ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
31 жовтня 2014 р. Справа № 802/3475/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Віятик Наталії Володимирівни,
секретаря судового засідання: Бондаренка Ігоря Валерійовича
позивача: ОСОБА_1., Кричковський М.А.
відповідача: Кожухар В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Турбівської дитячо-юнацької спортивної школи
до: Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
про: скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
29.09.2014 року Турбівська дитячо - юнацька спортивна школа (далі - позивач) звернулась до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - відповідач) про скасування рішення.
Позов мотивовано тим, що рішенням №11 виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 29.07.2014 року позивача зобов'язано повернути неправомірно використані страхові кошти в розмірі 1018,61 грн. та застосовано фінансові санкції за неправомірно використані кошти в розмірі 509,31 грн. Позивач не погоджується з прийнятим рішенням Фонду та вважає його протиправним та прийнятим в порушення матеріального права.
Представники позивача підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити позов у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначають, що вказане рішення прийнято відповідачем без врахування всіх обставин, а тому підлягають скасуванню.
Представник відповідача проти позову заперечував, подав до суду письмові заперечення в яких зазначив, що зазначене рішення прийняті згідно з чинним законодавством України та є правомірними і обґрунтованими.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку, щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Державною фінансовою інспекцією у Вінницькій області, в рамках перевірки фінансово-господарської діяльності Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності була проведена зустрічна звірка щодо підтвердження виду, обсягу і якості операцій при використані коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Турбівською дитячо-юнацькою спортивною школою.
Як вбачається із матеріалів справи, перевіркою виявлено порушення п. п. 2.5.1 п. 2.5 розділу II "Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності", затвердженого постановою правління Фонду від 31.07.2012 року №44 в частині оплати праці працівників школи у сумі 1081 грн. 61 коп.
На підставі акту перевірки від 16.06.14р. Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято рішення №11 від 29.07.2014 р. про повернення коштів Фонду, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням) та застосування фінансових санкцій.
Як вбачається із рішення №11 від 29.07.2014 року, Турбівську дитячо-юнацьку спортивною школу зобов'язано повернути неправомірно використані страхові кошти у сумі 1081 грн. 61 коп. та застосовано фінансові санкції в розмірі 50% неправомірно використаної суми, а саме 509 грн. 31 коп. Загальна сума що підлягає поверненню становить 1527 грн. 92 коп. (а.с. 8)
Крім того, позивачем в порядку передбаченому розділом VI «Порядку проведення перевірок отримувачів коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності цільового призначення, оформлення, реалізації та оскарження їх результатів» затвердженого постановою правління Фонду від 22.12.2010р. №30 оскаржено рішення №11 від 29.07.2014 року до Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення ФСС З ТВП.
За результатами розгляду скарги Турбівської дитячо-юнацької спортивною школою Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення ФСС з ТВП винесено рішення №07/1649 від 28.08.2014р., яким відмовлено в задоволенні скарги та рішення №11 від 29.07.2014 р. залишено без змін.
Позивач не погоджуючись із рішенням №11 Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення ФСС з ТВП від 29.07.2014 р. оскаржив його до суду та просить суд визнати протиправним та скасувати рішення.
Суд розглянувши матеріали справи, повно та всебічно дослідивши надані сторонами докази, дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Статтею 48 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. №2240 визначено, що за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків, в порядку, визначеному правлінням Фонду.
Порядок і умови часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності визначено постановою правління Фонду від 31.07.2012р. №44 (далі - Порядок №44).
Відповідно до п.п. 2.5.1 п. 2.5 розділу II Порядку №44 за рахунок коштів Фонду передбачаються витрати (часткове фінансування) на оплату праці працівників ДЮСШ, які відповідають вимогам, наведеним у Положенні про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року № 993, згідно з укомплектованим штатом відповідно до спеціалізації ДЮСШ та наявних власних споруд.
Згідно довідки зустрічної звірки щодо підтвердження виду, обсягу і якості операцій при використані коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Турбівською дитячо-юнацькою спортивною школою віл 21.05.2014р. №04-13/103 головному бухгалтеру Турбівської ДЮСШ ОСОБА_1 надана основна відпустка з 02.12.2013 року по 29.12.2013 року (28 календарних днів) та нараховано відпускні в сумі 2308,39 грн., що підтверджується наказом від 28.11.13р. №71.
Разом із тим, на підставі наказу по ДЮСШ від 02.12.2013 р. головного бухгалтера ОСОБА_1. з 02.12.2013 р. відкликано з основної відпустки, для здачі річного звіту.
Крім того, перевіркою встановлено, що протягом січня 2013 року ОСОБА_1 знаходилась на роботі та отримала заробітну плату за 22 робочі дні.
Як вбачається із матеріалів справи, за рахунок коштів Фонду головному бухгалтеру безпідставно нараховано та виплачено відпускні за час перебування її на роботі в сумі 2308,39 грн. Водночас, безпідставно перераховано обов'язкових платежів на суму 194,14 грн.
Однак, з матеріалів справи вбачається, що кошти в сумі 1483,92 грн. були повернуті та перераховані на рахунок Фонду в березні 2014 року, що підтверджується квитанцією. Кошти в сумі 1018,61 грн. були повернуті разом з нарахуваннями в травні 2014 року шляхом відрахування із заробітної плати ОСОБА_1 та перераховані на рахунок Фонду, що підтверджується розрахунковою відомістю за травень 2014 року, відомість про виплату та платіжне доручення від 27.05.14 року (а.с 18-21).
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що наявні підстави для задоволення позовних вимог та скасування рішення №11 від 29.07.2014 року Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення ФСС з ТВП.
Окрім того, враховуючи те, що відповідачем не доведено правомірності зазначеним вище порушенням, тому застосування штрафних санкцій до позивача в розмірі 509,31 грн. є також протиправним.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Судом встановлено належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, що дало можливість прийняти рішення.
Особливістю адміністративного судочинства є те, що в справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач, у даному випадку, не подав суду докази для підтвердження правомірності винесеного рішення.
В силу ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов Турбівської дитячо-юнацької спортивної школи підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, відповідно до ст. 94 КАС України, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Вінницький окружний адміністартивний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №11 від 29.07.2014 року.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Турбівської дитячо-юнацької школи (код ЄДРПОУ 35097659) сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 182,70 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Віятик Наталія Володимирівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2014 |
Оприлюднено | 07.11.2014 |
Номер документу | 41218179 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні