Постанова
від 07.08.2014 по справі 807/1764/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

07 серпня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1764/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

з участю секретаря судового засідання Петричкович К.І.

за участі сторін:

представника позивача: не з'явився;

представника відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщення Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" про стягнення заборгованості у розмірі 1034,76 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07 серпня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 12 серпня 2014 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн", якою просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" на користь Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області заборгованість у розмірі 1198,96 грн..

Свої вимоги позивач мотивував наступним. Товариство з обмеженою відповідальністю "Костерн" є платником страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV (надалі Закон України № 1058-IV). Згідно із статтею 4 пунктом 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97-ВР (надалі Закон України № 400/97-ВР), для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону встановлюється ставка збору в розмірі 33,2 відсотків від об'єкта оподаткування визначеного статтею 2 пунктом 1 цього Закону. Відповідачем допущено заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1198,96 грн..

07 серпня 2014 року до суду надійшла заява від представника позивача, якою останній просить розглянути справу без участі представника позивача (а.с. 61).

В судові засідання, які проходили 03 червня 2014 року, 24 червня 2014 року, 04 липня 2014 року та 07 серпня 2014 року відповідач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

07 серпня 2014 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" про стягнення заборгованості у розмірі 1198,96 грн. - у частині стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій (згідно рішення № 551 від 05 жовтня 2007 року про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого зобов'язання) залишено без розгляду (а.с.а.с. 72,73).

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

В судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Костерн" згідно статуту (а.с.а.с. 7-15) створене шляхом перетворення Відкритого акціонерного товариства "Колос". Відповідно до статті 15 Закону України № 1058-IV Товариство з обмеженою відповідальністю "Костерн" є платником страхових внесків.

Управлінням Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області були винесені рішення про застосування штрафних санкцій до відповідача, а саме, рішення № 551 від 05 жовтня 2007 року про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого зобов'язання та Рішення № 552 від 05 жовтня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду (а.с. а.с. 19, 21). Вказані Рішення були отримані відповідачем 10 жовтня 2007 року, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. а.с. 20, 22).

Згідно листа управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області від 17 червня 2014 року № 3246/02 (а.с. 62), заборгованість за рішенням № 551 від 05 жовтня 2007 року зі сплати фінансових санкцій становить 164,20 грн., заборгованість за рішенням № 552 від 05 жовтня 2007 року по сплаті пені становить 1034,76 грн..

Заборгованість відповідача у розмірі 1034,76 грн. підтверджується карткою особового рахунку страхувальника (а.с.24).

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих Положень Закону України № 1058-IV до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду (крім підпункту 5, який діє протягом строку, визначеного Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та підтримки соціальних стандартів їх працівників" від 24 червня 2004 року) страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14, 17 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом № 400/97-ВР для відповідних платників збору.

Відповідно до статті 4 пункту 1 Закону України № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, а саме суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують найманих працівників, встановлена ставка у розмірі 33,2% від об'єкту оподаткування.

Відповідно до статті 20 Закону України № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для страхувальників - роботодавців, що використовують працю фізичних осіб на умовах, передбачених законодавством, є календарний місяць, а для страхувальників - суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі й тих, що обрали спрощену систему оподаткування - квартал.

Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань (частина 6 статті 20 Закону № 1058-IV).

Статтею 106 частиною 2 та 15 Закону України 1058-IV встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Відповідно до статті 20 частини 12 Закону № 1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника внесків.

З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" (90545, Закарпатська область, Тячівський район, с. Терново, вул. Польова, будинок 35, ідентифікаційний код 22069280) на користь Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області заборгованість у розмірі 1034,76 (однієї тисячі тридцяти чотирьох грн. 76 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С.Є. Гаврилко

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.08.2014
Оприлюднено26.08.2014
Номер документу40226575
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/1764/14

Ухвала від 21.05.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 07.08.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Постанова від 07.08.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 07.08.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 21.05.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні