номер провадження справи 23/48/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
69001, м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4
Інформаційний центр тел. (061) 224-08-88
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.10.2014 Справа 908/4025/14
Господарський суд у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,
за участю представника боржника - Аленікової О.В., довіреність б/н від 10.07.2014;
розглянувши матеріали справи №908/4025/14
за заявою боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ» (83054, м. Донецьк, вул. Економічна, 13, ідент. код юридичної особи - 37296928; скорочено - ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ»)
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Товариство обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ» (боржник у справі) звернулось до господарського суду Запорізької області із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі частини п'ятої статті 11, статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Боржник також в заяві просить обов'язки ліквідатора покласти на голову ліквідаційної комісії - Почебут Ігоря Михайловича.
Ухвалою суду від 14.10.2014 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 23/48/14, підготовче засідання суду призначено на 22.10.2014, від боржника витребувано документи згідно з резолютивною частиною ухвали.
Ухвалою суду від 22.10.2014 порушено провадження у справі № 908/4025/14 про банкрутство ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ», слухання справи в засіданні господарського суду призначено на 29.10.2014.
В судовому засіданні 29.10.2014 представник боржника підтримала заяву про порушення справи про банкрутств та про визнання боржника банкрутом.
Розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксування судового процесу.
Дослідивши подані документи, прийнявши до уваги доводи представника боржника, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Зокрема, згідно із приписами ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідне правило передбачено ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, які містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури «добровільної ліквідації» юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з чим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо «добровільної ліквідації» юридичної особи.
Так, враховуючи вимоги ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зокрема, є: повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; здійснення публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; встановлення строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, який не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи; повідомлення податкового органу, в якому боржник перебуває на обліку (подання заяви форми № 8-ОПП), та інших відповідних фондів про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; здійснення інвентаризації та оцінки вартості наявного майна боржника; складання проміжного ліквідаційного балансу за наслідком проведених дій в ліквідаційній процедурі тощо.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом у підготовчому засіданні суду, боржник (ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ») зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, за ідентифікаційним кодом юридичної особи 37296928 (Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, а.с.8).
13.05.2014 на загальних зборах ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ» прийнято рішення про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації, ліквідатором підприємства призначено Почебут Ігоря Михайловича.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 14.05.2014 внесено запис про перебування юридичної особи (ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ») в стані припинення за рішенням засновників (а.с. 8).
В спеціалізованому друкованому засобі масової інформації «Бюлетень державної реєстрації» №283 (13) від 15.05.2014 опубліковано повідомлення (№2190) про припинення ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ» шляхом ліквідації.
Крім того, боржник повідомив орган доходів і зборів, в якому перебуває на обліку (ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області), фонди, тощо, про ліквідацію платника податків.
За результатами ліквідаційної процедури ліквідаційною комісією складено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ» станом на 21.07.2014. Дані проміжного ліквідаційного балансу свідчить про перевищення пасиву підприємства над його активами (актив - 0, 00 грн., пасив - 58500,00 грн.). Проміжний ліквідаційний баланс затверджений рішенням загальних зборів боржника (протокол № 3 від 28.07.2014, а.с. 39).
Згідно цього ж протоколу ухвалено рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ».
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
З поданих боржником документів, в тому числі даних проміжного ліквідаційного балансу, вбачається, що у боржника - юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо майна для задоволення кредиторських вимог.
Судом також встановлено, що ліквідаційною комісією були виконані усі передумови, встановлені чинним законодавством для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з матеріалів справи вбачається, що сума кредиторської заборгованості перевищує вартість активів боржника, підприємство не веде підприємницької діяльності, що робить неможливим погашення заборгованості перед кредиторами.
За таких обставин, суд дійшов висновку про неплатоспроможність боржника та наявність підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Обов'язки ліквідатора у справі суд покладає на голову ліквідаційної комісії - Почебут Ігоря Михайловича.
Частиною 3 ст. 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 37, 38, 40, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4 1 , 4 5 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЕЛМАШ» (83054, м. Донецьк, вул. Економічна, 13, ідент. код юридичної особи - 37296928) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Почебут Ігоря Михайловича (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, поштова адреса: АДРЕСА_1).
Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження.
Копії ухвали надіслати: боржнику (ліквідатору); ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області; Київському ВДВС Донецького МУЮ (83000, м. Донецьк, вул. Є. Жукова, 56); державному реєстратору Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку (м. Донецьк-15, вул. 50 років СРСР, 151); Головному управлінню юстиції у Запорізькій області.
Суддя Шевченко Т.М.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2014 |
Оприлюднено | 31.10.2014 |
Номер документу | 41116847 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні