Єдиний унікальний номер 728/2386/14
номер провадження 2/728/766/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 жовтня 2014 року Суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Лобода Н.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Голд Нафта» до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - приватний нотаріус Бахмацького районного нотаріального округу ОСОБА_2 про зміну умов договору,-
В С Т А Н О В И Л А :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Голд Нафта» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - приватний нотаріус Бахмацького районного нотаріального округу ОСОБА_2 про зміну умов договору.
Перевіривши відповідність поданої позовної заяви вимогам ст.119 ЦПК України, суддя приходить до слідуючого висновку.
Згідно положень ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого вона подається, ім»я (найменування) позивача і відповідача, а також ім»я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв»язку, якщо такі відомі, зміст позовних вимог, ціну позову щодо вимог майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ від 12 червня 2009 р. № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститись позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Проте, у вищевказаному позові не вказано дати його подання, що суперечить вимогам ст. 119 ЦПК України.
Окрім того, відповідно до ч.3 ст.38 ЦПК України юридичних осіб представляють їхні органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законом, статутом чи положенням, або їх представниками.
Відповідно до положень ст.42 ЦПК України, ст.246 ЦК України повноваження представника юридичної особи мають бути посвідчені довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, від імені ТОВ «Голд Нафта» позов поданий директором ОСОБА_3
Відповідно до ст.92 ЦК України, юридична особа набуває цивільних прав (у тому числі право звернення до суду) та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.
В підтвердження повноважень директора ТОВ «Голд Нафта» ОСОБА_3 не надано жодних документів, що підтверджують її призначення та повноваження, у тому числі звернення до суду за захистом прав та інтересів юридичної особи (копії установчих документів товариства, доручення тощо).
Окрім того, обґрунтовуючи позовні вимоги про зміну умов договору в частині зазначення площі нежитлових будівель, які були придбані позивачем за договором купівлі-продажу і вказуючи на те, що 25.06.2012 року була проведена поточна інвентаризація, в ході якої була встановлена дійсна площа вищевказаних будівель, позивачем не зазначено доказів в підтвердження викладеного.
Також, визначаючи ОСОБА_1 відповідачем за даним позовом, ТОВ «Голд Нафта» не вказує якими саме діями цієї особи порушені права товариства, що зумовило звернення позивача до суду з позовом за захистом своїх порушених прав, не вказано причини, за якими сторони не можуть вирішити питання зміни умов договору у відповідності до положень п.8.4. ст.8 вищевказаного договору.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Голд Нафта» до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - приватний нотаріус Бахмацького районного нотаріального округу ОСОБА_2 про зміну умов договору - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити недоліки позовної заяви в п»ятиденний строк з дня отримання даної ухвали і роз'яснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною і повернута назад.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2014 |
Оприлюднено | 30.10.2014 |
Номер документу | 41071834 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Лобода Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні