Рішення
від 30.10.2014 по справі 909/1169/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 жовтня 2014 р. Справа № 909/1169/14

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П.А., при секретарі судового засідання Кучма І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу:

за позовом: Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України", м.Івано-Франківськ, вул. Петрушевича,1 , інд.76004

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтогазмонтаж", м.Івано-Франківськ, вул. Паркова, 18а кв.24, інд. 76002

про стягнення заборгованості в сумі 47343,81грн.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача : не з'явився

ВСТАНОВИВ

ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 15.10.2014року порушено провадження по справі за позовом Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтогазмонтаж" про стягнення заборгованості в сумі 47343,81грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.

Позовні вимоги, позивач виклав у позовній заяві, вказуючи при цьому на:

- відповідно до накладних №2, №12 поставив відповідачу камінь некондиційний;

-невиконання відповідачем взятих на себе зобов'язань по оплаті отриманого товару, внаслідок чого, утворилась заборгованість в сумі 47343,81грн.;

- приписи ст. 530 Цивільного кодексу України.

Представник відповідача в судові засідання жодного разу не з'явився, подав суду клопотання №110 від 28.10.2014року, у якому просить суд розгляд справи провести без участі представника відповідача.

За таких обставин, згідно ст.75 Господарського процесуального кодексу України, ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стосовно розгляду спору впродовж розумного строку, враховуючи той факт, що позивач та відповідач, відповідно до законодавства, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, а у суду є всі необхідні матеріали (докази) для вирішення спору по суті, спір належить вирішити у відсутності представників сторін за матеріалами справи, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до накладних №2 від 17.10.2011року №12 від 30.09.2011року філія Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" поставила Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрнафтогазмонтаж" камінь некондиційний на суму 107343,81грн. згідно накладної №12 від 30.09.2011р на суму 21433,96грн. та №2 від 17.10.11року на суму 85909,85грн. За період з вересня по грудень 2011року відповідач погасив борг в сумі 60000грн.

Позивач звертався до відповідача з вимогою від 01.09.2014р. про погашення заборгованості за отриманий товар в сумі 47343,81грн. Вимога, адресована відповідачу залишена останнім без реагування, а заборгованість в сумі 47343,81грн., без оплати.

Із змісту ст. 11 Цивільного кодексу України вбачається, що цивільні права та обов'язки виникають зокрема, з договору та інших правочинів. Приписами ч.1 ст.202, ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, встановлено, що договором/правочином є домовленість двох або більше сторін/дія особи, спрямована на встановлення/набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

В силу ч. 1 ст. 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків (ч.ч.1,2 ст.205 Цивільного кодексу України).

Суд вважає, що в даному випадку, між сторонами мають місце правовідносини, що склалися на підставі укладеного у спрощений спосіб договору купівлі - продажу, підтвердженням чого є належним чином оформлені, підписані та скріплені печатками сторін товаро - транспортні накладні.

За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і оплатити за нього певну грошову суму (ст.655 Цивільного кодексу України).

Таким чином, накладна № 2, накладна № 12, за якими позивач поставив, а відповідач отримав товар, є підставою виникнення у відповідача обов'язку здійснити розрахунки за отриманий товар.

Термін виконання зобов'язання, що випливає з правовідносин купівлі-продажу, чітко встановлений спеціальною нормою права ст. 692 Цивільного кодексу України, відповідно до якої, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього. Оскільки, інший строк оплати товару у накладних сторонами не встановлений, то відповідач мав провести розрахунок з позивачем після отримання товару. Така ж правова позиція викладена у Інформаційному листі Вищого господарського суду України від 17.07.2012 № 01-06/928/2012.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України).

В силу положень ст. 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України, ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України).

Приписами ст.ст. 610, 612 Цивільного кодексу України, встановлено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

З огляду на вимоги ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Позивачем доведено та документально підтверджено обставини, на які він посилався, як на підставу своїх вимог. Відповідач доказів належного виконання своїх зобов"язань не надав, доводи позивача не спростував.

Отже, вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості правомірна, обґрунтована, документально підтверджена і підлягає задоволенню задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи приписи ст.49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покласти на відповідача.

Керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст. 11, 202, 205, 509, 525, 526, 610, 612, 626, 655, 692 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 181, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 33, 43, 49, 82 -85Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ

позов Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтогазмонтаж" про стягнення заборгованості в сумі 47343,81грн. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтогазмонтаж", м.Івано-Франківськ, вул. Паркова, 18а кв.24 (ідентифікаційний код 34623037) на користь Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України", м. Івано-Франківськ, вул. Петрушевича,1 (ідентифікаційний код 36465997) - 47343,81 грн.( сорок сім тисяч триста сорок три грн. 81 коп.) заборгованості, 1827грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім грн. 00коп.) судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення складено 30.10.2014р.

СУДДЯ ШКІНДЕР П.А.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


Бандурка В. Ю. 30.10.14

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення30.10.2014
Оприлюднено05.11.2014
Номер документу41176196
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1169/14

Ухвала від 21.10.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

Ухвала від 28.01.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мельник Г.І.

Ухвала від 18.12.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мельник Г.І.

Рішення від 30.10.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

Ухвала від 15.10.2014

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні