ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/17192/14 30.09.14
за позовом державного житлово-комунального підприємства Національної академії наук України
до приватного підприємства "Школьник Плюс"
про стягнення 320 067,66 грн.
Суддя Удалова О.Г.
Представники сторін:
від позивача Кирик О.В. (за довіреністю)
від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державне житлово-комунальне підприємство Національної академії наук України звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до приватного підприємства "Школьник Плюс" про стягнення 320 067,66 грн.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов типового договору оренди нерухомого майна, що знаходиться на балансі НАН України та віднесених до її відання установ, організацій та підприємств від 08.11.2010 р. в частині повної та своєчасної сплати орендної плати.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.08.2014 р. було порушено провадження у справі № 910/17192/14, розгляд останньої призначено на 09.09.2014 р.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав усні пояснення по справі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, вимог ухвали суду не виконав, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.09.2014 р. розгляд справи було відкладено на 30.09.2014 р. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав усні пояснення по справі та документи, які були залучені до матеріалів справи, а також пояснення щодо періоду виникнення заборгованості.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, вимог ухвали суду не виконав, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Судом враховано, що відповідно до п. 3.9. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", розпочинаючи судовий розгляд, суддя має встановити, чи повідомлені про час і місце цього розгляду особи, які беруть участь у справі, але не з'явилися у засідання.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої ст. 64 та ст. 87 ГПК.
За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Ухвалу про порушення провадження та ухвалу про відкладення розгляду справи відповідачу було надіслано за належною адресою (адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), отже, адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе на підставі ст. 75 ГПК України розглянути справу за відсутності відповідача за наявними матеріалами.
У судовому засіданні 30.09.2014 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив:
08.11.2010 р. між державним житлово-комунальним підприємством Національної академії наук України (далі - орендодавець) та приватним підприємством «Школьник Плюс» (далі - орендар) було укладено Типовий договір оренди нерухомого майна, що знаходиться на балансі Національної академії наук України та віднесених до її відання установ, організацій та підприємств (далі - Договір), відповідно до умов якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно - цокольне нежитлове приміщення (далі - майно), площею 277,8 кв. м., розміщене за адресою: м. Київ, вул. Е. Потьє, 9, на цоколь поверсі, що перебуває на балансі позивача.
Відповідно до п. 3.1 Договору орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.1995 р. № 786 зі змінами (далі - Методика розрахунку), або за результатами конкурсу на право оренди державного майна і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) листопад 2010 р. 76,00 грн. за 1 кв. м., а за всю орендовану площу - 25335,36 грн.
Відповідно до п. 2.1 Договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акту приймання-передачі майна.
На виконання умов договору позивач передав відповідачу об'єкт оренди, що підтверджується актом приймання-передачі нерухомого майна від 08.11.2010 р.
Згідно з п. 5.1.4 Договору орендар зобов'язується своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату та інші платежі за Договором.
Відповідно до п. 3.3 Договору орендна плата перераховується орендарем відповідно до вимог чинного законодавства за весь час фактичного користування приміщенням щомісячно не пізніше 20 числа поточного місяця. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.
Додатковим погодженням до Договору сторони встановили, що розмір орендної плати з 01.05.2011 р. становить 20835,00 грн.
Пунктом 3.11 Договору передбачено, що у разі припинення (розірвання) Договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання-передачі включно.
Згідно з п. 10.1 Договору строк його дії до 01.11.2013 р.
У разі припинення або розірвання Договору орендоване майно протягом трьох робочих днів повертається орендарем орендодавцю. Майно вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі.
Відповідач продовжував користуватись майном до 31.05.2014 р.
У зв'язку з неналежним виконанням відповідачем умов Договору та несплатою орендних платежів, у останнього утворилась заборгованість у розмірі 320067,66 грн., яка на момент розгляду справи погашена не була.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Приписами п. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України передбачено, що з наймача справляється плата, за користування майном, розмір, якої встановлюється договором оренди.
Згідно з ч. 5 ст. 762 Цивільного кодексу України плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
В силу ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ст. ст. 43, 33, 34 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-85, Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Школьник Плюс» (03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 9, код 33888385) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення, на користь Державного житлово-комунального підприємства Національної академії наук України (03150, м. Київ, вул. Горького, 124-128, код 30573192) 320067 (триста двадцять тисяч шістдесят сім) грн. 66 коп. боргу, 6401 (шість тисяч чотириста одну) грн. 35 коп. судового збору.
Повне рішення складено 15.10.2014 р.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2014 |
Оприлюднено | 17.10.2014 |
Номер документу | 40897710 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні