УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 жовтня 2014 року справа № 823/3123/14
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали Парафії вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Черкаської і Кіровоградської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви від імені та в інтересах якої, на підставі Протоколу №3 Загальних зборів віруючих громадян «Релігійної Громади Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Української Автокефальної Православної Церкви» діє настоятель релігійної громади Священнослужитель Двірник Віталій Георгійович до Черкаської обласної державної адміністрації, третя особа, на стороні відповідача - ОСОБА_3, про визнання протиправним відмову у реєстрації змін до Статуту та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить: визнати протиправним відмову у реєстрації змін до Статуту Парафії вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Черкаської і Кіровоградської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви; зобов'язати Черкаську обласну державну адміністрацію зареєструвати зміни до Статуту Парафії вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Черкаської і Кіровоградської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Дана позовна заява подана з порушенням вищезазначеної статті.
Положеннями п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 4 ст.105 КАС України встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить, зокрема, визнати протиправним відмову у реєстрації змін до Статуту Парафії вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Черкаської і Кіровоградської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, що не узгоджується з вимогами ст. 105 КАС України.
Положеннями ч. 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з позовної заяви, позивач, в обґрунтування позовних вимог, посилається, зокрема на лист Головного управління юстиції у Черкаській області від 05.11.2013р. №10090/3.3 та постанову Черкаського окружного адміністративного суду у справі №2-а-453/08, однак докази на підтвердження даних обставин не надав, причин неможливості подання таких доказів не зазначив.
Вищезазначені недоліки позовної заяви позбавляють суд можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Таким чином, вищезазначена стаття містить вичерпний перелік публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.
На підставі вищезазначеного, подана позовна заява підлягає залишенню без руху в силу ч.1 ст.108 КАС України.
Враховуючи встановлене, керуючись ст.108 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Парафії вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Черкаської і Кіровоградської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви від імені та в інтересах якої, на підставі Протоколу №3 Загальних зборів віруючих громадян «Релігійної Громади Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа Української Автокефальної Православної Церкви» діє настоятель релігійної громади Священнослужитель Двірник Віталій Георгійович до Черкаської обласної державної адміністрації, третя особа, на стороні відповідача - ОСОБА_3, про визнання протиправним відмову у реєстрації змін до Статуту та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху і надати строк для усунення вказаних недоліків в термін до 17.11.2014 року. В строк, наданий судом, позивачу необхідно усунути зазначені вище недоліки.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
3 .Роз'яснити позивачу, що у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
4. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суддя А.В. Каліновська
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2014 |
Оприлюднено | 24.10.2014 |
Номер документу | 40997318 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
А.В. Каліновська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні