cpg1251 ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
Іменем України
м. Київ
24 липня 2014 року 16:18 год. №826/7628/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А.,
за участю секретаря судового засідання Левченко І.В.,
представників: позивача - Мірошніченка О.В., відповідача - Торшина І.М., Федоренка С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м.Києва (далі - УПФ) до Київського національного університету будівництва і архітектури (далі - КНУБА) про стягнення коштів у сумі 32070,67 грн.,
в с т а н о в и в:
УПФ просить стягнути з КНУБА 32070,67 грн. заборгованості з відшкодування витрат на виплату різниці між сумою пенсі, призначеної згідно Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодав-чих актів, в тому числі: за вересень-грудень 2013р. та січень-лютий 2014р. в сумі 27521,52 грн., за березень 2014р. в сумі 4549,15 грн.
Під час розгляду справи представник позивача підтримав позов.
Представники відповідача позов не визнали, надали письмові заперечення, в яких просять відмовити в його задоволенні посилаючись на те, що Інститут післядипломної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури (далі - ІПО КНУБА) (код ЄДРПОУ 21593599) згідно наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №266 від 28.02.2013 і наказу КНУБА №125 від 13.04.2013 припинено шляхом приєднання до КНУБА та створено на його основі відокремлений структурний підрозділ, а відповідач є його правонаступником. Водночас відповідач є державною бюджетною установою, у зв'язку з чим відповідач стверджує, що обов'язок зі сплати сум фактичних витрат на виплату пільгових пенсій працівникам ІПО КНУБА у КНУБА відсутній, оскільки повинен здійснюватись за рахунок коштів державного бюджету, так як КНУБА є державним бюджетним вищим навчальним закладом IV рівня акредитації.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дій-шов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з такого.
Судом встановлено, що УПФ сформовано відповідачу письмове повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою наукової пенсії та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за вересень-грудень 2013р. та січень-лютий 2014р. у сумі 27521,52 грн., за березень 2014р. у сумі 4549,15 грн., згідно з яким відповідачу необхід-но сплатити за вказані періоди заборгованість в загальному розмірі 32070,67 грн. у розрізі пенсіонерів, колишніх працівників ІПО КНУБА (9 осіб).
Вказане повідомлення супровідним листом УПФ від 18.03.2014 №4072/03 надіслано на адресу відповідача та одержано останнім 24.03.2014, що підтверджується поштовим пові-домленням про вручення №0306705219569, копія якого наявна у справі.
Також судом встановлено, що вказаних у повідомленні коштів відповідач не сплатив.
Частиною 9 ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" виз-начено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчис-леної відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Як встановлено судом, визнається сторонами і підтверджується листом ДПІ у Соло-м'янському районі м. Києва, копія якого наявна у справі, що КНУБА 26.11.2007 включено до Реєстру неприбуткових організацій (установ) за ознакою 0002.
Згідно з абз. 3 пп. 5.1 п. 5 розділу 1 Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37, присвоєння установам та організаціям ознаки неприбутковості здійснюють державні подат-кові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайо-нні, об'єднані та спеціалізовані державні податкові інспекції відповідно до такої структури ознаки: органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів (пп. "а" п. 157.1 ст. 157 розділу III Кодексу): (0002) - установи, організації, створені органами державної влади України, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Таким чином, КНУБА є державним бюджетним вищим навчальним закладом IV рівня акредитації, що не заперечувалось позивачем, у зв'язку із чим відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науко-вий працівник, згідно з абз. 2 ч. 9 ст. 24 цього Закону повинно здійснюватись за рахунок коштів державного бюджету.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28.02.2013 №266 та наказом КНУБА від 13.04.2013 №125 юридичну особу ІПО КНУБА припинено шляхом приєднання до КНУБА та створення на його базі відокремлений структурний підроз-діл ІПО КНУБА (далі - ВСП ІПО КНУБА) з окремими правами фінансово-господарської самостійності, а саме: право вести окремий баланс, відкриття рахунків в органах Державної казначейської служби України. При цьому КНУБА визначено правонаступником усього майна, прав та обов'язків припиненого ІПО КНУБА.
За таких обставин суд дійшов висновку, що погашення заборгованості ІПО КНУБА в розмірі 32070,67 грн. повинно здійснюватись за рахунок коштів державного бюджету.
Доводи позивача суд вважає недостатньо обґрунтованими.
Так, в обґрунтування позовних вимог позивач послався на п. 4 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяль-ність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 №372 (далі - Порядок №372), згідно з яким у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу IIІ-IV рівнів акредитації різниця у роз-мірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Також у додаткових поясненнях від 16.07.2014 позивач послався на п. 6.3 розділу 6 Постанови правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" (далі - Постанова №21-1), яким визначено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій Пенсійному фонду вносять правонаступники.
Відповідно до вимог ч. 1 ч. 33 Закону України від 15.05.2003 №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (далі - Закон №755) юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетво-рення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Як було встановлено судом, КНУБА визначено правонаступником ІПО КНУБА за результатами проведеної реорганізації останнього шляхом приєднання до КНУБА, у зв'язку з чим положення п. 4 Порядку №372 та п. 6.3 розділу 6 Постанови №21-1, на які посилається позивач, застосуванню в цьому випадку не підлягають. Також не відбулася зміна власника (держава).
Крім того, як встановлено судом, 03.06.2014 до Єдиного державного реєстру юридич-них та фізичних осіб-підприємців внесено запис №10731120008003179 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ІПО КНУБА (код ЄДРПОУ 21593599), що підтверджується наявною у справі копією повідомлення державного реєстратора від 03.06.2014 №2673/04.5-18.
Водночас у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації "Бюлетень дер-жавної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців" від 27.06.2013 №252 (17) було здійснено запис про припинення шляхом приєднання ІПО КНУБА (код ЄДРПОУ 21593599).
Згідно ч. 1 ст. 107 ЦК кредитор може вимагати від юридичної особи, що при-пиняється, виконання зобов'язань якої не забезпечено, припинення або дострокового вико-нання зобов'язання, або забезпечення виконання зобов'язання, крім випадків, передбачених законом. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи (ч. 5 ст. 105 ЦК).
Однак, як зазначено відповідачем і не заперечувалось позивачем, УПФ як кредитор ІПО КНУБА з вимогою сплати заявленої до стягнення в рамках даного позову заборгова-ності до Комісії з припинення ІПО КНУБА не звертався. При цьому 09.10.2013 між ІПО КНУБА та ВСП ІПО КНУБА оформлено передавальний акт, згідно з яким поточні зобов'я-зання за розрахунками з бюджетом у ІПО КНУБА на дату підписання такого акта відсутні.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, що є підставою для відмови у їх задоволенні.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 11, 50, 61, 70, 71, 79, 86, 158-163, 167, 183 2 КАС, суд
п о с т а н о в и в:
Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м.Києва в задоволенні адміністративного позову.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії її повного тексту в порядку, встановленому ст.ст. 183 2 , 185-187 КАС. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження. Постанова, прийнята у скороче-ному провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню відповідачем після одержання її копії.
Суддя Д.А. Костенко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2014 |
Оприлюднено | 04.09.2014 |
Номер документу | 40337538 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Костенко Д.А.