ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.10.2014 р. Справа № 914/2931/14
За позовом: Стрийського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області, м. Львів
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Добрянська сільська рада, с. Добряни Стрийського району Львівської області
про стягнення 25 230, 00 грн.
Суддя Манюк П.Т.
При секретарі Підкостельна О.П.
Представники:
від прокуратури: Леонтьєва Н.Т.
від позивача: Кохан Н.В. - представник
від відповідача : Сидорик М.С. - директор
від третьої особи: не з'явився
Розглядається справа за позовом Стрийського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області до Дочірнього підприємства "Стрийлісопродукт" фірми "Лайстенфабрік Арнольд Деппе ГМБХ & КО" з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Добрянської сільської ради про стягнення 25 230, 00 грн.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 14.08.2014 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 08.09.2014 року.
Розгляд справи відкладався з підстав викладених у відповідних ухвалах суду.
Ухвалою суду від 06.10.2014 р. продовжено строк вирішення спору в межах строків визначених ч.3 ст. 69 ГПК.
Прокурор та позивач в судових засіданнях позовні вимоги підтримали, просили їх задоволити з підстав викладених в позовній заяві та усних поясненнях, вимоги суду зазначені в ухвалах про порушення провадження та про відкладення розгляду справи виконали.
Представник відповідача в судове засідання, яке відбулося 20.10.2014 р. з'явився, позовні вимоги не заперечив, вимог суду зазначених в ухвалах про порушення провадження та про відкладення розгляду справи не виконав.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Добрянська сільська рада явку уповноваженого представника в судові засідання не забезпечила, проте 20.10.2014 р. на адресу суду скерувала клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника, в якому також зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи суд встановив наступне:
Стрийський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області (надалі - позивач) звернувся в господарський суд з позовом до Дочірнього підприємства "Стрийлісопродукт" фірми "Лайстенфабрік Арнольд Деппе ГМБХ & КО" (надалі - відповідач) про стягнення 25 230, 00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор вказує на те, що 10.04.-25.04.2012 р. Державною екологічною інспекцією у Львівській області проведено планову перевірку дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства, за результатами якої складено акт перевірки № 609/06/597.
Перевіркою встановлено порушення вимог ст. 164 Земельного кодексу України, ст. 35 Закону України «Про охорону земель», ст.ст. 17, 33 Закону України «Про відходи», яке полягало в засміченні земельних ресурсів відходами (тирсою) від деревообробного цеху, який обладнаний циклоном. Через негерметичність та не досконале обслуговування вентиляційної системи внаслідок розвіювання вітром відходи розпилюються на прилеглу до цеху земельну ділянку, засмічуючи її. Площа засмічення земельної ділянки становить 160 кв.м.
За вказане порушення вимог чинного законодавства позивачем складено протокол від 23.04.2012 р. № 00047 про адміністративне правопорушення. 24.04.2012 р. позивачем винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 867 грн.
За засмічення земельних ресурсів відходами (тирсою) від деревообробного цеху відповідачем заподіяно шкоду в розмірі 25 230, 00 грн.
На адресу відповідача позивачем була направлена претензія від 29.10.2012 р. № 09-4956 про добровільне відшкодування завданих державі збитків в розмірі 25 230, 00 грн., яка залишена останнім без відповіді та задоволення.
Таким чином, прокурор просить стягнути з відповідача 25 230, 00 грн. шкоди завданої державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства наступним чином: зарахувавши 50% стягнутої суми в розмірі 12 615, 00 грн. до спеціального фонду місцевого бюджету Добрянської сільської ради; 20% стягнутої суми в розмірі 5 046, 00 грн. до спеціального Фонду обласного бюджету Львівської області та 30% стягнутої суми в розмірі 7 569, 00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Представник відповідача в судове засідання, 20.10.2014 р., з'явився, однак документально та нормативно обґрунтованого відзиву на позовну заяву, а також доказів сплати шкоди в розмірі 25 230, 00 грн., суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги слід задоволити повністю виходячи із наступних мотивів:
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовувані в народному господарстві в даний період, зокрема, ліс та інша рослинність .
Статтею 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" до компетенції спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів віднесено подання позовів про відшкодування збитків і втрат, заподіяних у результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відповідно до п.п. 1, 6, 7, 9 Положення про Державну екологічну інспекцію в Львівській області, затвердженого наказом Мінприроди від 19.02.2007 року № 55, інспекція має право зокрема: обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації, військові та оборонні об'єкти з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів; вживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів та подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
У відповідності до вищезгаданого Положення, 10.04.-25.04.2012 р. позивачем було проведено планову перевірку дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства, за результатами якої складено акт перевірки № 609/06/597. Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог ст. 164 Земельного кодексу України, ст. 35 Закону України «Про охорону земель», ст.ст. 17, 33 Закону України «Про відходи», яке полягало в засміченні земельних ресурсів відходами (тирсою) від деревообробного цеху, який обладнаний циклоном. Через негерметичність та не досконале обслуговування вентиляційної системи внаслідок розвіювання вітром відходи розпилюються на прилеглу до цеху земельну ділянку, засмічуючи її. Площа засмічення земельної ділянки становить 160 кв.м.
Внаслідок засмічення земельних ресурсів відходами (тирсою) від деревообробного цеху відповідачем заподіяно шкоду в розмірі 25 230, 00 грн. Розрахунок проведено за Методикою визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.05.1998 р. за № 285/2725.
Відповідно до ст. 35 Закону України «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані, зокрема: дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України та забезпечувати захист земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 56 Закону України «Про охорону земель» юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.
Зважаючи на те, що відповідачем не представлено жодних доказів, які б спростовували вимоги прокурора, а також доказів сплати вказаної суми в добровільному порядку до звернення прокурора з позовом до суду чи під час розгляду справи, суд вважає що позовні вимоги про стягнення шкоди в розмірі 25 230, 00 грн. є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Оскільки спір виник через неправомірні дії відповідача, судовий збір покладається на відповідача повністю.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд ,
в и р і ш и в:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства "Стрийлісопродукт" фірми "Лайстенфабрік Арнольд Деппе ГМБХ & КО" (юридична адреса: 82600, м. Сколе Сколівського району Львівської області, вул. Лісна, 3Б; фактична адреса: 82427, с. Добряни Стрийського району Львівської області, вул. Стрийська, 3А, код ЄДРПОУ 25240691) 25 230, 00 грн. шкоди, завданої державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України у Львівській області за балансовим рахунком 3311 «Кошти які підлягають розподілу між Державними і місцевими бюджетами» Плану розрахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій» та зарахувавши 50% стягнутої суми в розмірі 12 615, 00 грн. до спеціального фонду місцевого бюджету Добрянської сільської ради (р/р 33113331700634, код ЄДРПОУ 37969195, МФО 825014, код платежу 24062100, УК у Стрийському районі Львівської області); 20% стягнутої суми в розмірі 5 046, 00 грн. до спеціального Фонду обласного бюджету Львівської області; 30% стягнутої суми в розмірі 7 569, 00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.
3. Стягнути з Дочірнього підприємства "Стрийлісопродукт" фірми "Лайстенфабрік Арнольд Деппе ГМБХ & КО" (юридична адреса: 82600, м. Сколе Сколівського району Львівської області, вул. Лісна, 3Б; фактична адреса: 82427, с. Добряни Стрийського району Львівської області, вул. Стрийська, 3А, код ЄДРПОУ 25240691) в дохід Державного бюджету України 1 827, 00 грн. судового збору.
4. Накази видати відповідно ст.116 ГПК України.
Повне рішення складено 24.10.2014 року.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2014 |
Оприлюднено | 30.10.2014 |
Номер документу | 41077210 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні