ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.09.2014 р. Справа№ 914/2372/14
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З.
розглянув матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), м. Львів
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), м. Львів
за участю представників сторін:
кредитор: ОСОБА_1
боржник: Босак О.Є.
розпорядник майна: Гупало Т.В.
за участю ОСОБА_5
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ч.5 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 09.07.2014 р. заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 22.07.14 р.
Ухвалою суду від 22.07.2014р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядником майна Гупало Т.В.
Оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 28.07.2014 р.
Ухвалою суду від 03.09.2014 р. затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАНТ» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) було зобов'язано скликати та провести збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями). До реєстру вимог кредиторів включено вимоги на загальну суму 3608809,96 грн.
09.09.2014 р. через канцелярію суду було подано клопотання від зборів кредиторів, підписане всіма кредиторами ТзОВ «Октант», про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До вказаного клопотання додано протокол зборів кредиторів у даній справі від 08.09.2014 р.
Також 09.09.2014 р. головою комітету кредиторів ТзОВ «Октант» - представником ДПІ у Франківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області подано клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До вказаного клопотання додано протокол засідання комітету кредиторів у даній справі від 08.09.2014 р.
09.09.2014 р. на розгляд суду розпорядник майна подав звіт про виконану роботу та додав ряд документів.
10.09.2014 р. розпорядник майна подав через канцелярію суду свою заяву про згоду на призначення його ліквідатором у даній справі.
В судове засідання 10.09.2014 р. представники боржника, кредитора, а також розпорядник майна з"явилися, надали пояснення по суті справи, розпорядник майна доповів про проведену роботу в даній справі та просив суд визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, представники кредитора та боржника підтримали клопотання розпорядника майна.
Як вбачається з матеріалів справи, зборами кредиторів прийнято рішення створити комітет кредиторів ТзОВ «Октант» та визначити кількісний склад комітету кредиторів ТзОВ «Октант» в кількості трьох осіб з числа кредиторів боржника, зокрема, ДПІ у Франківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області, УПФ України у Франківському районі м. Львова та ФОП ОСОБА_1 Крім цього збори кредиторів вирішили звернутись до господарського суду Львівської області по справі № 914/2372/14 з клопотанням про визнання боржника - ТзОВ «Октант» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Вказані рішення оформлені протоколом зборів кредиторів ТзОВ «Октант» у справі № 914/2372/14 від 08.09.2014 р.
Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів ТзОВ «Октант» від 08.09.2014 р. комітетом кредиторів вирішено обрати головою комітету кредиторів ТзОВ «Октант» представника кредитора - ДПІ у Франківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області та звернутись до господарського суду Львівської області по справі № 914/2372/14 з клопотанням про визнання боржника - ТзОВ «Октант» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також рекомендувати суду призначити ліквідатором ТзОВ «Октант» Гупало Т.В., який на даний час виконує обов'язки розпорядника майна ТзОВ «Октант» В зв'язку з цим було вирішено уповноважити голову комітету кредиторів ТзОВ «Октант» - ДПІ у Франківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області підписати та подати до господарського суду Львівської області відповідне клопотання.
Заяв від фізичних або юридичних осіб, які бажають взяти участь в санації боржника, на адресу розпорядника майна чи суду не поступало.
Згідно листа Відділу Держземагенства у м. Львові інформацію про наявність зареєстрованих державних актів на право власності на земельні ділянки ТзОВ «Октант» у м. Львові, м. Винники, смт. Брюховичі та смт. Рудно відсутні відповідно земельно-кадастрових даних станом на 01.01.2013 р. Транспортні засоби за боржником не зареєстровано, що підтверджується листом Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Львів та Пустомитівського району. Також згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 21.07.2014 р. у даному державному реєстрі відомості про нерухоме майно ТзОВ «Октант» - відсутні.
За наслідками проведеної перевірки фінансово-господарського стану банкрута, 29.08.2014 року Приватним підприємством "Каштан ЛВ" було складено звіт про фінансовий аналіз Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» та надано висновки щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.
З даного звіту вбачається, що на момент звернення до суду із заявою щодо порушення провадження у справі про банкрутство боржник не мав фактичної можливості задоволення вимог кредиторів та погашення усіх зобов'язань, що дає можливість зробити висновок про відсутність ознак фіктивного банкрутства. Крім цього за наслідками проведеного аналізу фінансово-господарського стану підприємства було встановлено, що у Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» наявні ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства в зв'язку з чим, задоволення вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.
Як вбачається з матеріалів справи, фінансовий стан боржника характеризується ознаками неплатоспроможності, активів боржника, крім коштів на розрахунковому рахунку в розмірі 63024,33 грн. не виявлено, а отже вказаних активів недостатньо для задоволення всіх вимог кредиторів. Пропозицій щодо санації боржника чи укладення мирової угоди на адресу суду чи розпорядника майна не поступало, а отже погашення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
За таких обставин, врахувавши пропозицію розпорядника майна та на підставі рішень зборів кредиторів та комітету кредиторів, оформлених протоколами від 08.09.2014 р., суд дійшов висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Гупало Т.В., який належним чином виконував обов'язки розпорядника майна боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1 , 2 , 27 , 37-48 , 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (код ЄДРПОУ 32052882, адреса: 79053, м.Львів, вул.Наукова, буд.5А, кім.340) - визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (код ЄДРПОУ 32052882, адреса: 79053, м.Львів, вул.Наукова, буд.5А, кім.340) у справі № 914/2372/14 арбітражного керуючого Гупало Тараса Вальдемаровича (АДРЕСА_1; свідоцтво арбітражного керуючого НОМЕР_1 від 15.03.2013 р.).
3. Ліквідатору відповідно до ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу і документально підтверджений баланс на затвердження суду у строк, встановлений ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
4. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
5. З дня прийняття постанови господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом.
6. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
7.З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
8.Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
9.Судове засідання призначити на 19.11.2014р. о 10 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128, каб. 401).
10. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (код ЄДРПОУ 32052882, адреса: 79053, м.Львів, вул.Наукова, буд.5А, кім.340) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
11. Участь у судовому засіданні ліквідатора - обов'язкова.
12. Копію постанови надіслати банкруту, ліквідатору банкрута, Львівському обласному відділу з питань банкрутства, ВДВС та державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру.
Суддя Чорній Л.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2014 |
Оприлюднено | 16.09.2014 |
Номер документу | 40430804 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Чорній Л.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні