ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
У Х В А Л А
29.08.2014 Справа № 16/315-А Суддя Господарського суду міста Києва Ярмак О.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії та бездіяльність органів Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві щодо виконання рішень, постанов господарського суду,-
ВСТАНОВИВ:
26.08.2014р. фізична особа ОСОБА_1 звернулась до господарського суду міста Києва зі скаргою на дії та бездіяльність органів Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві при виконанні наказу господарського суду м. Києва від 11 жовтня 2004 року про стягнення з неї боргу на користь ПП ОСОБА_2 в сумі 2581,40 грн.
Порядок оскарження дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби у процедурі виконання рішення господарського суду визначений ст. 121-2 ГПК України, відповідно до якої скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Відповідно до пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК і ГПК, та містити відомості, перелічені в пунктах 3-4 ч. 3 ст. 85 Закону № 606-ХІV.
Скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі та повинна включати, як передбачає ст. 54 ГПК України:
1) назву органу державної виконавчої служби, до якого подається скарга;
2) точну назву стягувача та боржника, їх місце проживання (для фізичних осіб) або знаходження (для юридичних осіб), а також назву представника сторони виконавчого провадження, коли скарга подається представником;
3) реквізити виконавчого документа (назва виконавчого документа, орган, який його видав, дата видачі виконавчого документа та його номер, резолютивна частина виконавчого документа);
4) зміст оскаржуваних дій (бездіяльності) та норму Закону, яка порушена;
5) виклад обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дати подання скарги.
Скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ. Скарги по виконанню інших рішень подаються до суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби, крім скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, які подаються до апеляційного суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби.
Скарга подана громадянкою ОСОБА_1 (вх. № 06-24/659/14) не містить посилань на те, що вказана особа має статус суб'єкта підприємницької діяльності.
Всупереч ст. 54 ГПК України в скарзі не зазначено назви органу державної виконавчої служби, до якого подається скарга; точної назву стягувача, їхнє місцезнаходження.
Згідно з вимогами статті 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Заявником не дотримані вимоги ст.ст. 56, 57 ГПК України, до скарги не додано належних доказів направлення копій скарги органу державної виконавчої служби та стягувачу.
В скарзі заявник оскаржує дві постанови ВДВС про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження: 1) від 21.10.2003 р. з виконання постанови від 29.11.2002 р. ГКМУ у справах захисту прав споживачів про стягнення штрафу; 2) від 08.07.2005 р. з виконання наказу господарського суду м. Києва № 16/315а від 11.10.2004 р., які слід розглядати в порядку різного судочинства.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 ГПК України, не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до п.2, 5, 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо:
у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес;
порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору;
не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Керуючись пунктами 2, 5, 6 ч.1статті 63, 121-2 Господарського процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
Повернути ОСОБА_1 скаргу і додані до неї документи без розгляду.
Повернення скарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку, після усунення вказаних недоліків.
Суддя О.М. Ярмак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2014 |
Оприлюднено | 05.09.2014 |
Номер документу | 40354447 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ярмак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні