Постанова
від 03.11.2014 по справі 826/16642/14
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 листопада 2014 року 09:01 № 826/16642/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Кармазіна О.А. при секретарі судового засідання Тимчук М.Д.,

за участю представників сторін:

від заявника: Картава Я.О. (довіреність від 26.11.2013 р. № 122)

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за поданнямДержавної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіатехсервіс» про стягнення податкового боргу,- В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва 28.08.2014 р. о 16:40 год. надійшло подання податкового органу, в якому заявник, з посиланням на ст. 183 3 КАС України та положення ПК України, просить стягнути з ТОВ «Авіатехсервіс» податковий борг у розмірі 43 879,35 грн.

В обґрунтування подання заявник зазначає про наявність у відповідача податкового боргу, його несплату та наявністю підстав для постановлення судового рішення про стягнення податкового боргу.

Ухвалою від 29.10.2014 р. відкрито провадження у справі та розгляд подання призначено на 03.11.2014 р. Відповідачу копію ухвали направлено засобами поштового зв'язку за адресою, зазначеною в ЄДР.

У той же час, відповідач в судове засідання не з'явився, доказів поважності причин неприбуття не надав. Між тим, з урахуванням строків розгляду подання, передбачених ст. 183-3 КАС України, беручи до уваги те, що судом вжито вичерпних заходів для повідомлення відповідача про розгляд справи, а також враховуючи положення ч. 8 ст. 183-3 КАС України, справу розглянуто за відсутності відповідача на підставі наявних матеріалів.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 03.11.2014 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника заявника, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Так, виходячи з положень п/п. 14.1.137. ПК України (щодо визначення органів стягнення), п/п. 20.1.34. (щодо права ДПІ на звернення до суду з приводу стягнення податкового боргу), п. 41.2. (щодо органу стягнення), п. 95.1. (щодо права органів доходів і зборів звертатися до суду про стягнення податкового боргу та звернення стягнення в першу чергу на кошти боржника), п. 95.3. (щодо стягнення податкового боргу за рішенням суду), органи доходів і зборів мають право звертатися до суду щодо стягнення з платників податку податкового боргу.

Згідно з п/п. 14.1.156 ПК України під податковим зобов'язанням розуміється сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Підпунктом 54.3.2. ПК України передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Згідно з п/п. 58.1. ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення , крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п. 57.3. ПК України).

В даному випадку, як встановлено під час розгляду справи, за результатами перевірки відповідача 27.06.2013 р. ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004562207, відповідно до якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 36 332 грн. за основним платежем та 9 083 грн. за штрафними санкціями.

В контексті наведеного пунктом 56.18. ПК України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили .

В даному випадку відповідачем було оскаржене у судовому порядку вищенаведене податкове повідомлення-рішення та відповідно до постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.01.2014 р. у справі № 826/19557/13-а, яка залишена без змін згідно з ухвалою КААС від 27.03.2014 р. , вказане вище рішення податкового органу було скасовано в частині збільшення грошового зобов'язання за штрафними санкціями у розмірі 1 585 грн.

З огляду на наведене та враховуючи положення п/п. 60.1.5. ПК України 26.08.2014 р. ДПІ прийнято нове податкове повідомлення-рішення № 0005722208, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «податок на прибуток» на 36332 грн. за основним платежем та на 7 498 грн. за штрафними санкціями, тобто у відповідності із вищезгаданими судовими рішеннями, яке отримано відповідачем 02.09.2014 р.

У взаємозв'язку з наведеним слід додати, що відповідно до п/п. 14.1.175. ПК України податковий борг , це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк , а також пеня , нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 56.18 ПК України у разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

В даному випадку, як встановлено під час розгляду справи, з урахуванням вищезгаданих судових рішень сума податкового зобов'язання у розмірі 36 332 грн. за основним платежем та 7 498 грн. за штрафними санкціями є узгодженою станом на дату постановлення ухвали КААС від 27.03.2014 р.

У той же час, вказана сума податкових зобов'язань не була сплачена у встановлений строк, а відтак набула статусу податкового боргу.

Пунктом 59.1. ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3. ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

В даному випадку 26.08.2014 р. ДПІ сформовано податкову вимогу № 5260-25 на суму податкового боргу 43879 грн. (36274,35 грн. (основне зобов'язання) + 7498 грн. (штрафні санкції) + 106,89 грн. (пеня). Вказана вимога направлена відповідачу 28.08.2014 р. та вручена 02.09.2014 р.

В даному випадку за результатами розгляду справи судом не встановлено з боку ДПІ порушення умов та порядку формування податкової вимоги та її надіслання.

У взаємозв'язку з наведеним слід зазначити, що згідно з п. 95.2. ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Враховуючи встановлені судом обставини щодо дати надіслання податкової вимоги та дати звернення до суду, суд з урахуванням положень п. 95.2. ПК України та ч. 3. та ч. 11. ст. 183-3 КАС України приходить до висновку щодо дотримання заявником строку звернення до суду в порядку вказаних вище норм законодавства.

Відтак, з огляду на наведене у сукупності, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість вимог заявника, яким дотримано всі правила та процедури, передбачені ПК України, що передують зверненню до суду з відповідним поданням у зв'язку з чим та враховуючи, що станом на час розгляду справи податковий борг не погашений, подання підлягає задоволенню.

Керуючись вимогами статей 158 - 163, 183-3 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

Подання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіатехсервіс» (код з ЄДР 21570183; адреса: 03151, м. Київ, пр.-т. Повітрянофлотський, 94-а) податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 43 879,35 грн. (сорок три тисячі вісімсот сімдесят дев'ять грн. 35 копійок) шляхом його стягнення з рахунків ТОВ «Авіатехсервіс» із зарахуванням суми боргу на бюджетний рахунок № 31118009700010 (одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код одержувача 13050200, банк одержувача ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019 (код платежу 11021000).

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч. 8 ст. 183-3 КАС України.

Апеляційний перегляд постанови суду першої інстанції здійснюється за загальною процедурою, визначеною статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.А. Кармазін

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.11.2014
Оприлюднено10.11.2014
Номер документу41219712
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/16642/14

Постанова від 03.11.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Ухвала від 28.10.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні