ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2014 року Справа № 27/5005/15884/2011
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Корсака В.А.- головуючого, Данилової М.В. (доповідача), Данилової Т.Б., за участю представників: позивача, відповідача та третіх осібне з'явились (про час та місце судового засідання повідомлено належним чином) прокуратуриТомчук М.О. (посв. від 01.08.2012 р. № 000606) розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" на постановуДніпропетровського апеляційного господарського суду від 15.09.2014 р. у справі № 27/5005/15884/2011 господарського суду Дніпропетровської області за позовомПрокурора Інгулецького району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Криворізької міської ради доТовариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" третя особа без яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Аква-Тера-Св"; 2. Фізична особа-підприємець ОСОБА_5; 3. Товариство з обмеженою відповідальністю "Корунд"; 4. Північне державне регіональне геологічне підприємство "Північгеологія"; 5. Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Георесурс"; 6. Товариство з обмеженою відповідальністю "Східспецсервіс"; 7. Товариство з обмеженою відповідальністю "Індустріальна група-Магнетит" простягнення 34 104 грн.
В С Т А Н О В И В:
13.10.2011 р. прокурор Інгулецького району Дніпропетровської області звернувся до господарського суду Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криворізької міської ради Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" про зобов'язання відшкодувати збитки заподіяні державі в особі Криворізької міської ради за самовільне знищення зелених насаджень у сумі 34 104 грн.
В обґрунтування позову прокурор посилався на приписи частини 1 статті 188 Земельного кодексу України, статті 32 Закону України "Про власність", пункту 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 25, 40 Закону України "Про рослинний світ".
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 24.06.2014 р. у справі № 27/5005/15884/2011 (у складі колегії суддів: головуючий суддя Татарчук В.О., судді Первушин Ю.Ю., Соловйова А.Є.) позов задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" на користь Криворізької міської ради збитки у розмірі 34 104 грн.
Дніпропетровський апеляційний господарський суд постановою від 15.09.2014 р. (у складі колегії суддів: головуючий Величко Н.Л., судді Орєшкіна Є.В., Подобєд І.М.) резолютивну частину рішення господарського суду Дніпропетровської області від 24.06.2014 р. змінив та зобов'язав Товариство з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" відшкодувати збитки заподіяні державі в особі Криворізької міської ради за самовільне знищення зелених насаджень у сумі 34 104 грн.
Судові рішення мотивовані тим, що обов'язок вживати заходи з охорони навколишнього природного середовища при видобуванні корисних копалин у Шиманівському родовищі Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" не виконувався належним чином, всупереч угоди про умови користування надрами від 13.12.2007 р., укладеної між останнім та Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, оскільки обставини та матеріали справи свідчать про наявність протиправної поведінки відповідача у вигляді незабезпечення належної охорони навколишнього природного середовища при користуванні надрами, завдання збитків в сумі 34 104 грн. та причинного зв'язку між протиправною поведінкою та шкодою, що підтверджується, зокрема, Актом № 146, складеним Державною екологічною інспекцією в Дніпропетровській області за результатами здійснення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" 02.06.2011 р. - 15.06.2011 р.
Не погоджуючись із вищенаведеними судовими рішеннями, Товариство з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду Дніпропетровської області від 24.06.2014 р. та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 15.09.2014 р. скасувати, а справу № 27/5005/15884/2011 направити на новий розгляд до господарського суду Дніпропетровської області, посилаючись на те, що судами попередніх інстанцій не було належним чином досліджено всіх доказів в їх сукупності та встановлено всіх обставин, необхідних для правильного вирішення спору, що призвело, на думку скаржника, до невідповідності висновків судів обставинам справи та порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Зокрема, скаржник зазначає, що Акт № 146, складений Державною екологічною інспекцією в Дніпропетровській області за результатами здійснення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" 02.06.2011 р. - 15.06.2011 р., не містить всієї інформації, передбаченої відповідним Порядком організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, у зв'язку з чим, скаржник вважає вказаний Акт недостатнім доказом наявності причинного зв'язку між відповідними діями (бездіяльністю) відповідача, шкодою та його виною.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 27.10.2014 р. касаційну скаргу у справі № 27/5005/15884/2011 прийнято до провадження та призначено до розгляду на 05.11.2014 р.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, присутнього у судовому засіданні прокурора, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" є власником спеціального дозволу на користування надрами № 4537 від 13.12.2007 р. на видобування залізистих кварцитів у Шиманівському родовищі, яке знаходиться в Дніпропетровській області, Інгулецький район, на південно-західній околиці м. Кривий Ріг, площею 2,55 км 2 , з терміном дії дозволу до 01.11.2024 р.
Як вбачається з матеріалів справи, 13.12.2007 р. між Міністерством охорони навколишнього природного середовища України і Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" було укладено угоду про умови користування надрами, згідно з пунктом 1.2 якої (в редакції угоди від 20.08.2010 р.) Міністерство надає надрокористувачу право на користування надрами з метою видобування залізистих кварцитів Шиманівського родовища, що засвідчується дозволом.
Відповідно до пункту 2.1 угоди про умови користування надрами в редакції від 20.08.2010 р. надрокористувач, який отримав дозвіл, забезпечує повноту видобування, раціональне, комплексне використання та охорону надр.
Пунктом 2.2 угоди передбачено, що надрокористувач може залучати на договірних засадах до виконання окремих видів робіт, пов'язаних з використанням надр Шиманівського родовища, спеціалізовані підприємства у відповідності з чинним законодавством.
У пункті 3.1 угоди містяться характеристики ділянки надр.
Згідно пункту 4.1.1 угоди по об'ємах, основних видах робіт і термінах їх виконання надрокористувач повинен забезпечити у строки, визначені програмою робіт:
- розробку технічного проекту освоєння Ділянки надр з урахуванням вимог промислової безпеки, раціонального використання надр і природоохоронного законодавства, погодження проекту в установленому порядку, а також проведення державної екологічної експертизи та державної експертизи промислової безпеки й охорони надр;
- оформлення земельних відносин після затвердження технічного проекту розробки Ділянки й оформлення гірничого відводу;
- початок видобування залізних кварцитів Шиманівського родовища.
Відповідно до пункту 4.1.4. угоди по охороні навколишнього природного середовища надрокористувач повинен забезпечити:
- ведення моніторингу екологічного стану середовища (надра, водні об'єкти, ґрунти, біоресурси) в зоні впливу гірничого виробництва, включаючи ведення радіаційного контролю, у відповідності з програмою;
- приведення гірничих виробок, об'єктів облаштування й інфраструктури до стану, який би виключав шкідливий вплив на надра і навколишнє природне середовище з урахуванням вимог промислової безпеки й охорони надр, а також природного законодавства, рекультивації порушених земель до закінчення терміну дії дозволу;
- прийняття необхідних заходів для максимального зменшення або уникнення негативного впливу на навколишнє природне середовище гірничого виробництва.
Згідно зі статтею 25 Закону України "Про рослинний світ" охорона рослинного світу передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження просторової, видової, популяційної та ценотичної різноманітності і цілісності об'єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання. Охорона рослинного світу здійснюється центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, власниками та користувачами (в тому числі орендарями) земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти рослинного світу, а також користувачами природних рослинних ресурсів.
Статтею 40 Закону України "Про рослинний світ" встановлено, що порушення законодавства про рослинний світ тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Відповідно до статті 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Виключний перелік підстав, за яких здійснюється видалення зелених насаджень наведено в пункті 2 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006 р., згідно якого видалення зелених насаджень здійснюється у разі: будівництва об'єкта архітектури; знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як сантиметрів; ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційний і кабельній електромережі; досягнення деревом вікової межі;провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів; ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Згідно пункту 3 Порядку видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної ради на підставі ордера (крім випадків передбачених пунктами 7 - 10 цього порядку).
Стаття 41 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" встановлює економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища, зокрема, передбачає відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Зокрема, статтею 1166 Цивільного кодексу України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правом фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі собою, яка її завдала.
Таким чином, як на законодавчому рівні, так і умовами вищевказаної угоди, укладеної з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, на Товариство з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" покладений обов'язок вживати заходів з охорони навколишнього природного середовища при видобуванні корисних копалин у Шиманівському родовищі, а також відповідальність за дії, які призводять до порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, 02.06.2011 р. - 15.06.2011 р. Державною екологічною інспекцією в Дніпропетровській області було здійснено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл", за результатами якої складено Акт № 146.
Перевіркою встановлено, що на території Шиманівського родовища при виконанні договорів підряду, укладених Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" з третіми особами, були допущені порушення приписів статті 25 Закону України "Про рослинний світ" у вигляді знищення зелених насаджень без відповідного дозволу (ордеру), а саме:
- на рекультивованій земельній ділянці Правобережних відвалів Відкритого акціонерного товариства "ПівдГЗК" площею 0,09 га при проведенні буріння свердловини Товариством з обмеженою відповідальністю "НВФ "Георесурс" та субпідрядними організаціями встановлено факт знищення до ступеню припинення росту 12 кущів;
- на земельній ділянці м. Кривого Рогу площею 0,959 га при проведенні бурових робіт Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 встановлено факт знищення до ступеню припинення росту газону лугового площею 272 м 2 ;
- на рекультивованій земельній ділянці Шиманівських відвалів Відкритого акціонерного товариства "ПівдГЗК" площею 0,05 га при проведенні бурових робіт Північним державним регіональним геологічним підприємством "Північгеологія" встановлено факт знищення до ступеня припинення росту 13 кущів;
- на рекультивованій земельній ділянці Шиманівських відвалів Відкритого акціонерного товариства "ПівдГЗК" площею 0,14 га при проведенні бурових робіт Північним державним регіональним геологічним підприємством "Північгеологія" встановлено факт знищення до ступеню припинення росту 45 дерев породи берест, акація діаметрами: 6,1 - 10 см - 10 шт., 10,1 - 14 см - 12 шт., 14,1 - 18 см - 14 шт., 18,1 - 22 см - 8 шт., 22,1 - 26 см - 1 шт. та 46 кущів шипшини;
- на рекультивованій земельній ділянці Шиманівських відвалів Відкритого акціонерного товариства "ПівдГЗК" площею 0,28 га при проведенні бурових робіт Товариством з обмеженою відповідальністю "Східспецсервіс" встановлено факт знищення до ступеня припинення росту 20 дерев породи берест, акація діаметрами: 6,1 - 10 см - 5 шт., 10,1 - 14 см - 6 шт., 14,1 - 18 см - 3 шт., 18,1 - 22 см - 4 шт., 22,1 - 26 см - 2 шт. та 31 кущ;
- на земельній ділянці м. Кривого Рогу площею 0,17 га при проведенні бурових робіт Товариством з обмеженою відповідальністю "НВФ "Георесурс" встановлено факт знищення до ступеню припинення росту 20 дерев породи тополя срібляста, акація діаметрами: 14,1 - 18 см - 4 шт., 18,1 - 22 см - 2 шт., 22,1 - 26 см - 4 шт., 26,1 - 30 см - 2., 30,1 - 34 см - 2 шт., 38,1 - 42 см - 3 шт., 42,1 - 46 см - 1 шт., 46,1 - 50 см - 1 шт., 70 см - 1 шт. та 21 кущ;
- на земельній ділянці м. Кривого Рогу площею 0,1415 га при проведенні буріння свердловини Товариством з обмеженою відповідальністю "Індустріальна група-Магнетит" встановлено факт знищення до ступеню припинення росту 17 кущів;
- на земельній ділянці м. Кривого Рогу площею 0,01 га при проведенні бурових робіт Товариством з обмеженою відповідальністю "Східспецсервіс" встановлено факт знищення до ступеня припинення росту 19 кущів.
В Акті № 146 Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області також міститься висновок, відповідно до якого на території Шиманівського родовища при проведенні бурових робіт Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" порушуються умови пункту 4.1.4. угоди про умови користування надрами щодо розміщення відходів виробництва з мінімальним впливом на навколишнє природне середовище та прийняття необхідних заходів для уникнення негативного впливу на навколишнє природне середовище. Зокрема, при проведені перевірки встановлено факт засмічення земельних ділянок шламом бурового розчину та факти знищення до ступеню припинення росту зелених насаджень без відповідного дозволу, що є порушенням статті 35 Закону України "Про охорону земель" та статті 25 Закону України "Про рослинний світ", відповідно.
16.06.2011 р. головним спеціалістом - державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області Лисенко Н.І. зроблено розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі внаслідок знищення зелених насаджень Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" на рекультивованих земельних ділянках Правобережних та Шиманівських відвалів Публічного акціонерного товариства "ПівдГЗК" та на земельних ділянках м. Кривого Рогу. Згідно з вказаним розрахунком розмір шкоди склав 34 104 грн.
Розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" внаслідок знищення зелених насаджень було проведено відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 559 від 08.04.1999 р. змінами та доповненнями.
Судами встановлено, що з метою досудового врегулювання спору Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області направила Товариству з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" претензію № 46-8/11 від 17.06.2011 р. з вимогою сплатити суму збитків 34 104 грн., заподіяних знищенням зелених насаджень, на розрахунковий рахунок Криворізької міської ради, проте, зазначена претензія була залишена без розгляду.
При цьому, як встановлено судами, Товариство з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області та заступника головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та скасування рішень, за результатом розгляду якого постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.10.2011 р. у справі №2а/0470/9227/11 вказаний позов було задоволено.
Проте, в подальшому, постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2013 р., яку підтримано ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.02.2014 р., постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.10.2011 р. у справі № 2а/0470/9227/11 було скасовано та прийняте нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Апеляційним адміністративним судом була встановлена відповідність чинному законодавству дій Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області при здійсненні перевірки дотримання вимог земельного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл", зокрема, щодо складання Акту перевірки № 146 від 15.06.2011 р. та розрахунку розміру шкоди заподіяної державі внаслідок знищення зелених насаджень Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" від 16.06.2011 р.
Враховуючи вищевикладене, прокурор Інгулецького району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криворізької міської звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" збитків заподіяних державі в особі Криворізької міської ради за самовільне знищення зелених насаджень у сумі 34 104 грн., за результатом розгляду якого суди попередніх інстанцій дійшли, на думку колегії суддів касаційної інстанції, вмотивованого та правомірного висновку про його задоволення.
Так, судами попередніх інстанцій встановлено, що з метою видобування залізистих кварцитів Товариство з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" не зверталось до районної державної адміністрації або міської ради з листом про надання дозволу на погодження місця розташування кар'єру Шиманівського родовища залізистих кварцитів, яке б свідчило про необхідну площу, розміри та обґрунтованість місця розташування об'єкту, внаслідок чого відповідачем було допущено порушення приписів статті 25 Закону України "Про рослинний світ" у вигляді знищення зелених насаджень без відповідного дозволу (ордеру).
Факт порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" приписів статті 25 Закону України "Про рослинний світ" зафіксовано Актом №146, складеним Державною екологічною інспекцією в Дніпропетровській області при проведенні перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" 02.06.2011р. - 15.06.2011 р., який судами попередніх інстанцій у даній справі було прийнято як належний письмовий доказ у розумінні приписів статей 32, 34, 36 Господарського процесуального кодексу України.
При цьому, законність та відповідність дій Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області вимогам чинного законодавства при проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" щодо складання Акту перевірки №146, а також розрахунку розміру шкоди заподіяної державі внаслідок знищення зелених насаджень були встановлені під час розгляду адміністративної справи №2а/0470/9227/11 та не потребують доказуванню у даній справі відповідно до статті 35 Господарського процесуального кодексу України.
Таким чином, проаналізувавши вищенаведені приписи законодавства та дослідивши наявні в матеріалах справи докази на підтвердження порушення з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" цих приписів, зокрема, статті 25 Закону України "Про рослинний світ" та Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006 р., що полягає у знищенні зелених насаджень без відповідного дозволу (ордеру) і являє собою порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, яке потягнуло за собою спричинення шкоди інтересам держави, при цьому, встановивши причинний зв'язок між протиправною поведінкою та шкодою, суд апеляційної інстанцій, погодившись з висновками суду першої інстанції, дійшов цілком вмотивованого висновку про наявність достатніх правових підстав для відшкодування з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" збитків, заподіяних державі в особі Криворізької міської ради за самовільне знищення зелених насаджень у сумі 34 104 грн.
Доводи касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл", зокрема, стосовно неналежності доказів на підтвердження факту порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" приписів статті 25 Закону України "Про рослинний світ" у вигляді знищення зелених насаджень без відповідного дозволу (ордеру) були спростовані судами попередніх інстанцій під час розгляду спору у даній справі.
Відповідно до статті 111 7 Господарського процесуального кодексу України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція не вправі встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази, а лише на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувана постанова суду апеляційної інстанції у даній справі прийнята судом при повному з'ясуванні фактичних обставин справи у відповідності з нормам матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підстав для її зміни чи скасування не вбачається. Натомість, доводи, викладені у касаційній скарзі, судова колегія вважає непереконливими та такими, що спростовуються наявними доказами та матеріалами справи.
Керуючись статтями 111 5 , 111 7 , 111 9 , 111 11 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
П О С Т А Н О В И В :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Шиманівське Стіл" залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 15.09.2014р. № 27/5005/15884/2011 господарського суду Дніпропетровської області залишити без змін.
Головуючий суддя В. Корсак
Судді: М. Данилова
Т. Данилова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2014 |
Оприлюднено | 10.11.2014 |
Номер документу | 41239692 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Данилова М.В.
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Величко Надія Леонидівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Величко Надія Леонидівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук Володимир Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук Володимир Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук Володимир Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук Володимир Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук Володимир Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук Володимир Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні