ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/2414/14-a
22 жовтня 2014 року
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Ходачкевич Н.І.., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства позовну заяву ТзОВ "Тернопіль Комунал Сервіс" до Тернопільської об"єднаної державної інспекції ГУМ у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ "Тернопіль Комунал Сервісм" звернулось до суду з адміністративним позовом до Тернопільської об"єднаної державної інспекції ГУМ у Тернопільській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати (надалі по тексту МЗП) у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2014 р. становила 1218,00 грн.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру встановлена в розмірі: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру МЗП та не більше 4 розмірів МЗП (не менше 1827,00 грн. та не більше 4872,00 грн.).
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позивачем не сплачено судовий збір у встановленому законом розмірі за подання до суду позовної заяви. Заявлена позивачем вимога є майновою, оскільки оскарження податкового повідомлення-рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна, адже реалізація цього рішення має безпосереднім наслідком зміну складу майна позивача.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в повному обсязі, з урахуванням вже перерахованої частини судового збору, та подання до суду доказів сплати судового збору.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ТзОВ "Тернопіль Комунал Сервісм" звернулось до Тернопільської об"єднаної державної інспекції ГУМ у Тернопільській області про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 04.11. 2014 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ходачкевич Н.І. Копія вірна
Суддя Ходачкевич Н.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2014 |
Оприлюднено | 24.10.2014 |
Номер документу | 41004283 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Макарик Володимир Ярославович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Ходачкевич Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні