ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
про залишення позовної заяви без розгляду
07 серпня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1764/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
з участю секретаря судового засідання Петричкович К.І.
за участі сторін:
представника позивача: не з'явився;
представника відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщення Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" про стягнення заборгованості у розмірі 1198,63 грн., -
в с т а н о в и в:
Відповідно до статті 160 частин 3 та 7 КАС України 07 серпня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Повний текст ухвали виготовлено та підписано протягом 07 серпня 2014 року. Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області, якою просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" на користь Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 1198,96 грн..
Мотивуючи свої вимоги позивач, зокрема вказував на те, що вказана заборгованість виникла у відповідача у зв'язку з прийнятими відносно нього рішеннями про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого зобов'язання за №№ 551 та 552 від 05 жовтня 2007 року кожне (далі по тексту рішення № 551 (або 552) від 05 жовтня 2007 року).
Відповідно до додаткових пояснень, що надані представником позивача разом із заявою про розгляд даної справи без участі такого, заборгованість у розмірі 164,20 грн. виникла у відповідача відповідно до рішення № 551 від 05 жовтня 2007 року.
Відповідно до копії рішення № 551 від 05 жовтня 2007 року, таке прийнято на підставі статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III (далі по тексту - Закон України № 2181-III), що діяв на час виникнення спірних правовідносин (а.с. 19).
Відповідно до статті 99 частин 1, 2 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до статті 15 пункту 15.2 підпункту 15.2.1. Закону України № 2181-III, у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання..
Отже Законом України № 2181-III був встановлений спеціальний строк звернення до суду, і такий строк становив 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Враховуючи, що відповідачем рішення № 551 від 05 жовтня 2007 року було отримане 10 жовтня 2007 року, то відповідний перебіг строку для звернення з відповідним позовом до суду розпочався 21 жовтня 2007 року.
Позивачем не було наведено підстав, які б свідчили про поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до статті 100 частини 2 КАС України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до статті 155 частини 1 пункту 9 КАС України, с уд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо, зокрема, позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Керуючись статтями 99, 100, 155, 160 частинами 3 та 7, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костерн" про стягнення заборгованості у розмірі 1198,63 грн. - у частині стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій (згідно рішення № 551 від 05 жовтня 2007 року про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого зобов'язання) залишити без розгляду.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.Є. Гаврилко
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2014 |
Оприлюднено | 26.08.2014 |
Номер документу | 40226591 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні