Постанова
від 26.08.2014 по справі 923/1113/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" серпня 2014 р. Справа № 923/1113/14

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д., при секретарі Андреєвець А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою: голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Прексім Д", ідентифікаційний код 25037122, вул. Полякова, 3, оф. 5, м. Херсон,

про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Прексім Д", ідентифікаційний код 25037122, вул. Полякова, 3, оф. 5, м. Херсон,

за участю представника:

від заявника: голова ліквідаційної комісії - Вудуд Г.І., протокол загальних зборів учасників ТОВ від 07.04.2014 р.;

в с т а н о в и в:

Ухвалою від 01.08.2014 року господарський суд прийняв заяву про порушення справи про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "Прексім Д", призначив дату підготовчого засідання.

За результатами судового засідання 14.08.2014 р. господарський суд порушив справу про банкрутство, увів мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначив підсумкове засідання.

Судом оприлюднено оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

В судовому засіданні 26.08.2014р. голова ліквідаційної комісії підтримав заяву, просить визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити його, Вудуда Гаррі Ігоровича, ліквідатором банкрута.

Заслухавши голову ліквідаційної комісії, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність ознак банкрутства боржника, що ліквідується та наявними підстави для визнання боржника банкрутом.

У відповідності до приписів ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Згідно ст. 111 ЦК України визначено порядок ліквідації платоспроможної юридичної особи, який передбачає, що з дати внесення до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) заявляє вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи, вчиняє інші дії, зокрема, вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення, зокрема, таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Як вбачається з відомостей з ЄДР та матеріалів справи, боржник Товариство з обмеженою відповідальністю "Прексім Д", є юридичною особою. Згідно виписки з ЄДР (а.с. 29) місцезнаходженням юридичної особи є м. Херсон, вул. Полякова, 3, офіс 5. До ЄДР внесено запис про включення юридичної особи до ЄДР від 07.08.2004 за № 1 556 120 0000 000225. Отже, боржник є юридичною особою та суб'єктом банкрутства відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Загальними зборами учасників Товариство з обмеженою відповідальністю "Прексім Д" від 07.04.2014 року (а.с. 26-28) прийнято рішення про ліквідацію юридичної особи, обрано головою ліквідаційної комісії Вудуда Гаррі Ігоровича, встановлено двохмісячний строк для заявлення претензій кредиторами. Зазначене рішення власника внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, про що здійснено відповідну публікацію в Бюлетені Державної реєстрації від 14.04.2104 р. за № 280 (а.с. 30-31). Кредиторів повідомлено персонально про прийняте рішення про ліквідацію, за результатами ліквідаційною комісією боржника здійснено інвентаризацію активів і пасивів боржника (а.с.40-73).

Відповідно до проміжного ліквідаційного балансу боржника, що ліквідується (а.с. 74-132), балансова вартість наявного майна складає 6 352 400,00 грн., а грошові зобов'язання перед кредиторами - 141 818 400,00 грн., що підтверджує недостатність майна для задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до аналізу фінансово-господарського стану боржника він перебуває у стані надкритичної неплатоспроможності, що обумовлює лише можливість часткового задоволення вимог кредиторів і лише шляхом застосування процедури ліквідації боржника (том 1 а.с. 135-141).

Зазначені обставини підтверджуються належними доказами, проміжним ліквідаційним балансом, реєстром вимог кредиторів, інвентаризаційним описом.

Таким чином, зазначені обставини свідчать про наявність кредиторської заборгованості і недостатність майна і коштів для її погашення боржником, стосовно якого власником прийнято рішення про ліквідацію, а саме неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, що в свою чергу, відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зобов'язує (боржника) голову ліквідаційної комісії звернутися до суду із заявою про банкрутство, оскільки при вказаних обставинах така юридична особа ліквідується виключно в порядку, передбаченому цим Законом.

За таких обставин, вимоги заявника цілком обґрунтовані, оскільки існуючі зобов'язання боржника, що ліквідується, є неоплатними з вартості наявного майна боржника. Отже, є підстави для визнання боржника банкрутом та ліквідації боржника за правилами, встановленими приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ліквідатором банкрута суд призначає голову ліквідаційної комісії Вудуда Гаррі Ігоровича, який подав заяву про згоду на призначення ліквідатором. Кандидатура ліквідатора є прийнятною згідно загальних норм Закону та приписів ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суд зауважує, що наслідки визнання боржника банкрутом мають загальне значення та є обов'язковими для усіх підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також для громадян, у тому числі суб'єктів підприємницької діяльності.

Так, відповідно до приписів ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема: строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі тощо.

У відповідності до Постанови пленуму вищого господарського суду України від 17.12.2013 року № 16 «Про затвердження Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство» офіційному оприлюдненню підлягають відомості про порушення справи про банкрутство, а також відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, про що здійснюється відповідне оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом заяви з грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" такі заяви оплачуються судовим збором.

Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів і формуються представницькі органи кредиторів.

Податкова застава активів банкрута припиняється відповідно до п. 93.1.3. ст. 93 Податкового Кодексу України та ч. 9 ст. 19 Закону про банкрутство шляхом їх звільнення господарським судом з податкової застави, ухвалою у судовому засіданні за участю органу державної податкової служби.

Керуючись, керуючись, ст. ст. 37, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 82, 84-85 ГПК України, суд -

п о с т а н о в и в:

1. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Прексім Д", ідентифікаційний код 25037122, вул. Полякова, 3, оф. 5, м. Херсон.

2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців і призначити голову ліквідаційної комісії Вудуда Гаррі Ігоровича ліквідатором банкрута, зобов'язавши його розглянути вимоги кредиторів та скласти реєстр, який із звітом подати на затвердження господарського суду у строк до 14.10.2014 року.

3. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання боржника банкрутом, текст якого додається.

4. Призначити судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 16.10.2014 року на 11:00 год. в приміщенні господарського суду за адресою: м. Херсон, вул. Горького, 18, каб. № 214.

5. Постанову надіслати: боржнику; ліквідатору Вудуду Г.І.; державному реєстратору; ВДВС Суворовського РУЮ; ДПІ у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області; Головному управлінню юстиції у Херсонській області.

Суддя П.Д. Пригуза

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення26.08.2014
Оприлюднено28.08.2014
Номер документу40245929
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/1113/14

Ухвала від 26.11.2014

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Пироговський В.Т.

Ухвала від 10.12.2014

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лавриненко Л.В.

Постанова від 10.12.2014

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Пироговський В.Т.

Ухвала від 14.11.2014

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Пироговський В.Т.

Ухвала від 12.11.2014

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лавриненко Л.В.

Постанова від 26.08.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

Ухвала від 14.08.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

Ухвала від 01.08.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні