Рішення
від 25.06.2009 по справі 29/269-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

29/269-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" червня 2009 р.                                                            Справа № 29/269-09

вх. № 4644/5-29

Суддя господарського суду Тихий П.В. 

при секретарі судового засідання Михайлюк В.Ю.

за участю представників сторін:

позивача - Габінська Т.Я. за довіреністю №01 від 30.01.2009р.;  відповідача - не з"явився;

розглянувши справу за позовом Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку  "Азарін", м. Харків    

до  Дочірнього підприємства "Інвестор Еліт Буд", м. Харків  

про визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

  Позивач звернувся до суду з позовною заявою,  в якій просить суд визнати за Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Азарін»(м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-6; код ЄДРПОУ 35474361) право на облік на своєму балансі (визнати балансоутримувачем) житлового комплексу «Азарін»(м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-Б), в тому числі: нежитлових приміщеннь підвалу №1, 2, 3, 4, 6, 5н площею 1267,1 кв. м; 1-го поверху № 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 площею 175,4 кв.м; 2-го-:-9-го поверху (приміщення №1, №2) загальною площею 400,9 кв.м, 10-го поверху № 1-7 і технічного поверху № 1-3 в літ. «А-10»загальною площею 3023,9 кв.м.; котельної разом з устаткуванням; ліфта пасажирського ж/д; системи пожежної сигналізації і пожеже тушіння; системи водоочищення і збільшення тиску; системи відео нагляду.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 17.06.2009р. за позовною заявою було порушено провадження по справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

Представник позивача підтримує позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи був  повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав.

Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, суд згідно статті 75 Господарського процесуального кодексу України розглядає справу за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

В листопаді 2007 року, власниками квартир будинку № 16-Б по пров О. Яроша у м. Харкові було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «АЗАРИН», що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію, копія якого міститься в матеріалах справи.

В силу ст. 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" і Статуту ОСББ «АЗАРИН», основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників квартир у будинку № 16-Б по пров О. Яроша у м. Харкові на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Для забезпечення вищенаведених функцій, статтею 11 вищевказаного Закону надано право ОСББ, після набуття статусу юридичної особи: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс; за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини; укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здійснення такої діяльності, про передачу їй на баланс усього житлового комплексу або його частини. Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цього Закону, інших нормативно-правових актів та статуту об'єднання.

17 лютого 2009 року, загальними зборами об'єднання, в установленому його Статутом та Законом "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" порядку, було прийнято рішення про прийняття з балансу Дочірнього підприємства «Інвестор Еліт Буд»на баланс ОСББ «Азарін» житлового комплексу «Азарін» (м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-Б), в тому числі: нежитлові приміщення підвалу №1, 2, 3, 4, 6, 5н площею 1267,1 кв. м; 1-го поверху №1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 площею 175,4 кв.м; 2-го-:-9-го поверху (приміщення №1, №2) загальною площею 400,9 кв.м, 10-го поверху № 1-7 і технічного поверху № 1-3 в літ. «А-10»загальною площею 3023,9 кв.м.; устаткування котельної і зовнішніх мереж, що підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом загальних зборів членів ОСББ «АЗАРІН»№ 7 від 17.02.2009р.

В силу ч. 6 ст. 11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", передача майна з балансу на баланс відбувається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання визначених ч. 6 ст. 11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" повноважень, постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 року N 1521 ( 1521-2002-п ) "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" затверджено Порядок передачі майна на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Згідно п. 2 порядку ( 1521-2002-п ) визначено, що рішення про прийняття житлового   комплексу  або  його  частини  приймається загальними зборами об'єднання.

При цьому, за змістом п. 5 Порядку, передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Отже, із змісту вищевказаних норм права вбачається, що вирішення питання щодо передачі на баланс житлового комплексу залежить виключно від прийнятого зборами об'єднання ОСББ рішення і таке право кореспондується з обов'язком балансоутримувача у двомісячний строк після надходження відповідного звернення від об'єднання передати йому житловий комплекс та відповідну технічну документацію.

19 лютого 2009 року адміністрацією Дочірнього підприємства «Інвестор Еліт Буд»від ОСББ «АЗАРІН» було отримано лист № 56/2009 від 19.02.2009р., в якому позивач вимагав від відповідача здійснити передачу житлового будинку (м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-Б) у відповідності із Порядком передачі майна на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку-до 19.04.2009р.

В порушення вищезазначених нормативних актів, відповідач передачу будинку не здійснив.

Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається  в порядку визначеному законом. Право власності є непорушним.

Відповідно до ч.2 ст.328 Цивільного кодексу України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Статтею 4 Закону України “Про власність” передбачено, що власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здійснення господарської та іншої, не забороненої законом, діяльності, зокрема, передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам. Всім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава безпосередньо не втручається в господарську діяльність суб'єктів права власності.

          Згідно із статтею 48 зазначеного Закону передбачено, що Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків. Захист права власності здійснюється судом, господарським судом або третейським судом.

Згідно ч. 1 статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до  статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого немайнового або майнового права та інтересу, зокрема, у спосіб визнання права.

          Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Ч.3 ст. 376 Цивільного кодексу України, встановлено, що право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Відповідно до вимог статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідач, як орган, який здійснює реєстрацію права власності на майно не надав доказів того, що спірне майно належить на праві власності йому або іншим особам.

На підставі викладеного, з урахуванням обставин справи та вимог чинного законодавства, господарський суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат суд виходить з наступного. Відповідно до ч. 1 статті 49 Господарського процесуального кодексу України у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав державне мито покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог. З урахуванням цього, суд покладає державне мито у розмірі, передбаченому статтею 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, що становить 102,0 грн., та згідно зі статтею 44 Господарського процесуального кодексу України, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002р. № 411  судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 118 гривень на позивача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 41, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 4, 28 Закону України “Про власність”, ст.ст. 15, 16, ч.2 ст. 328, ст.ст. 376, ст. 392 Цивільного кодексу України, ст.ст. 20, 147 Господарського кодексу України, статтею 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 р. № 411, ст.ст. 1, 12, 32, 33, 38, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,-  

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Азарін» (м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-6; код ЄДРПОУ 35474361) право на облік на своєму балансі (визнати балансоутримувачем) житлового комплексу «Азарін» (м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-Б), в тому числі: нежитлових приміщеннь підвалу №1, 2, 3, 4, 6, 5н площею 1267,1 кв. м; 1-го поверху № 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 площею 175,4 кв.м; 2-го-:-9-го поверху (приміщення №1, №2) загальною площею 400,9 кв.м, 10-го поверху № 1-7 і технічного поверху № 1-3 в літ. «А-10» загальною площею 3023,9 кв.м.; котельної разом з устаткуванням; ліфта пасажирського ж/д; системи пожежної сигналізації і пожеже тушіння; системи водоочищення і збільшення тиску; системи відео нагляду.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Інвестор Еліт Буд» (61002, м. Харків, вул. Сумська, 88 фактична адреса: м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-6, код ЄДРПОУ 31799236) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Азарін»(м. Харків, пров. Отакара Яроша, 16-6; код ЄДРПОУ 35474361), державного мита у розмірі 102,00 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 312,50 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя                                                                                            Тихий П.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.06.2009
Оприлюднено11.07.2009
Номер документу4024926
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —29/269-09

Ухвала від 29.05.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

Рішення від 25.06.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні