ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" серпня 2014 р.Справа № 916/1313/14
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „С-ІНЖИНІРИНГ"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Технології сучасного будівництва"
про стягнення 271807,72 грн.
Суддя Демешин О. А.
Представники:
від позивача: Сметанін Д.Є. - довіреність
від відповідача: не з`явився
СУТЬ СПОРУ : Товариство з обмеженою відповідальністю „С-ІНЖИНІРИНГ" (далі - позивач) звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Технології сучасного будівництва" (далі - відповідач) про стягнення 143374,41 грн.
17.07.2014р. позивач надав суду заяву про зміну предмету позову та збільшення позовних вимоги до 271807,72 грн., з яких: 181374,75 грн. - вартість поставленого Товару та виконаних робіт за Договором; 15324,92 грн. - три відсотка річних за користування чужими коштами; 75108,05 грн. - загальна суми пені за відповідний період прострочення.
Відповідач відзиву на позов не надав, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно ст. 75 ГПК України.
В С Т А Н О В И В :
01.04.2011р. між Позивачем (виконавець) та Відповідачем (замовник), було укладено Договір № 01/04-11/01.
Відповідно до предмету Договору, Позивач зобов'язався виконати комплекс робіт з поставкою обладнання та матеріалів на об'єкті Готель „Чорне море Бугаз" туристичного оздоровчого комплексу масиву „Золотий бугаз" на території Дальницкої сільської ради Овідіопольського району Одеської області, а Відповідач зобов'язується прийняти у Виконавця та в повному обсязі сплатити результати Робіт на умовах і в порядку, передбачених цим Договором.
Відповідно п. 3.2. Договору, за умовами цього договору сторони домовилися визначити порядок і процедуру формування / зміни ціни договору в залежності від настання таких відкладальних умов: у разі зміни середнього міжбанківського валютного курсу продажу Доларів США/грн. на попередній день до дати здійснення відповідного платежу по відношенню до курсу Міжбанку на попередній день дати підписання цього Договору, Сторони домовилися про те, що Виконавець в односторонньому порядку переглядає загальну вартість Обладнання в бік збільшення такої вартості в залежності від того, в який бік відбувається зміна курсу, а також змінює ціну за одиницю Обладнання, загальну вартість Обладнання та розмір платежу і як наслідок ціну договору.
У відповідності до п. 3.7. Договору, платежі за цим договором здійснюються Замовником з урахуванням вимог п.п. 3.2.-3.6 цього договору в наступному порядку: 100% вартості обладнання та 50% вартості робіт, що складає 82949,12 грн. з ПДВ, що становить еквівалент 7309,18 Євро. Замовник перераховує Виконавцю протягом 3-х днів з моменту підписання цього договору. Залишок оплати робіт у розмірі 41232,00 грн., що становить еквівалент 3633,41 Євро.
Позивач належним чином виконав передбачені Договором зобов'язання, а саме виконало належним чином Роботи відповідно до умов Договору, що підтверджується відсутністю рекламацій та підписаними Сторонами Актами виконаних робіт від 29.07.2011 року на загальну суму 124181,12 грн.
Проте, відповідач оплату не здійснив, у строк, передбачений в п. 3.7. Договору
Відповідно до п. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1,2 ст. 673 ЦК продавець повинен передати покупцеві товар, якість якого
відповідає умовам договору купівлі-продажу. У разі відсутності в договорі купівлі-продажу умов щодо якості товару продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, придатний для мети, з якою товар такого роду звичайно використовується.
Відповідно до ст. 712 ЦК України, з врахуванням змісту Договору, відносини, що виникли між сторонами, регулюються нормами законодавства, передбаченими для врегулювання договорів поставки.
Відтак, згідно ч. 1 ст. 712 ЦК за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно ч. 1 ст. 692 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 611 ЦК України - у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Ч. 1 ст. 229 ГК України встановлено, що учасник господарських відносин у разі порушення ним грошового зобов'язання не звільняється від відповідальності через неможливість виконання і зобов'язаний відшкодувати збитки, завдані невиконанням зобов'язання, а також сплатити штрафні санкції відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом та іншими законами.
Згідно ст. 549 ЦК України Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Ст. 1 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" встановлено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
А ст. 3 вказаного Закону зазначає, що розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Крім того, згідно п. 8.4. Договору, у разі порушення замовником (відповідач) грошового зобов'язання він сплачує виконавцю (позивач) пеню в розмірі 0,2% від суми не виконаного грошового зобов'язання, нарахування пені здійснюється безстроково.
З врахуванням наведеного, позивач розрахував 15324,92 грн. - три відсотки річних за прострочення по грошовому зобов`язанню та 75108,05 грн. - загальна суми пені за відповідний період прострочення, які також підлягають стягненню з відповідача.
Отже, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Технології сучасного будівництва" (код ЄДРПОУ 33218008, місцезнаходження: Україна, 65012 м. Одеса, вул. Єкатерининська, 90, п/р 26004013335001 в АТ «Імексбанк» м. Одеси, МФО 328384) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „С-ІНЖИНІРИНГ" (код ЄДРПОУ 34944005, місцезнаходження: 68000, м. Іллічівськ, вул.1 Травня, буд. 1А, кімната 26): 181374 гривень 75коп. боргу; 15324 гривень 92коп. сплати 3% річних; 75108 гривень 05коп. пені та 5436 гривень 15коп. судового збору
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Демешин О.А.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2014 |
Оприлюднено | 28.08.2014 |
Номер документу | 40259563 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні