Ухвала
від 22.09.2014 по справі 807/3009/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 вересня 2014 рокум. Ужгород№ 807/3009/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Рейті С.І., розглянувши матеріали подання Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Ужгородська ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду із поданням про стягнення податкового боргу ТОВ "Оронь ЛТД" у розмірі 21266,00 грн. по податку на прибуток підприємств, за рахунок коштів платника податків.

За змістом ч. 1 ст. 183 - 3 Кодексу адміністративного судочинства України, стягнення коштів за податковим боргом може здійснюватися в порядку звернення органу державної податкової служби до адміністративного суду з відповідним поданням.

Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити, зокрема, підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника.

З урахуванням приписів п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, згідно з яким стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги, податковий орган зобов'язаний долучити до подання про стягнення коштів за податковим боргом докази надіслання податкової вимоги платникові податків, що є необхідним для правильного розрахунку строку в 60 днів, який повинен минути з дня надіслання відповідного подання. При цьому, відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення (а згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України, порядок надіслання платникові податків податкової вимоги є тотожним порядку надіслання податкового повідомлення-рішення) вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо, зокрема, його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відтак, право на внесення подання про стягнення податкового боргу виникає у податкового органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня відправлення платнику податків податкової вимоги рекомендованим листом із повідомленням про вручення (незалежно від дати фактичного отримання цієї податкової вимоги платником податків, вказаної в повідомленні про вручення) або, виходячи з наведених приписів податкового законодавства, з дати вручення податкової вимоги посадовій особі юридичної особи під розписку.

Правову позицію щодо початку перебігу строку звернення до адміністративного суду про стягнення податкового боргу викладено у листі Вищого адміністративного суду України від 9 квітня 2012 року за № 1017/11/13-12.

Відповідно до наведеного, подання про стягнення коштів за податковим боргом у порядку ст. 183 - 3 КАС України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.

Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 183 - 3 КАС України, подання податкового органу повинно містити, зокрема, підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами. Таким чином, податковий орган зобов'язаний долучити до подання про стягнення коштів за податковим боргом докази надіслання податкової вимоги платникові податків, що є необхідним для правильного розрахунку строку в 60 днів, який повинен минути з дня надіслання відповідної вимоги.

Строк у 24 години, протягом яких до суду повинно бути внесено подання про стягнення коштів за податковим боргом, починає перебіг з нуля годин дня, наступного за тим, у який сплинули 60 днів із дня надіслання податкової вимоги.

Для встановлення зазначеного факту та підтвердження обставин, що зумовлюють внесення відповідного подання, суди повинні з'ясовувати день надіслання податкової вимоги платникові податків.

Правова позиція щодо правильного розрахунку строку в 60 днів, що повинні передувати дню звернення з поданням, викладена в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 22 квітня 2011 року за № 571/11/31-11.

Згідно наявних в матеріалах справи доказів, податкова вимога від 24 липня 2014 року за № 281 - 25 (виставлена ТОВ "Оронь ЛТД" на суму податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями, що становить 21266,00 грн. по коду бюджетної класифікації 11021000) вручена директору ТОВ "Оронь ЛТД" Гадар Ф. (посадова особа юридичної особи, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) 24 липня 2014 року. Виходячи з дати вручення податкової вимоги та розрахунку строку в 60 днів, який повинен минути з дня надіслання відповідної вимоги, суд констатує закінчення такого строку днем 22 вересня 2014 року. Відтак, право на внесення подання (яке починається з нуля годин дня, наступного за тим, у який сплинули 60 днів із дня надіслання податкової вимоги) виникає з 23 вересня 2014 року, тобто, з поданням про стягнення коштів 22 вересня 2014 року Ужгородська ОДПІ звернулась передчасно.

Пунктом другим Інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 22.04.2011, № 571/11/13-11 передбачено, що подання про стягнення коштів за податковим боргом, внесене раніше, ніж минуть 60 днів із дня надіслання податкової вимоги платникові податків, підлягає залишенню без руху з наданням заявникові строку не більше ніж 24 години для усунення недоліків, як це передбачено ч. 3 ст. 183 - 3 КАС України.

Керуючись ст. 183 - 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Подання Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про стягнення податкового боргу - залишити без руху.

2. Надати заявнику строк до 14.00 год. 23 вересня 2014 року для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви.

3. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.І. Рейті

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.09.2014
Оприлюднено02.10.2014
Номер документу40643505
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/3009/14

Ухвала від 23.09.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 22.09.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Постанова від 24.09.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні