.

Проте, ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” не надано суду доказів в розумінні ст. ст. 32-34 Господарського процесуального кодексу України наявності у товариства права оперативного управління, господарського відання або права власності на гуртожиток, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21, у зв'язку з чим ним не доведено, що його права як власника майна були порушені, більш того, ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” не надано доказів знаходження частини гуртожитку на його балансі після корпоратизації підприємства.

За таких обставин, господарський суд дійшов вірного висновку про необґрунтованість вимог ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” про визнання незаконними дій ПП „ЖКГ” та ТОВ „Холдингова компанія „Мікрон”, направлених на передачу у власність ПП „ЖКГ” гуртожитку, та зобов'язання ПП „ЖКГ” і ТОВ „Холдінгова компанія „Мікрон” не чинити перешкод ВАТ „Науково-дослідний інститут спеціальних способів лиття” у володінні, користуванні та розпорядженні гуртожитком, розташованим за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, буд. 21.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду приходить до висновку, що рішення господарського суду слід залишити без змін, оскільки воно відповідає вимогам чинного законодавства та обставинм справи, а апеляційну скаргу –без задоволення.

          Керуючись ст. ст. 99, 101-103, 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И ЛА:

          

Рішення господарського суду Одеської області від 08.04.2009р. по справі №15/194-08-4132 залишити без змін, апеляційну скаргу – без задоволення.

          Постанова набирає законної сили з дня її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку.

Головуючий суддя:                                                                               Т.Я. Гладишева

Суддя:                                                                                    О. Т. Лавренюк

Суддя:                                                                                          Я.Ф. Савицький

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення23.06.2009
Оприлюднено11.07.2009
Номер документу4021711
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/194-08-4132

Постанова від 12.10.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Ковтонюк Л.В.

Ухвала від 15.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Ковтонюк Л.В.

Постанова від 23.06.2009

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Гладишева Т.Я.

Рішення від 08.04.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петров В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні