ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про порушення провадження у справі про банкрутство
12 вересня 2014 р. Справа № 902/1281/14
за заявою : Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1", Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань
про порушення провадження у справі про банкрутство
Суддя Лабунська Т.І.
Cекретар судового засідання Снігур О.О.
Представники сторін:
Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" - Костін М.К. за довіреністю від 01.08.14
ВСТАНОВИВ:
01.09.2014 року до господарського суду Вінницької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" (вх.№ 1323/14 від 01.09.2014 року) про порушення провадження у справі про банкрутство.
Перевіривши вказану заяву на відповідність вимогам ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд прийшов до висновку, що остання підлягає прийняттю та призначенню до розгляду в підготовчому засіданні.
Ухвалою суду від 02.09.2014 року заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" (вх.№ 1323/14 від 01.09.2014 року) про порушення провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання на 12.09.2014 року.
12.09.2014 року в підготовче засідання з'явився представник боржника.
В судовому засіданні 12.09.2014 року суд розглянув заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" (вх.№ 1323/14 від 01.09.2014 року) про порушення провадження у справі про банкрутство, заслухав пояснення представника боржника дослідив письмові докази надані на підтвердження викладеної у заяві інформації, проаналізував норми діючого законодавства України та встановив наступне.
Як вбачається із змісту заяви та доданих до неї письмових доказів, боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 23.08.2011 року, про що внесено запис за № 10741020000040402.
04.06.2014 року відповідно до протоколу № 04/06/14 загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" було прийнято рішення про припинення Товариства шляхом його ліквідації. Ліквідатором Товариства призначено Мкртчяна Бориса Микаеловича.
З метою виявлення кредиторів та на виконання вимоги ч. 2 ст. 105 Цивільного кодексу України, ч. 8 ст. 59 Господарського кодексу України, ст. 1, ч. 1 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" здійснено публікацію в "Бюлетені державної реєстрації (Офіційний спеціалізований друкований засіб масової інформації)" № 286 (16) від 16.06.2014 року оголошення про відкриття ліквідаційної процедури Боржника.
Як зазначається у заяві, в ході проведення ліквідаційної процедури, ліквідатором Товариства було встановлено наявність заборгованості перед наступними кредиторами: Товариством з обмеженою відповідальністю "ГЕРМЕС СЕРВІС" (01135, м. Київ, пр-т Перемоги 7, оф. 6, ідент.код. 35591022) заборгованість становить 8337680, 11 грн.; Публічним акціонерним товариством "Укрсоцбанк" (вул. Ковпака, 29, м. Київ, 03150, код ЄДРПОУ 00039019) заборгованість становить 2606922,00 грн.; Товариством з обмеженою відповідальністю "ОХОРОННА ФІРМА "БЕЗПЕКА ЦЕНТР" (01135, м. Київ, проспект. Перемоги, буд.2, офіс 74, код ЄДРПОУ 38999262) заборгованість становить 30000,00 грн.
Згідно довідки ПАТ "Укрсоцбанк" №301.5-10/16597 від 28.08.2014 року, поточний грошовий баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" є недостатнім для задоволення грошових вимог, оскільки його залишок складає 0,00 грн.
Отже, станом на 12.09.2014 року Товариство є неплатоспроможним, оскільки не володіє достатнім майном чи іншими активами для повного задоволення грошових вимог перед кредиторами.
Ч.3 ст. 110 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство").
Відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Згідно ч. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюється судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку в порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до ч. 3 вказаної статті у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному. повному і об'єктивному розгляді справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Викладені у заяві обставини підтверджуються належними письмовими доказами.
Судом встановлено наявність ознак неплатоспроможності боржника.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Керуючись ст. 1, 2, 9, 10, 11, 16, 18, 19, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 1, 2, 4-1, 12, 15, 32, 33, 34, 36, 43, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" (23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Леніна, буд. 43, ідент. код. 37819823) задовільнити.
2. Порушити провадження у справі № 902/1281/14 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" (23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Леніна, буд. 43, ідент. код. 37819823).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Ухвала про введення мораторію є підставою для зупинення виконавчого провадження.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Дія мораторію не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.
4. З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи №902/1281/14 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТАН 1" (23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Леніна, буд. 43, ідент. код. 37819823) на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
5. Ухвалу направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
Віддрук. 6 прим.:
1- до справи
2, 3- боржнику - 23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Леніна, буд. 43 ; представнику боржника Костіну М.К. - 23345, Вінницька область, Вінницький район, с. Жабелівка, вул. Гагаріна, 47
4- Відділ ДВС Тиврівського РУЮ - вул. Комсомольська, 4, смт. Тиврів, Вінницька обл., 23300;
5- Реєстраційна служба Тиврівського РУЮ Вінницької області - 23300, Вінницька обл.,
Тиврівський р., смт Тиврів, вул. Леніна, 53;
6- Ліквідатору Мкртчяну Б.М. - АДРЕСА_1
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2014 |
Оприлюднено | 16.09.2014 |
Номер документу | 40443075 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні