К О П І Я
Провадження № 11/792/64/14
Справа № 1-112/12 Головуюча в 1-й інстанції ОСОБА_1
Категорія: ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209,
ч. 2 ст. 366 КК України Доповідач ОСОБА_2
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2014 року Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справах апеляційного суду Хмельницького області в складі :
головуючого - судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
з участю прокурора ОСОБА_5 ,
захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
засуджених ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому кримінальну справу за апеляційними скаргами засуджених ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , захисника ОСОБА_6 в інтересах засудженого ОСОБА_8 на вирок Летичівського районного суду Хмельницької області від 19 грудня 2013року,
ВСТАНОВИЛА:
Цим вироком
ОСОБА_8 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працює Старосинявським селищним головою, раніше не судимого в силу ст. 89 КК України,
визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191, ч. 2 ст. 366
КК України, та призначено покарання :
-за ч. 5 ст. 191 КК України у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов`язані з організаційно - розпорядчими та адміністративними обов`язками строком на 3 роки, з конфіскацією всього належного йому майна, крім житла;
-за ч.2 ст. 366 КК України у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов`язані з організаційно - розпорядчими та адміністративними обов`язками строком на 3 роки.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначено ОСОБА_8 остаточне покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов`язані з організаційно - розпорядчими та адміністративними обов`язками строком на 3 роки з конфіскацією належного йому майна, крім житла.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишено попередній - підписка про невиїзд.
В строк відбування покарання постановлено зарахувати йому строк тримання під вартою з 18 березня 2011 року по 15 травня 2011 року.
Постановлено стягнути з ОСОБА_8 7087 грн. 38 коп. судових витрат.
За ч. 2 ст. 209 КК України ОСОБА_8 виправдано у зв`язку з відсутністю в його діях складу злочину.
ОСОБА_9 ,
ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Іванківці, Хмельницького району, Хмельницької області, жителя АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, на утриманні одна малолітня дитина, 1999 року народження, працює приватним підприємцем, директором фірми «Лакшмі», раніше не судимого,
визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України, та призначено покарання:
-ч. 5 ст. 191 КК України у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю строком на 3 роки з конфіскацією належного йому майна, крім житла;
-ч. 2 ст. 366 КК України у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю строком на 3 роки;
-ч. 1 ст. 209 КК України у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю строком на 2 роки з конфіскацією належного йому майна трактора «Jinma 244».
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_9 призначено остаточне покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю строком на 3 роки з конфіскацією належного йому майна, крім житла, з конфіскацією трактора «Jinma - 244».
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишено попередній - підписку про невиїзд.
Стягнуто з ОСОБА_9 15090 грн. 83 коп. судових витрат.
ОСОБА_11 ,
ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Сьомаки, Старокостянтинівського району, Хмельницької області, мешканця АДРЕСА_3 , українця, громадянина України , з вищою освітою, одруженого, працюючого заступником Старосинявського селищного голови з 2008 року, раніше не судимого в силу ст. 89 КК України,
визнано винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, та призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з організаційно -розпорядчими обов`язками строком на 3 роки.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишено попередній - підписка про невиїзд.
Арешти, накладені: згідно постанови в.о. ст. слідчого в ОВС СВ СУ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_12 від 27 лютого 2011 року на майно ОСОБА_13 на загальну суму 80000грн. (т.51 а.с.200-205); згідно постанови в.о. ст. слідчого в ОВС СВ СУ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_12 від 27 лютого 2011 року на майно підсудного ОСОБА_14 на загальну суму 62000грн. ( т.51 а.с.206-211); згідно постанови в.о. ст. слідчого в ОВС СВ СУ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_12 від 27 лютого 2011 року на майно підсудного ОСОБА_9 на загальну суму 87470грн. (т. 51 а.с.212-224), згідно постанови в.о. ст. слідчого в ОВС СВ СУ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_12 від 28 лютого 2011 року на трактор марки «JINMA JM-244», 2008року випуску номер, кузова НОМЕР_1 , (т.48 а.с.157-164), згідно яких постачальник ООО НПП «Спецавтоматика» передав ОСОБА_9 за 38470грн. трактор JINMA -244 і останній отримав його (т.51 а.с. 216224) постановлено залишити.
Речові докази: тендерну документацію та фінансово-бухгалтерська документація вилучена в Старосинявській селищній раді, КП «Старосинявський центральний водоканал №1", яка знаходиться при матеріалах справи (т.т. 3-33) постановлено залишити в матеріалах справи; тендерну та фінансово-бухгалтерська документацію вилучену в ОСОБА_9 , яка знаходиться при матеріалах справи (т.т. 34-36)- постановлено залишити при справі; насосну станцію марки «DAВ» передану на зберігання під розписку начальнику водоканалу смт. Стара Синява ОСОБА_15 (т. 48 а.с. 46) постановлено передати Старосинявському центральному водоканалу № 1; документи на насосну станцію «БАВ», які знаходяться при матеріалах справи (т.46 а.с. 6-199) постановлено передати Старосинявському центральному водоканалу № 1; станцію обеззаражування води «УФО» передану на зберігання під розписку Старосинявському селищному голові ОСОБА_16 (т.48 а.с. 63) постановлено передати Старосинявському центральному водоканалу № 1; цеглу керамічну 24 тис. шт., передану на зберігання під розписку директору ТОВ «Сьомаківський цегельний завод» ОСОБА_17 (т.48 а.с. 216)постановлено звернути в дохід держави; системний блок Старосинявської РДА, переданий на зберігання під розписку начальнику відділу економіки Старосинявської РДА (т.47 а.с. 272) постановлено залишити у власності Старосинявської РДА; ноутбук та 4 системних блоки, передані на зберігання під розписку обвинуваченому ОСОБА_9 (т. 47 а.с. 88-90) постановлено залишити у власності останнього; матеріали планової ревізії, вилучені в КРВ в Старій Синяві, які знаходиться при матеріалах справи (т.45 а.с.242) постановлено залишити при справі до її вирішення; грошові чеки вилучені в ТОВ «Кредобанк» та
«Ощадбанк», які знаходяться при матеріалах справи (т. 48 а.с 196) постановлено залишити при справі до її вирішення; журнал розпоряджень по Старосинявській селищній раді, який знаходяться при матеріалах справи (т.40 а.с 232) постановлено залишити при справі до її вирішення; журнал авторського нагляду ОСОБА_9 , який знаходяться при матеріалах справи (т 51 а.с 132-133) постановлено залишити при справі до її вирішення; документи щодо видачі ліцензій ПП ОСОБА_18 , ПП ОСОБА_9 ПП «Маха» та ПП «Лакшмі», які знаходяться при матеріалах справи (т.41 а.с. 184) постановлено залишити при справі до її вирішення; документи щодо реєстрації в Державних реєстраторів ПП ОСОБА_18 , ПП ОСОБА_9 , ПП «Маха» та ПП «Лакшмі», які знаходяться при матеріалах справи (т.41 а.с. 239) постановлено залишити при справі до її вирішення; документи, щодо проведення експертизи робочого проекту реконструкції водогону в смт. Старій Синяві, які знаходяться при матеріалах справи (т.40 а.с. 126) постановлено залишити при справі до її вирішення; документи, вилученні в УДК в Старосинявському районі ( договори, акти виконаних робіт, платіжні доручення, реєстр фінансових зобов`язань), які знаходяться при матеріалах справи( т. 40 а.с. 126, т. 49 а.с. 219) постановлено залишити при справі до її вирішення; проектна документація по водогону (схеми, креслення), яка знаходиться при матеріалах справи, запакована в окремі конверти, як додатки №№ 1-8 постановлено залишити при справі до її вирішення.
За вироком суду, упродовж 2007 2009 року в смт. Стара Синява Хмельницької області ОСОБА_8 працюючи Старосинявським селищним головою і являючись посадовою особою органів місцевого самоврядування, будучи наділеним організаційно розпорядчими та адміністративними обов`язками, з присвоєнням йому сьомого рангу державного службовця, четвертої категорії, являючись розпорядником (одержувачем) державних коштів і здійснюючи функції представника виконавчої влади та уповноваженим на виконання функцій держави, за попередньою змовою з ПП ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном шляхом завищення вартості виготовлення проектно - кошторисної документації по реконструкції водогону та при виконанні будівельно монтажних робіт по реконструкції водогону, та шляхом підробки тендерної і фінансово бухгалтерської документації, заволоділи бюджетними коштами, виділеними на виготовлення проектно - кошторисної документації по реконструкції водогону та на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу № 1 в сумі 280312 грн. 59 коп., що є особливо великим розміром.
Упродовж 2007 2009 років в смт. Стара Синява, ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ПП ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, шляхом службового підроблення тендерної та фінансово бухгалтерської документації, внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості і склали та видали завідомо неправдиві документи з метою заволодіння бюджетними коштами, і заволоділи бюджетними коштами, виділеними на виготовлення проектно кошторисної документації по реконструкції водогону та на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, заподіявши Старосинявській селищній раді матеріальних збитків в особливо великих розмірах та спричинили тяжкі наслідки.
20 липня 2009 року ОСОБА_9 , з метою легалізації ( відмивання) та приховування незаконного походження коштів, одержаних злочинним шляхом упродовж 2007 2009 років, та надання правомірного вигляду володінню, використанню, розпорядженню викраденим коштам, уклав договір купівлі продажу № 1029/1 з продавцем ТОВ НВП «Спецавтоматика», згідно якого купив трактор «JINMA 244» двигун № НОМЕР_2 за 38470 грн., перерахувавши вказану суму платіжним дорученням № 11 від 23 липня 2009 року.
У 2008 2009 роках ОСОБА_10 , будучи головою тендерного комітету Старосинявської селищної ради, з метою фіктивного та незаконного проведення тендерних торгів, на користь фірм - учасників від ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, в порушення п.61, п. 62 Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 року № 274, що виразилося у внесенні в офіційні документи завідомо недостовірних відомостей, не відмінив проведення торгів «тендерів», з метою надання переваги та подальшого визнання переможцем торгів учасника від ОСОБА_9 , у 2008 році - ФОП ОСОБА_18 , а у 2009 році ПП «Лакшмі», наслідком чого Старосинявською селищною радою безпідставно було перераховано бюджетні кошти, у 2008 році в сумі 300000 грн. підряднику ФОП ОСОБА_18 , а у 2009 році в сумі 100 000 грн. підряднику ПП «Лакшмі», для виконання робіт по реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу № 1 і внаслідок оплати завищеної вартості виконаних будівельно- монтажних робіт по реконструкції водогону, а також у зв`язку навмисним застосуванням невірних і необґрунтованих розцінок та завищених і непідтверджених цін на будівельні матеріли у 2008 році Старосинявській селищній раді заподіяно матеріальної шкоди на суму 112226 грн., а у 2009 році заподіяно матеріальної шкоди на суму 14142, 99 грн., внаслідок чого загальна сума матеріальних збитків заподіяних Старосинявській селищній раді за 2008-2009 роки становить 126368 грн., що спричинили тяжкі наслідки.
ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 злочини вчинили при слідуючих обставинах:
В першій половині 2007 року, у зв`язку з аварійним станом водогону в смт. Стара Синява Хмельницької області виникла потреба в реконструкції водогону.
В першій половині березня 2007 року, Старосинявський селищний голова ОСОБА_8 являючись посадовою особою органів місцевого самоврядування, будучи наділений організаційно розпорядчими та адміністративними обов`язками, з присвоєнням йому 7 го рангу державного службовця, 4 ї категорії, являючись розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів, здійснюючи функції представника виконавчої влади та уповноваженим на виконання функцій держави, звернувся до Старосинявської районної ради про виділення Старосинявській селищній раді, у вигляді додаткової дотації коштів в сумі 99900 грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації для необхідності реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1.
Рішенням сесії Старосинявської районної ради №3 від 20 березня 2007 року на виготовлення проектно кошторисної документації на водогін Старосинявській селищній раді було виділено, у вигляді додаткової дотації, кошти в сумі 99900 грн. та визнано Старосинявську районну раду розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів.
Після цього, селищний голова ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, шляхом заволодіння бюджетними коштами, виділеними на виготовлення проектно кошторисної документації, розуміючи, що це можливо здійснити лише під виготовлення проектно кошторисної документації та подальшому проведенню будівельно монтажних робіт по реконструкції водогону, запропонував приватному підприємцю ОСОБА_9 прийняти участь у вигляді підрядника по виготовленню проектно кошторисної документації та подальшій реконструкції частини водогону. При цьому, ОСОБА_9 повідомив ОСОБА_8 , що він являється засновником та директором ПП «Лакшмі» та ПП «Маха», а також його дочка ОСОБА_18 являється фізичною особою підприємцем і дані суб`єкти господарювання знаходяться під його контролем та управлінням.
Разом з тим, ОСОБА_8 знаючи, що виготовлення проектно кошторисної документації та подальша реконструкція водогону буде фінансуватися за рахунок місцевого та державного бюджетів, і йому, як замовнику робіт та розпоряднику державних коштів необхідно буде проводити державні закупівлі про придбанню товарів, робіт і послуг через процедуру проведення торгів (тендеру), зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, домовився з ОСОБА_9 , щоб всі три фірми ОСОБА_9 приймали участь у тендері на виготовлення проектно кошторисної документації, а також при подальших тендерах по реконструкції водогону, на що ОСОБА_9 погодився.
12 червня 2007 року, відповідно до ст. 12 Закону України « Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» №1490 ІІІ від 22.02.2000 року, ОСОБА_8 видав розпорядження № 33 про створення тендерного комітету і головою комітету призначив свого заступника ОСОБА_19 , а також призначив секретаря та чотири члена комітету, та надав вказівку ОСОБА_19 , затвердити річний план державних закупівель на 2007 рік, в який внести закупівлі по виготовленню проектно кошторисної документації для реконструкції частини водогону загальною очікуваною вартістю предмета закупівлі 99900грн., а також на проведення закупівлі по виконанню будівельно монтажних робіт з реконструкції частини водогону загальною очікуваною вартістю предмета закупівлі 200000 грн.
5 липня 2007 року ОСОБА_19 , у відповідності до вказівки ОСОБА_8 , затвердив річний план закупівель на 2007 рік, згідно якого було передано проведення процедури закупівель шляхом запиту цінових пропозицій і джерелом фінансування закупівель визначено кошти місцевого бюджету.
13 червня 2007 року, за вказівкою ОСОБА_8 , було проведено засідання тендерного комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, де було вирішено здійснити тендер на виготовлення проектно - кошторисної документації для реконструкції водогону Старосинявського центрального водоканалу № 1 за процедурою запиту цінових пропозицій.
ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, в порушення вимог 1.1. та 1.5. правил визначення вартості проектно вишукувальних робіт для будівництва, що здійснюється на території України ДБН Д.1.1-7-2000, затверджених наказом Держбуду України від 14 грудня 2000 року № 285, що носять обов`язковий характер при визначенні вартості проектно кошторисних робіт для будов (об`єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, не провели розрахунок визначення очікуваної вартості предмета закупівлі виготовлення проектно кошторисної документації і визначили суму в розмірі 99900 грн., необхідну для виконання проектно - вишукувальних робіт, в довільній формі, тим самим внесли у офіційний документ завідомо недостовірні відомості, які не відповідають дійсності.
Крім того, безпідставне визначення необхідного розміру коштів на виконання проектно вишукувальних робіт Старосинявським селищним головою ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , вказує на необґрунтоване встановлення очікуваної вартості предмету закупівлі, що в порушення п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 228 від 28лютого 2008 року, призвело до необґрунтованого встановлення суми запланованого обсягу фінансування вказаного предмета закупівлі з місцевого бюджету в сумі 99900 грн.
В подальшому ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , за попередньою змовою між собою, зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, маючи на меті, щоб участь в торгах (тендерах) у 2007 році приймали тільки учасники від ОСОБА_9 , надав вказівку голові тендерного комітету ОСОБА_19 направити запрошення до участі у запиті цінових пропозицій ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 , при цьому не повідомляючи ОСОБА_19 що їх директором та засновником є ОСОБА_9 і що вони підконтрольні останньому.
Голова тендерного комітету ОСОБА_19 , відповідно до ст.32 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» № 1490 -111 від 22.02.2000 року, направив запрошення до участі у запиті цінових пропозицій: ПП «Маха» ( Хмельницький район, с. Іванківці, пров. Малий, 3, код СДРПОУ 32101562), яке згідно Статуту, створене ОСОБА_20 , зареєстрованою за адресою АДРЕСА_4 , і зареєстроване Хмельницькою райдержадміністрацією № 54 від 1 липня 200 року; ПП «Лакшмі» (Хмельницький район, с. Іванківці, пров. Малий, 3, код ЄДРПОУ 31008057), яке, згідно Статуту, зареєстроване Хмельницькою райдержадміністрацією № 74 від27 липня 2000 року і створене ОСОБА_9 , який прописаний за адресою АДРЕСА_4 , та згідно наказу № 1 від 1 травня 2001 року по ПП «Лакшмі» його директором є ОСОБА_9 «згідно витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 4 листопада 2009 року керівником та засновником (учасником) ПП «Маха» і ПП «Лакшмі» являється ОСОБА_9 ; ФОП ОСОБА_18 ( АДРЕСА_5 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 , згідно інформації відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Хмельницькому, Хмельницького міськрайонного управління юстиції від 5 листопада 2009 року № 3321 06/02-11, батьками ОСОБА_18 , що подала цінові пропозиції як приватний підприємець, є ОСОБА_9 та ОСОБА_21 ); та склав оголошення про проведення закупівлі, яке передав ОСОБА_8 , однак, останній, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , маючи на меті приховати фіктивність проведення торгів, не розмістив оголошення в інформаційному бюлетені тендерної палати України та на спеціалізованому друкованому засобі інформації.
В червні 2007 року, за місцем роботи у м. Хмельницький, ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , підготував цінові пропозиції від учасників ПП «Лакшмі», ПП «Маха» та ФОП ОСОБА_18 , в які вніс дані таким чином, щоб під час проведення торгів (тендеру) перемогу у торгах було надано ФОП ОСОБА_18 , як з найменшою ціновою пропозицією та власноручно підписав всі підготовлені цінові пропозиції, в тому числі і від імені ФОП ОСОБА_18 , тим самим підробивши їх, та передав їх ОСОБА_19
3 липня 2007 року о 10 год. 30 х. ОСОБА_19 , виконуючи усну вказівку селищного голови ОСОБА_8 , не знаючи істинних намірів останнього щодо фіктивного проведення торгів (тендеру) на користь учасників від Старосинявської селищної ради, на якому провів процедуру оцінки цінових пропозицій з визначенням переможцем торгів на виготовлення проектно кошторисної документації з реконструкції водогону ФОП « ОСОБА_18 з найменшою ціновою пропозицією в сумі 99200 грн., а також рекомендував Старосинявській селищній раді на протязі 21 робочого дня заключити договір з переможцем торгів на виготовлення проектно - кошторисної документації з реконструкції водогону Старосинявського центрального водоканалу № .
При цьому, ОСОБА_8 з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою з ОСОБА_9 , знаючи, що ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 є пов`язаними особами і що, відповідно до п.4 ст. 7 Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22 лютого 2000 року №1490 ІІІ, їх тендерні пропозиції повинні бути відхилені тендерним комітетом і з метою фіктивного проведення торгів (тендеру), голові та членам тендерного комітету нічого про це не повідомив, так як відповідно до п. 7 ст. 32 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22 лютого 200 року № 1490 ІІІ наслідком цього мала бути відміна тендерним комітетом Старосинявської селищної ради торгів, а також, знаючи про необізнаність голови і секретаря та членів тендерного комітету з законодавством України, яке регулює проведення державних закупівель, створив умови про внесення у офіційні документи завідомо недостовірні відомості, які не відповідають дійсності.
20 липня 2007 року в приміщенні Старосинявської селищної ради ОСОБА_8 від імені Старосинявської селищної ради, а ОСОБА_9 від імені ФОП ОСОБА_18 , з метою заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, уклали договір №10/07, який ОСОБА_9 підписав прізвищем ОСОБА_22 , на виготовлення проектно кошторисної документації на реконструкцію водогону в смт. Стара Синява на загальну суму 99200 грн.
В липні 2007 року ОСОБА_9 розпочав проводити роботи по виготовленню проектно кошторисної документації, а саме виготовлення робочого проекту реконструкції частини водогону до водоканалу № 1 смт. Стара Синява, залучивши себе, як головного інженера даного проекту.
13 вересня 2007 року в приміщенні Старосинявської селищної ради ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_9 від імені ФОП ОСОБА_18 , склали та підписали акт № 10/07 (1), в довільній формі без відповідних обґрунтувань вартості робіт, на підставі рахунку
№ 10/07 від 25 липня 2007 року, про те, що селищній раді здані « у повному обсязі виконані роботи з виготовлення проекту реконструкції водопостачання смт. Старої Синяви», а саме два екземпляри проекту реконструкції водопостачання Старої Синяви ( дві насосні та водопроводи) та один екземпляр кошторису загальною вартістю 99200 грн., після чого, селищний голова ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами, видав розпорядження №1 від 12 вересня 2007 року, яким достроково затвердив виготовлення ПП ОСОБА_23 проектно кошторисної документації на реконструкцію частини водогону в смт. Старій Синяві на суму 99200 грн., а також цим же рішенням наділив правом підписати акт виконаних робіт, цим самим внесли у офіційні документи завідомо неправдиві відомості, підробивши їх, оскільки лише 16квітня 2007 року та 24 липня 2008 року Старосинявським РВ ГУ МНС в Хмельницькій області, 28серпня 2008 року Хмельницькою обласною СЕС МОЗ України, 2 листопада 2007 року Державним підприємством «Подільський експертно технічний центр» з ФОП
ОСОБА_18 в особі ОСОБА_9 , укладені договори на виконання експертизи робочого проекту реконструкції частини водогону, а також 22вересня 2008 року Державним управлінням охорони навколишнього середовища, 1 жовтня 2008 року з філією ДП «Спеціалізована організація центральна служба Української державної будівельної експертизи» у Хмельницькій області «Хмельницькдержбудекспертиза», Старосинявською селищною радою в особі селищного голови ОСОБА_8 укладені такі ж договори, на підставі яких проведено складові експертизи робочого проекту, за що згідно договорів, ОСОБА_9 , зазначеним організаціям перерахував кошти в загальній сумі 5544 грн. 41 коп., з коштів, які були передбачені на виготовлення проектно кошторисної документації в сумі 99200 грн. і лише 15 грудня 2008 року філію ДП «Хмельницькдержбудекспертиза» виданий позитивний комплексний висновок № 663 робочого проекту на реконструкцію частини водогону до водоканалу № 1 смт. Стара Синява.
Після підписання акту № 10/07(1) від 13 вересня 2007 року, не завершивши роботи по виготовленню проектно кошторисної документації, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами, як розпорядник бюджетних коштів і замовник робіт, видав платіжне доручення № 445 від 19 вересня 2007 року на суму 99200 грн., на підставі якого, через управління Державного казначейства у Старосинявському районі, по КЕКВ 2143, КФКВ 150121, провів оплату даних робіт у повному обсязі на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_18
№ НОМЕР_4 відритий у Хмельницькій філії ПАИ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
10 вересня 2007 року ОСОБА_19 , за вказівкою селищного голови ОСОБА_8 , не знаючи істинних намірів щодо фіктивного проведення торгів ( тендеру), з метою надання переваги та подальшої перемоги у торгах (тендерах) учасникам від ОСОБА_9 , провів засідання тендерного комітету по реконструкції частини водогону і, відповідно до ст. 32 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» №1490-111 від 22 лютого2000 року, направив запрошення до участі у запиті цінових пропозицій на реконструкцію водогону Старосинявського водоканалу №1: ПП «Маха», ПП «Лакшмі» і ФОП ОСОБА_18 , не знаючи, що дані учасники є пов`язаними особами, і ОСОБА_9 , за попередньою змовою з селищним головою ОСОБА_8 , подав у тендерний комітет відповідні цінові пропозиції від: ПП «Маха» на суму 199800 грн., ПП «Лакшмі» на суму 199900 грн. та ФОП ОСОБА_18 на суму 199200 грн.
8 жовтня 2007 року згідно протоколу тендерного комітету про розкриття цінових пропозицій, документи подані учасниками ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 у встановлений строк до дати їх розкриття, про що попередньо домовилися ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , і за результатами їх розгляду встановлено, що всі пропозиції повністю відповідають кваліфікаційним вимогам тендерної документації, про що головою тендерного комітету ОСОБА_19 складено протокол оцінки цінових пропозицій від 8 жовтня 2007 року. При цьому, селищний голова ОСОБА_8 , продовжуючи зловживання службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами за попередньою змовою з
ОСОБА_9 , та з метою невідміни торгів, знову навмисно не повідомив голову і членів тендерного комітету, про те, що учасники ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 є пов`язаними особами, у зв`язку з чим голова і члени тендерного комітету, не знаючи істинних намірів ОСОБА_8 , в порушення п.7 ст. 32 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22 лютого 2000 року № 1490 ІІІ, не відмінили торги (тендер), так як в цьому не був зацікавлений селищний голова ОСОБА_8 і своїми діями всіляко сприяв тому, щоб торги відбулися і не були відмінені. На даному засіданні тендерного комітету, за проведеною оцінкою тендерних пропозицій на реконструкцію частини водогону Старосинявського водоканалу №1 і за їх результатом переможцем було визнано ФОП ОСОБА_18 , як з найкращою і найменшою ціновою пропозицією в розмірі 199200 грн., про що складено звіт від 19 листопада 2007 року, яким рекомендовано селищній раді укласти договір на виконання робіт з реконструкції водогону з переможцем торгів (тендеру) ФОП ОСОБА_18
12 жовтня 2007 року в приміщенні Старосинявської селищної ради, Старосинявський селищний голова ОСОБА_8 (замовник), за попередньою змовою з ОСОБА_9 , уклали договір № 18/07 з ФОП ОСОБА_18 (підрядник) в особі ОСОБА_9 на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, вартістю робіт по договору 199200 грн.
В подальшому ОСОБА_9 , за попередньою змовою з селищним головою ОСОБА_8 підготував та склав вартість будівельно монтажних робіт, яку відобразив у зведеному кошторисному розрахунку від 2007 року, відповідно до якого, загальна вартість будівництва склала 1664372 грн. і вказана кошторисна вартість була затверджена 26 лютого 2008 року Старосинявським селищним головою ОСОБА_8 . Розпорядженням №20 та позитивним комплексним висновком філії ДП «Хмельницькийдержбудекспертиза» № 663 від 15 грудня 2008 року станом на грудень 2008 року, в сумі 1664372 грн., в тому числі: кошторисна вартість будівельно - монтажних робіт склала - 1107667 грн.
Надалі ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , виконуючи вказівку останнього, як замовника проведення робіт, на протязі жовтня - грудня 2007 року, розпочав проводити будівельно монтажні роботи по реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1. При цьому, ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами за попередньою змовою з ОСОБА_9 , без укладання договорів субпідряду, в жовтні 2007 року надав усну вказівку директору КП «Старосинявський центральний водоканал №1» ОСОБА_24 та директору КП «Старосинявський комунгосп» ОСОБА_15 , про залучення працівників даних підприємств комунальної власності протягом жовтня грудня 2007 року на виконання робіт пов`язаних з облаштуванням траншеї після екскаватора, привезення піску з непрацюючого кар`єру та присипку дна траншеї піском, прокладку труб та присипку їх шаром піску та присипання і облаштування траншеї після екскаватора і ОСОБА_24 та ОСОБА_15 усну вказівку ОСОБА_8 , не знаючи його істинних намірів, виконали.
В листопаді 2007 року за рахунок субвенції з державного бюджету України з розподілом через Хмельницький обласний та Старосинявський районний бюджет у вигляді субвенцій для Старосинявського селищного бюджету надійшли кошти в сумі 200 тис. грн.. і Старосинявський селищний голова ОСОБА_8 , всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем з метою заволодіння коштами за попередньою змовою з ОСОБА_9 , з початку грудня 2007 року розпочав проводити розрахунки по об`єкту будівництва.
Всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами, на протязі жовтня листопада 2007 року, під час проведення будівельно - монтажних робіт по реконструкції водогону, ОСОБА_8 і ОСОБА_9 домовились про те, щоб кошти в розмірі 199200 грн., відповідно до договору, перераховувати не на рахунок № НОМЕР_4 ФОП ОСОБА_18 , відкритий ПАТ «Кредобанк», на особистий рахунок ОСОБА_9 № НОМЕР_5 , відкритий у Хмельницькому центральному відділенні «Промінвестбанк» у м. Хмельницькому.
У зв`язку з цим головний бухгалтер ОСОБА_25 , виконуючи вказівку селищного селищного голови ОСОБА_8 , не знаючи істинних намірів його та ОСОБА_9 , щодо заволодіння бюджетними коштами, підготувала та підписала платіжне доручення № 575 від 6 грудня 2007 року, на підставі накладної № 003/07 від 22 листопада 20007 року, в якому зазначила, що Старосинявською селищною радою, як розпорядником бюджетних коштів, перераховуються кошти в розмірі 59760 грн. підряднику ФОП ОСОБА_18 , з банківськими реквізитами № НОМЕР_5 у Хмельницькому центральному відділенні «Промінвестбанк» у м. Хмельницькому, як 30% авансної оплати за матеріали для реконструкції частини водогону, яке передала ОСОБА_8 і він його підписав, тим самим вніс у офіційний документ завідомо недостовірні відомості, та передав в управління Державного казначейства в Старосинявському районі.
18 грудня 2007 року та 24 грудня 2007 року аналогічним чином підряднику ФОП ОСОБА_18 на розрахунковий рахунок № НОМЕР_5 в центральному відділенні Промінвестабанку у м. Хмельницькому, який належить ОСОБА_9 , були перераховані кошти по платіжному дорученню № 606 в сумі 106540 грн. та № 655 в сумі 32900 грн., згідно акта виконаних робіт, без номера, за грудень 2007 року.
Таким чином, Старосинявський селищний голова ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою з ОСОБА_9 , згідно платіжних доручень №575, №606, № 655, як замовник, в порушення п. 1 ст. 9 закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996 XIV, незаконно перерахував кошти в загальній сумі 199200 грн., за виконані роботи відповідно до акту виконаних робіт, без номера, за грудень 2007 року, на рахунок який не відповідає вказаним у п. 10 договору 18/07 від 12 жовтня 2007 року, банківським реквізитам підрядника - ФОП ОСОБА_18 р/р НОМЕР_4 в ТОВ «Кредобанк», чим вніс у офіційні документи завідомо недостовірні відомості, тим самим підробивши їх.
Разом з тим, селищний голова ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою з ОСОБА_9 підготували та 17 грудня 2007 року в приміщенні селищної ради, підписали акт, без номера, виконаних підрядних робіт форми № КБ -2в та довідку про вартість виконаних підрядних робіт, за грудень 2007 року, у яких застосували невірні та необґрунтовані розцінки і коефіцієнти, а також завищені і непідтверджені ціни на матеріали у акті виконаних підрядних робіт форми № КБ -2 в за грудень 2007 року (шифр строки № 11-1) на загальну суму 199200 грн., а саме у наступних пунктах акта: під порядковим номером 1 застосована наступна розцінка: шифр «Е1-14-8»найменування «Розроблення ґрунту траншейними роторними екскаваторами при ширині траншеї 0,25 м, глибині до 1,3 м, група грунтів 4/ в`язаного ґрунту підвищеної вологості, що сильно налипає на зуби і стінки ковша/». Довжина траншеї дорівнює довжині укладання труб згідно розцінки під порядковим номером 7: шифр «Е22-11-4» і складає 1770 метрів, тому фактичний об`єм розробленого ґрунту по позиції 1 складає 575 кубометрів (1770м Х 0,25 м Х 1,3 м), тоді як об`єм розробленого ґрунту у акті виконаних робіт № КБ 2 в за грудень 2007 року вказано у кількості 1500 кубометрів, що перевищує фактичну розробку у 2,61 рази. ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 в порушення вимог п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 застосували дані невідповідності між фактично виконаними обсягами робіт, та обсягами робіт вказаними в акті приймання виконаних робіт форми № КБ -2в, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт та завищення фактичних трудовитрат працівників; під порядковим номером 2 та 3 застосована наступна розцінка: шифр Е1-164-2». Вказане у обґрунтуванні найменування « Приписка та планування піском траншеї» не відповідає найменуванню вказаної розцінки у ресурсних елементних кошторисних нормах. Склад робіт цієї норми такий : 1. Розробка ґрунту з викладом на бровку. 2. Зачистка дна і поверхні стінок. 3. Відкидання ґрунту від бровки. Розробка ґрунту передбачена розцінкою: шифр «Е1-14-8». Підрядником ОСОБА_9 безпідставно застосована одинична розцінка з необґрунтовано завищеною вартістю трудових і матеріальних ресурсів, чим порушено п.3.3.10.1 ДБН Д 1.1.-1-2000 та завищено вартість виконаних будівельних робіт. Для такого виду робіт, як присипка та планування піском траншеї, а потім і для присипки труби у ресурсних елементних кошторисних нормах призначена розцінка: шифр «Е27-14-1» найменування «Улаштування підстилаючого і вирівнювального шару основи з піску». Враховуючи те, що довжина укладання труб згідно розцінки під порядковим номером 7:шифр «Е22-11-4» складає 770 метрів, для влаштування шару товщиною 100 мм необхідний об`єм піску складає 44, 25 кубометрів ( 1770 м х0,25м х 0,1м);
Під порядковим номером 4 застосована наступна розцінка: шифр - «Р16-29-4». Враховуючи те, що така розцінка застосовується лише на ремонтних роботах, а на об`єкті здійснюється реконструкція, то в даному випадку необхідно застосувати не ремонтну розцінку, а розцінку по будівництву. Роботи, вказані в цій ремонтній розцінці у будівництві обґрунтовуються розцінкою «Е16-27-8», найменування «Врізування в діючі мережі трубопроводів водопостачання діаметром 10 мм». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1- 2000, були придбані фланці плоскі стальні Ру10Ду100 по 57, 12 грн./шт. з ПДВ, а також засувки Ду 100 по 180 грн./шт. з ПДВ. Це вказує на безпідставне застосування одиничної розцінки з необґрунтовано завищеною вартістю трудових і матеріальних ресурсів, та завищено вартість виконаних будівельних робіт.
Під порядковим номером 5 застосована наступна розцінка; шифр - «Е22-36-3». Враховуючи те, що така розцінка застосовується для встановлення стальних засувок або клапанів зворотним діаметром 150 мм, то в даному випадку необхідно застосовувати розцінку «Е22-36-2»найменування «Установлення стальних засувок або клапанів зворотних діаметром 100мм». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п.3.3.10.1 ОСОБА_26 , застосували дані безпідставно з необґрунтовано завищеною вартістю трудових ресурсів, чим завищено вартість виконаних будівельних робіт.
Під порядковим номером 6 застосована наступна розцінка: шифр «Е22-33-2». Вказане у обґрунтуванні найменування «Установлення клапанів зворотніх» не відповідає назві та кількості робіт вказаної розцінки у ресурсних елементних кошторисних номерах. Одиниця виміру вказаної розцінки 1 тонна, а не 1 штука, як видно з кількості врізувань трубопроводу у існуючі мережі згідно розцінки під порядковим номером 4. ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1.2000, безпідставно застосували одиничну розцінку з необґрунтовано завищеною вартістю трудових і матеріальних ресурсів, та завищив вартість виконаних робіт. Для такого виду робіт у ресурсних елементних кошторисних нормах застосовується розцінка: шифр «Е22-35-3» найменування « Установлення чавунних засувок або клапанів зворотних діаметром 100мм» у кількості 1 шт.
Під порядковим номером 7 застосована наступна розцінка: шифр «Е22-11-4». Враховуючи те, що така розцінка застосовується для укладання трубопроводів діаметром 125 мм, то в даному випадку необхідно застосовувати розцінку «Е22-11-З» найменування «Укладання трубопроводів із поліетиленових труб діаметром 100 мм з гідравлічним випробуванням». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 в порушення вимог п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1 -1 2000, застосували одиничну розцінку з необґрунтовано завищеною вартістю трудових ресурсів, та завищив вартість виконаних робіт.
Під порядковим номером 8 застосована наступна розцінка: шифр -«Е1-22-2». Вказане у обґрунтуванні найменування «Засипка траншеї ґрунтовим екскаватором» не відповідає найменуванню вказаної розцінки у ресурсних елементних кошторисних нормах «Розроблення ґрунту скреперами причіпними з ковшем місткістю 3 кубометра з переміщенням ґрунту д о 10 м., група ґрунтів». Склад робіт цієї норми такий: 1. Розробка, переміщення і розрівнювання грунту на відвалі. 2. Утримання з`їздів, в`їздів доріг для транспортування ґрунту. 3. Улаштування і утримання водовідвідних каналів. Також траншеї засипались екскаватором, для таких робіт слід застосовувати розцінку: шифр -Е1-27-2» найменування «Засипка траншеї і котлованів бульдозерами потужністю 59 кВт (80 к.с.) з переміщенням ґрунту до 5 м, групу ґрунтів 2». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 в порушення вимог п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1 -1 2000, безпідставно застосували одиничну розцінку з необґрунтовано завищеною вартістю трудових і матеріальних ресурсів, та завищено вартість виконаних будівельних робіт;
Під порядковим номером 9 застосований матеріал: шифр «С1423-235 варіант 1». В обґрунтуванні вказано найменування «Пісок звичайний (вирівнювання трубопроводу)». Придбання піску не здійснювалося, а проводилося його самовільне видобування в кар`єрі поблизу селища. Витрати здійснювалися лише по доставці піску на об`єкт. ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 в порушення вимог п. 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1 -2000, безпідставно визначили ціни матеріалу, що призвело до завищення обсягів та вартості використаних матеріалів;
Під порядковим номером 10 застосована наступна розцінка: шифр «Р16-21-5». Враховуючи те, що така розцінка застосовується лише на ремонтних роботах, а на об`єкті здійснюється реконструкція, то в даному випадку необхідно застосувати не ремонту розцінку по промиванню трубопроводів діаметром 150 мм, а розцінку по будівництву. Роботи, вказані в цій ремонтній розцінці у будівництві обґрунтовуються розцінкою «Е22-31-3», найменування «Промивання з дезінфекцією трубопроводів діаметром 100мм». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.3.10.1- ДБН Д.1.1.-1- 2000, безпідставно застосували одиничну розцінку з необґрунтовано завищеною вартістю трудових і матеріальних ресурсів та завищив вартість виконаних будівельних робіт;
Під порядковим номером 11 застосована наступна розцінка: шифр «Р16-22-4». Враховуючи те, що така розцінка застосується лише на ремонтних роботах, а не на об`єкті здійснення реконструкції, то в даному випадку необхідно застосовувати не ремонтну розцінку, а розцінку по будівництву. Роботи, вказані в цій ремонтній розцінці у будівництві обґрунтовується розцінкою «Е22-32-3», найменування «Промивання без дезінфекції трубопроводів 100мм». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.310.1 ДБН Д. 1.1-1-2000, застосували безпідставно одиничну розцінку з необґрунтовано завищеною вартістю трудових і матеріальних ресурсі, та завищив вартість виконаних робіт;
При перерахунку прямих витрат по розділу І «разом прямі витрати» відомості перерахунку вартість виконаних робіт склала 131569 грн., витрати труда склала 1023 людино годин.
При перерахунку загальновиробничих витрат по розділу ІІ «Загальновиробничі витрати» відомості перерахунку вартість їх пропорційно зменшилась і склала 3452 грн. ( 131569 грн. х 4172грн і 159002грн.), витрати труда у загальновиробничих витратах склали 98 людиногодини (1023х166/1737).
При перерахунку витрати по розділу V «Інші супутні витрати», ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , застосував безпідставно у зв`язку з відсутністю підстав для їх застосування у зв`язку з порушенням вимоги ДБН 1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», «Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкту», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2 9 року № 903, наказу Держбуду України і Держкомстату України від 21 червня 2002 року № 237/5 та п. 78, п. 80 «Загальних умов укладання та виконання договору підряду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2000 року, що призвело до завищення вартості виконаних робіт.
У розділі VI «Прибуток» ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення п. 13 таблиці 1 наказу Мінбуду України від 28 грудня 2005 року № 28, безпідставно застосував коефіцієнт 7, 76. Для робіт по даному об`єкту необхідно застосувати коефіцієнт 2,84, застосував коефіцієнт 7, 76. Для робіт по даному об`єкту необхідно застосовувати коефіцієнт 2,84, то що розмір кошторисного прибутку передбачений для об`єктів інфраструктури ( інженерні мережі та споруди ) нижчий, ніж застосований, що призвело до завищення вартості виконаних робіт.
У розділі VII «Адміністративні витрати», ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення п. 4 таблиці усереднених показників адміністративних витрат наказу Мінбуду України від 28 грудня 2005 року № 28, безпідставно застосував коефіцієнт 1,06. Для робіт по даному об`єкту необхідно застосовувати коефіцієнт 0, 73, тому що розмір адміністративних витрат передбачений для об`єктів інфраструктури ( інженерні мережі та споруди) нижчий, ніж застосований підрядником, що призвело до завищення вартості виконаних робіт.
ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , безпідставно зазначили витрати по розділу VIII, «Кошти для покриття ризику», у зв`язку з чим фактична вартість виконаних робіт склала суму в розмірі 138911 грн., що стало причиною оплати завищеної вартості виконаних будівельно монтажних робіт по реконструкції водогону, порівняно з актом приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2007 року, на суму 60289 грн. ( 199200 138911), чим внесли у офіційний документ завідомо недостовірні відомості, тим самим підробивши його.
Внаслідок чого селищний голова ОСОБА_8 і ОСОБА_9 зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою, у 2007 році, в ході проведення тендерних торгів на виготовлення проектно кошторисної документації по реконструкції водогону та на проведення будівельно монтажних робіт по реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, а також безпосередньо при виготовленні проектно кошторисної документації по реконструкції водогону та при проведення будівельно монтажних робіт по реконструкції зазначеній частині водогону, шляхом завищення вартості виконаних будівельно монтажних робіт по реконструкції водогону, заволоділи бюджетними коштами в сумі 153944 грн. 59 коп.
Оскільки реконструкцію водогону у 2007 році не було завершено, ОСОБА_8 і ОСОБА_9 продовжили проводити будівельно - монтажні роботи по реконструкції водогону, поєднані з фіктивним і незаконним проведенням торгів ( тендерів) з метою визначення переможця і у 2008 році.
Для цього селищний голова ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою з ОСОБА_9 , домовившись, що у 2008 році будівельно - монтажні роботи по реконструкції водогону, необхідно проводити весною 2008 року, ще до процедури проведення тендерних торгів, подальшого оголошення переможця, а також без будь якого укладання договору між замовником та підрядником.
Окрім того, ОСОБА_8 запевнив ОСОБА_9 , що коли відбудеться тендер, то перемогу у ньому здобуде одна з його фірм учасників.
Відповідно до домовленості з ОСОБА_8 , в квітні 2008 року ОСОБА_9 розпочав проводити будівельно - монтажні роботи по реконструкції водогону, розпочинаючи їх з того місця, в якому були завершені роботи в грудні 2007 року.
В травні 2007 року ОСОБА_8 дав вказівку директору КП «Старосинявський центральний водоканал №1» ОСОБА_24 та директору КП «Старосинявський комунгосп» ОСОБА_15 про залучення працівників даних підприємств комунальної власності до виконання робіт, пов`язаних з подальшим риттям траншеї, проколом труби під проїжджою частиною АДРЕСА_6 , облаштуванням траншеї після екскаватора, привозом піску з непрацюючого кар`єру та присипку дна траншеї піском, прокладку труб та присипку їх шаром піску та присипання і облаштуваннятраншеї після екскаватора, встановленням водонапірної вежі і підключенням прокладної труби до існуючого магістрального трубопроводу. При цьому ОСОБА_8 , всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , договір субпідряду чи інша угода з ними не укладалась, а ОСОБА_24 та ОСОБА_15 виконуючи усну вказівку ОСОБА_8 , не знаючи його істинних намірів, в робочий та позаробочий час, на протязі квітня червня 2008 року, залучали працівників водоканалу та комунгоспу до вказаних робіт по реконструкції водогону.
23 квітня 2008 року у зв`язку зі смертю заступника Старосинявського селищного голови - голови тендерного комітету Страросинявської селищної ради ОСОБА_19 , селищний голова ОСОБА_8 з метою продовження розкрадання бюджетних коштів, виділених на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу № 1, в тому числі і за допомогою фіктивного, в порушення законодавства України, проведення тендеру, прийняв рішення про прийняття на посаду заступника Старосинявського селищного голови, свого знайомого ОСОБА_10 , і 16 травня 2008 року, за його поданням, рішення сесії Старосинявської селищної ради № 25 ОСОБА_10 був затверджений на посаді заступника Старосинявського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади та наділений організаційно розпорядчих і адміністративними обов`язками, з присвоєнням 10 го рангу державного службовця 5 ї категорії, а 27 червня 2008 року, він видав Розпорядження № 63 про створення при Старосинявській селищній раді тендерного комітету, головою якого призначив ОСОБА_10 , а також призначив секретаря та чотирьох членів комітету.
В подальшому ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, використовуючи своє службове становище, в порушення Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» № 1490- 111 від 22 лютого 2000 року та Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 274 від 28 березня 2008 року, зобов`язав ОСОБА_10 проводити у 2008 2009 роках фіктивні державні закупівлі на виконання робіт по реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, на користь фірм учасників від ОСОБА_9
25 червня 2008 року в службовому приміщенні Старосинявської селищної ради, ОСОБА_8 підготував та видав службове Розпорядження № 60, яким, затвердив субвенцію з державного бюджету на реконструкцію частини водогону смт. Стара Синява в сумі 301100 грн. і зазначив, що дані кошти по видатках загального фонду КФК 250306 КЕКВ 2450, направити до спецфонду КФК 150121 КЕКВ 2143 в сумі 301100 грн., а голова тендерного комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем в супереч інтересам служби, виконуючи покладені на нього ОСОБА_8 обов`язки, щодо фіктивного проведення державних закупівель, 4 липня 2008 року склав та затвердив річний план державних закупівель на 2008 рік загальною очікуваною вартістю предмета закупівлі в сумі 301100 грн. з проведенням процедури закупівель, шляхом запиту цінових пропозицій, джерелом фінансування закупівель визначено кошти державного бюджету і 1 липня 2008 року голова тендерного комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем всупереч інтересам служби, з метою фіктивного проведення торгів (тендеру), зібрав та провів засідання тендерного комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, на якому було вирішено у 2008 році реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1 здійснити за процедурою запиту цінових пропозицій у сумі 301100 грн.
Відповідно до п. 18 Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 року, №274, керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова і він є особою, що має право на підписання договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг. Голова тендерного комітету організовує його роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
На засіданні тендерного комітету голова комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем, з метою фіктивного проведення торгів (тендеру) будучи головуючим на засіданні комітету та обізнаним з вимогами Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» № 1490 -111 від 22 лютого 2000 року та Тимчасового положення, запропонував членам комітету провести закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти щодо реконструкції частини водогону, з процедурою запиту цінових пропозицій в сумі 3011000 грн., тоді як зазначена процедура може застосовуватися лише за умови, якщо вартість закупівлі не перевищує 200000 грн.
При цьому, в такий же спосіб, як і у 2007 році, у торгах приймали участь учасники від ОСОБА_9 : ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 .
Голова тендерного комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем, з метою фіктивного проведення торгів (тендеру, виконуючи попередню домовленість з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , направив запрошення до участі у запиті цінових пропозицій ПП «Маха», ПП «Лакшмі», ФОП ОСОБА_18 та ТОВ «Група технопарк ЛТД» ( м. Київ, вул. Круглоуніверситеська, 14, оф. 10).
6 серпня 2008 року голова тендерного комітету ОСОБА_10 , продовжуючи свої злочинні наміри, направлені на фіктивне проведення тендерів, зібрав членів тендерного комітету та провів засідання комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, на яке виніс питання організації проведення процедури державних закупівель. За його пропозиції, тендерним комітетом вирішено проводити закупівлю робіт з реконструкції водогону за процедурою відкритих торгів та прийняте рішення було оформлене протоколом № 2 від 6 серпня 2008 року, з внесенням у нього неправдивих відомостей і 7 серпня 2008 року було виготовлено оголошення про проведення закупівлі за процедурою відкритих торгів, яке опубліковано у «Віснику державних закупівель» № 14 (312).
Після цього, голова тендерного комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем, з метою фіктивного проведення торгів ( тендеру), за попередньою змовою з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , особисто від ОСОБА_9 отримав заявки від учасників ПП «Маха», ПП «Лакшмі», ФОП ОСОБА_18 , а також поштою надійшла заявка від ТОВ «Група технопарк ЛТД», м. Київ і за результатами отриманої тендерної документації, тендерним комітетом на чолі з ОСОБА_10 , отримано цінові пропозиції від ПП «Маха» з вартістю робіт на суму 350000 грн., ПП «Лакшмі» з вартістю робіт на суму 330 000 грн. та ФОП ОСОБА_18 з вартістю робіт на суму 300000 грн.
Голова тендерного комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, з метою фіктивного проведення торгів ( тендеру), в порушення п. 4 ст. 7 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22 лютого 2000 року № 1490 - ІІІ знаючи, що ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 є пов`язаними особами, тендерні пропозиції не відхилив, а також не повідомив про це членів тендерного комітету, так як наслідком цього мала бути відміна тендерним комітетом Старосинявської селищної ради торгів (тендеру), відповідно до п. 7 ст. 32 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22 лютого 2000 року № 1490 ІІІ, та провів засідання тендерного комітету, на розгляд якого виніс питання розкриття поданих цінових пропозицій від учасників, яке було оформлене протоколом №2.
Згідно протоколу № 3 розкриття тендерних пропозицій встановлено, що документи подані учасниками, окрім ТОВ «Група технопарк ЛТД», у встановлений строк до дати їх розкриття.
За результатами розкриття тендерних пропозицій встановлено, що згідно запиту цінових пропозицій учасників, документи від учасників ПП «Лакшмі» та ПП «Маха» надані не в повному обсязі, лише пропозиції ФОП ОСОБА_18 повністю відповідають кваліфікаційним вимогам тендерної документації, вказаних у п. 24 Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 року № 274.
В подальшому голова тендерного комітету ОСОБА_10 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, з метою фіктивного проведення торгів ( тендеру), з метою визнання переможцем одного з учасників від ОСОБА_9 , в порушення п. 4п. 28 Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 року, № 27, торги ( тендер) не відмінив, членів тендерного комітету не повідомив про те, що цінові пропозиції від ПП «Маха» та ПП «Лакшмі», окрім пропозицій від ФОП ОСОБА_18 , повністю не відповідають кваліфікаційним вимогам, а продовжуючи виконувати злочинні наміри, за результатами оцінки цінових пропозицій на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, не повідомляючи членів комітету про істинні протиправні наміри, запропонував визнати, і ними було визнано, переможцем ФОП ОСОБА_18 , як з найкращою ціновою пропозицією 300000 грн., про що секретар склала протокол засідання комітету № 4 від 14 серпня 2008 року, в який внесла недостовірні відомості щодо визнання переможцем торгів (тендеру) ФОП ОСОБА_18 , як з найкращою ціновою пропозицією - 300000грн. та надала даний протокол на підпис голові комітету ОСОБА_10 , який в службовому кабінету селищної ради підписав його тим самим підробивши його, а потім підготував та підписав рішення, яким рекомендував Старосинявському селищному голові
ОСОБА_8 на протязі 21 робочого дня заключити договір на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1 з переможцем торгів ФОП ОСОБА_18 , і 23 вересня 2008 року, зловживаючи службовим становищем, в супереч інтересам служби, з метою фіктивного проведення торгів (тендеру), в приміщенні службового кабінету Старосинявської селищної ради, за результатами процедури закупівлі, ОСОБА_10 склав звіт №1 про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів, в який заніс завідомо неправдиві відомості, щодо визнання переможцем торгів ФОП ОСОБА_18 та підготував оголошення про результати проведення процедури закупівлі, однак дане оголошення не опублікував в інформаційному бюлетені тендерної палати України та на спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Голова комітету ОСОБА_10 , в порушення п. 62 Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 року № 274 не вжив заходів для того щоб відмінити торги, так як залишилося менше ніж дві тендерні пропозиції, що відповідали вимогам тендерної документації, а також враховуючи корисливий мотив, не вжив заходів для того щоб тендерним комітетом під його головуванням, тендерні пропозиції від ПП «Маха», ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 були відхилені у відповідності до п.п.2, 28 тимчасового положення.
Таким чином, голова тендерного комітету Старосинявської селищної ради ОСОБА_10 з метою фіктивного та незаконного проведення у 2008 році торгів (тендерів), в порушення п. 62 Тимчасового положення «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого Кабінетом Міністрів України від 28 березня 2008 року,
№ 274, не відмінив проведення торгів (тендерів), а вжив незаконних заходів з метою визнання переможцем торгів учасника від ОСОБА_9 ФОП ОСОБА_18
10 вересня 2008 року ОСОБА_8 , виконуючи рекомендації тендерного комітету і продовжуючи свою злочинну діяльність, направлену на заволодіння з ОСОБА_9 бюджетними коштами, виділеними на реконструкцію водогону у 2008 році, з переможцем торгів - ФОП ОСОБА_18 , в особі ОСОБА_9 , за попередньою змовою з останнім, незаконно уклали договір № 08/08 на реконструкцію частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, на суму робіт 3000000 грн.
В вересні 2008 року за рахунок субвенції з державного бюджету України, з розподілом через Хмельницький обласний та Старосинявський районний бюджети, у вигляді субвенції для Старосинявського селищного бюджету, надійшли кошти в сумі 301100 грн., і Старосинявський селищний голова ОСОБА_8 видав та підписав Розпорядження № 3 від 8 вересня 2008 року « Про затвердження кошторису» в сумі 300000 грн.
Оскільки перемогу в торгах ( тендері) отримала ФОП ОСОБА_18 з найкращою ціновою пропозицією 300000 грн. і договір № 08/08 був укладений на зазначену суму, то Старосинявський селищний голова ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , розпочали проводити розрахунки з підрядником ФОП ОСОБА_18 в особі ОСОБА_9 , в межах суми 300000 грн. Залишок коштів в розмірі 1100 грн., розпорядником коштів Старосинявською селищною радою повернутий до Державного бюджету України.
10 вересня 2008 року, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою з ОСОБА_9 , підготували та підписали акт, без номера, виконаних робіт форми №КБ-2в і довідку про вартість виконаних робіт, за вересень 2008 року, у яких застосували невірні та необґрунтовані розцінки і коефіцієнти, а також завищені і не підтверджені ціни на матеріали, у акті виконаних підрядних робіт форми № КБ 2в за вересень 208 року ( шифр строки №306) на загальну суму 300000 грн., а саме у наступних пунктах:
під порядковими номерами 1-5 застосовані ремонтні розцінки та завищено ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.2.7.7 та п. 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000, об`єм виконаних робіт згідно акту обстеження № 1 від 28 вересня 2010 року, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт та завищення фактичних трудовитрат працівників; під порядковими номерами 6,7,23,24,25,37 застосовані невідповідні розцінки та завищено ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.2.7.7 та п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000, вартість та об`єми матеріалів та виконаних робіт, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт та завищення фактичних трудовитрат працівників; прямі витрати по розділу І «Разом прямі витрати» склали 1794000 грн., витрати труда склали 733людино години; загально виробничі витрати по розділу ІІ «Загальновиробничі витрати» зменшилися і склали 5355 грн., витрати труда у загальновиробничих витратах склали 71 людино - годину; витрати розділу V « «інші супутні витрати» ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , застосовано безпідставно з відсутністю підстав для їх застосування у зв`язку з порушенням вимог ДБН 1.1-1 - 2000 «Правил визначення вартості будівництва», «Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2000 року №903, наказу Держбуду України і Держкомстату України від 21 червня 2002 року № 237/5 та п. 78, п. 80 «Загальних умов укладання та виконання договору підряду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2000 року, що призвело до завищення вартості виконаних робіт; витрати по розділу VI «Прибуток» ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення п.13 наказу Мінбуду України від 28 грудня 2005 року №28, безпідставно застосовано коефіцієнт 7, 76, замість необхідного 2,84.
Селищний голова ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном, у акті виконаних робіт форми №КБ -2В за вересень 2008 року, застосували невірні і необґрунтовані розцінки та завищені і непідтверджені ціни на матеріали, у зв`язку з чим фактична вартість виконаних робіт склала суму в розмірі 187774 грн., що стало причиною оплати завищеної вартості виконаних будівельно- монтажних робіт по реконструкції водогону, порівняно з актом приймання виконаних підрядних робіт за вересень 2008 року на суму 112226 грн. ( 300000 грн. - 187774 грн.), чим внесли у офіційний документ завідомо недостовірні відомості, тим самим підробивши його.
Так як договір №08/08 на проведення робіт по реконструкції водогону у 2008 році укладений між ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_18 в особі ОСОБА_9 , а також акт, без номера, приймання виконаних підрядних робіт та довідка про вартість робіт за вересень 2008 року, підписані одною і тією ж датою, а саме 10 вересня 2008 року, а будівельно монтажні роботи по реконструкції частини водогону, проводилися в першій половині 2008 року, ще до процедури проведення тендерних торгів та подальшого укладання договору, тим самим селищний голова ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою, внесли у офіційні документи завідомо недостовірні відомості, підробивши зазначені документи.
Внаслідок чого селищний голова ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, у 2008 році, в ході проведення фіктивних та незаконних тендерних торгів на користь фірми - учасника від ОСОБА_9 , що призвело до визнання переможцем ФОП ОСОБА_18 та при подальшому проведенні будівельно монтажних робіт по реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, де підрядником виступала ФОП ОСОБА_18 , шляхом завищення вартості виконаних будівельно монтажних робіт по реконструкції водогону, заволоділи бюджетними коштами в сумі 112226 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, направлену на заволодіння бюджетними коштами, селищний голова ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, знаючи, що у 2009 році заплановано продовження фінансування реконструкції водогону в смт. Стара Синява за рахунок Державного бюджету України, 3 лютого 2009 року в приміщенні селищної ради ОСОБА_8 видав розпорядження №2, про створення тендерного комітету, під приводом «раціонального використання бюджетних коштів», в кількості 6 ти осіб, головою якого призначив ОСОБА_10 .
Згідно річного плану державних закупівель на 2009 рік, затвердженого Головою тендерного комітету ОСОБА_10 , передбачено проведення державної закупівлі з реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1.Очікувана вартість предмета закупівлі, яка передбачена планом становить суму в розмірі 1165200 грн. та передбачено проведення процедури закупівель шляхом відкритих торгів, а джерелом фінансування закупівель визначено кошти державного бюджету.
3 червня 2009 року ОСОБА_10 , виконуючи вказівку ОСОБА_8 з метою фіктивного та незаконного проведення торгів ( тендерів) зібрав засідання тендерного комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, на яке виніс питання організації проведення процедури державної закупівлі на 2009 рік.
15 червня 2009 року у «Віснику державних закупівель» № 24 (360) було розміщено оголошення про заплановану закупівлю робіт з реконструкції водогону Старосинявського центрального водоканалу №1, за результатами якого тендерним комітетом Старосинявської селищної ради отримано заявки від учасників: ПП «Лакшмі», ФОП ОСОБА_18 , ПП «Інапік»( м. Київ) та ПП «Євробілдінг» (Хмельницький район, с. Копистин).
Виконуючи усну вказівку ОСОБА_8 , ОСОБА_10 заявки від учасників ПП «Лакшмі» та ФОП ОСОБА_18 прийняв особисто від ОСОБА_9 в приміщенні службового кабінету Старосинявської селищної ради, 3 липня 2009 року о 11 год. 00 хв. Від ПП «Лакшмі» та 3 липня 2009 року о 11 год. 30 хв. Від ФОП ОСОБА_18 , заявки від інших учасників у тендерний комітет надійшло поштою 6 липня 2009 року.
8 липня 2009 року на засіданні тендерного комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, тендерним комітетом, за результатами розгляду поданих тендерних пропозицій, прийнято рішення про відхилення всіх пропозицій у зв`язку з невідповідністю їх кваліфікаційним вимогам тендерної документації.
13 липня 2009 року ОСОБА_10 з метою продовження злочинної діяльності, пов`язаної з необхідністю проведення фіктивних, незаконних торгів ( тендерів) на користь учасників від ОСОБА_9 в приміщенні Старокостянтинівського селищної ради, провів нові засідання тендерного комітету, які оформлені протоколами від №7, №8 та № 9, на які виніс питання проведення закупівлі робіт з реконструкції водогону за процедурою відкритих торгів та затвердження тендерної документації на закупівлю робіт з реконструкції водогону та надав усну вказівку секретарю тендерного комітету ОСОБА_27 розмістити оголошення про заплановану закупівлю робіт з реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу № 1 за процедурою відритих торгів, яке було опубліковано в Віснику державних закупівель № 29 (366) від 20 липня 2009 року, при цьому не повідомляючи секретаря комітету про свої істинні протиправні наміри.
Згідно реєстру отриманих тендерних (цінових) пропозицій, 19 серпня 2009 року у тендерний комітет надійшли пропозиції від ПП «ІНАПІК» о 11 год. 35 хв., від ПП «Лакшмі» о 11 год. 55 хв., в повному обсязі.
19 серпня 2009 року о 13 год. 30 хв. голова тендерного комітету ОСОБА_10 зібрав та провів засідання тендерного комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, де в присутності секретаря та членів комітету, а також Старосинявського селищного голови ОСОБА_8 , особисто розкрив подані тендерні пропозиції, серед яких цінова пропозиція від ПП «ІНАПІК» становила 1039458 грн., цінова пропозиція від ПП «Лакшмі» становила 993227 грн.
26 серпня 2009 року о 11 год. 00 хв. голова тендерного комітету ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем, провів засідання тендерного комітету в приміщенні Старосинявської селищної ради, на якому провів процедуру оцінки тендерних (цінових) пропозицій і відповідно до протоколу №11 від 26серпня 2009 року, цінові пропозиції становили: ПП «Лакшмі» - 99 3227 грн. ПП «ІНАПІК» - 1039458 грн.
Крім цього, при ознайомленні з тендерною документацією від учасника ПП «ІНАПІК» ОСОБА_10 стало відомо, що цінова пропозиція ПП «ІНАПІК» значилася в сумі 926437 грн., тобто на 66790 грн. менше від ПП «Лакшмі», але він, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, переслідуючи мету визнання переможцем торгів (тендеру) ПП «Лакшмі» навмисно не повідомив про це членам комітету і виніс на голосування та запропонував членам тендерного комітету проголосувати за те, щоб визнати переможцем торгів ПП «Лакшмі», з найкращою ціновою пропозицією 993227 грн., тим самим вніс у протокол оцінки цінових пропозицій завідомо неправдиві відомості, підробивши протокол, після чого, рекомендував Старосинявському селищному голові ОСОБА_8 укласти договір на реконструкцію водогону Старосинявського центрального водоканалу №1 з переможцем торгів ПП «Лакшмі» в особі керівника ОСОБА_9 і такий договір було укладено між ОСОБА_8 від імені селищної ради, та ОСОБА_9 , від імені ПП «Лакшмі», 3 вересня 2009 року під номером 03/09 суму 993227 грн.
9 вересня 2009 року ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, видав Розпорядження №29 про затвердження кошторису для реконструкції частини водогону до водоканалу №1 на суму 1011329 грн. з локальними кошторисами на водопровід між насосною №1 та водонапірними вежами і на будівництво насосної №2 на мікрорайоні «Щабельник».
17 вересня 2009 року ОСОБА_10 , зловживаючи службовим становищем і виконуючи вказівку ОСОБА_8 , склав звіт про результати проведення процедури відкритих і двоступеневих торгів№2, внісши у нього завідомо недостовірні відомості, тим самим підробивши його.
Голова тендерного комітету ОСОБА_10 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, вніс в кошторис та річний план державних закупівель на 2009 рік, суму очікуваної вартості предмета закупівлі 1165200 грн., яка була визначена невірно (неточно та приблизно), тим самим вніс в офіційний документ неправдиві відомості, підробивши його, та разом з тим, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, за попередньою змовою з селищним головою ОСОБА_8 , та директором ПП «Лакшмі» ОСОБА_9 , в порушення п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 228 від 28 лютого 2000 року, він необґрунтовано встановив очікувану вартість предмету закупівлі, яка ним була внесена на розгляд тендерного комітету, та затверджена на засіданні тендерного комітету, що призвело до завищення на 153871 грн. суми запланованого обсягу фінансування вказаного об`єкта з Державного бюджету України, тим самим вніс в офіційний документ завідомо недостовірні відомості, які не відповідають дійсності, підробивши його.
19 вересня 2009 року ОСОБА_8 як замовник робіт, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , у вигляді авансу перерахував на розрахунковий рахунок№ НОМЕР_6 ПП «Лакшмі» у Хмельницькій філії ЗАТ КБ «Приватбанк», як підряднику, суму коштів в розмірі 100 000 грн. і на протязі жовтня - грудня 2009 року ОСОБА_28 , за його усною вказівкою, розпочав проводити будівельно- монтажні роботи по прориттю траншеї від місця де була встановлена у 2007 році каптажна яма до старої насосної станції, з облаштуванням траншеї, прокладкою труби та подальшим засипанням траншеї і її облаштуванням.
30 грудня 2009 року, по завершенню робіт, ОСОБА_8 зловживаючи службовим становищем, з метою заволодіння чужим майном за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в приміщенні селищної ради підписав Акт №1 приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ 2В на суму 100 764 грн. та довідку про вартість виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року, підготовлені і підписані ОСОБА_9 , в яких застосовані невірні та необґрунтовані розцінки і коефіцієнти, а також завищені і непідтверджені ціни на матеріали: під порядковим номером 4 застосована наступна розцінка : шифр «Е1-134-1» найменування «Ущільнення ґрунту пневматичними трамбівками, група грунтів1,2». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 в порушення вимог п.3.2.7.7. та 3.3.10.1. ДБН Д.1.1-1-2000, дана робота не виконувалась через відсутність вказаного механізованого виробничого знаряддя серед техніки, наявної у підрядника та субпідрядника, а також підтверджуючих документів на роботу пневматичної трамбівки, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт та завищення фактичних трудовитрат машиністів; під порядковим номером 7 застосований матеріал: шифр - «СІ 13-1359 варіант 1», найменування « Труби з поліетилену високої густини HDPE класу ПЕ 80 T-PN 10 (SDR -11) для транспортування води, зовнішній діаметр 110х8,2 мм)». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1- 2000, труби були придбані по 58, 41 грн./м.п. з ПДВ, а отже безпідставно визначено ціну матеріалу, що призвело до завищення вартості використаних матеріалів; під порядковим номером 16 застосовано будівельний механізм: шифр - «С201-101 варіант 1». Вказане у обґрунтуванні найменування «Автоцистерна для відкачки води» не відповідає найменуванню вказаного механізму згідно ресурсних кошторисних норм. Назва механізму згідно вказаної позиції нормативу така : « Автоцементовози, вантажопідйомністю 13 т». ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 3.2.7.7. та п. 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 безпідставно застосована одинична розцінка з необґрунтовано завищеною вартістю механізмів, чим завищено вартість виконаних робіт, під порядковими номерами 19, 21 відповідно до акту контрольного обміру від 29 вересня 2010 року завищено об`єми виконаних робіт, чим ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 порушено п. 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 та завищено вартість виконаних будівельних робіт; по розділу І «Разом прямі витрати» відомості перерахунку вартість виконаних робіт склала 69671 грн. витрати труда склали 654 людино годин; по розділу ІІ «Загальновиробничі витрати» відомості перерахунку вартість їх пропорційно зменшилась і склала 3208 грн. (46414 грн. х 5369 грн./77668 грн.), витрати труда у загально виробничих витратах склали 25 людино години (654х30/806); по розділу ІІІ «Кошти на зведення та розбирання тимчасових будівель і споруд (3,1%)», ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , підстав для застосування не було, що є порушенням п. 3.3.10.3. ДБН Д. 1.1.-1-2000 ; по розділу IV «Додаткові витрати при виконанні будівельно монтажних робіт у зимовий період (1,17%)», ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , підстав для застосування даного розділу не має; по розділу V «Інші супутні витрати», ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимоги ДБН 1.1-1-2000 правил визначення вартості будівництва», «Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкту …», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 року № 903, наказу Держбуду України та Держкомстату України від 21 червня 2002 року № 237/5 та п.78, п. 80 «Загальних умов укладання виконання договору підряду…», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2000 року, підстав для його застосування не було, що призвело до завищення вартості виконаних робіт; о розділу VI « Прибуток», ОСОБА_8 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , в порушення вимог п. 13 наказу Мінбуду України від 28 грудня 2005 року
№ 28, безпідставно застосовано коефіцієнт 3,77. Для даного виду робіт необхідно застосувати коефіцієнт 2,84.
Таким чином ОСОБА_8 і ОСОБА_9 внесли у офіційні документи завідомо недостовірні відомості, підробивши їх, внаслідок чого, при фактичній вартості виконаних робіт 86622 грн., сума завищеної вартості виконаних будівельно монтажних робіт по реконструкції водогону, порівняно з актом №1 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року, склала 14142 грн. ( 100764-86622), якою вони заволоділи.
20 липня 2009 року ОСОБА_9 з метою легалізації (відмивання) та приховування незаконного походження коштів, одержав злочинним шляхом упродовж 2007 -2009 років, уклав договір купівлі продажу №1029/1 з продавцем ТОВ НВП «Спецавтоматика», згідно якого купив трактор «Jinma-244» двигун № НОМЕР_7 за 38470 грн., перерахувавши суму платіжним дорученням № 11 від 23 липня 2009 року.
В своїй апеляційній скарзі захисник ОСОБА_29 в інтересах засудженого ОСОБА_30 просить вирок суду скасувати та направити справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції. В обгрунтування доводів апеляційної скарги вказував, що висновки суду безпідставно ґрунтуються на суперечливих актах ревізій, слідчим та судом безпідставно відмовлено в призначенні будівельно-технічної експертизи, а висновки ревізора, що враховані при визначенні розміру коштів, експертним шляхом не перевірені. В вироку суду та в обвинувальному висновку не зазначено час, місце та спосіб заволодіння ОСОБА_8 коштами, відсутні докази їх привласнення. Судом при постановленні вироку порушено вимоги ст. 334 КПК України, позаяк суд лише обмежився перерахунком письмових доказів та не проаналізував їх, не вказав, які обставини підтверджують чи спростовують показання свідків, наведених в вироку, висновки суду про ОСОБА_30 , як ініціатора дій, за які його засуджено, суперечать дослідженим доказам в суді, та твердження засуджених з цього приводу судом не спростовані. Вказує, що висновки суду щодо дійсності очікуваної вартості предмета закупівлі, яка вказана в довільному розмірі, не досліджувались ні слідством, ні судом, висновки наявність попередньої змови між ОСОБА_31 та ОСОБА_32 ґрунтуються виключно на припущеннях та не підтверджені жодним доказом, та судом жодним чином не спростовані їх твердження з цього приводу, при наявності суперечливих доказів з приводу наявності договорів субпідряду з КП «Старосинявським водоканалом» та «Старосинявським комунгоспом» слідчий та суд не перевіряли таких тверджень та вони не спростовані судом. Вважає, що зазначаючи про попередню змову між всіма трьома засудженими на проведення фіктивних торгів ні слідчий, ні суд не встановили мотиви дій
ОСОБА_10 та не обґрунтували такі свої висновки жодним доказом, а в справі відсутні докази, які б підтверджували, що таку вказівку
ОСОБА_33 давав ОСОБА_34 . Також вважає, що суд дав невірну оцінку показанням свідків ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , а показання свідка ОСОБА_37 спотворені.
В своїй апеляційній скарзі засуджений ОСОБА_8 просить вирок суду скасувати, заперечуючи свою вину у вчиненому, а при умові доведеності його вини вважає, що в його діях можлива наявність ознаки складу злочину, передбаченого ст. 367 КК України, через можливе необережне завищення вартості робіт, за якою йому можливо призначити покарання, що не пов`язане з позбавленням волі, звільнити від сплати судових витрат через неплатоспроможність. Вважає, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, позаяк з ОСОБА_32 він познайомився вже після проведення тендеру в 2007році, тому не міг бути ініціатором злочину, жодних вказівок ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_33 він не давав, а висновки суду про відсутність договору субпідряду з КП КП «Старосинявським водоканалом» та «Старосинявським комунгоспом» суперечать фактичним обставинам справи, акти виконаних робіт йому на підпис приносив вже ОСОБА_40 , а він через незнання відповідних будівельних стандартів їх підписував. Вказує, що висновки суду про привласнення ним коштів, наявність попередньої змови між засудженими, та про його роль у злочині, за який його засуджено, не підтверджуються об`єктивними доказами.
Вважає, що суд першої інстанції не врахував наявних в справі звернень голів сільських рад району, що він є інвалідом ІІ групи, в нього немає майна.
Засуджений ОСОБА_40 в апеляції просить вирок суду щодо нього
скасувати та закрити провадження в справі за відсутністю в його діях
складу злочину, за який його засуджено, за ч.2 ст. 366 КК України
призначити покарання, яке не пов`язане з позбавленням волі. В
обгрунтування доводів апеляційної скарги вказував, що всі роботи,
передбачені проектно-кошторисною документацію, були ним виконані в
повному об`ємі, в справі не було проведено будівельно-технічної експертизи, а висновки контролера- ревізора, при наявності в справі двох суперечливих висновків ревізій, непроведення ревізором контрольних замірів виконаних робіт та використаних матеріалів, є сумнівними, наявна в справі експертиза не проводилась по первинних документах, а роботи по реконструкції водогону були виконані повністю. В обвинувальному висновку та вироку суду відсутні дані, коли, в яких долях та якими чином були розподілені кошти між засудженими, вважає суперечливими висновки слідства та суду щодо тих обставин, що голова тендерного комітету, який не обвинувачувався в змові, виконував злочинні вказівки ОСОБА_30 та ОСОБА_41 . Апелянт вказує, що якщо ним і були допущені похибки при розрахунках, то може йти мова лише про господарський спір, якого з селищною радою не було. Вважає, що суд дійшов безпідставного висновку про наявність в його діях ознак злочину, передбаченого ч.2 ст. 209 КК України, в його діях не було умислу на спричинення тяжких наслідків та настання таких наслідків він не передбачав.
Вважає, що якщо суд прийде до висновку про наявність в його діях ознак злочину, передбаченого ч.2 ст. 366 КК України, то слід врахувати, що він несудимим, є соціально адаптованою особою, має сім`ю, постійне місце проживання, є приватним підприємцем, має малолітню дитину та матір дружини на утриманні, які потребують догляду, він позитивно характеризується.
Засуджений ОСОБА_42 просить вирок суду щодо нього скасувати та закрити провадження в справі щодо нього, зважаючи, що в вироку суду та в обвинувальному висновку, на думку апелянта, не вказано, який саме документ він підробив, не зазначено, які саме неправдиві відомості та до
яких документів він вніс.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення засуджених та їх захисників в підтримання поданих ними апеляцій, думку прокурора про законність та обгрунтованість вироку суду, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляцій, колегія висновку приходить до висновку, що вони підлягають частковому задоволенню, вирок суду в частині засудження ОСОБА_30 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 підлягає скасуванню, а справа - направленню прокурору на додаткове розслідування з наступних підстав.
В силу ч.1. п.3 ч.2 ст. 370, п.п.1,4 ч.1 ст. 374 КПК України(1960року) апеляційний суд скасовує вирок і повертає справу на додаткове розслідування у випадках, коли під час дізнання чи досудового слідства були допущені такі істотні порушення кримінально-процесуального закону, які виключали можливість постановлення вироку, якщо при апеляційному розгляді справи встановлено таку однобічність або неповноту дізнання чи досудового слідства, які не можуть бути усунені в судовому засіданні, що вирок (постанову) у всякому разі належить скасувати, якщо порушено право обвинуваченого на захист.
Відповідно до вимог ч.ч. 2,3 ст. 223 КПК України обвинувальний висновок складається з описової і резолютивної частини. В описовій частині зазначаються: обставини справи, як їх встановлено на досудовому слідстві, місце, час, способи, мотиви та наслідки злочину, вчиненого кожним з обвинувачених, показання кожного з обвинувачених по суті пред`явленого йому обвинувачення, доводи, наведені обвинуваченим на свій захист і результати їх перевірки, наявність обставин, що обтяжують та пом`якшують його покарання. В резолютивній частині наводяться відомості про особу кожного з обвинувачених, коротко викладається суть пред`явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин.
Як видно з матеріалів справи, обвинувальний висновок по справі таким вимогам закону не відповідає, містить суперечності, що позбавляють права засуджених ефективно здійснювати свій захист від неконкретного, на думку колегії суддів, обвинувачення. Крім того, колегія суддів вважає необхідним зауважити про невідповідність мотивувальної та резолютивної частини обвинувального висновку. Орган досудового слідства таких вимог закону не виконав, а прокурор погодився з таким викладом обвинувачення, не скористався своїм правом зміни обвинувачення в суді.
Незважаючи на ті обставини, що 18 квітня 2011року прокуратурою Хмельницької області закрито кримінальну справу в частині пред`явленого ОСОБА_10 обвинувачення за ч.5 ст. 191 КК України за відсутністю в його діях складу злочину (т.52, а.с. 10-11) (при цьому як видно з цієї постанови прокурором кримінальна справа щодо ОСОБА_44 закрита була з тих підстав, що в справі відсутні докази «про домовленість між ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 про проведення з порушенням законів, тендерів на виконання робіт по реконструкції частини водогону Старосинявського центрального водоканалу №1») в обвинувальному висновку неодноразово зазначено, що ОСОБА_42 виконував покладені на нього обов`язки ОСОБА_31 , вказівки останнього щодо фіктивного та незаконного проведення державних закупівель, йдеться також про те, що ОСОБА_8 , ОСОБА_42 та ОСОБА_40 діяли при цьому за попередньою змовою, зловживаючи службовим становищем, що всі дії, пов`язані з проведенням фіктивних тендерів, він вчиняв за попередньою змовою з ОСОБА_31 , ОСОБА_45 , а щодо обвинувачення його за епізодом проведення тендеру 26 серпня 2009року в обвинувальному висновку зазначено, що ОСОБА_42 , виконував відведену йому роль та наказ ОСОБА_8 , доповнюючи дії інших учасників злочинної групи, зловживаючи своїм службовим становищем.
На вказані обставини вже зверталась увага прокурора при постановленні 1 серпня 2012року апеляційним судом Хмельницької області ухвали про залишення без зміни ухвали Летичівського районного суду Хмельницької області від 11 травня 2012року про повернення справи прокурору в порядку ст. 249-1 КПК України(1960року) для усунення виявлених порушень.
Однак прокурор при направленні справи до суду на вказані обставини уваги не звернув, виявлені порушення були усунуті частково, та знову, при наявності нескасованої вищезазначеної постанови прокурора про закриття справи (т.52 а.с. 10-11) направлено до суду кримінальну справу з суперечливим неконкретним обвинуваченням При цьому, обвинувачуючи фактично ОСОБА_44 в зловживанні службовим становищем, такі його дії своєї правової кваліфікації не знайшли та кваліфіковані лише за ч.2 ст. 366 КК України, що свідчить про невідповідність мотивувальної та резолютивної частини обвинувального висновку.
За таких обставин обвинувачені не можуть належним чином захищатись від пред`явленого їм обвинувачення, яке є суперечливим за своїм змістом, а суд був позбавлений можливості розглядати справу по суті та прийняти об`єктивне рішення.
Незважаючи на такі недоліки суд першої інстанції на недоліки обвинувального висновку уваги не звернув та фактично скопіював такий виклад обвинувачення в вироку.
Положеннями ст. 323 КПК України (1960року) передбачено, що вирок суду повинен бути законним та обгрунтованим. Це означає, що вирок має основуватись на зібраних фактах, повністю та всебічно досліджених судом, а висновки суду про подію злочину, про винуватість або невинуватість підсудного у злочині або інші істотні питання, які виникли у кримінальній справі, мають з достовірністю випливати з матеріалів справи.
У даній справі ці вимоги закону не дотримані.
Так, згідно ст. 64 КПК України (1960року) при розгляді кримінальної справи у суді підлягають доказуванню, зокрема, подія злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину), винність особи у вчиненні злочину і мотиви злочину, характер та розмір шкоди, завданої злочином, а також розмір витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинних діянь.
Як видно з показань засуджених ОСОБА_30 та ОСОБА_46 під час досудового розслідування та в суді першої інстанції вони вказували про виконання підрядником всього переліку робіт, виконання яких передбачалось проектно-кошторисною документацією, вказували про існування договорів субпідряду з КП «Старосинявський центральний водоканал №1» та КП «Старосинявський комунгосп», а також, як і ОСОБА_42 , заперечували факт попередньої змови між ними на проведення фіктивних тендерів та підроблення тендерних документів. Однак фактично органом досудового слідства та судом під час судового розгляду належним чином не проводилась перевірка таких їх тверджень, не спростовані судом показання обвинувачених та свідка ОСОБА_24 , які в суді першої інстанції вказували про укладення з ПП ОСОБА_47 такого договору субпідряду, та не здійснювали частину будівельних робіт за усною вказівкою ОСОБА_30 (як про це зазначено в обвинувальному висновку та вироку), та залишились неспростованими, керівник іншого комунального підприємства ОСОБА_15 з цього приводу до суду не викликався та не допитувався, на що обгрунтовано звертає увагу захисник ОСОБА_48 .
Згідно приписів ч.2 ст. 73, ч.2 ст. 74 КПК України(1960року) показання підозрюваного та обвинуваченого з приводу всіх відомих йому обставин по справі підлягають перевірці.
Однак, як видно з матеріалів справи, частина їх вищезазначених показань, в тому числі ті, що дані ним на свій захист, незважаючи на клопотання засуджених та їх захисників належним чином перевірені не були, судом беззаперечно не усунуті суперечності в показаннях засуджених, свідків, письмових доказів, що наявні в справі.
Під час судового розгляду захисник ОСОБА_29 , засуджений ОСОБА_40 та захисник ОСОБА_49 заявляли клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи(т.58, а.с. 144-147), судом такі клопотання були відхилені з мотивів, що обвинувачення ґрунтується не лише на акті позапланової ревізії від 6 жовтня 2010року, а «і на інших доказах, наведених в обвинувальному висновку та наявних в матеріалах справи, які містять відповіді на поставлені в клопотаннях питання» ( т. 59 а.с. 1), при цьому в вироку суду такі їх твердження щодо фактичних об`ємів робіт(про які йдеться в обвинувальному висновку) беззаперечно не спростовані.
Фактично органом досудового слідства належним чином обставини справи щодо об`єму виконаних робіт не з`ясовані.
Вказані обставини дають колегії суддів підстави вважати, що перевірка усіх тверджень засуджених належним чином проведена не була, що є порушенням їх права на захист, на що вони звертали увагу в апеляційному суді, та також дають суду підстави для направлення справи на додаткове розслідування.
На порушення вимог ст.22 КПК України (1960року) про всебічне, повне і об`єктивне дослідження обставин справи органи досудового слідства не виконали вказаних вимог та не з`ясували всіх обставин, що підлягають доказуванню.
Дослідивши під час судового слідства такі суперечливі показання
засуджених, свідків, письмові докази по справі суд у вироку належним чином їх не перевірив та не спростував. Крім того, колегія суддів вважає необхідним зауважити, що фактично в вироку суду не надана оцінка доказів, досліджених судом, з зазначенням, які є саме обставини вони підтверджують чи спростовують. Фактично суд ухилився від оцінки доказів з приводу інкримінованого засудженим обвинувачення, фактично лише перерахував їх, не вказав, при наявності суперечливих доказів, чому взяв до уваги одні докази і відкинув інші.
Зазначені однобічність та неповнота досудового слідства, істотні порушення кримінально-процесуального закону, як під час досудового слідства, так і під час судового розгляду справи, не можуть бути усунуті в судовому засіданні, як апеляційним так і місцевим судом, оскільки по справі необхідне проведення слідчих та інших процесуальних дій в такому обсязі, виконання яких неможливе з додержанням процесуальної форми судового розгляду.
За наведених обставин вирок суду в частині засудження
ОСОБА_30 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 не може залишатись чинним, а справа підлягає поверненню на додаткове розслідування.
При новому розслідуванні належить:
-належним чином встановити фактичні об`єми та вартість виконаних робіт, перевірити твердження засуджених про повне виконання підрядником всього об`єму робіт, передбаченого проектно-кошторисною документацією, провівши будівельно-технічну експертизу;
- належним чином перевірити доводи засуджених про укладення договорів субпідряду з КП «Старосинявський водоканал» та «Старосинявський комунгосп», перевіривши фактичну наявність такого договору з КП «Старосинявський комунгосп» та опитати з цього приводу його директора ОСОБА_15 , в разі наявності долучити такий договір до матеріалів справи, перевірити підставність перерахування Строяном на розрахунковий рахунок КП «Старосинявський центральний водоканал» коштів «за прокладку водопроводу «Щабельник» згідно договору 048/07 (т.20 а.с. 242-243) та від ОСОБА_18 (т.20 а.с.246);
- перевірити обставини укладення договору №048/07 від 9 вересня 2006 року між ОСОБА_18 та КП «Старосинявський центральний водоканал №1» про виконання робіт на реконструкцію водогону згідно проекту на реконструкцію (т.20 а.с. 279-281), долученого органом досудового розслідування, як доказ, в той час як згідно обвинувачення засуджені обвинувачувались у вчиненні дій впродовж 2007-2009 років(договір датований 2006р), а засуджені в суді та свідок ОСОБА_50 вказували про існування такого договору субпідряду, та що роботи виконувались не за усною вказівкою, про що зазначено в обвинуваченні;
- після проведення таких слідчих дій, ретельно допитати засуджених, свідків, при виявленні суперечностей в їх показаннях усунути такі, провівши очні ставки між ними, після чого дати належну правову оцінку встановленим обставинам та діям всіх осіб,
- скласти обвинувальний висновок, який відповідає вимогам законодавства,
- виконати інші слідчі дії, які випливають із змісту даної ухвали, та необхідні для повного, всебічного і об`єктивного розслідування справи.
З врахуванням тих обставин, що згідно з ч.2 ст. 367 КПК України(1960року) апеляційний суд не вправі скасувати виправдувальний вирок лише з мотивів істотного порушення прав підсудного, за відсутності з цього приводу апеляцій інших учасників справи, вирок суду в частині виправдання ОСОБА_30 за ч.2 ст.209 КК України слід залишити без зміни.
Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України(1960року), колегія суддів,
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційні скарги засуджених ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
ОСОБА_10 , захисника ОСОБА_6 задовольнити частково.
Вирок Летичівського районного суду Хмельницької області від 19 грудня 2013року в частині засудження ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_9 скасувати, справу направити прокурору Хмельницької області для організації додаткового розслідування, в решті залишити без зміни.
Судді (підписи)
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Хмельницької області ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 41347451 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Жикевич Т. Б.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Жикевич Т. Б.