7/228
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2006 р. Справа № 7/228
за позовом ТзОВ "Гранта" вул.Дністровська,65, м.Івано-Франківськ,76000
до відповідачів 1.Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська вул.Л.Курбаса,2, м.Івано-Франківськ,76000
2.Івано-Франківської міської ради, вул.Грушевського,21,
Cуддя Кишинський Микола Іванович
При секретарі Гандера Мар'яна
Представники:
Від позивача: Гайдей В.Б.-представник,
Від відповідача: Сегін І.Р.-предст. Івано-Франківської міської ради, дов. №1171/05-17/07
Від відповідача:Юсип М.І.-предст., ФКВ, дов. №ФКВ-01/181 від 27.01.06
СУТЬ СПОРУ: про сонукання до укладення договору купівлі-продажу.
Позивач подав позов до Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська та Івано-Франківської міської ради про спонукання до укладення договору купівлі-продажу.
Відповідач, Івано-Франківська міська рада, подала заперечення на позовну заяву в якій зазначає, що вимоги позивача є безпідставними і необгрунтованими, просить відмовити в позові.
Відповідачі проти позову заперечують мотивуючи тим, що рішення про включення орендованого відповідачем приміщення до переліку об"єктів, що приватизовуються не приймалось, а рішення сесії міської ради про затвердження оцінки приміщення не набрало більшості голосів. Фонд комунальної власності територіальної громади у своєму відзиві взагалі заперечує можливість приватизації комунального майна способом викупу, т.я. вважає, що п.51 Закону України "Про державну програму приватизації", яким передбачено право орендаря на викуп, стосується тільки майна державної форми власності.
Заслухавши сторони та розглянувши матеріали справи, суд-
встановив:
20.05.97 між Івано-Франківським міськвиконкомом та Малим дочірним підприємством ТзОВ "Гранта", правонаступником якого є ТзОВ "Гранта" укладено договір оренди нежитлових приміщень на першому поверсі в будинку по вул.Дністровська,65, в м.Івано-Франківську, №629. На сьогодні договір оренди є діючим.
На підставі рішень виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 19.05.98р. №196 та від 22.10.02 №420 позивач здійснив поліпшення орендованого майна, вартість яких перевищує 25 відсотків залишкової вартості переданого йому в оренду майна.
Листом від 10.06.05 позивач звернувся до Івано-Франківської міської ради про приватизацію ним шляхом викупу нежитлових приміщень площею 195,2 кв.м., розташованих в будівлі по вул.Дністровській,65.
29.06.06 рішенням сесії Івано-Франківської міської ради був затверджений перелік об"єктів комунальної власності м.Івано-Франківська щодо яких Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська доручається провести незалежні оцінки їх вартості, до якого включені нежитлові приміщення на першому поверсі будинку по вул.Дністровській, 65, в м.Івано-Франківську.
Під №66 в додатку до рішення включені вищезазначені нежитлові приміщення в будинку по вул. Дністровській,65 ТзОВ "Гранта, загальною площею 195,2 кв.м.
Позивач провів незалежну оцінку вартості орендованого приміщення, про що свідчить Експертний висновок про ринкову вартість вбудованих нежитлових приміщень (липень, 2005р., експерт Шаптало С.М., затверджений начальником Івано-Франківського ОБТІ) і подав його на розгляд сесії Івано-Франківської міської ради для затвердження.
Актом приймання-передачі експертний висновок переданий Івано-Франківським ОБТІ Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська.
Як вбачається з матеріалів справи експертний висновок тричі виносився на розгляд сесії міської ради, проте, рішення про його затвердження не було прийняте, так як при голосуванні не була набрана необхідна кількість голосів (за твердженням Фонду комунального майна).
Відповідно до ст.ст. 142, 144 Конституції України, матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме та нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів і інші доходи, земля. Територіальні громади через утворені ними органи самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності в межах своїх повноважень, шляхом прийняття рішень.
Згідно з нормами ст. 59 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рада проводить свою роботу сесійно і в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Неприйняття відповідачем Івано-Франківською міською радою рішення про затвердження експертної оцінки орендованого приміщення вимусило позивача звернутись до господарського суду із позовом на протиправну діяльність міської ради. Даний спір судом вирішено і постановою від 02.06.06 в справі №А-5/16 зобов"язано Івано-Франківську міську раду на найближчій сесії розглянути питання про затвердження експертної оцінки орендованого позивачем приміщення.
Однак, рішення по цьому питанню не прийнято сесією, що спонукало позивача до повторного звернення до суду вже із позовом про визнання права на приватизацію шляхом викупу та зобов"язання про укладення договору купівлі-продажу орендованого приміщення.
Вирішуючи даний спір суд виходить із таких обставин:
Договором оренди укладеним 20.05.97 між Івано-Франківським міськвиконкомом та позивачем , крім всіх необхідних істотних умов, у розділі "Особливі умови дії договору " передбачено, що орендар зобов"язаний замінити водостічні труби, здійснити ремонт ринв та фасаду.Взяті на себе зобов"язання орендар виконав.
Крім того, на підставі рішень виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 19.05.98р. №196 та від 22.10.02 №420 позивач здійснив поліпшення орендованого майна, вартість яких перевищує 25 відсотків залишкової вартості переданого йому в оренду майна.
Згідно експертного висновку про ринкову вартість вбудованих приміщень, їх ринкова вартість з невід"ємними покращеннями становить 233 173,00грн., без урахування невід"ємних покращень - 167 915,00грн.
Таким чином здійснені орендарем покращення складають більше 25 відсотків навіть від ринкової вартості орендованого приміщення, в зв"язку із чим у позивача виникає право на приватизацію шляхом викупу.
Прийнявши рішення про затвердження об"єктів комунальної власності щодо яких Фонлу комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська доручається провести незалежні оцінки їх вартості , власник майна фактично перейшов до виконання вимог ст.8 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", якою регламентується порядок підготовки об"єкта до приватизації. Це підтверджується і положенням Концепції програми приватизації в м.Івано-Франківську на 2005 рік", якою передбачено , що у випадку затвердження висновку про вартість комунальної власності сесією міської ради, об"єкт вважається таким, що підлягає приватизації.
Згідно зі статтею 12 Закону ініціатива щодо приватизації певного об"єкта може виходити як від органів приватизації певного об"єкта, так і від покупців, що визнаються такими відповідно до ст.8 Закону. Відмова у приватизації припустима лише з підстав, визначених ч.3 ст.12 Закону та абзацом другим частини 5 ст.7 Закону про малу приватизацію. У разі ухилення органу приватизації від розгляду заяви про приватизацію особа, заяву якої не розглянуто у встановлений законом строк, не позбавлена права звернутись до господарського суду з заявою про спонукання державного органу приватизації прийняти належне рішення.
Положення ч.5 ст.7 Закону про малу приватизацію слід розуміти так, що органи приватизації зобов"язані розглянути подані покупцями заяви та, у разі відсутності встановлених цим Законом підстав для відмови у приватизації, включити конкретне підприємство до переліку об"єктів, що підлягають приватизації у встановлений спосіб, або прийняти рішення про відмову у приватизації.
Як вже зазначалось вище, позивач, отримавши право на викуп орендованого приміщення, подав заяву ще 10.06.05. На сьогодні стосовно спірних приміщень відповідачем-2 не прийнято жодного рішення: ні про приватизацію їх шляхом викупу, ні про відмову у приватизації.
Тому, 11.10.06 ТзОВ "Гранта" звернулось до відповідача-1 (лист №14) з пропозицією укласти договір купівлі-продажу нежитлових приміщень та надав два примірники проекту договору. Умови, направленого відповідачу проекту договору купівлі-продажу нежитлових приміщень на першому поверсі в будинку по вул.Дністровській,65 загальною площею 195,2 кв.м, відповідають вимогам чинного законодавства про приватизацію, містять всі істотні умови, необхідні для укладення договору.
Проте, листом №ФКВ -03/2725 від 13.10.06 відповідач-1 відмовив в укладенні договору купівлі-продажу посилаючиь на те, що на сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулась 27.06.06, не затверджено висновку про вартість приміщень. Вказаною відповіддю також підтверджується факт набуття позивачем права на викуп спірного приміщення та відсутність відмови в приватизації.
За таких обставин спір вирішується в порядку ст.187 ГП України, якою передбачено право покупця на звернення до суду про винесення рішення про укладення договору купівлі-продажу в процесі приватизації комунального майна. Суд вважає, що відмова органу приватизації від укладення договору купівлі-продажу із позивачем приміщення по вул.Дністровській,65 є необгрунтованою, а тому позов задовільняє і приймає рішення про зобов"язання відповідача Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська укласти із позивачем ТзОВ "Гранта" договір купівлі-продажу вказаного об"єкту в запропонованій позивачем редакції.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України,ст.181, 187 ГК України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Визнати за позивачем ТзОВ "Гранта" право на приватизацію нежилових приміщень по вул.Дністровській,65, що у м.Івано-Франківську загальною площею 195,2 кв.м. шляхом викупу.
Зобов"язати Фонд комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська укласти із позивачем ТзОВ "Гранта" договір купівлі-продажу орендованих нежитлових приміщень по вул.Дністровській,65 що у м.Івано-Франківську загальною площею 195,2 кв.м. в запропонованій позивачем редакції.
Стягнути з Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська, вул.Л.Курбаса, 2, м.Івано-Франківськ на користь ТзОВ "Гранта", вул.Дністровська,65 (код 20534590) 42,5грн. держмита та 59,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Стягнути з Івано-Франківської міської ради, вул.Грушевського,21, м.Івано-Франківськ на користь ТзОВ "Гранта", вул.Дністровська,65 (код 20534590) 42,5грн. держмита та 59,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Кишинський Микола Іванович
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Гандера М.В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 402224 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні