Ухвала
від 08.09.2014 по справі 917/684/14
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

08 вересня 2014 року Справа № 917/684/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді:Швеця В.О., суддівГоголь Т.Г., Сибіги О.М. перевіривши матеріали касаційної скаргиДержавної фінансової інспекції в Полтавській області на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 30.07.14 у справі№ 917/684/14 Господарського суду Полтавської області за позовомОбласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Миргородводоканал" доПублічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Полтавське обласне управління Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачаДержавна фінансова інспекція в Полтавській області простягнення 5 480,89 грн.

Касаційна скарга Державної фінансової інспекції в Полтавській області на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.07.14 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Згідно з приписами частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору . Проте, скаржником в порушення зазначеної норми до касаційної скарги не додано доказів, підтверджуючих сплату судового збору в установлених законодавством порядку та розмірі.

Порядок і розмір сплати судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір". Відповідно до частини 1 статті 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат. За подання касаційної скарги на рішення суду судовий збір із спору майнового характеру становить 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми (підпункти 1, 5 пункту 2 частини 2 статті 4 зазначеного Закону).

При цьому відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" мінімальна заробітна плата на 01.01.14 становить 1218 грн. 00 коп.

Як вбачається зі змісту касаційної скарги, скаржник не погоджується з постановою апеляційного суду у даній справі та просить її скасувати, тобто виходячи з вимог касаційного оскарження, оспорювана сума становить 5 480,89 грн. Відтак, згідно з положеннями вищенаведених норм скаржнику на момент звернення з даною касаційною скаргою необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 913,50 грн.

Нормами статті 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено вичерпний перелік державних органів, які звільняються від сплати судового збору у разі подання позовних заяв та апеляційних (касаційних) скарг на рішення чи ухвали господарських судів.

Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України звільняються від сплати судового збору тільки у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.

Проте, предметом спору у даній справі є стягнення заборгованості за надання послуг водопостачання та водовідведення і жодним чином не стосується питань повноважень Державної фінансової інспекції України та її територіальних органів, а тому виходячи з вищевказаних норм чинного законодавства та змісту вимог касаційної скарги Державна фінансова інспекція в Полтавській області повинна сплачувати судовий збір на загальних засадах у відповідності до норм Закону України "Про судовий збір".

Проте в порушення зазначених норм скаржником до касаційної скарги не додано доказів, підтверджуючих сплату судового збору в установлених порядку та розмірі.

Відповідно до пункту 4 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Разом з тим, судова колегія наголошує, що за приписами частини 3 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, сторона має право повторно подати касаційну скаргу з додержанням стислих строків для виправлення, а також враховуючи вимоги статті 53 зазначеного Кодексу.

Керуючись статтями 86, 111, пунктом 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-

У Х В А Л И В :

Касаційну скаргу Державної фінансової інспекції в Полтавській області на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.07.14 та додані до неї документи у справі № 917/684/14 Господарського суду Полтавської області повернути скаржникові без розгляду.

Головуючий суддя: В. Швець

Судді: Т. Гоголь

О. Сибіга

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення08.09.2014
Оприлюднено10.09.2014
Номер документу40393974
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/684/14

Ухвала від 08.09.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Швець В.О.

Постанова від 31.07.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Пуль О.А.

Ухвала від 17.07.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Пуль О.А.

Рішення від 19.06.2014

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

Ухвала від 14.04.2014

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні