cpg1251 КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/5727/14 Головуючий у 1-й інстанції: Шулежко В.П. Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
18 вересня 2014 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Кучми А.Ю.
суддів Аліменка В.О., Карпушової О.В.,
при секретарі Козловій І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2014 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МЄГАСОФТ» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2014 клопотання ТОВ «Мєгасофт» про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задоволено. Заборонено ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві та іншим органам Міністерства податків і зборів України використовувати інформацію, що викладена у акті № 1120/26-59-22-04/39047344 від 24.04.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Мєгасофт» (код ЄДРПОУ 39047344) до вирішення справи по суті.
Не погоджуючись з ухвалою суду від 30.04.2014 відповідач подав апеляційну скаргу у якій просить скасувати ухвалу, як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а оскаржувана ухвала суду - скасуванню.
Згідно зі ст.ст. 199 ч. 1 п. 4, 204 ч. 1 п. 6 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу, якщо визнає, що судом порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання.
Задовольняючи клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, суд першої інстанції дійшов висновку, що позивачем наведені обставини, які у відповідності до норм Кодексу адміністративного судочинства України дають підстави вважати, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, а невжиття заходів забезпечення адміністративного позову може призвести до порушення, зокрема, усталених господарських відносин позивача з підприємствами-контрагентами та завдати шкоду діловій репутації ТОВ «Мєгасофт», а також відображення даних акту № 1120/26-59-22-04/39047344 від 24.04.2014 можуть бути використані під час перевірок підприємств-контрагентів та стати підставою для висновку про порушення останніми податкової дисципліни.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Частиною першою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно до абз. 2 п. 17 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 N 2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається з оскаржуваної ухвали суду першої інстанції про забезпечення позову, суд задовольнив клопотання позивача шляхом заборони Державній податковій інспекції у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві та іншим податковим органам використовувати інформацію, що викладена у Акті № 1120/26-59-22-04/39047344 від 24.04.2014 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Мєгасофт» (код ЄДРПОУ 39047344) до вирішення справи по суті.
Разом з тим, однією з вимог даного позову було зобов'язання ДПІ утриматись від вчинення певних дій, а саме використання та поширення іншим органам Міністерства доходів і зборів України акту № 1120/26-59-22-04/39047344 від 24.04.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Мєгасофт» (код ЄДРПОУ 39047344).
Таким чином, суд фактично ухвалив рішення про задоволення однієї з вимог адміністративного позову без розгляду справи по суті, що не відповідає меті застосування правового інституту забезпечення позову.
Забезпеченням зазначеного адміністративного позову в такий спосіб суд вийшов за межі підстав забезпечення позову, передбачених частиною першою статті 117 КАС України, що є неприпустимим.
Крім того, позивачем належним чином не обґрунтовано та не доведено, що до ухвалення рішення в адміністративній справі існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, що для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також що є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності відповідача.
За вказаних обставин колегія суддів вважає необґрунтованим висновок суду першої інстанції щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову.
Таким чином, доводи апеляційної скарги відповідача знайшли своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи, а суд першої інстанції ухвалив судове рішення з порушенням норм процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню, а ухвала суду першої інстанції - скасуванню, з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Керуючись статтями 160, 199, 204, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві - задовольнити .
Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2014 - скасувати та постановити нову, якою у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «МЄГАСОФТ» про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову відмовити .
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено: 23.09.2014.
Головуючий-суддя: А.Ю. Кучма
Судді: В.О. Аліменко
О.В. Карпушова
Головуючий суддя Кучма А.Ю.
Судді: Аліменко В.О.
Карпушова О.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2014 |
Оприлюднено | 02.10.2014 |
Номер документу | 40659271 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Кучма А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні